girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (516)
  • medya (3)

516. Mavi far, vicdana kadar çekilen eyeliner, kırmızı ruj, kopkoyu doldurma olduğu belli kaşlar, açık tenliyseniz iki ton koyu kalan fondöten, koyu tenli iseniz iki ton açık kalan fondöten, bolca bronzer ve sim ta-daa. Gerçekten evde süreceğiniz maskara ve ruj kesinlikle sizi daha iyi gösterecektir. Yapmayın, etmeyin.

11 kasım 19:01

515. O meşhur soru gelir elbisen ne renk diye. Veeeee o renk far sürülür muhteşem uyum. Ayrıca esmer tenli olduğum için her zaman açık gelen fondötenleri vardır beyaz tenlilere de koyu kaçar nasıl bi fondötense. Yanaklar kıpkırmızı yapılır. Farklı renklerde dudak kalemiyle ruj sürülür. Likit eyeliner kaşa kadar çekilir ve kirpikleri yapıştıran rimel sürüldü mü tamamdır. Hazırsınız kuaför makyajınız tamamlandı.

11 kasım 17:47

514. En nefret ettiğim. Fondöten surattan aktı akacak gibi kat kat. Kaşlar takma gibi dolu dolu, göz makyajı hiçbir zaman göz şekline göre değil herkese aynı tip şekillendirme.

11 kasım 12:48


513. Bundan 3 yıl önce yaptırmıştım en son; o gün bugündür asla yaptırmıyorum. Bir aile büyüğümüzün çocuğu evleniyorken, kızımın saçlarını yaptırdım. Düğün fotoğraflarında gelinlikle birlikte dış çekime katılacaktı. Gelinlik falan giydiricem çocuğa saçını ben yapmayım dedim. Onun saçı yapılırken nedense eve gidip makyaj yapmaya erindim. Hadi bana da makyaj yapalım dedim. Yönlendirmelerime rağmen olmadı olduramadı. Neyse kendin kaşındın eve gidince toparlayabildiğin kadar toparla dedim kendi kendime; a dostlar eve gelip doğal Işık’ta makyaja baktığımda o kadar çirkin bir ben gördüm ki! Komple gittim yıkadım. Sonra nemlemdiricimi sürüp, kendi makyajımı tekrar yaptım. Olmuyor her kuaförde makyaj yaptırma deneyimim olumsuz sonuçlanıyor. 

10 kasım 21:21

512. Sanırım en son 11 yıl önce yaptırmıştım kuzenimin düğününde. Çok kötü değildi ama daha iyi olabilirdi. Bide erkek arkadaşımın kuzeninin düğününde yaptırsam mı yaptırmasam mı emin olamamıştım. kızın fondöteni elleriyle sürmeye çalışmasıyla yaptırmaktan vazgeçtim. Sonra kendim yaptım

10 kasım 19:53

511. Hayatımda bir kez yaptırdım, o da ortaokul mezuniyetindeydi. Lüks bir kuafördü o zaman için gerçekten çok bir para vermiştim ama şimdi hatırlayamıyorum tam sayıyı. O zamanlar makyajdan anladığım şey siyah eyeliner ve rujdu o yüzden bu makyajı değerlendirme seviyesinde değildim zaten ne sürdüğünün bile farkında değildim. Şimdi baktığımda mezuniyet gecesi fotograflarından oldukça sade ve kaliteli duruyor ama fondöten var mı yok mu onu bile anlayamıyorum o kadar sade bir makyaj olmuş ki :) günlük yaptığım makyaja benzer bir makyaj yapmış ve çocuk aklı o makyaj çok güzel oldu diye silmeden, yüzümü yıkamadan yatmıştım, gözlerimdeki makyaj üç gün filan kalmıstı.

10 kasım 13:15

510. Seneler önce bir bayan bana efsane bir makyaj yapmıştı. Gerçekten çok güzeldi. O gün kime makyaj yaptıysa hepsi çok güzel olmuştu. Tabi ondan cesaret alarak bir güzellik merkezinde, duvarında çeşitli makyaj bilmemne sertifikaları olan ve ürünleriyle övünen bir güzellik uzmanına sevgililer günü makyajımı yaptırdım. Bir yanlışlık olduğunun farkındaydım ama profesyonel makyajdan çok anlamadığım için herhalde güzel olmuşumdur dedim kendi kendime. Sağolsun sevgilim benim kendime olduğumdan daha dürüst davranmıştı bana. Bir daha da başkalarına makyaj yaptırma macerasına atılmadım.

10 kasım 13:03


509. Bir kere yaptırdım onda da uzay yolundaki mr. spock gibi yapmışlardı kaşlarımı. 5 çocuğuyla dul kalmış mr. spock gibi gezmiştim ortalıkta bütün gece

10 kasım 11:11

508. Kucucuk sehrimdeki kucuk ama sehirdeki en iyisi oldugunu dusundugum kuaforumden ornekler verecek olursam eger; ciltten en az iki ton daha koyu fondoten, karistirilmamis goz fari, tum musterilerin yuzlerinde kullanilan yassi makyaj sungeri, tekduze eyeliner, ruj renginin secilmesi de siz mudahale etmedikce size sorulmaz. Sehirdeki en iyisi oldugunu maalesef ki hala dusunmekteyim. Yokluk sozluk, yokluk. 

10 kasım 01:56

507. küçük bir şehirde yaşıyorum ve kuaförlerinde makyaj bilgisini yeteneğini tahmin edersiniz. nişanımda korkarak gittim ilk gözle başladık fırçalarımı yıkayıp gitmiştim yeni mi aldın dedi kendilerinin kullandıkları les attıkları için. gözüme sürüyor da sürüyor neye düştüm dedim maskara bazıyla tanıştırdım ilk defa. daha sonrasında canlı parlak dursun diye aradağım fondotenime ama çok parlıyo diyerek kocaman pofuduğu pudraya bastırdı sürecekti ki öyle kalsın istemiyorum dedim. :)) neyse ki istediğim tonları ve kendi malzemelerimle yönlendirince ortaya hiç ama hiç korkulmayacak aksine çok güzel bir makyaj çıktı.

9 kasım 17:19