yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (41)
  • medya (3)

  41. Bobbi browndur. Asla cikmaz. Capcanli durur, elle kolay uygulanir vefondoten oynatmaz.

  16 mart 02:05

  40. Özellikle yazın güneş kremi üzerine toz allık kullanmayı sevmediğimden bazadan çıkardığım allık çeşididir.

  Ten makyajı yapmıyorum, yani yanaklarıma allık branzlaştırıcı ve nadiren aydınlatıcı dışında bir şey sürmüyorum (gizlinot: Hiçbir şey kullanmıyorum tatlım ya bu benim doğal halim hhahsh) kışın toz ya da krem fark etmiyor her türlü tenimle bütünleşiyor.

  Yazın ise güneş kremi sürdüğümde üzerine toz geçince çamur görüntüsü olduğu için krem tercih ediyorum. Brozlaştırıcı için de bu böyle benim için. Hem de o istediğim parlak ve doğal cilt görüntüsünü elde etmem kolaylaşıyor.

  12 mart 16:00

  39. Ben de yukarıdaki süslülerin değindiği bir noktaya değinmeye geldim. Artık kullanmadığınız ve bir kenara kaldırdığınız likit mat rujları likit allık olarak kullanabilirsiniz. Performans bakımından likit allıklardan daha başarılı olduğunu düşünüyorum. Bunun için en uygun ürünlerden biri de note mattemoist rujlar bence. Dudakta asla sabitlenmediği ve bulaştığı için uzun süredir kullanmıyordum. Dün allık olarak denemeye karar verdim ve sonuç umduğumdan çok daha iyi çıktı. Yapısı köpük gibi olduğu için çok kolay dağılıyor, doğal görünüyor ve gün boyu kalıcı. Yanaktaki dokusu da harika.

  Artık likit allıklara para dökmek yerine elimdeki likit rujları bu şekilde değerlendireceğim. Size de tavsiye ederim. Note mattemoist serisine bir göz atın, allık olarak kullanılabilecek çok güzel tonları var.

  4 şubat 15:37


  38. en bayıldığım şey olabilir, yüzünüz anında canlı ve sağlıklı duruyor, tek kötü yanı bence fondoten üstünde toz daha iyi duruyor

  24 eylül 2020 04:50

  37. kanımca pudra allıktan çok daha doğal duruyor. tabi burda kalite kriteri bence ne kadar homojen dağıldığı. yalnız tek eksi nokta ben bu allıkları hep parmağımla sürüyorum ve makyajın devamında o renkli parmakları yüzüme süremediğim için yıkamam ya da silmem gerekiyor. krem allık sürebileceğimiz bir fırça var mıdır? tavisyelerinizden çok mutlu olurum.

  23 eylül 2020 16:29

  36. üstteki süslüye katılıyorum kesinlikle. benim de dudağımdaki yapısını ve kurutmasını beğenmediğim, belki rengini de eh işte bulduğum için kullanmayıp kenara koyduğum likit mat rujlarım vardı fakat düzgün dağılmaz, dalga dalga durur diye düşündüğümden hiçbirini allık olarak kullanmayı denememiştim. the balm meet matte hughes'dan commited rengini kestirdim bir gün gözüme "ben bunu sürsem ne olur" dedim ve efsane oldu ahahah. yanağıma değdirdiğim an zamk gibi yapışır ve dağılmaz diye düşünmüştüm açıkçası ama aplikatörü direkt yanağıma sürerek uyguladığım halde gayet güzel dağıldı(gizlinot: ama tabii ki de hızlı olmanız gerekiyor bir yanağı sürüp dağıttıktan sonra diğerine geçmelisiniz yoksa ürün kuruyor yanağınızda). önce parmaklarımda ısıtıp uygulamayı da denedim fakat çok beğenemedim, hem daha fazla ürün yiyor hem de ürünün ısıtırken parmaklarınızda kuruma ihtimali var. ben direkt ruju aplikatörüyle yanağıma pıt pıt sürüp sonra ya elimle ya da ıslak süngerimle dağıtıyorum. bahsettiğim the balm'ın ruju tam istediğim ton oldu, elmacık kemiklerinize/burun üstünüze sürerseniz tam güneşten yanmış gibi duruyor. gerçekten arasam bulamam böyle doğal duran bir allığı. ayrıca direkt sabitlendiği için baktığınız ve dokunduğunuzda tamamen kendi cilt renginizmiş gibi duruyor, krem gibi ele gelme durumu yok. kalıcılığı harika, ne zaman çıkarmak isterseniz o zamana kadar kımıldamadan kalıyor. eğer normal rujlarla deneyip likit matları dağılmaz korkusuyla sürmeyenleriniz varsa mutlaka denesin. 

