yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (7)

  7. Gratisin kendi markası olan beaulisten 4'lü ve 2'li, üçgen şeklinde olan farlarını almıştım fakat renkleri tam istediğim gibi değildi. 6 farı toz haline getirip, içine lorealin glow cherie renkli nemlendiricisinden ekledim. Rengi ve parlaklığı o kadar güzel oldu ki her makyajımda kullanasım geliyor :) Medyaya ekliyorum.

  Edit: Benim göz kapaklarım yağlı olduğu için içine çok az miktarda bebek pudrası ekledim ve yapısı inanılmaz hoşuma gitti, sürdükten sonra pudralaşıyor ve bulaşma yapmıyor. Buna rağmen parlaklığından hiçbir şey kaybetmedi..

  ilgili medya:
  1
  17 temmuz 00:57 17 temmuz 01:05

  6. City color markasının nude paletinden vardı elimde. Hevesle alıp kullanmamıştım. O palette sağ alt kısımda toz pembe ve simli pembe renkleri bulunuyor.

   Color tattoo kabına farları aktarıp,az bir miktar krem koydum. Karıştırıp dolapta donmasını sağladım. Color tattoolardan pembe olanı almayı düşünüyordum ancak hem elimdekini değerlendirdim hem de ekstra bir malzeme satın almadım. Günlük makyajımda kullanıyorum. Krem olarak zeytinyağlı dalan dolive vardı onu kullandım ben. İlk deneyimim olduğu için bilgisizim biraz. 

  Makyaj yaptığımda kullanıp medya eklerim belki denemek isteyen olur.

  8 aralık 2019 03:08 8 aralık 2019 03:09

  5. Ne zamandır girişmek istediğim bir işti. Elimdeki 2 adet the balm far paletini depot etmiştim. Bu sayede, rockstar paletteki "third eye blinded" isimli rengin ve nude tude'daki "stubborn" renginin ne kadar yakın olduğunu net olarak görmüş oldum. Third eye blinded'ı krem fara çevirmeye karar verdim. Elimdeki maybelline color tattolardan biten permanent taupe renginin kabını alkolle temizleyip. Bu farın tamamını, göz kremimle(gizlinot: Bee beauty q10) color tattoo kabında karıştırdım. Biraz da artık bitmek üzere olduğu için kullanmakta zorlandığım the balm frat boy muadili rockstar allığını ekledim.

  Sözün kısası, görseldeki pembe krem farı elde ettim. Işıltılı ve mat iki ürünü karıştırdığım için tam tek başına uygulamalık, kendinden ışık-gölgeli bir far oldu. Güzel dağılıyor ama kalıcılığını henüz test edemedim. Renk çok daha belirgin oldu.

  ilgili medya:
  1
  27 mayıs 2019 22:30 27 mayıs 2019 22:56


  4. bir ay kadar önce (yazar: ezgasm) ' dan tarifini almıştım. sonunda bugün deneyebildim. far olarak absolute new york markasının paletinden bir far kullandım. krem olarak bee beauty göz kremiyle karıştırdım. aslında çok basit bir tarifti ama ben kremi fazla kaçırmışım biraz cıvık oldu. ama sonuçtan memnunum istediğim hafif renklendirmeyi sağladı bence. kalıcılığı da biraz artmış oldu. gözümde parça parça durma olayı olmadı.

  ilgili medya:
  2
  24 mayıs 2019 01:43

  3. bu defa da elimde rengi güzel ama pigmentasyonu zayıf ürünleri değerlendirmek için yaptığım yöntem.

  ebaydan orijinal olamayacak kadar uygun fiyata naked 2 paleti almıştım. paletin takliti inanılmaz iyi. yani ambalaj birebir. aslında renkler de çok gerçek gibi görünüyor ama pigmentasyonun zayıf olmasıyla kendisini ele veriyordu diyelim. önceki krem far denememde gördüğüm kadarıyla toz farlar bu hale geldiğinde sanki rengi daha iyi veriyor gibi geldi bana. yani üst üste ne kadar uygulasanız da gayet ince göründükleri için sanırım.

  naked 2 paletteki snake bite renginde olsun istedim krem farımı ama color tattoo on an on bronze a benzedi daha çok. elimde o ürün zaten mevzut olduğu için elimden geldiğince ona göre daha gold görünmesini sağlamaya çalışsam da (ki ambalajında duruken gayette daha gold gibi algılanıyor) swatchladığımda ona göre daha kızıl kaldı.

