girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (483)
  • medya (1)

483. Hiç hijyenik değil. Maskaranı annenle bile paylaşmaman gerekir, orada milyon kişiye kullanıyorlar. Paletler genelde kırık, çekmeceye tepelenmiş. Fondötenler kimyasal kokuyor, fırçalar desen parçalanmış sünger aplikatörlerden. Tabii bu küçük şehir kuaförü. Daha lüks yerlerde bilemem. Bir de gidip ürünlerin çin malı çakmalarını orijinal diye kullanıyorlar ya. Kimyasal dolu. Bir kere hata yapıp makyaj yaptırdım, gelinin kız kardeşi/ şu an kullanmanın doğru olmayacağı bir kelime/mesleğe benzedim. Siz anladınız beni. 

17 ağustos 16:15

482. Her açıdan risklidir.sonuç ne olur,kullanılan ürünler ne halde,fırçalar temiz mi muammadır.disko topuna şükür bir haldeydi geçen sene kuzenimin gelin makyajı kadında resmen tek fondoten vardı bakın tek.açık tenliye de koyuya da tek renk hem de turuncu bildiğiniz.kadının kendine çektiği aylaynır hayatımda gördüğüm en çirkin aylaynırdı o halini gören zaten makyaj yaptırmaya cesaret edemezdi.otuz yaşındaki çok zeki kuzenimin sırf salak inadından tüm fotoğraflarda yaşlı ve çirkin çıktı bildiğiniz.hele bir kirpik takmıştı ki hatırladıkça tüylerim diken diken oluyor.belki güzel yapan yerler vardır ama ben hiç denk gelmedim.

17 ağustos 15:59

481. Çamur marka fondötensiz yapılması caiz olmayan makyaj türüdür. Ayrıca kuaför koltuğunun öyle bir aurası vardır ki bile bile lades dedirtir size. O renklerle o ürünlerle o iş olmaz bilirsiniz ancak bir şekilde afyonlanıp olacağı hissine kapılırsınız. Rüya turuncu tenle son bulur tabii..

17 ağustos 13:36


480. Açıkçası yapılmaması gerekendir. Oradaki fırçaları, makyaj malzemelerini kaç kişi kullanıyor biliyor musunuz? Ne sıklıkla temizleniyor biliyor musunuz?

Üstüne gelinseniz ya da nişan falan için yaptırıyorsanız o gün kaç kişiyle öpüşüp,sizi öpeceklerini düşünün ve sonrada cildinize acıyın. Günümüzde makyözlere ulaşmak çok zor değil tabiki onların da temiz insanlar olduğundan emin olun. Tekrar düşünün cidden bu işi. 

17 ağustos 12:50

479. Koca bir ülkenin gelinlerinin,davetlilerin;düğün,nişan fotoğraflarına küsmelerinin sebebi farikasıdır.

En son anım eşimin kız kardeşinin düğününde yaşadık. Kızı disko topuna döndürdü. Hani aydınlatıcı var ya toz olanlardan, ki benim bildiğim yüzün yüksek yerlerinde kulanılır, böyle bronzer fircasina benzeyen birşeyle tüm suratına buladı. Bitti mi? geldiğimizden beri yerde gözüme ilişen bir süngeri yerden aldı fondöten,kapatıcı ne barsa buladı. Hayır mac ve kryolan ürünleriyle nasıl başardın? Neyseki mavi yeşil far sürmedi.

Not: uzman makyözlere saygılar.

17 ağustos 10:03

478. güzel yapıldığını neredeyse hiç görmediğim makyaj türü.

16 ağustos 23:59

477. güvenmediğiniz hiçbir yere yaptırmayın sevgili süslüler. biliyorsunuz makyaj malzemelerinin çoğu da ortak kullanılıyor. hijyen açısından da sıkıntılı buluyorum.

16 ağustos 17:22 16 ağustos 17:46


476. Son gittiğim kuaför, sıcak alt tonlu yüze soğuk alt tonlu fondoten sürdü. Kadın, yüzü pembe boynu sarı olarak çıktı kuaförden. 

Başka da diyecek bir şeyim yok. 

15 ağustos 21:14

475. bu hataya bir kere düştüm. bir düğün için saçımı yaptırırken çok vaktim olmadığı için makyajı da kuaförde yaptırayım demiştim. ne kadar kötü olabilir derken makyaj bittiğinde aynaya bakınca hayal kırıklığı yaşamıştım. tüp patlamış gibi bir yüz, allık falan hiç sürmemiş bile, iğrenç bir mavi tonda far sürmüş, göz altıma da bembeyaz far sürmüş. en önemlisi cırtlak pembe ruju da unutmamış. saçıma da berbat bir topuz yapmıştı zaten. on yaş yaşlı gösteriyordum. eve gidene kadar ağlamıştım kötü görünüyorum diye. tek tesellim o geceye ait hiç fotoğrafımın olmaması. o günden sonra beni öldürseler kuaförde tekrar makyaj yaptırmam. gerekirse makyajsız giderim o halim bile daha iyi görünür 

13 ağustos 14:18

474. manikürcü kızdan makyaj yapmasını isterse kuaför sahipleri eh normal yani rezil etmesi.

13 ağustos 09:37