girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (199)
  • medya (3)

199. bu fobiye bulduğum tek çözüm kuaföre gitmemek valla çok mutluyum. düğün zamanı bile maşa, örgü deniyorum bir şeyler çok iyi olmasa bile bence kuafördeki halimden çok daha mutlu gidiyorum gideceğim yere. bi işte 2 ayda bir falan bıyık için gitmek zorunda kalıyorum onda bile mutsuz oluyorum acil öğrenmem lazım ipi. bıyık için gittiğimde kadın boyunumdaki tüylenmeyi gördü ben de iğneliye gideceğim diye almamıştım elinde ip bana tutturdu alayım diye zor kaçtım elinden. hayır yani ben görmüyor muyum boyunumu? istesem, söylerim ne bu karışmak?

20 ağustos 00:00

198. Gayet haklı nedenlerle sahip olduğum fobidir. Aylarca saçını uzatip gidersin güzelce kestirmek istersin öyle bir keserler ki dalgalı saçının dalgası kaybolur. Fön cektirmek istersin ya basık ya kabarık olur. Oje sürdüreyim dersin taşırırlar. Pedikürü iki saat yapanı gördüm. Ayağa kalktığımda kasılmaktan yürüyememistim. Kaş konusundan ise hiç bahsetmiyim gül gibi kaşını oyarlar, mahvederler. Kavisli istersin düz yapmaya çalışırlar. Bu nedenle her bir kuaför hizmetini farklı yerden almak zorunda kalıyorum. Tükendim.

19 ağustos 12:46

197. Bayram öncesi gideyim de saçlarımı klasik bob model kestireyim dedim. Saçlarım basbaya yamuk oldu ve akşam eve gidince kendim girişip düzelteceğim. Lanet olsun gerçekten

18 ağustos 16:32


196. Saç kesimi, boya, fön, kaş-bıyık her alan o kadar önemli ve kritik ki. Bildiğin, sürekli gittiğin bi kuaför değilse gerçekten riziko.

Son 2 senede 4 kere şehir değiştirdim. Hiç bilmediğim şehirlerde ona buna sora sora, sorularıma cevapları ve saçları kaşlarının görüntüsünü bi araya getirip analiz kasa kasa bi yerler bulup kendini emanet etmek çok zor oluyor. Bi de kesimi yapan kaşı yapamıyor, boyayı yapan fönü çekemiyor(gizlinot: burda tek bir şahısı değil de dükkan olarak tüm kuaförü kastediyorum) her birini ayrı ayrı keşfedip bulmak... Çok zor ve korkutucu. Arada kendimi yüzlerce kilometre uzaktaki elleri amonyak kokan bi adamı ya da güvenle uzanıp kaş aldırdığım o yırtık koltuğu Bile düşünüp özlerken bulduğum oldu.

Bugün 9 aydır yaşadığım şehirde uzun zamandır gözüme kestirdiğim bi kuaföre kesim ve kaş alımı için kendimi bırakacağım artık ne olacaksa olsun. 3 aydır kaş aldırmıyorum korkudan, bitsin artık korkunun ecele çaresi yok(gizlinot: bi hayırlı olsununuzu alırım)

8 ağustos 16:07

195. istediğin tonu asla tutturamazlar saçı açıcaz derken ya yakarlar çalı süpürgesine döndürürler ya da işlem sonucunda kızıllıklar turunculuklar barındıran bir rengi vardır artık saçınızın. kaşları asimetrik alan mı dersiniz küstüren mi dersiniz saç boyasıyla boyayıp sizi yapay ötesi bi görünüme sokanlar mı dersiniz. hele hele kesim konusuna girmiyorum bile. kısacası hala son seferde başıma gelenleri düzeltmekle uğraşıyorum kuaförlerden nefret ettiğim bir süreçten geçiyorum mümkünse bi daha gidesim yok hiçbirine

8 ağustos 13:35

194. Kaslarinin seklini bozarlar,saclarini istedigin gibi kesip/boyamazlar ustune ustluk igrenc makyajlar yaparlar birde.Kuaforlere sifir guvenim kaldigi icin tatilde yipranan sac uclarimi minik bir makasla ben kestim ve daha iyi oldu diyebilirim.Sac bakimina gelirsek evdeki yaglari alip uclarina suruyorum kuafore o kadar para vermek yerine inanin daha iyi oluyor

7 ağustos 17:11 7 ağustos 17:11

193. Bir haftadır saçlarımı kestirmek isteyip gidecek bir yer bulamadığım için kıvranmama sebep olan fobi. Şu an için işsiz olduğumdan kesime gereksiz yere fazla para saçmak da işime gelmiyor doğrusu bir süre daha bekleyeceğim gibi görünüyor. Bazilari sizin ne istediğinizi hiç umursamadan kendi zevkine göre takılıyor sağolsun ne çıkacağını bilmeden beklemek asıl sebebin bu olduğunu düşünüyorum yani belirsizlik fobiye dönüşüyor. Hele bir de işlemden sonra elleriyle büyü yapar gibi abidik gubidik hareketler yapmıyorlar mı deli oluyorum. İlk 3 dakika oynamalarını ben de destekliyorum eyvallah, havalı görünüyor. Eğer o show süresi 3-5 dakikayı aşmışsa anlıyorumki saç rezalet kesildi ve bu şekilde alacakları tepkiye karşı zaman kazanmaya çalışıyorlar. Tabi anadolu çocuğu yer mi bu numaraları be diyorum içimden o esnada ben de ama iş işten geçmiş oluyor.