  2.krem farımın da busted rengine yakın bi renk olmasını istedim bu rengi üzerine mavi, bordo, kahve simli farlar karlar ekleyerek çıkardığım renk ne yazık ki çok karaktersiz bi renk :) yine kutusunda çok güzel görünüyor ama swatchlayınca bambaşka bi etkisi var. neyse. kendileri görsellerde mevcut. bu iki farı oluştururken color tattoo yu hiç kullanmadım aslında. tamamen renk kıyaslaması yapma amaçlı beraber swatchladım.

  ilgili medya:
  2
  14 eylül 2015 13:42

  2. güzel bir kullanılmayan ya da sıkılınan ürün değerlendirme yöntemi. (link: http://www.suslusozluk.net/g/i%C3%A7imizdeki-fakir/9406/ şöyle) bir tanesini yapmıştım zamanında. sonra şirketi büyüttüm ben. nemlendiricime hafif miktarlarda aydınlatıcı ve bronzer katarak çok harika bir şey ürettim, adını henüz koymadım ama kendisi 'hayatımın ürünü'

  dün de mor ruj, vamp ruj diye dellendiğim bir sırada farla(gizlinot: the balm balm jovi rockstar palette-moderato&rem&metal-ica) kendime (link: http://oi57.tinypic.com/10z9ulx.jpg ruj) yaparak hevesimi aldım.

  ayrıca;

  (bkz: evde krem allık yapımı)

  (bkz: içimizdeki fakir)

  (bkz: kozmetikte tasarruf önerileri)

  12 eylül 2015 17:42 12 eylül 2015 17:44

  1. dün izlediğim birkaç videodan gaza gelerek elimdeki makyaj malzemeleri arasından hiç kullanmadığım ve eğer ortaya bir şey çıkmazsa kaybettiğim için canımı sıkmayacak toz farlarla çok güzel bir renkte krem far yaptım.

  -koyu renk metalik gri far (markası çok dandikti, yapısı da zaten ambalajının içinde un ufak haldeydi)

  -altın rengi far.

  -üzerine biraz da bordo ve asker yeşili farlardan ufaladım.

  amacım taupe rengi krem far yapmaktı. yukarıdaki renkleri yarı yarıya göz kremi ve yüz kremiyle karıştırdım. bunun için sadece göz kremi tercih etmek daha doğru bence ama göz kremim çok değildi ne yazık ki. tam istediğim rengi elde edebilmek için elimdeki farlar yeterli olmadı ama çok güzel sıcak bir gri metalik renk elde edebildim. ilk etapta sıcak gri olarak algılanıyor ama dikkatli bakınca altın yansımalar farkediliyor. (gizlinot: tabi gözümdeyken kimse o kadar dibinden bakmaz :D ) çok hoşuma gitti. maybelline color tattoo immortal charcoal renginin hemen hemen aynısı oldu. rengi biraz daha ısıtabilseymişim tamammış :)

  edit: (link: http://www.suslusozluk.net/g/krem-far-yap%C4%B1m%C4%B1/9944 fotoğrafını ekledim) süslüler.

  altın yansıma olayını abarttım mı acaba. ilk yaptığımda öyle görünmüştü gözüme. (gizlinot: sarı ışığın azizliğiymiş) herneyse en azından artık kullanabileceğim çok güzel bi metalik gri bana göre :)

  ve eklemeden edemiycem gayet ince bi yapıda. çok da kalıcıymış gibi görünüyo. tabi kullanmadan bilemeyiz ama göz kreminin baz özelliği vardı sanırım o yüzden. ben çok sevdim yaa :))

  ilgili medya:
  1
  12 eylül 2015 13:18 13 eylül 2015 18:17