sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (43)
 • medya (1)

43. doğru miktarda ürün kullanıldığında cakey görümeyen harika ürünlere sahip markadır. mesela az miktarda supracolor üzerine (gbkz: laura mercier Translucent Loose Setting Powder) ya da (gbkz: sephora Beauty Amplifier Smoothing Translucent Setting Powder) ya da (gbkz: nars Light Reflecting Loose Setting Powder) geçilirse inceden, tadından yenmez o görüntü.. ha daha da doğal olsun istenirse kryolan supracolor yerine (gbkz: guerlain lingerie de peau aqua) kullanılabilir mesela

5 eylül 17:26

42. nikah günü makyajım bu markanın ürünleriyle yapıldı. fondöten konusunda çok abartı olmasın diye belirtmiştim. yapan kişi de yüzüme boca etmedi allahtan. nikah-düğün vs gibi özel günlerde tartışmasız bu markadan kullanırım dedirtti. akşam eve geldiğimde bir milim bile oynamamıştı yüzümden. o an aşık olmuştum markaya. ama sonra makyajı temizleme kısmı tam bir çileydi dasds çıkartana kadar canım çıkmıştı. ama olsun yine de çok çok sağlamlar <3

22 mart 12:35

41. Supracolor kapattıcısını nemli süngerle sürdüğünüzde gayet iyi durur, valla bi ara göz altıma bile kullanmışlığım var anca paklamıştı:) transparan pudrasındam da çok memnunum.

27 kasım 2017 23:40


40. fırçalarını almayı mantıklı bulduğum markadır. eminim en ideal uygulamaya göre hazırlanmıştır hepsi. pahalı tabii. hele anniversary serisinde 1980 liraya pudra fırçası satıp stoğu bitirdiklerini görünce bana bi bayılma geldi. likit mat rujlarının da yemek yendiğinde bile beş saat filan kalıcı olduğu yazılmış. dudağın kolay kolay yıpranabilen bir şey olduğunu düşünmediğimden bu da mantıklı geldi. kirpiklerde de abartısız bir model seçilirse çok memnun kalınabilir diye düşündüm. ilk defa eyeliner paletini de bu markada gördüm ve çok ilgimi çekti.

ha bu kadar saydım, alamam muhtemelen ama olsun. belki faydası dokunur almayı düşünenlere.

9 ocak 2017 10:57

39. Kuzenim kryolanda eğitim görmüş bir makyöz. Kendisi ablamın düğün makyajını da yapmış ve bana bildiğim birçok şeyi öğretmiş kişidir. Gözlemlerimden yola çıkarak söylüyorum ki, kryolan kesinlikle ama kesinlikle günlük kullanılacak bir marka değildir. Genellikle dizi-film setlerinde kullanılır, sebebi yukarıda da belirtildiği gibi ışık. Bunun yanı sıra bazı sanatçıların sahne makyajını yapan makyözler de kryolan makyözüdür.

Bir de düğün gibi özel günlerde, porselen makyajın oldukça hafifletilmiş bir versiyonunun uygulaması yapılabilir bu markanın ürünleriyle.

Arkadaşlar o ürünleri gerçekten yüzünüze her gün sürmek ne demek?

Danla biliç'in videosunda da gördüm kullanıyorum hala kanser olmadım diyor. Böyle düşünen arkadaşları biraz genel kültürlenmeleri için şu tarafa alalım. Kanser uzun sürede gözlemlenebilecek bir hastalıktır. Ayrıca kanser olacağınızı kimse iddia etmiyor. Uzun dönemde yüzünüzün çorak bir tarlaya dönmesi çok muhtemeldir.

Kryolan ürünlerine dönersek, kuzenim benim makyajımı yaptığı zamanlarda kendine de normalde kullandığı markalar olan loreal ve max factor'den şaşmıyor. O sebeple hiç bir ten ürününü deneyimlemedim. Fakat kalemleri ve rujları efsane!

