5.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (26)
  • oylar (3)
  • medya (1)

26. kapatıcılık konusunda üzerine bir ürün daha yoktur. çillerimi, lekelerimi tek hamlede porselene çeviriyor. ancak, benim cildimi çok yağlandırıp kusmalara sebep oluyor. hala çeşitli pudralarla destekleyip barışmanın yollarını arıyorum. çöpe gidemeyecek kadar iyi bir kapatıcı. bir de benim elimdeki ürün 55 ml olanı, yıllardır kullanıyorum bitirmeye yaklaşamadım bile.

tek tavsiyem yağlı ciltliler satın almadan önce denemeli sonra bir gününü geçirip öyle karar vermeli.

17 haziran 19:50 17 haziran 19:55

25. Kalıcılığı, dokusu, kapatıcılığı ve suruşuyla bence harika bir ürün. Annem de ben de kullanıyoruz. Annem ağır fondöten sevdiğinden günlük olarak kullanıyor ve çok memnun. Herhangi bir kızarıklık vb. sorunla karşılaşmadı. Ben ise sadece özel günlerde kullanıyorum. Cildim çok çok hassas olmasına rağmen ben de şimdiye kadar bir sorun ile karşılaşmadım :). Fakat şunu belirtmeliyim ki fondöteni seçerken çok çok dikkatli olun. Zira ben ilk aldığımda mağazadaki ışıklardan dolayı sanırım yanlış ton almışım... 

9 haziran 23:10

24. aktif sivilceleri ve lekeleri çok güzel kapatıyor ama gel gelelim sürdükten 15-20 dk sonra parlıyor hatta vıcık vıcık oluyor.yağlı ciltlerin sevecegini düşünmüyorum.

11 mayıs 02:56


5

23. Kapatıcılığına ve kalıcılığına asla lafım olmamakla birlikte günlük kullanamadığım ürün oldu kendisi. Bu ürüne alışıp vazgeçememekten çok korktuğum için aylarca aklımda tutup dayanamayıp aldım. Gerçekten cildi kusursuz gösteriyor, saatlerce uyguladığım şekilde kalıyor. 

Gelgelelim, yüzüme badana yapmışım hissi uyandırıyor. Günlük olarak yalnızca renkli bir güneş kremi ya da bb krem kullanıyorum, belki bu yüzden bir türlü kalın dokusuna alışamadım. 

Bu ürünü uyguladığım günün sonunda makyajımı çıkarırken tabiri caizse yüzümü çitiliyorum, çıkmıyormuş gibi geliyor. Gün içinde de suratıma maske geçirmişim gibi geliyor. 

Benim adıma yalnızca özel günlerde kullanılacak bir ürün oldu, sanırım ömrü billah bitmeyecek.

10 mayıs 15:26

5

22. çekilin çekilin içimi dökmem lazım.

ablamın arkadaşının ablama vermesi ile elime geçen ürün. burdan yorum okumuştum ama paraya kıyıp bu kadar prof bir ürün almaktansa, gider ne bilim ince yapılı bir mac fondotene para gömerdim. hoş onu da yapmama fırsat kalmadı. Allahtan arkadaşın ten rengi ile birebir aynıymışım. Yoksa bu ürünü bir kenara atar renginden dolayı kalitesini bile anlamazmışım.

Yazılanlara katılıyorum evet, çok günlük değil gibi. Ama ben geldiğinden beri, yani 3 gündür elim başka bir şeye gitmiyor. Kaç gündür insanlar: "Ayyy makyajın ne doğal, ne güzel." dedikçe de daha bir gaza geliyorum. Makyaj sevmeyen ve ilgilenmeyen büyük ablam bile yorum yaptı güzel durduğuna dair. (gizlinot: ki anlamaz etmez, ilgilenmez) Sürümü aslında çok pratik değil kıvamı margarin gibi olduğu için ama real techniquis'in yatay uçlu fondöten fırçası tam bu iş için biçilmiş kaftan. çok kalın kalın sürmüyorum. Zaten cildimde yaralı bereli ve sivilceli değil, abartmadan sürünce gerçekten günlük kullanıma da gidiyor. Tek fark artık temizleme suları ile değil de, cildimi temiz bir sabunla önce yıkıyor sanra pamukla temizleme suyu ile üzerinden geçiyorum. Kısaca illa düğünde sünnette sürmek zorunda değilsiniz. Günlüğede uyum sağlatabilmek sizin elinizde. 55 ml. olanı ve 8 ml olanı var. bendeki 55 ml. Bir ömür bitmez gibime geliyor. Çok bereketli. İki sefer fırçamı dokunduruyorum ve tüm yüzüm aydınlanıyor, taze ve sağlıklı bir efekt veriyor. Bir kere alayım tam olsuncular, en azından internetten bir araştırıp şubelerinde denesinler. Bence aradıkları o muazzam bitişli fondöteni kesin bulacaklar.

