0.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • oylar ()
  • medya (0)

3. Benim gizli silahım. Bozukluk toplayarak üç dört ayda ne paralar biriktirdim bilseniz. Gerçekten işe yarayan bir yöntem. Eğer bozukluklar sizi kesmiyorsa 5,10,20 tl gibi kağıt paralar biriktirebilirsiniz. Bazı arkadaşlarım bu şekilde birikim yapıyordu. 

1 temmuz 18:46 2 temmuz 02:24

2. her ne kadar küçüklüğümden beri kırılarak açılan domuzlu kumbaralardan istesem de (gizlinot: swh)kavanoz bunun için en iyisi bence.

bulduğum boş,küçük kavanoza elime geçtikçe bozukları doldurup sonrasında bütünletiyorum.Kağıt paraları eski bir cüzdan da biriktirmek daha mantıklı oluyor ancak bayadır kağıt para biriktirememekteyim.

1 temmuz 16:36 1 temmuz 16:36

1. Büyük kağıt paralarımı eski bir cüzdanda küçük kağıt paralar ve bozuklukları da kumbara olarak kullandığım McDonald's kola bardağında biriktiriyorum. Herkes kumbara öneriyor. Ben de faydasına katılıyorum. Yine de gidip D&r gibi yerlerden 70 - 80 tl'ye kumbara almayalım.(gizlinot: Tüketmeyelim, elimizdekini değerlendirelim.)(gizlinot: İsteyen alır tabii.)(gizlinot: Ben almam. Benim gibi düşünenler için yazdım.) Küçük kartonlardan kendi kumbaranızı oluşturabilirsiniz, starbucks bardakları, kavanozlar, su şişeleri, kupalar(gizlinot: özellikle bir kısmı kırık olup kullanılmayanlar) vs. kumbara olarak kullanılabilir.

1 temmuz 16:28