yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (123)
  • medya (2)

  123. İlk ombremi 2016da yaptırmıştım. Çokta güzel olmuştu. Ta ki dibi çıkana kadar. Dünyada bundan daha kötü ve bakımsız gösteren başka bir şey yok. Her seferinde gidip gidip bi ton para bayılmakta ayrı dert. Gittiğim tüm kuaförlere derdimi anlatmaya çalışsam da olmadı anlamadılar. Yine hep dip ile uğraştım durdum. Saçım ombreli değilama hep balyaj ışıltı sarı dokundurmalar yaptırırım. En son bi kuaföre gittim artık usandığım için derdimi de söylemedim derdim de şu dip rengi orjinal rengimin aynısı olsun, yani bu görüp yapamayana kuaför diyemem. Neyse işte bi kuaföre gittim 2018in başlarıydı. Adama hiçbişey söylemeden bi güzel boyadı, tamamen değil tabi. Allahım bayıldım. Saçı savururken ayrı düz dururken ayrı bağlayınca ayrı örünce ayrı şahane gözüküyor. Ve inanır mısınız asla dip mip görmedim saçta. Dibini de boyamıştı yani aslında. Kendi rengimi yapmış. Ve sarılar öyle güzel akıyor ki. Kesim için de bi şans vermiştim. Ona da bayıldım. Sadece kakülü güzel yapamadı ya da bana yakışmadı :) artık her arkadaşıma öneriyorum. İstanbul için kuaför arayan varsa söyleyebilirim. Kadın olmak çok zor cidden. Kuaförden mutsuz ve hissiz, yenilenmemiş olarak hissederek çıkmak çok kötü. Canım kuaförüm iyi ki var 

  Edit: soran oldu instası bu(link: https://instagram.com/ismail_korkutt?igshid=1hntmghisodaw Kuaför)

  9 ocak 20:00 9 ocak 23:21

  122. Liseye başlamadan birkaç gün önce upuzun ve mis gibi saçlarımı uclarindan aldırmaya gittiğimde 90li yılların şarkicilarindan Tayfun modeli kesip bıraktığında ilk travmami yaşadım. gördüğüm saç karşısında sinir krizine girince de biz küçükken annemiz bize sacimizi nasıl istediğimizi sormadan erkek modeli kestirirdi sen ne kadar asi ve sinirli çıktın diye cevap verdi. Sonrasında saçlarımı kestirmeye korkarak gider oldum ve defalarca saçlarım sadece istediğim gibi kesilecek bu konuda çok hassasim diyerek o koltuğa oturur oldum. Tam alıştım derken üniversiteye başlamadan yine bir başka kuaforden darbe yedim. Işıltı attırmak istediğim siyah saçlarım sapsarı balyajlarla doluvermisti. Onlarca kez kaslarimi mahvetmeleri, kendi yaptıkları işlemi bir sonraki kuaför ziyaretimde beğenmeyip ay bunu kime yaptırdın çok kötu olmuş demeleri beni kuaforlere küstürdü.simdi kas bıyık dışında hiçbir işlem yaptirmiyorum, o da artık tanıyıp güvendiğim tek bir kaş tasarimcisina.

  13 eylül 2019 22:14

  121. Bilmediğin bir kuaföre gitmek kumar gibi;kazanabilirsin de kaybedebilirsin de.Memleketimde 15 yıldır gittiğim kuaförüm var mütevaziliği,temiz çalışmasıyla işinin ehli ondan başka kuaföre gitmek istemiyorum.Ama memlekette yaşamadığım için bazen başka kuaförlere muhtaç kalabiliyorum.Boya için 6 ayda bir onları ziyaret ediyorum şu an yaşadığım şehirde başka bir kuaföre güvenemiyorum.

  Hatta geçen hafta kuzenimin düğünü öncesi saç yaptırmaya İstanbul-Fatih'te bir kuaföre gittik.Biz önce topuz düşündük sonra başları kalabalık diye fön çekin gitsin dedik adamlar hee fön mü o zaman bir saat daha bekleyin diyip bizi başlarından attılar yüzümüze bakmadılar.Fön daha ucuz işlem diye yapmak istemediler!Yarım saat sonra alacağız diye diye 2 saat bekledik fön çektirmeden çıktık oradan.Böyle terbiyesizleri de içinde barındıran bir meslek grubu!işini ahlakıyla yapanları takdir ediyorum tabi.

  13 eylül 2019 20:49 13 eylül 2019 20:51


  120. Şimdiye kadar her gittiğim kuaförün bir ömrü oldu. Gözlemim şu, bir tane iyi bir kuaför buluyorum, birkaç yıl gidiyorum, Hersey iyi güzel. Sonra bu kuaför kişisi diyor ki tamaaam bunun ayağı alıştı artık naparsam bana geliyor, garanti müşteri. Bir kazık atıyor, tepem atıyor ve asla ona bir daha gitmiyorum. Süresi dolmuş.

