girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (356)
  • medya (2)

356. İki kez yaptırdım. Biri kına gecemde, diğeri düğünde. İlkinde Avrupa yakasında ki makbule den hallice oldum, saçımın ön tarafı bile kabarıktı :) ikincide yurtdışında makyaj eğitimi almış profesyonel birine denk geldim. Muhteşem bir porselen makyaj yaptı. İki resmimi yan yana koysam rahat bı on yaş vardı arada. Üstelik ilk makyajı Ankara'da ikinciyi Kahramanmaraş ya yaptırdım.

12 mart 20:16 12 mart 20:27

355. Ten rengi gözetmeksizin herkese o korkunç turuncu fondöteni sürerler, bir de aşırı renkli ve simli göz makyajları olur genelde. Bu arada hiç de soranına denk gelmedim “nasıl bir makyaj düşünüyorsun?” diye :) büyük bir genelleme oldu ama şahit olduklarım hep bu şekilde oldu.. 

12 mart 16:46

354. geçen sene korkunçlu bir tanesine şahit olduğum makyaj. ben fön çektirirken makyözün gelinin yüzüne sürdüğü(gizlinot: hem de ne makyöz) her fırça ve '' aşırı kirli sünger'' darbesinde kahroldum en son artık o kahverengi ruju da sürünce ben oracığa bayıl..

ilgili medya:
1
12 mart 14:39


353. Özel bir günse ve ben takma kirpik kullanacaksam yaptırdığım makyaj. Saçımı yaptırdığım kuaföre gidiyorum, yanımda kendi makyaj malzemelerim oluyor. Cilt makyajımı kendim yapıyorum. Arkasından makyöze hangi renklerden nasıl bir göz makyajı istediğimi tarif ediyorum, aslında amacım sadece kirpiği taktırmak da benim gittiğim yer düzgün bir yer, kıza da alıştım o da bana alıştı. Göz makyajımı yapıp kirpiği takıyor. Ruju sonra sürüyorum zaten. Bitti gitti, her ne kadar gittiğim yer düzgün bir yer de olsa içime sinmiyor, temiz değil diye düşünüyorum, ruj olayı filan tamamen fiyasko, olmaz, olamaz, olmamalı.

12 mart 12:06

352. bir kadının kendisine yapacağı en büyük kötülük olabilir bu. çünkü o leş malzemelerle leş gibi yapılan bir makyajdan bahsediyorum. Elbette 300 lira verilen makyajları demiyorum burada mahalle kuaförlerinden bahsediyorum.

12 mart 11:23

351. Asla, asla, asla bundan daha korkunç bir şey olamaz benim için. Lise mezuniyetimde hiç bilmediğim bir kuaföre arkadaşımın ısrarıyla gitmiştim, gitmez olaydım. Çamura bulanmış surat mı dersiniz, kaşlarıma kadar bembeyaz simli far mı dersiniz... Saçım da makyajım da korkunçtu, en son oturmuş ağlıyordum. Az biraz toparlayıp öyle gitmiştim geceye, o zamanki erkek arkadaşım sağ olsun o tipime rağmen bana kendimi iyi hissettirmeyi başarmıştı. O olmasaydı sanırım hayatımın enn iğrenç gecesi olabilirdi, yine iğrenç oldu ama en azından en iğrenci olmadı.

12 mart 01:19

350. Teknik bilgi anlatan onca video var, düzenli izleyen biri olarak az çok bilgiye sahibim. E benim cildime ne iyi geliyor yüzüme hangi fondöten uyar hangi tonlar gider ben biliyorum, o zaman cildimi benden iyi bilmeyen birine neden emanet edeyim kendimi?

(gizlinot: Bir gün kısmet olursa Hamiyet Akpınar'a seve seve yaptıracağım şeydir. )

11 mart 23:30


349. kızlar ben bir kere mecburiyetten gittiğimde pazar malı (bu farklı bir yerin konusu ama almayın yüzüme) kullanmışlardı yüzüme fondöten olarak. Normalde yanağımda hiç sivilce çıkmaz iri iltihaplı bir sivilce aylarca geçmedi ve hala yüzümde bekliyor. Tövbeliyim.

11 mart 23:03

348. 2 kere deneyimledim. Mecburiyetten. Halamın kınasında yaptırdım ilk, geline göre benim makyajım bir nebze daha iyiydi. Hatta halam bu allıktan istiyorum falan demişti. Neyse ama düğünde tabi geline kıyak geçmeleri gerektiği için bu sefer beni harcadılar. Fotoğraflara bakıyorum da ben ben değilim. Hele bir fotoğrafta gözlerim kapalı çıkmış. Aman allahım. Katlanan kısımda far yok diğer yerler simsiyah. (gizlinot: Gözümün açık olduğu fotoğraflarda da panda olduğumu söylemiş miydim)

11 mart 22:43

347. kaşlarımı aldırdıktan sonra kuaförün "dur bi' dk" diyerek aplikatörü (fırça da değil, bildiğiniz sünger aplikatör) siyah mat fara batırıp kaşlarımı doldurmasıyla deneyimlediğim makyaj türüdür. ve ben açık buğday tenli, kızıl saçlıyım. eve gidene kadar herkes kaşlarıma bakıyordu yemin ederim.

11 mart 22:01