  11 haziran 2020 12:47 11 haziran 2020 18:38

  35. Maybelline Cheek Heat’i elimde denedim. Alsam mı almasam mı, derken boyutu fiyatına göre çok küçük geldiğinden vazgeçtim. Sonra baktım, kalıcılığı da çok azmış. Birden aklıma, artık pek de kullanmadığım likit mat rujumu allık olarak kullanma fikri geldi. Azıcık likit aydınlatıcı da karıştırarak yanaklarıma bir pıt sürdüm ve bum! Tam istediğim doku, tam istediğim kalıcılık... Tüm süslülere tavsiyemdir. Likit/krem allık almadan, elinizdeki likit mat rujları bir deneyin derim ben.

  Tanım: Likit mat rujların da aynı işlevi görebileceğini fark edene kadar, almayı çok istediğim allık çeşidi.

  11 haziran 2020 12:35


  34. Kullanması en kolay allık çeşididir çünkü fırçaya gerek yoktur. Elinizle pıt pıt kolayca dağıtıp doğal bir görüntüye ulaşabilirsiniz. Ben kikonun 06 numaralı stick allığını kullanıyorum. Güzel bir pembelik katıyor. 

  12 mart 2020 20:49

  33. bu sene keşfettim ve aşık oldum. (bkz: pastel show your joy likit allık) teninize uygun olanını da bulduğunuzda büyük kolaylıkmış doğrusu. stick rujları allık olarak kullanmayı da seviyorum, özellikle golden rose'un velvet matte serisi bu iş için iyi bence. ama likit rujları hiç denemedim. kalıcı olacağından eminim ama nedense pek güvenemiyorum, likit rujlar dudaklara da dramatik şekilde uygulandığı için sanki yanakta da dramatik duracak gibime geliyor.

  12 mart 2020 19:14

  32. yıllardır kullandığım allık türü. cildim pürüzsüz olmadığı için normal toz allıkları kullanamıyordum. şimdi lazer yaptırdığım için cildim birazcık düzeldi, elimde çok sevdiğim bir toz allığım var onı kullanmaya heves etmiştim. aylardır fırçamı yıkamaya üşendiğim için kullanamıyorum. krem ürünler tembel dostu cidden. 

  yalnız ülkemizde çok fazla seçenek yok. özellikle kırmızı krem allık konusunda. nars'ın bi limited edition stick allığı vardı ama 2 buçuk sene oldu alalı, ben de artık bozulmuştur diye kullanmayı bıraktım. revlon'un yeni çıkan cheek flushing tintlerinden 06 rengini aldım kırmızı duruyor diye ama o da dağılınca mercan gibi durdu. o al yanak görüntüsünü bir türlü yakalayamadım. neyse şimdi fenty yeni krem allıklar çıkaracakmış, onların türkiye'ye gelmesini bekliyorum büyük bir heyecanla. 

  onun dışında genel olarak en sevdiklerim bobbi brown pot rouge ve glossier cloud paint. revlon'unki de çok güzel, baya parlak duruyor. 

  12 mart 2020 17:52