  En başta müşteriyi bağlamak için gösterdikleri özen, sizi tanıdıktan sonra yaptıkları indirim filan hepsi bitiyor, tebrikler yolunacak kaz kıvamına geldiniz.

  En son daha 3 5 ay önce yaptığı saçın aynisina 3 katı kadar bir fiyat söyleyince ve amaaan nelere vermiyoruz canım bu paralari gibi hadsiz bir cümle kurunca dedim tamam değişim vakti geldi, salak yerine koyuluyorum. Nereden biliyorsun benim neye ne kadar para verdigimi, terbiyesizlik resmen. İşinde iyi biri ama asla gitmem.

  Ikinci konu ise (her kuaför böyle) yurtdisindan gelen müşterileri görünce resmen gözlerinden dolar işaretleri çıkıyor. Nasılsa orada fazla para veriliyor ya, oooh başlıyorlar kaziklamaya.

  Hele o hiç bir işe yaramayan saç bakımları... Tutturuyorlar bakım da bakım. Şimdiye kadar kanıp 2 3 kez "bakim" yaptırdım, resmen sokağa atılan para. Belki vardır gerçekten saçta fark yaratan saç bakımı ama bana hiç denk gelmedi. Saçıma iyi gelen bir şampuan kullanırım, kendi bakımını kendim yaparım daha iyi.

  12 eylül 2019 20:38

  119. Düz fön çektirmek dışında asla mutlu ayrılmadığım yer. Mahalle kuaförüne de gittim, pahalısına da zincir kuaförlere de. Bir kez bile yüzüm gülerken ayrıldığımı hatırlamıyorum. Çünkü bir çoğu sizin ne istediğinizi sadece laf olsun diye soruyor. Bir sürü fotoğraf gösteriyorum, yapabilir miyiz diye teyit ediyorum sonra bambaşka bir şey çıkıyor. Bazen sonuç kötü olmuyor senin tenine gitti falan diyorlar ama sorun onun benim istediğimden farklı bir saç yapması. Bir keresinde doğal bir saç isterken kendimi seda sayan sarısıyla buldum. Benim suratım ağlayacak gibi saçlarım boşu boşuna açılmış, beğenmedim ve kullanamayacağım ama kuaför tutturdu harika oldu hadi fotoğraf çekelim, video çekelim. Gözümde yaş duruyor resmen adam orda saçını arkaya at diyor ölür müsün öldürür müsün. Azıcık elim yatkın olsa kesimi de boyayı da kendim yaparım ama yok. 

  12 eylül 2019 00:44 12 eylül 2019 00:50

  118. kuaföre uzun bir suredir gitmiyorum.en son arkadaşlara eşlik etmek için gittim. arkadaşla kaş üzerine konuşuyordum.her zamanki gibi kuaför hanim haddiymis gibi lafa girip ama sen kaşlarını bozmuşsun dedi. mümkün değil çünkü kaşımı almıyorum dedim. bunların çoğunun tarzı bu. saçın kırılmış, saçını kim kesti olmamış , bu renk daha iyi olur vb. sanki çoğu isini dört dörtlük yapıyor gibi bi de yorum yapıyorlar.d

  11 eylül 2019 22:40

  117. Nereden ne cikacagi hic belli olmuyor. Mahalle arasi, basit diye nitelendirilen yerlerden mukemmel isler cikabiliyor. Denemek lazim. Nitekim hic alakasiz mecburiyetten istemeyerek gittigim bir kucuk kuaforun mudavimi oldum 5 yildir. Tasindim hala 2 aktarma yapip giderim kendilerine.

  11 eylül 2019 21:21


  116. Yıllardır gittiğim kuaför güzel yapardı ama kısa yapardı artık kısa saçtan sıkıldığım için iki farklı kuaföre gittim (ki araştırarak) sonuç iki seferdir ağlıyorum.Geçenki neyse de şu anda saçımın yarısı burnum seviyesinde yarısı omzumda.Ağlayarak badem yağı sürdüm sabahı bekliyorum.Kuaförlük kurslarına gidip evde kendim halletmeyi düşünüyorum.

  4 ağustos 2019 02:50

  115. Doğrusunu bulmanın zor olduğu, bulunca da bırakılmaması gereken yerdir. 8 yıldır yaşadığım mahallemde kesim için doğru kuaför meğer evimin 200metre ilerisindeymiş. Pahalı diye gitmek istemiyordum ancak yılda 1-2 kez kestiriyorum diye o paraya da acımıyorum artık.

  13 temmuz 2019 12:59

  114. Saçımızı yakan ,kaşımızı küstüren, cüzdanımızı boşaltan dedikodu kazanı mekan

  12 temmuz 2019 16:58