girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (165)
  • medya (3)

165. Kuaförlerin, 'sen işi bana bırak ben senin istediğinden daha iyisini yapacağım' havasından bir türlü kurtulamamasının ve her defasında da 'bu mu benim istediğimden daha iyisi kahretsin' dedirten durumun ortaya çıkardığı fobi. Bu kibir bu kendini beğenmişlik bu herşeyin en iyisini ben bilirim havası beni resmen çıldırtıyor. Bir de bende saç nezlesi var. Saçımın tek bir teli çekilse acıdan resmen geberiyorum. ve bunu her gittiğim kuaföre en başta en az 3 defa ' Bakın saç nezlem var lütfen saçlara abanarak işlem yapmayın. yavaş tarayın dikkatli olun' dememe rağmen o elleri saçların içine daldırıp aşağı doğru çekmeleri yok mu tam cinnet geçirilecek olay benim için. Velhasıl kuaför fobisi dişçi fobisinden çok daha büyüktür bende.

9 mart 10:08

164. Akillanmadim akillanmamamin cezasını cektim. İstanbul'da ortalama bir kuaföre gittim ve sonuç yine hüsran. Arkasının küt olmasını istediğim saçı elleri titreyerek yamuk bir şekilde kesti daha sonra kipirdadigim için olduğunu söyleyip kızdı. Yamuklugu duzelteyim derken (gizlinot: Tabi ben bu arada kıpırdamamak için nefes bile almıyorum) saçımı gösterdiğim boydan 10 cm daha kısa kesti . Ben bu arada saçımın geri kalanı için dualar edip boyunun kısa olması sorun değil tamam dedim. Kendini kötü hissetmemesi için cabaliyorum .Tedirginliği den dolayı oflayip pufladi . Durumun vahim olduğunu gören arkadaşları yardıma geldi yönlendirmeye çalıştılar . Titreyen eli sonucu parmağını kesti . Sonuç omuzda kısa küt birazda yamuk saç . -40 TL ve mutsuzluk . Saçımı başka kuaföre toparlattim birazcik.Neyse ki saçım hızlı uzuyor ve saça çok önem veren bir yapıya sahip değilim .

İmla hatalarını duzenleyemiyorum .

(gizlinot: Her beğeni bir geçmiş olsun sjksksk )

8 mart 16:02 8 mart 17:48

163. En az 2 yıldır kuaföre gitmedim. Kapısının önünden bile geçmedim. Kuaföre gittiğimi hayal edince bile yüreğime afaganlar basıyor, nefes alamıyorum. Reklam her şeydir diyerek Bu fobimi fırsata çevirerek her yerde ne kadar yetenekli olduğumun reklamını havasını yapıyorum. (gizlinot: :D )

7 mart 22:48


162. İnsana zanaat öğreten bir fobi.

 Kendi kestiği saça ‘ayy bunu kim kesti yaa ‘ diye burun kıvıran kuaförler beni sizler bitirdiniz.

7 mart 22:21

161. youtube'dan oradan buradan 'evde saç kesimi videoları' izleyerek makası elime aldıran olaydır. sonuçlar da hiç fena degil hem de.

valla şaka maka 3-4 yıldır kuaför parasından kurtulmuş oldum.

7 mart 19:46

160. Doğru kuaförü bulmak gerçekten çok zor. O doğru kuaförü buluncaya kadar bin türlü badireler atlatıyorsun. Ve ben o doğru kuaförü hala bulamayanlardanım. Kişi kendi kendinin doktorudur tabiri vardır ya bende kendi kendimin kuaförü oldum. Saçlarımın uçlarından kes dersin bir bakarsın kut olmuş o saçlar. Saçlarımda hiç boya yoktu güneşte açılmış ışıltı istedim. Adam bana kalın kalın platine yakın balyaj yaptı. Ya orijinal saçım kestane o saçta hiç boya yok hiç platin balyaj olur mu? Sınır oldum bir süre kullandıktan sonra saçlarımı siyah yaptım. Saçlarım tek renk ihtiyaç oldukça saçlarımı kendim boyuyorum. Saç bakımını evde kendim yapıyorum. Artık saçlarımda işi kullanmıyorum özel günler dışında fon dışında işlem yaptırmıyorum. Saçlarımın uçları kuruduğunda kendine gelsin diye uçlarından makasla alıyorum. Kuaför fobisinden kendi kendimin kuaförü oldum ben.