7 ağustos 05:36


192. 13 yaşında başladı benimki, fikrimi almadan, 2 parmak kısalığında kestiği perçemlerimle. sonrasında 15 yaşında kuzenimin düğünü için yaptırdığım korkunç saç ve makyaj ile katmerlendi. en son 21 yaşında saçıma su dalgası yap dediğim kuaför, incecik düğün maşası yapıp ''elleriyle çekiştirerek'' (parmaklarıyla açmaya çalışmak değil, bildiğinizin aşağı doğru çekmek) açmaya çalışınca "eeeh yeter başlarım sizin yapacağınız işe" diyip ipleri elime aldım.

makyajı da saç yapmayı da youtubedan öğrendim. artık özel günlerde dahil saç makyaj yaptırmak için hiç kuaföre gitmiyorum. saç kesimi için izmit'te beni dinleyip anlayan harika bir kuaför buldum, ona kestiriyorum saçlarımı yılda birkaç kez. kaş için de istanbul'da bir kuaförüm var, senelerdir hiç şaşmaz hep ona giderim. kışın izmit'teki kuaförüme gidemediğim zamanda (bkz: evde saç kesmek) başlığını okuyup gaza gelip belimdeki saçlarımı göğüs hizama kadar dümdüz kesmişliğim de var. yeter ki bilmediğim kötü kuaföre denk gelip evde ağlama krizlerine girmeyeyim diye saç kesmeyi bile öğrendim yani bu iş bilmez kuaförler yüzünden.

ilerde evlenirsem falan ya makyajımı evde kuzenime yaptırırım ya da kuzenimi başıma inzibat gibi diker her yaptığını kontrol et makyözün, kuaförün derim. yüreğim kafamdan aşağı sim dökülmesini, düğün maşasını bir kez daha, hele hele kendi düğünümde hiç kaldıramaz. evlenmekle ilgili hayal kurarken bildiğiniz yüreğim darlanıyor kuaför meselesi aklıma geldikçe. (gizlinot: swh)

6 ağustos 19:15 7 ağustos 15:02

191. "Saçını neden boyatmıyorsun" sorusunu duymadığım bir kuaför olursa kurtulacağım fobidir. Saçımda birkaç (gizlinot: 3) gözükmeyen tel dışında beyaz yok. Saç rengimden memnun olduğumu söylediğimde "ucunu açalım", "ışıltı katalım" diyorlar. Tek renk, doğal saçımdan memnun olmama inanamayıp saçımı yaptığı sürede ikna etmeye çalışıyor. Daha önce bir kez yaptırdım, memnun kalmadım. Saçımdan memnunum. Ben senin muhabbetini çekmek zorunda mıyım bir saat boyunca? İstemediğimi söylemişim. Sanki Sultanahmet'teki "hoşgeldiniz, buyurun" diye tacizde bulunan kebapçıların önünden geçiyoruz. Ne zaman gitsem saçımı kabartmayın gerekirse sönük dursun ama babaanne modeli olmasın diyorum ve kabartılmış saçlarla çıkıyorum. İlla o tarakla ittirecek saçımı Kesim konusuna girersem şu an çıkamam. Başka herhangi bir sektörde ne istediğimizi söyleyince yapılmaması normal mi? Neden kuaförde normal oluyor kafam almıyor gerçekten.

3 ağustos 22:15

190. buna sahip olmayan müşteri olamaz zaten.

şimdi azıcık perçinleyeceğim fobinizi ama bunun gayet mantıklı sebepleri var:

- kuaförün morali tam da sizin koltuğunuza oturduğunuz gün veya saatte bozulmuş olabilir.

- aynı gün sizden önce yığınla müşteri ve farklı saçlarla uğraşmış ve "akşam olsa da çekyata kıvrılıp çay içsem" moduna geçmiş olabilir.

şimdi sizin tarafınızdan bakalım olaya: taaa geçen haftadan bu yana ayna gördükçe saçları nasıl kestireceğinizi belirlemeye başlamışsınızdır. kuafördeki randevuya sanki dükkan o gün sadece sizin için açılmışcasına bir heyecanla gidersiniz. sanırsınız ki parasını verip mutlu olup çıkacaksınız... olmuyor işte öyle.

3 ağustos 21:24 3 ağustos 21:28