10 mayıs 14:02

21. Kapatıcılığı çok iyi bir fondöten; ancak cildime ağır geldi sanırım, sivilce yaptığı için kullanmayı bıraktım. Fiyatı yüksek gibi görünse de iki yıl boyunca kullanabileceğiniz bir ürün ama bence günlük makyaj için ağır. 

3 mayıs 21:36

20. Bir kereliğine kullanıp bayıldığım ve yüzümde 12 saat dayanan fondöten.

Birçok kapatıcının dahi kapatamığı göz altlarımı süpürdü ve işte o an gözümden bir damla yaş gelerek kutusunu öptüm.Yoğun ve kapatıcı yapısından dolayı maske gibi durmasından çok korkmuştum ama öyle olmadı.Yüzümde yer yer kuruluklar vardı oralarda da bozulmalar yaşamadı 12 saat boyunca.Keşke arkadaşımdan ödünç alıp kullandıktan sonra geri vermeyeydim seni,o günden beri özlemin yaktı beni:((

2 mayıs 22:31


19. aynı sene 4 yakın arkadaşım evlenecek olunca makyaj yaptırmaya vereceğim paraya bütün makyaj malzemelerini alırım mantığıyla supracolor grease make up 30 ml elo, ultra cream powder elo, cake eyeliner siyah ve cake eyeliner sealer almıştım.

kapatıcılık 10 numara.

kendi pudrası ile sabitleyince kusma yapmadı (cildim yağlı ve atopik).

çıkarmak için yağ ile 3 kez yıkayıp 2 kez de yüz temizleme jeliyle üstünden geçiyorum, bir de ertesi gün mutlaka peeling yapıyorum.

günlük kullanıma uygun değil. fotoğraflarda harika görünmek için çok uygun bir ürün.

bitmiyor. pan bile görünmüyor.

önerim kendi sitesinden 8 ml alıp kullanmak. zaten son kullanma tarihi gelmeden bitirmek mümkün değil.

25 nisan 21:05

18. yoğun bir ürün.günlük kullanıma uygun olduğunu düşünmüyorum.illa gün içinde süreceğim diyorsanız çok hafif,nemli bir süngerle uygulamanızı öneririm.dozunu biraz kaçırdığınız an kat kat fondöten sürmüş gibi gözüküyorsunuz.gelin makyajı,fotoğraf çekimi vs. için uygun olabilir fakat günlük kullanım için kesinlikle çok fazla hatta gereksiz.

22 nisan 00:41

17. İlk kez nişan makyajımın yapıldığı kuaförde tanıştık kendisiyle (bende kusma falan yapmamıştı hiç ve aşık olmuştum) daha sonra almayı kafaya koydum,aldım da ama yaz sonu olduğu için tenim bronzlaşmıştı -NB rengi- kışın koyu geldi ben de gidip bir ton açığını almak istemiştim, mağazadaki görevli boynuma ve çeneme uygulamıştı resmen yok gibiydi doğru tercih olduğuna karar verip aldım neyse akşam yemeğinde misafirlerimiz vardı , arkadaşım bana "Hasta mısın?" diye sordu, hasta olmadığımı söyledim "Yüzün bembeyaz tansiyonun mu düştü?" dedi meğerse fondötenin rengi bana açık gelmiş cidden daha sonra aynaya baktığımda oldukça beyaz olduğumu gördüm -IVORY rengi- Şimdi ikisini karıştırıp öyle uyguluyorum, makyaj süngeriyle değil de Stippling Brush ile uygulanmasının daha doğru olduğunu söylemişti mağazadaki görevli. (Fırçayla uygulama yapılırsa 55 ml olanın 3-4 senede anca biteceğini söylemişti) Ve ayrıca bu fondöteni asla gözaltıma uygulayamıyorum çizgilere çok doluyor. 3 yıldır neredeyse her gün kullanıyorum iyi temizlenmezse gözenek problemi ve siyah nokta yapabileceğini düşünüyorum. (bende yaptı sanki biraz) Ama bu fondötene alışınca da elim diğer fondötenlere hiç gitmiyor.

5 mart 15:27