Düzeltme: yanlış yazım.

7 mart 16:32 7 mart 17:31

159. Bende de var. İstediğinden kısa kesmeye çalışmaları, istenen işlem dışında başka işlemler için (keratin bakımı vs.) öldüresiye ısrar etmeleri beni de soğuttu. Bunların dışında genelde müşterinin sıkılmasını engellemek için geliştirdiklerini tahmin ettiğim sürekli konuşma olayı bana hiç ama hiç iyi gelmedi :( (gizlinot: bu benim yabaniliğimden olabilir ) Şimdi biraz yardımla boyamı kendim yapabiliyorum, saç kesimini de uzun zamandır yaptırmadım onun sonu ne olacak bilmiyorum. Ağdamı, kaş ve bıyığımı almayı da el becerim yettiğince kendim yapıyorum.

7 mart 15:54


158. Sevdiğim bir kuaför var gelin başım için gitmiştim çok da sevmiştim tatlı biri ara ara gidiyorum çok sık değil kestirip aralara ışıltı attırıyorum ya da ombre gibi şeyler. Neyse en son gittiğimde saçlarımı omuzlarımda istediğimi söyledim tamam dedi. instagramda kısa videolarda yaptıkları gibi saçı bağladı arkadan ve pat diye kesti.. omuzlarımda istediğim saçlar oldu küt hatta daha bile kısa sonra düzeltmek icin iyice kısalttı. O günden sonra güvendiğim dağlara kar yağması nedeniyle kuaföre gidesim gelmiyor,sırma saçlarımla geziyorum hafif bir süpürgeleşme olsa da uçlarda  görmezden geliyorum :)

7 mart 15:38

157. bende var bu fobi. hiç sevmiyorum kuaföre gitmeyi. hatta gidince kasılıyorum bir an önce saçımı kestirip çıkmak istiyorum. en son 1.5 yıl önce kestirdim kuaförde saçımı, bu da fobime kanıt sanırım.

7 mart 15:27

156. kuaför sadakati olmayan bi insan olduğum için genellikle yolda gördüğüm ilk kuaföre dalıyorum, bu sebepten bende git gide daha da büyüyen bir fobi haline geldi. saçlarımda boya yok ve genellikle düz, küt modeller tercih ediyorum bu nedenle ne kadar kötü kesebilir ki diyerek kuaför seçiminde titiz davranmıyorum. 

tamam şimdiye kadar çok kötü bir kesimle karşılaşmadım istediğim modellerin risksizliğinden dolayı ama ah o tavırlar ah o laubalilik yok mu...

geçen aylarda yine kırıkları aldırmak için yolumun üzerinde bir kuaföre uğradım. anladığım kadarıyla bulunduğum şehirde popüler ve instagramda belli bir takipçi kitlesi olan bir kuaförmüş. zaten kuaföre girdiğinizde sizi yerel bir magazin dersine verdiği röportaj karşılıyor şu manşetle : artık kahkül devri bitti.(gizlinot: aman yarabbi ne kadar sansasyonel bir açıklama). adam resmen o sayfayı asmış duvara.

neyse hadi bismillah saçlarımı kesmeye başladı. "tatlım kuru kesim yapalım makineyle kesicem" dedi. iyi dedim, farketmez altı üstü bir parmak kırık saç kesilecek. başladı kesmeye bir tripler, azarlarcasına konuşmalar "aaa kafanı oynatma bak milimlik iş yapıyorum" vs. dişlerimi sıkıyorum artık bitse de gitsem diye. işlem bitti kırık fön çekti, baktım telefonunu asistanına verdi benim saçları ordan oraya atıyor, tarakla tarıyor falan kız da değişik açılardan videoya alıyor. hayır anlamadım saçıma ne bir boya işlemi yapıldı ne başka bir şey. parayı ödeyip kaçarcasına uzaklaştım. artık saçlarımı evde kendim mi keserim, kuaföre gitmeden önce sıkı bir araştırma mı yaparım bilmiyorum.

7 mart 01:06