sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (14)
 • medya (2)

14. Kaygan , köpük formunda , el ısısı ya da fırçayla da kullanılabilen , minik kavanozlarda yer alan far çeşididir. Bu tür farlar normal sıkıştırılmış toz farlara göre daha kalıcıdır çünkü sıkıştırılmış farlar formları gereği birbirlerinden ayrılırken (gizlinot: Tozutma olayı dediğimiz , ayrışma olayı) , krem farlar göz kapağına tamamen tutunurlar. Elimde bobby brown , maybelline ve farmasinin krem farları var hepsinden de çok memnunum. Hatta bazen göz makyajımda kullandığım far , sıkıştırılmış toz far ise eyeliner niyetine ince kesik bir fırçayla bu krem farları kullanıyorum. Kurumaması için de bu tarz ürünlerin ters çevrilerek muhafaza edilmesi gerekiyormuş (gizlinot: Bobby browndaki çalışan hanımefendi söylemişti) ben de böyle muhafaza ediyorum ve şimdiye kadar kuruma problemi yaşamadım.

10 aralık 13:34

13. Yağlı göz kapağımda krem far ya da likit far toz fardan daha iyi performans veriyor. Özellikle ışıltılı krem farların sürümlerini hem daha fresh göstermesinden dolayı çok beğeniyorum. Ez cümle toz farlardan alamadığım performansı krem farlar ile yakalayabiliyorum göz kapağımda.

9 aralık 23:04

12. Kalıcılıkları ve pratiklikleri açısından sevdiğim farlardır. Kuruma problemi ile ilgili krem farlar ve jel eyelinerler için gliserin önerebilirim. Kuruluk durumuna göre bir ya da iki damla gliserin koyup kürdan yardımıyla karıştırın. Kullanılabilecek duruma gelecektir. Ben bu şekilde bir Maybelline krem farımı kurtardım.

Ama bi ya da iki damla, fazla kaçırırsanız ürünün yapısını bozar ve farınızdan olabilirsiniz.

9 aralık 18:07 9 aralık 18:07


11. bunların stick versiyonu da var. kendim denememekle beraber ben gibi blefarit muzdariplerinden bazıları bu tarz farların toz farlardan daha az riskli olduğunu söylüyor. toz farların kirpik diplerine, göz içine geçme olasılığı daha yüksekmiş. ben yine tırsıyorum denemeye ama göz makyajı yapmak istediğim bir davet falan çıkarsa diye de clinique chubby stick shadow tint for eyes ürününü gözüme kestirdim. denersem yorumla döneceğim, sözlük.

11 haziran 16:31

10. genelde minik bir cam kavanozda satılan, krem ya da köpük formdaki makyaj malzemesidir.

geçenlerde elimdeki krem farların kuruduğunu ve uygulamak için ürünü kavanozundan almaya çalıştığımda elime/fırçaya gelmediğini fark ettim. hemen ince saplı bir makyaj fırçamı alıp sapı ile krem farklarımı ters düz ettim. Çok kuru hissettiklerimin içerisine de elimdeki bir kuru yağdan damlatıp öyle karıştırdım.

Kesinlikle işe yaradı. ilk günkü gibi performans sergiliyorlar şu anda. eğer sizinde krem farlarınız kuruduysa direkt çöpe atmak yerine bu şekilde kendine getirmeyi deneyebilirsiniz süslüler

15 nisan 22:19

9. arzu nesnesi makyaj malzemesidir.

kıvamının taş gibi ya da yapışık olması iyi değildir. köpük krem dokulu hafif ama renk yoğunluğu dengesini tutturabilmiş yapıdakiler baş tacıdır.

bir de o renkler birbirinden minnoş olunca, evet anlatırken bile kendimden geçtim, öyle tatlı yumuşak renkler, kahve köpüğü ya da şanti gibi... can dayanmaz. ama dayanacak. almıyoruz elimizdekileri bitiriyoruz. zaten benim anlattığım kadar ütopik versiyonları yok bizim ülkemizde.

ama olsa süper olsun. olursa diye biz yazalım beklentilerimizi ki çıta yükselsin.

17 mart 2017 22:36

8. far kullanımında her zaman en iyi sonucu verdigini düşündügüm ve sürmekten en büyük keyifi aldığım makyaj ürünüdür. kullanımının pratikliği açısından hayat kurtarıcısıdır. aynı zamanda fresh ve doğal bitişi yüze ayrı bir hava katar, adeta aydınlatır. bugüne kadar kullandıklarım maybelline, bobbi brown, chanel, kiko, eyeko ve tom ford markalarından çıktı(gizlinot: hepsini severek kullandım ve kullanıyorum ). az evvel lisa eldridge videosunda izleyip organik oluşuna ve rengine meftun olduğum jillian dempsey marka bi krem far daha görüp sipariş ettim. bakalım ondan da memnun kalacak mıyım? ayrıntılar pek yakında...

17 mart 2017 14:56


7. sevdiğim pratik gelen far turu. cildim zaten kuru ama dönem dönem baya kuru,o yüzden toz fara nazaran nemli olduğu için seviyorum. far çok kullanmıyorum eyeliner bol rimel insaniyim , bu sebepten tekli farlar alıyorum. hepsini birleştirince benim aradığım özelliklere uyuyor : hem tekli, hem nemli yapıda.

9 mart 2017 23:58

6. Hakkında okuduğum olumlu yorumlara güvenip color tattoo siparişi verdim. Normal farlar gözümden uçup gidiyor. Normal toz farları kalıcılaştıran The balm'ım far bazı da alınacaklar listesinde

edit 1: (gbkz: the balm put a lid on it far bazı)ndan gayet memnunum. kurutmuyor, yağlandırmıyor. baya da bereketli bir ürün.

edit2: color tattooları aldım da elden çıkardım bile. kalıcığı gayet güzel hatta lanet gibi, sabunla falan da çıkmıyor. kimyasalla çıkan makyaja karşıyım bb color tattoo.

18 aralık 2016 10:06 7 şubat 2017 21:27

5. Ben de (yazar: aysubir ) gibi yapıyorum evet,

Sadece Maybelline color tattoo ve essence inkini denemiştim, Maybelline hiçbir şekilde kurumuyor, inanılmaz kalıcı hatta öyle ki havuza girip cikmisligim var on and on bronze ile , fakat essence in krem fari o kadar da iyi değildi , 6 ay içinde kurudu, kalıcılığı iyi fakat homojenik olarak dagilmadi, zaten sanırım üretimi bitti.

25 ağustos 2016 13:59