yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (1)

  1. kuir bütün bireylerin ortak derdi: olduğun kişi yüzünden, sevdiğin kişi yüzünden, cinsel kimliğin yüzünden kabul görememe.

  12 eylül 2020 22:25

  2. Benim için aileme gay olduğumu söylersem evlatlıktan reddedileceğim gerçeği, hatta büyük ihtimalle çoğu arkadaşım (!) benimle ilişkiyi kesebilir.

  Bunun dışında en büyük derdim aşk ilişkilerinin hetero ilişkilerden kat kat daha zor olması. Mesela sosyal çevremde beğendiğim, hoşlandığım bir kadın olsa da hiçbir şekilde açılamam sanırım. Çünkü reddedilmeyi geçtim homofobik biri çıkabilir ve bana direk sapık damgası yapıştırabilir. Bu yüzden de sevgili veya arkadaş bulmak için kuir bireylere özel dating ve chat uygulamaları kullanmaktan başka pek bir çarem yok gibi duruyor.

  Hayatının aşkını ya da kendini ait hissettiği arkadaş grubunu bulabilen kuir kadınlar bana da yardımcı olursanız çok sevinirim.

  27 ocak 2021 18:49

  3. erkeklerin aklına ilk grup seks geliyor olması. kadınların da ''bana mı yürüyor acaba?'' diye düşünmeleri.

  kadın arkadaşlarım tarafından yanlış anlaşılacağım diye çok korkuyorum.

  bir hanımefendi ile yakınlık kuracak olduğumda da yanlış anlaşılmaktan korktuğum ve utandığım için neredeyse hiç yakınlık kuramadım.

  elbet bir gün.

  imza: bi.

  28 ocak 2021 04:07


  4. -kadınlara da ilgi duyduğum için erkeğe dönüşmek istediğim düşüncesi.

  -insanların normalde hetero bir insana sormaya asla cesaret edemeyecekleri cinsel ve kişisel soruları patavatsızca sormaları.

  -erkeklerin aynı cinsiyetteki biriyle birlikte olmanı gerçek ilişkiden saymaması. (gizlinot:gerçek bir erkek tanısaydın böyle olmazdı ;) )

  3 şubat 2021 01:12 3 şubat 2021 01:13

  5. Kendini gizleme çabası. Kendin olamamak.

  Kuir olduğunuzu ögrenince kendinden hoşlandığınızı zannedip tribe giren hemcinsler.

  Dışlanma, nefretle karşılaşma ve reddedilme korkusuyla kuir olduğumu gizliyorum. Bu yüzden ne ilişkim oluyor ne de kuir arkadaşlar edinebiliyorum. Sorum kuir bireylere, nasıl sevgili ya da arkadaş buluyorsunuz?

  3 şubat 2021 13:37 3 şubat 2021 13:43

  6. kuir olduğunuzu öğrenen insanların (gizlinot: genellikle erkekler, seksizm yapmıyorum) sizin sürekli cinselliğe hazır olduğunuzu düşünmesi, rahatça sizle bunları konuşmaya çalışması, duygusal ilişki kurmayıp isteyen herkesle cinsellik yaşadığınızı düşünmesi.

  kuir olduğunuzu öğrenen hemcins arkadaşın komik olduğunu düşünerek ''kanka benden de hoşlandın mı :Dd'' muhabbeti yapması.

  eğer lezbiyen olmayan (gizlinot: panseksüel, biseksüel ) bir kuir iseniz lezbiyen kadınlar tarafından fobikliğe maruz kalmak. Sürekli heteroseksüel bir erkekle onu aldatacakmışsınız gibi davranışlara maruz kalmak.

  Önceden gayet açık kimlikliydim ama sürekli iş yerinde, okulda dalga konusu oldu, insanlar mesafe kurmaya başladı. Zaten hemcincslerim rahatsız olur diye hiç yakınlık kurmuyorum (gizlinot: fiziki ve manevi yakınlık). Bu ülkede kuir bir bireyseniz sapık muamelesi görmeniz çok olası. Ama biz de heteroseksüel kadınlar kadar ''normal''iz. Şaşırtıcı evet.

