sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (17)
 • medya (0)

17. kendi adıma söyleyebilirim tuvalet kağıdı, ped, diş fırçası (çok değiştiriyoruz), diş macunu, şampuan, deodorant (bunun için geç kalmışım gerçi)

gıda olarak baklagiller olabilir arada bi havalandırmak lazım tabi böceklenme ihtimaline karşı.

15 eylül 04:14

16. öncelikle o ekonomik krize çok uzun zaman önce girdik,şu an baya baya içindeyiz ve hiç öyle gelip geçici bir durum değil, son kullanma tarihi olan ürünler için konuşacak olursak kaç adet stok yapılabilir ki? 10 tane alsan da son kullanma tarihinden ötürü çoğu bozulur,diğer ürünler içinse 50 tane de alsan,bittiğinde o ürün yine aldığın fiyattan zamlı olacak,artık asıl hedeflenmesi gereken;tüketimi azaltıp daha sade bir yaşam stiline alışmaya çalışmak

14 eylül 02:53 14 eylül 03:09

15. Geç bile kaldık dediğim başlıktır. Öncelikle temel ihtiyaçları daha sonra vazgeçemediğimiz lüks ihtiyaçları alabiliriz. Ama bir sürü zam geldi zaten herşeye çok geç kaldık altan.

13 eylül 16:25


14. zaten kriz gelmedi mi? açılmak için geç kalınmış bir başlık bence. aynı zamanda stok yapmak içinde öyle. her şeyin fiyatı yüzde yüz arttı. marketler nerdeyse her gün etiket değiştiriyor. iki gün önce gördüğün şeyin fiyatı bugün farklı. türk lirası haliyle eldeki para günden günden buharlaşıyor. bilmiyorum eve elli paket makarna, yağ depolayınca ne değiştirebilirim. içimde büyük bir endişe var ve günden güne büyüyor. ne yapacağını bilememenin korkusu. yine de tavsiye isteyenler için bütün kişisel bakım ürünleri şampuandır, kremdir vs. için indirimleri bekleyin. belki o zaman 1 ay önceki indirimsiz fiyatıyla stok yapabilirsiniz.

13 eylül 07:53 13 eylül 07:54

13. Bence o günlerde saç bakım kremi olmasa da olur ya.  Ama yüz toniği şart!

Şaka şaka. Benim aklıma kriz deyince apokaliptik bir türkiye geliyor. Kusura bakmayın yaşım 18

Ben ağrı kesici stoklayacağım sanırım kullandığım iki farklı var biri hafif biri güçlü tahmin etmişsinizdir. Güçlü olan bugünlerde bile 10 ar 10 ar pahalılanıyor. 

Bir de böyle bir döneme girmeden önce sağlık sorunlarımı halledeceğim özellikle diş çürüğü vb. 

Bir de düz renk tişörtler kazaklar alacağım sanırım pamuklulardan bol bol. Çok elzem bir ihtiyaç değil ama fiyatı artabilir öngöremiyorum çok. Şu an bile pahalı gerçi

13 eylül 02:08

12. Baklagil kesinlikle. Nohut, fasulye, bulgur, özellikle bulgur, barbunya, bezelye. Sıvı yağ, kenarda biraz bulunmalı kesinlikle. Sürekli kullanılan ilaçlar ve en çok da ağrı kesici. Ufak tefek ilkyardım malzemeleri: tentürdiyot. Bunun yanında sabun. Bol bol sabun. Deterjan olabilir, bulaşık makinesinde ne kullanılıyorsa. Diş macunu,bence. Bunun yanında benim önerim eğer kalın bir paltonuz, kalın kıyafetleriniz yoksa edininiz, varsa ama tadilata ihtiyaç varsa ettiriniz. Daha eylülün ortasında bile değiliz ama hava öyle bir soğudu ki ben yorganımı çıkarttım. Elektriğe zam çoktan geldi. Bu kış çok sert geçeceğe benziyor.

13 eylül 01:57

11. basit temizlik malzemelerine ulaşmakta sorun yasayacağız ve stokladığımız şeyler önceki girilerdeki ürünler olacak öyle mi?

O kadar büyük bir kıtlık yaşayacağız -şimdiden stok yaptığımıza göre- ve düşüneceğimiz şeyler makyaj malzemesi ve parfüm olacak? 

Eskiden yaşanan kriz ya da yokluk, yoksulluk zamanları hakkında o kadar naif bir bakış açısına sahip ki bu başlığa yazılanlar, insanın saçını okşayıp bayram şekeri veresi geliyor.

12 eylül 22:29


10. bazı arkadaşların değindiği gibi sık kullandığımız ilaçlar varsa acilen stok yapılması gerekiyor.dün eşi eczacı olan arkadaş anlattı.ilaçlara yüzde yüz zam yapılmış bile.sebebi eczacıların ya da ecza depolarının krizi fırsata çevirmesi değil kesinlikle.çünkü ürünlerin hammaddesi yurtdışından geliyor.en basitinden bebek bezleri veya pedlerde kullanılan sıvı tutucu maddeler yurtdışından getiriliyor.

12 eylül 15:03

9. *diş macunu

*diş fırçası

*sıvı sabun

*yüz yıkama jeli

*şampuan

*sabun veya duş jeli

*ped

*deodorant

*ıslak mendil

*kağıt havlu

ve daha bir sürü şey. ucuz buldukça alın alamayacak durumda olursak ki inşallah o günler gelmez bir süre idare eder. tavsiyem sürekli kullandığınız ilaç vs. varsa stok yapın ne tarz ambargolarla karşı karşıya kalacağımızı da bilemeyiz.

12 eylül 14:26

8. durum bu şekildeyken ;

ucuz bulduğunuz kullanabileceğiniz herşeyi stok yapın.

çay indimdirimde bulursanız alın son kullanma tarihi yok.

ped

diş macunu

şampuan

boya

temizlik malzemeleri(çamaşır suyu,deterjan vs )

havlu kağıt ,tuvalet kağıdı,

son kullanma tarihi uzun gıdalar (gizlinot: abur cubur sevenler için bisküvi ,ne bilim çikolata ,yada hazır gıdalar )konverveler

deodorantlar

kremler,

dondurucu için sebze bakliyatlar

malesef bunlar daha da yükselicek . aynı stokları meyvelere yada peynirede yapmak isterdim anak çürüdükleri için olmuyor.elinizden geldiğinde indirim kovalayıp stok yapın. çünkü 8 e aldığın deodorantlara 18 tl vermek iç acıtır.

12 eylül 12:13