sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (209)
 • medya (2)

1. Annemin genc kizlik kuaforune gidiyorum ozel ve onemli gunlerdr.Ve huyumu iyi bilirler bir defa saglam ortaligi karistirmistim kolay kolay dokunamazlar.Ustelik gri de istesem boyamaz "senin bu alengirli renk merakin nolacak kizim" der durur.Fakat kestirme ve fon gibi islerede baska kuafore gidiyorum 4senedir falan.Hicbir sekilde bana birsey satmaya kalkanda yok benim istegim disinda kesmeye calisanda.Cunku nekadar giderse kiriklarin gitmis olcagini anlatiyor eger he dersem kesiyor yoksa yok.Tavrinizi koyun kizlar.

20 temmuz 2016 22:46

2. Bende de kuaför fobisi var. Ama saç kesiminde değil de fön çekerken. Zaten 2 tel saçım var. Fırçayla Çeke çeke yoluyorlar resmen saçımı. Birde kullandığım ilaçlardan dolayı dökülüyor ve çabuk kırılıyor :(

O yüzden kuaförde fön çektirmek mi aman allah korusun

20 temmuz 2016 22:57

3. 15 yıldır, aslında çok uzağa taşınmama rağmen aynı kuaföre gidiyorum. o da huyumu biliyor, hatta eğer 2 cm fazla kesersem sen yıkarsın burayı biliyorum dediği de oldu :D

çayyolunda oturuyorum ve bilen bilir burda kuaför fiyatları uçmuş durumda. kuaförüm ise dikimevi metrosunun 15 dakika yukarısında. mecbur gidiyorum başka kuaföre hayatta gidemem.

20 temmuz 2016 23:36

4. kuaför fobim sebebiyle yıllardır çeşitli günlerde kullanabileceğim modeller belirledim, bunlarla ilgili gerekli alet edevat edindim. ancak çok önemli günlerde ve saçlarımı kestirmek istediğimde gitmek zorunda kalıyordum. yine böyle bir dönemdeyken araştırma yapıyordum. hem süslüde hem de youtubeda işime yarayacak birkaç done ile az önce saçlarımı kestim. bence gayet iyi de oldu. tabi ki kendime güvenmedim, eşime sordum ki kendisi detaycı biridir o da hayret etti beklemediği kadar iyi olmuş. bundan sonra çok çok elzem bir şey olmadıkça kapısının önünden geçmem kuaförlerin. kuaför fobim de hayatımı olumsuz etkilememiş olur.

20 temmuz 2016 23:43

5. kıvırcık saçlıyım ve yıllarca saçımı uzatmaya çalıştım çünkü kısayken çok havalanıyor.kuaföre ne zaman uçlarından aldırmaya gitsem kısacık çıkıyordum.2 yıldır saçlarımı ucundan kendim kesiyorum belime kadar uzun kıvırcık saçlarım var artık zaten düz kesim katlı da değil rahat oluyo kesmek gayet de sağlıklılar şu an.

20 temmuz 2016 23:52

6. Herkes saç kesimi korkusundan bahsetmiş ama bende kaş aldırmak asıl bela. Şu an kaşlarımda kavis bırakmadılar yumuşak geçişli şekilsiz bi kaş oldu. Nasıl düzelicek hiç bilmiyorum.

21 temmuz 2016 00:16

7. Parayla rezil olmak deyimini yerine getiren kuaförlerden dolayı yaşadığımız fobi. Lüks bi kuaföre gidersin sanki boyaya 300 tl verdiğin yetmiyomuş gibi afralar tafralar, müşteriye tepeden bakmalar. Orta bi kuaföre gidersin manikürcünün sevgilisinin kaynının hikayesini dinlersin. İstisnasız hepsinde de işi gücü süs ve püs olan kadınları görür mutsuz olursun (ulan ben çalışıyorum her gün 9-5, bunlar kocadan zengin gelmiş buraya takılıyo hayata bak yaa dersin). Kısacası ben de sevmiyorum artık kuaföre gitmeyi.

21 temmuz 2016 10:21

8. Annem kuaför olduğu için hiç çekmediğim sıkıntıdır.

21 temmuz 2016 15:18

9. Birkaç kez kırıklarını aldırmak için farklı kuaförler denedim. Hepsinde sonuç hüsran, 5 cm kırık alma anlayışları. Dip boyamı kendim yapıyorum ama manikür, fön için gidiyorum mecburen. kısacası, minimuma indirdim kuaför ihtiyacımı.

21 temmuz 2016 19:24 23 eylül 2016 13:14

10. En sık gitme sebebim önce bıyık aldırma sonra kesimdi, ayda 1 uçlarından aldirmaya gidiyordum saçların. 2 ayrı şehirde birer tane sabit kuaför ne diyorsam onu yapıp kendi kafalarındaki modeli yapmak için beni kullanmayan türden saygılı ve hayal kırıklığı yaratmayan adamlar. Başkasına gitsem olur o fobi. Ancaaaaaak ben zaten kaş da aldırmayan biriyim, bu ikisi dışındaki bütün işlemlerde ödüm kopar sık olmadığı halde. Özel bir günde giderim vakit de dardır, şimdi gireceğim dönülmez yolda acaba hangi komik dizi karakterine benzeyecem diye kurbanlık koyun gibi beklerim. Makyaj olayına son 6 yılda 1 kez kendi malzemelerim ve baştan sona müdahalem ile girdim, aksi olsa yine neye benzeyeceğim belli değil. Boyadan bahsetmiyorum bile, zaten 1 sene önce bir daha evde bile boyatmamaya karar verdim.

21 temmuz 2016 20:30 21 temmuz 2016 20:33