  4 şubat 2021 10:10

  7. gündeme bakarsak bir gün yok sayılmak, bir başka gün var olan fakat ciddiye alınmaması gereken kişilerden olmak. anne olanların kuir olamayacakları yönünde beyanlar duymak. şu anki fena hâlde hetero ve problemli aile yapısına taş çıkartacak bilince sahip olduğu hâlde aileyi bozan yegâne unsur olarak etiketlenmek. son günlerde daha da üzgün ve düşünceli olduğunu tahmin ettiğim bütün kuir kadınlara rızaları dâhilinde sarılıyorum. yalnız değilsiniz, değiliz. (gizlinot: <3)

  5 şubat 2021 21:37


  8. Bana derdini seveyim diyeceksiniz ama benim de söyleyeceklerim var ve hiç politik olmadan dan dun yazacağım çünkü çok dertliyim.

  Türkiye'nin eşcinsel kadın popülasyonu ( benim karşılaştığım ve deneyimlerimden çıkardığım ) iki temel şablona girmiş. Bir taraf dişi adamlar diğer taraf dişi kadınlar. Maskülen bile demiyorum bakın, butchluk falan da bu değil. Bildiğin düz erkek taklitçisi saçmasapan tipler. Saçları kesip kıyafeti erkek reyonundan yapıp "butch" olduğunu sanan kamyon şöförleri. Diğer taraf da normal standart kadın. Ve ilişki de illa bu iki uç arasında olmalı.

  Bu durum beni öyle çıkmazlara, hayal kırıklıklarına soktu ki anlatılmaz yaşanır. Ben hafif feminen bir tipim. Hoşlandığım kadınlar da direkt feminen tipler. Ama tipim yüzünden hep kamyoncular baktı bana. Hatta bi kız vardı, hatırların. Upuzun güzel saçları kaşık gibi suratı olan. İçim giderdi kıza. Bir gün bile yüzüme bakmadı. Sonra bir gün saçlarını kısacık kestirip ben trans erkeğim diye ortamlara geldi ve ta daa kime asıldı? Bana. Anlatamıyorum ne demek istediğimi ama umarım anlıyorsunuzdur. Kadın bildiğin prensesken yüzüme bakmadı, kamyoncu olunca hemen erkek kadın şablonuna bakarak beni birlikte olunabilir buldu. Sadece içimde kalmasın diye birlikte oldum. Bir daha da bakmadım yüzüne.

  Başka bir tane anlatayım. On yıl önce biriyle konuşuyoruz. Benim fotom var onun yok ama takılmıyorum. Ne olabilir ki? Buluşuyoruz karşımda bildiğin erkek var. Ama erkek görüyorum yani. Bende de şöyle bir şey var, fobi denir mi bilmiyorum, böyle tipleri görünce aşırı strese girip kaçıyorum. Tabii kıza da öyle tepki vermişim ki eve gelince bana " bana kendimi sapıkmışım gibi hissettirdin" dedi. On yıl sonra geçenlerde biriyle konuşuyorum, fotoğraflaşma noktasına geldik, yine aynı kişi çıktı. Wtf? Tam kaçıyordum yine, hayır dedi açıklayacaksın bu defa nedenini. Anlattım işte sana bakınca dümdüz erkek görüyorum. Bana on paragraf laf söyledi ve olayı aktif pasife getirdi. Hani derdin oysa tip bunu açıklamaz diye. Of allahım yer yarılsa içine girsem dedim. 

  Olay bu değil işte. Olay bu ülkedeki bu camiadaki kadınların tek bir gerçeklik yaratması, ve o da şu: kadınlar ikiye ayrılır, feminenler ve maskülenler. Sadece bu iki tip birbiriyle olur. Bir de bu maskülen butch abilerin bir kesimi de "erkeklikleri" üzerinden kadınları aşağılıyor. Biri şey demişti, bizim gibiler daha hızlı ilişki yaşıyor, daha çok sayıda oluyor duygusal derinliği fazla olmuyor. Siz kimsiniz pardon?

  Tekrar diyorum bu benim çevremde kendi gözlemlerime dayanarak vardığım bir kanı, ama işte çok üzüldüm sözlük. Çok mutsuz oldum. 

  Bir de eskiden ne güzel gaydar vardı, tanışıp görüşüyorduk. Şimdi onun yerini tutan hiçbir uygulama yok.

  10 şubat 2021 00:05 10 şubat 2021 00:14