sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (16)
 • medya (4)

16. İtiraf başlığında bir kaç gün önce;

Kullanmadığım toz farlardan yaptığımı söylediğim krem farların rengi ektedir.

*dileyenle tarifi paylaşabilirim.

ilgili medya:
1
20 nisan 16:49

15. bazı günler severek kullandığım, elimin altında bulunsun istediğim fakat kullanmayı günlük rutin haline getiremediğim türde farlar. alıp alıp kurutuyorum, çöpe gidiyor. tam bir daha almamaya karar vermiştim ki şöyle bir yöntem buldum. içi boş bir far kabına istediğim renk toz fardan çeyrek çay kaşığı kadar döküyorum. tabi toz haline getirerek. üzerine 2-3 damla gliserin ekleyip iyice karıştırıyorum ve ertesi sabaha kadar bekletiyorum. harika pigmentli krem farlar elde ediyorum. birkaç gün içerisinde gliserin kuruyacağı için malzemelerin miktarını arttırmamanızı öneririm, yazık olmasın. canım sıkıldığında renkleri birbirine karıştırarak yeni renkler de keşfediyorum, hoşuma gidiyor. canınız sıkılırsa denersiniz belki.

not 1: sadece mat renklerde denedim. simliler için kefil olamayacağım.

not 2: bobbi brown camel benim için özel ve nadir renklerden biri olduğu için ona en yakın elde ettiğim karışımı eklemek istedim. eşit miktarda bej ve sütlü kahve, çok az miktarda turuncu.

8 şubat 01:44

14. Yağlı göz kapağımda krem far ya da likit far toz fardan daha iyi performans veriyor. Özellikle ışıltılı krem farların sürümlerini hem daha fresh göstermesinden dolayı çok beğeniyorum. Ez cümle toz farlardan alamadığım performansı krem farlar ile yakalayabiliyorum göz kapağımda.

Genelde aynı renklere gidiyor ekim begenerek kullandigim ürünlerin görselini ekledim. Begendiklerim sırasıyla şöyle:

Kiko dark treasure 01,02,04 renkleri,

Armani eye tint 09 copper ve 11 rose gold

Max factor cooper

Armani eye&brow 12 sand blond

ilgili medya:
1
9 aralık 2018 23:04 15 aralık 2018 20:16

13. Kalıcılıkları ve pratiklikleri açısından sevdiğim farlardır. Kuruma problemi ile ilgili krem farlar ve jel eyelinerler için gliserin önerebilirim. Kuruluk durumuna göre bir ya da iki damla gliserin koyup kürdan yardımıyla karıştırın. Kullanılabilecek duruma gelecektir. Ben bu şekilde bir Maybelline krem farımı kurtardım.

Ama bi ya da iki damla, fazla kaçırırsanız ürünün yapısını bozar ve farınızdan olabilirsiniz.

9 aralık 2018 18:07 9 aralık 2018 18:07

12. Kesinlikle blefaritliler için toz fardan çok daha iyi bir alternatif. En tozutmayan toz ürünler bile hassas gözlerimi rahatsız ederken krem farlarla pek sorun yaşamıyorum. Hassas gözleri olanlara öneririm o yüzden.

11 haziran 2018 16:50

11. bunların stick versiyonu da var. kendim denememekle beraber ben gibi blefarit muzdariplerinden bazıları bu tarz farların toz farlardan daha az riskli olduğunu söylüyor. toz farların kirpik diplerine, göz içine geçme olasılığı daha yüksekmiş. ben yine tırsıyorum denemeye ama göz makyajı yapmak istediğim bir davet falan çıkarsa diye de clinique chubby stick shadow tint for eyes ürününü gözüme kestirdim. denersem yorumla döneceğim, sözlük.

11 haziran 2018 16:31

10. genelde minik bir cam kavanozda satılan, krem ya da köpük formdaki makyaj malzemesidir.

geçenlerde elimdeki krem farların kuruduğunu ve uygulamak için ürünü kavanozundan almaya çalıştığımda elime/fırçaya gelmediğini fark ettim. hemen ince saplı bir makyaj fırçamı alıp sapı ile krem farklarımı ters düz ettim. Çok kuru hissettiklerimin içerisine de elimdeki bir kuru yağdan damlatıp öyle karıştırdım.

Kesinlikle işe yaradı. ilk günkü gibi performans sergiliyorlar şu anda. eğer sizinde krem farlarınız kuruduysa direkt çöpe atmak yerine bu şekilde kendine getirmeyi deneyebilirsiniz süslüler

15 nisan 2018 22:19

9. far kullanımında her zaman en iyi sonucu verdigini düşündügüm ve sürmekten en büyük keyifi aldığım makyaj ürünüdür. kullanımının pratikliği açısından hayat kurtarıcısıdır. aynı zamanda fresh ve doğal bitişi yüze ayrı bir hava katar, adeta aydınlatır. bugüne kadar kullandıklarım maybelline, bobbi brown, chanel, kiko, eyeko ve tom ford markalarından çıktı(gizlinot: hepsini severek kullandım ve kullanıyorum ). az evvel lisa eldridge videosunda izleyip organik oluşuna ve rengine meftun olduğum jillian dempsey marka bi krem far daha görüp sipariş ettim. bakalım ondan da memnun kalacak mıyım? ayrıntılar pek yakında...

17 mart 2017 14:56

8. sevdiğim pratik gelen far turu. cildim zaten kuru ama dönem dönem baya kuru,o yüzden toz fara nazaran nemli olduğu için seviyorum. far çok kullanmıyorum eyeliner bol rimel insaniyim , bu sebepten tekli farlar alıyorum. hepsini birleştirince benim aradığım özelliklere uyuyor : hem tekli, hem nemli yapıda.

9 mart 2017 23:58

7. neden bilmiyorum ama aslında hoşuma gitse de kullanımı bana bir türlü pratik gelmeyen far. toz ürünlere o kadar alışmışım ki krem far kullanmayı ya unutuyorum ya da amaan deyip geçiştiriyorum. EN SON bir heves aldığım, (Gbkz: mac paint pot painterly far )ı bile hakkını veremediğim için arkadaşıma verince anladım ki ben krem far insanı değilim. krem ürünleri seven, göz kapakları yağlı olmayan ve en önemlisi de eli alışkın olanlar için krem far bulunmaz bir nimet orası ayrı tabii.

9 mart 2017 23:53