Siz yine de her gün kullanmayın.

31 aralık 2016 11:20

38. bana vaktiye bütün ürünlerinin spot (stüdyo) ışığı altında kullanıma uygun olduğu söylenmişti. o ışık yüzünüze vurduğu anda en küçük kusur bile görünüyormuş. o nedenle fondötenler pudralar filan sıva gibi, öyle olmak zorundalar çünkü.

ben denediğimde türkiye'de çok yeni bir olaydı, sırf bu iş için bir arkadaşımla birlikte adamların yerini bulana kadar ankara tunalı hilmi'de dönmüş durmuştuk. oradaki kız çok yardımcı olmuştu bize, 2 güzellik uzmanından o ürünlerle ciltteki bütün kusurların kapatılmasının mümkün olduğunu, porselen gibi görüneceğini duydum. standartlarını şayet yaygınlık kazanmakla düşürmemişlerse, eminim yine öyledir.

o zaman, kullanabileceğim tek ürün olduğuna hükmettiğim için iki tane göz kalemi alıp çıkmıştım, fiyatlar da öyle havadaydı ki zaten daha fazlası mümkün değildi. o göz kalemlerini yıllarca kullandım, ne bir akma ne bir bozulma, kız o zaman 7 yıl garanti vermişti (uzun kalemler bunlar) bende daha çok gitti.

şu an evimin neredeyse hemen yanında bir şubeleri var, ama hiç gidip de bakmak gelmedi içimden. enerjisi itti açıkçası, hazırdan deneme şansım olsaydı özellikle ruj paletlerinin performansını dudağımda değerlendirmeyi çok isterdim.

31 aralık 2016 06:31

37. drag makyaj için bir color wheelini alacağım markadır.

31 aralık 2016 05:40


36. Ten ürünlerini hayatta kullanmayacağım markadır. Ciddi manada duvar sıvası gibi ürünleri var. Doğallık 0. Hatta eksilerde. Ha diyeceksiniz ki profesyonel makyaj, porselen makyaj falan fıstık Ama doğallığın ,yataktan yeni kalkılmışcasına dağınık saçların, kalın, cımbız değmemiş kaşların, no makeup makeup'ın revaçta olduğu şu günlerde bu kadarı da biraz şov bence. Çekimlerde,fotoğraflarda falan iyi duruyordur belki ama canlı canlı görüntüsü korkunç. O balçık gibi görüntüyle gezeceğime sivilce izlerimle gezerim daha iyi.

31 aralık 2016 03:29 31 aralık 2016 03:32

35. Geçenlerde annem İzmir Mavibahçe'deki Mac mağazasında randevu bulamayınca bir üst kattaki Kryolan mağazasında makyaj yaptırdı. Açıkçası ben beğenmedim, o kadar çok şey sürmüşler ki suratına kat kat belli oluyordu tüm malzemeler ve kırışıklıklara dolmuştu. Tabi burda makyaj artistinin hatası var belli ki. Bu arada makyaj ücreti 150 TL ve karşılığında Mac'teki gibi ürün vs verilmiyor. Değer mi, bence değmez.

Öte yandan ben kryolan'ın translucent powder ve supracolor ürününü (göz altı kapatıcısı olarak) 3-4 senedir kullanıyorum. Memnunum. Ama bitince bi daha alır mıyım bilmem, sıkıldım yau.

19 eylül 2016 14:55

34. Elimdeki tüm ten ürünlerimi bitirdiğimde alacağım tek marka. Cildim bi tuhaf yağlı ama kuru. Yağlıya dönük karma evet ama yüzüm çok güzel kapansa gözeneklerim belirginleşiyo kimi arkadaşım çok makyaj yapıyosun diyo kimisi makyajın harika olmuş diyo. Sanırım be makyaj yapmayı bilmiyorum

Not: makyaj yapmaya bayılıyorum

2 temmuz 2016 10:24 ed.20 eylül 2016 14:56