sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (118)
  • medya (1)

  118. Doğrusunu bulmanın zor olduğu, bulunca da bırakılmaması gereken yerdir. 8 yıldır yaşadığım mahallemde kesim için doğru kuaför meğer evimin 200metre ilerisindeymiş. Pahalı diye gitmek istemiyordum ancak yılda 1-2 kez kestiriyorum diye o paraya da acımıyorum artık.

  13 temmuz 12:59

  117. Saçımızı yakan ,kaşımızı küstüren, cüzdanımızı boşaltan dedikodu kazanı mekan

  12 temmuz 16:58

  116. Sandalyeye otururken kadına çıkanları alın, bir tel de inceltmek istiyorum dedim; sonuç, çıkanların çoğu kırılmış, incelmemiş ama kısalmış bir sağ kaş. Düdük gibi kaşımla kaldım yine.

  Tanım: bir kadının mutlu ayrılması %0.1 ihtimal olan yer.

  12 temmuz 16:54

  115. Şimdiki aklım lise çağımda olsa üniversite okumak yerine seçeceğim meslek. Üniversite için ayrılmış birikimin bir kısmıyla gidip en iyi yerlerden kaş, kirpik, saç, cilt bakımı, nail art eğitimlerini alır, sonra da işlek bir caddede şık bir güzellik merkezi açardım. Bir iki seneye zaten masrafını çıkarır üstüne kar etmeye geçerdim çünkü bu sektör batmıyor. Bu süre zarfında da bir yandan üniversite sınavına hazırlanıp kendimi geliştirmek için  psikoloji okurdum. Okurken bir yandan da gelirim olurdu, hayata erkenden atılmış ve maddi kaygılarım olmadan kendimi yetiştirmiş olurdum. Mis. Türkiye öyle bir hale geldi ki artık senelece okuyup yüksek lisanslar yapıp asgari ücrete veya şanslıysan 3 bine çalışmak insana dert oluyor. Maddi kaygılar yüzünden severek seçtiğiniz bölüm bile zehir oluyor.

  12 temmuz 13:39

  114. Düğün sabahı aylar öncesinden randevu yakalamış ve sürekli müşterisi olan insanların saçlarını "dur bak özel bi gün bakım yapalım vs" diyerek yakan yerdir. 1000 lirayı da çirkeflikle almaya çalışan ve sırf topuz yapılsın diye zorla uzatılmış saçları ense boya indirirek katleden yerdir.

  Hesap ödemeye gelen damada "hanımlar çıksın bakalım neymiş damadın günahı" diyerek "bu ne anlar be" deyip hayvan gibi kazıklanan, asla anlaşılan fiyatın alınmadığı yerdir.

  Cilt alt tonu nedir asla bilmeden dan dun sarı yapmaya kalkıp insanları rezil eden yerdir.

  Kıvırcık saça özel günde değişiklik olması amacıyla maşa yapan süper yaratıcı yerdir.

  Geline, baldıza, gelinin annesine birebir aynı makyajı cildi parçalarcasına hırpalayarak yapan yerdir.

  Sahte mac, nars alıp rezil hale dönmüş fırçalarla makyaj yapan yerdir.

  Kaş almayı tek tip yüz yaratmak sanıp, bu yüze nasıl kaş gider diye asla düşünemeyenlerin olduğu yerdir.

  Gelini fotoğraflarken ışık nedir, arka plan nedir, komposizyon nedir asla bilmeyendir.

  Kişinin izni kesinlikle olmadığı halde makyaj öncesi habersiz foto çekip insanı kötü halde yakalayıp asla umursamayan yerdir.

  Yaz mevsiminde anasının danasının liseli kızını yanında çalıştırıp cımbız tutamayana inatla kaş aldırtan yerdir.

  Muhakkak ürün kakalayıp kasada soygunculuk yapılan yerdir.

  Müşterinin aklındaki kesim modelini asla sormazken özel hayatına 2 saat burun sokanların, başka kadının kocasının kimle basıldığını saatlerce kahkahayla anlatanların çalıştığı yerdir.

  Ağda için gidilse astronomik kar yapmaya çalışan ama asla hasarsız işlem yapılamayan yerdir. Ya morarır, ya kıllar kırılır ya deri yanar.

  30uma geliyorum daha bir tane insan yerine konulduğum yere denk gelmedim ki en popüler kuaförler dahil.

  Cidden yıldım artık. Pahalısı iyi hizmet veriyodur olayı biteli çok oldu malesef.

  12 temmuz 13:32

  113. "okulda bir dikiş tutturamayanların daha 13-14 yaşındayken çırak olarak başladığı meslek." Bu nasıl bir tabir? Gün geçtikçe daha da kibirle kendini anlatanların mekanına mı döndü bu sözlük anlamıyorum.

  12 temmuz 11:32

  112. yüzünde gülümsemeyle ayrılmanın imkansıza yakın olduğu yer. sonunda insan aynaya bakınca neredeyse yaşadığı hayal kırıklığının çatır çutur seslerini duyabiliyor. ama ben yine de iyisine denk gelmenin tamamen şans işi olduğunu düşünüyorum. 10 yıldır gittiğim ve memnun olduğumu "sandığım" kuaförde saç kesiminin 60 liraya çıktığını öğrendim. taşınma sebebiyle de dandik bir mahalle kuaföründe saçlarımı kestirmek zorunda kaldım ve kesim + föne sadece 20 lira ödedim. çok da güzel oldu vallahi, hala şaşkınım.

  11 temmuz 23:26

  111. Fazla samimiyeti sevmediğim için kuaför ortamlarındaki muhabbetleri de sevmiyorum. Benim için en zor şey bir kuaföre gitmek, o koltuğa oturmak.. Sırf o konuşmalar geçmesin diye.. aşırı geriliyorum aşırı..

  11 temmuz 22:56

  110. Bir çok kuaför gezdim hala benim kuaförüm diyebileceğim bir yer çıkmadı.En son gittiğim kuaför kenarından geçti belki ama uçuk fiyatı ile maalesef o da sınıfta kaldı.

  Uygun fiyatlı güzel saç yapan kuaför neredeyse imkansız.

  11 temmuz 22:52

  109. Çoğu kadını mutsuz eden, sağlam para kazanan ve aldıkları parayı hakedenin az bulunduğu nedense erkeklerin ağırlıklı olduğu meslek grubu / işletme . Üstelik müşteri herzaman haklıdır mantığının en az işlediği yer çünkü en iyisini onlar bilir.

  Şahsi olarak ise Beni gerim gerim geren yer. sürekli kafamda acaba beni anladımı diye düşünüyorum. bundan 10 sene kadar önce boya moya işlerinden anlamadigim dönemde çok giderdim. Bir dönem saçımı kızıldan kahveye çevirip balyaj attırmak istediğimde o balyajı tek tutamda sırasıyla pembe,turuncu, çingene sarısı yaptıklarında uzun süre gitmedim. Tekrar kuaföre gitmeye baslamam ombreyle oldu oda kaçıncı kuaför yine hüsran. Kaş aldırıyordum sağolsun dengesiz alışları yüzünden küsen kaslarımı da aldırmıyorum. Şimdi sadece kesim.

  11 temmuz 20:41