sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
5.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (35)
 • oylar (5)
 • medya (1)

35. gaza gelip büyük boyundan alınmaması gereken fondoten. bendeki 10 ml falan heralde asla bitmiyor.

zamanında hiçbir fondotenin kapatamadığı sivilcelerim ve sivilce lekelerim için almıştım. bir tek o kapatıyordu.yine de bitmiyor. ( dermarollerla tanışınca bu dertlerim kökünden çözüldüğü için bir kenarda duruyor çok şükür. )

25 aralık 2018 02:52

34. Özel günlerde kullanabileceğim yoğun kapatıcılığı olan fondöten arayışımda ne yazık ki derdime derman olamayan fondötendir.

Evet kapatıyor fakat ben hayatımda çizgilere bu kadar dolan bir fondöten görmedim.Meğer ben ne kadar kırışıkmışım:(Uygulayan mua dedi ki altına silikonlu makyaj bazı kullanın.Bence onun da garantisi yok.Almadım tabi..Hala kapatıcılığı yüksek sivilce yapmayan bir fondöten bulamadım.Önerisi olan varsa sevinirim süslüler.

24 aralık 2018 20:36

33. 1W rengini yıllardır kullandığım. Bu kadar fotoğraflarda cildi mükemmel gösteren ve kapatıcılığı yüksek olan bir ürün daha yok. Her gün kullanmak için belki ağır gelebilir ama benim aşırı kuru ve kızarık cildim için başka bir ürün yeterli kapatıcılığı sağlamıyor. TV Paint Stick’e göre daha kuru ciltlere hitap etse bile yine de bol nemlendiriciyle uygulamak elzem.

24 aralık 2018 20:27

32. Günlük hayatta fondöten kullanmadığım için fondöten alırken hafif yapılı olsun diye bir arayışım olmuyor. Özel günlerde kullandığım için her ihtimali düşünerek kapatıcı bir ürün almak benim için daha mantıklı olduğundan supracolor aldım. 

Bu ürünün trick noktası uyguladığınız miktar kesinlikle. Çok çok az ve yedire yedire uygulayınca çok güzel sonuç alabilirsiniz.

Bir artısı da göz altına da sürülebilmesi. Gözaltı kapatıcıları gözlerimin altını 5 yaş yaşlı gösteriyor, en övülenler bile. Ama fırçada ya da süngerde kalan supracolorı göz altıma geçtiğimde hem o görüntü olmuyor hem de kapatıcılık açısından tatmin edici oluyor. 

Ayrıca fotoğraflarda çok güzel çıkıyor cilt kesinlikle. 

Eksi yönü ise yağlı bir yapısının olmadı. Bir süre sonra parlama yapabilir, vıcık vıcık olabilir. Yanınızda pudra bulundurmanız ya da arada bir süngerle cildinize pıt pıt yaparak fondöteni yedirmeniz gerekebilir.

Ürün evladiyelik ama kullanım süresi var sonuçta. O süreyi göz önünde bulundurarak satın alınmalı. 

30 eylül 2018 12:42

31. Başka bir girdimde de yazmıştım , yüzümde sivilcelerim lekelerim ve kızarıklık problemim olduğunu ve kapatıcılığı yüksek fondötenler tercih ettiğimi. Bu ürünü de o amaçla aldım. Evet sivilceleri silikleştiriyor kızarıklık lekeler asla belli olmuyor ama günlük kullanım için ağır olduğunu düşünüyorum , bir de bir süre sonra surattan dağılıyor gibi bir hissiyat veriyor. Özel günlerde rahatlıkla kullanılır ancak günlük kullanım için fazla ağır.

28 eylül 2018 19:07

30. Aldığım günden beri çok kalın gelen ve sanki oksitlenmeye de meyilli olan fondöten, anlaşamadık kendisiyle; sürdükten sonra da oynuyor olması ve transfer olması çok rahatsız edici.

28 eylül 2018 08:50 28 eylül 2018 11:28

29. Kuru ciltli olmama rağmen cildime bir türlü oturmayan, cildimin resmen kustuğu bir fondoten. Porselen makyaj adı altında bolca uyguluyorlar ama yok bence inceltilip sürülmeli cilde. Yada ben işinin ehli bir kuaföre rastgelmedim. Ciltteki kusurları çok iyi kapatır ama her cilt tipine uygun bir fondoten olduğunu düşünmüyorum.  

27 eylül 2018 23:46

28. Günlük kullanım için uygun olmadığını düşünüyorum, düzenli kullanılsa cilde çok zarar verirmiş gibi geliyor. Kapatıcılığı aşırı fazla, gözenekleri tamamen kapatıyor. Özel günlerde yoğun makyaj yapacaksanız çok kullanışlı ama günlük kullanıma asla uygun değil.

27 eylül 2018 22:26

27. kapatıcılık konusunda üzerine bir ürün daha yoktur. çillerimi, lekelerimi tek hamlede porselene çeviriyor. ancak, benim cildimi çok yağlandırıp kusmalara sebep oluyor. hala çeşitli pudralarla destekleyip barışmanın yollarını arıyorum. çöpe gidemeyecek kadar iyi bir kapatıcı. bir de benim elimdeki ürün 55 ml olanı, yıllardır kullanıyorum bitirmeye yaklaşamadım bile.

tek tavsiyem yağlı ciltliler satın almadan önce denemeli sonra bir gününü geçirip öyle karar vermeli.

17 haziran 2018 19:50 17 haziran 2018 19:55

26. Kalıcılığı, dokusu, kapatıcılığı ve suruşuyla bence harika bir ürün. Annem de ben de kullanıyoruz. Annem ağır fondöten sevdiğinden günlük olarak kullanıyor ve çok memnun. Herhangi bir kızarıklık vb. sorunla karşılaşmadı. Ben ise sadece özel günlerde kullanıyorum. Cildim çok çok hassas olmasına rağmen ben de şimdiye kadar bir sorun ile karşılaşmadım :). Fakat şunu belirtmeliyim ki fondöteni seçerken çok çok dikkatli olun. Zira ben ilk aldığımda mağazadaki ışıklardan dolayı sanırım yanlış ton almışım... 

9 haziran 2018 23:10