sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
0.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (9)
 • oylar (0)
 • medya (1)

9. başlık resmini görünce beynimden vurulmuşa döndüm.yine kötü anılarım canlandı resmen.hep iş bankası kumbarasından istemiştim ama maalesef olmadı(troll değil gerçek dram içerir)herhalde iş bankası bunu türkiye'de herkese dağıttı bir tek bana vermiyor.

edit:internette baktım şimdi hiçkimse de satmıyor.ne değerliymiş:(gerçi benim olsa ben de satmazdım en az 12-13 senedir istiyorum sonuçta.

27 ekim 2018 22:04 27 ekim 2018 22:12

8. Ilk kumbaramız, babannemin bana ve kardeşime aldigi iş bankası kumbarasi idi. Ikimiz de paramızı biriktirirdik. Ağırlaşınca, babaannemin elinden tutup şubeye gider, boyumuzu kat be kat aşan banka gişesinin önünde merakla açılmasını beklerdik. Biriktirme alışkanlığım o zaman başladı. Sonra biraz daha büyüyünce, babamin yapıkredi kumbarasi aldığını hatırlıyorum. her para için ayrı bir bölmesi, üzerinde de küçük bir leylek resmi vardı. Küçükken kumbaralar hoşuma gittiğinden yaşım ilerledikçe eskicilerden kumbara buldukça almaya başladım. Kendi çapımda ufak bir kumbara koleksiyonum da oldu. Sus olarak duruyorlar. Içlerinden ikisini kullaniyorum. Birisi işyerinde masamda, diğeri evde duruyor.

Isyerindeki kumbarama cebimde, bozuk para cüzdanimda kalan ufaklıkları atıyorum. Doldukça açıp bütünletiyorum. Evdeki kumbarama tarih içeren bir kağıtla birlikte daha çok 5-10 lira gibi kağıt para atıyorum. Damlaya damlaya göl olur diye boşuna dememişler atalarımız. Gerçekten de güzel para birikiyor.

27 ekim 2018 21:19 27 ekim 2018 21:47

7. Ablam, ben ve kuzenime annemin dedesi çok uyduruk, teneke bir kumbara almıştı. Sadece para atma yeri vardı, ne kilit ne bir şey para istiyorsan kumbarayı paramparça edecektin. Heves ettik, kesilmesin diye biz o kumbarayı ağzına kadar doldurduk. Anneme açtırmaya götürmesi çok zevkliydi.

Bir dönem de üçümüzün kumbaraları ayrıydı, annemler bizden habersiz alıp yengemle dayımın düğününde saçmıştı etrafa, benim paralarımın mahallenin en gıcık olduğum kızına da gitmesi çok sinir bir durumdu.

27 ekim 2018 11:14

6. ilk kumbaramı 7 yaşındayken babam garanti bankasından almıştı. kapağı zor açılan ev şeklindeydi. ilk başta biraz oynadım ettim. baktım içine atacağım bir param yok, koştum babamın yanına. babam içine 1₺ attı. ‘içinde nasıl duruyo acaba?’ diye merak edip kumbarayı açmaya çalıştığımda açamamıştım. nasıl korku sardı beni bilemezsiniz, param içinde kaldı banka yuttu diye (gizlinot: 7 yaşındaki bir çocuk için 1₺’nin değerini anlatmaya gerek yok bence swh) . şükür daha sonra babam binbir zorlukla açtı, bir daha hiç tam kapatmadım (gizlinot: bayağı korkutmuş bu olay beni hahahahshah) . 

27 ekim 2018 10:43

5. Küçüklüğümden beri kumbara alışkanlığım var. O 5-10-25 krş ları biriktirip marketlerde kağıt paraya çeviriyorum. O değersiz gördüğümüz kuruşlar aslında çok önemli. hele kriz döneminde çok çok önemli :(

27 ekim 2018 00:46

4. Ilk kumbaram iş bankasının metal kumrabasiydi. Çok severdim para biriktirmeyi, kumbara agirlastikca mutlu olurdum. Bazen kuzenlerime borç bile verirdim. Kumbarada para biriktirmek bende çocukluktan kalma bir alışkanlık. Yaş 32, halen kumbarada para biriktiriyorum. Açılmayan anahtarsiz olanlarından alıyorum. Her gece cüzdanımda bulunan tüm bozuklukları atıyorum içine. Paralarin duserken cikardigi ses bile hosuma gidiyor.Maaşimi alınca açıyorum kumbarayi içinden ne kadar çıkarsa çıksın üstüne ekleyip altın alıyorum. Kendimi buna şartladim. Kisa vadede de uzun vadede de faydası oluyor.kumbara usulü para biriktirmeyi denemelisiniz derim. Iyi ki varsın kumbara.

27 ekim 2018 00:00

3. Benim gizli silahım. Bozukluk toplayarak üç dört ayda ne paralar biriktirdim bilseniz. Gerçekten işe yarayan bir yöntem. Eğer bozukluklar sizi kesmiyorsa 5,10,20 tl gibi kağıt paralar biriktirebilirsiniz. Bazı arkadaşlarım bu şekilde birikim yapıyordu. 

1 temmuz 2018 18:46 2 temmuz 2018 02:24

2. her ne kadar küçüklüğümden beri kırılarak açılan domuzlu kumbaralardan istesem de (gizlinot: swh)kavanoz bunun için en iyisi bence.

bulduğum boş,küçük kavanoza elime geçtikçe bozukları doldurup sonrasında bütünletiyorum.Kağıt paraları eski bir cüzdan da biriktirmek daha mantıklı oluyor ancak bayadır kağıt para biriktirememekteyim.

1 temmuz 2018 16:36 1 temmuz 2018 16:36

1. Büyük kağıt paralarımı eski bir cüzdanda küçük kağıt paralar ve bozuklukları da kumbara olarak kullandığım McDonald's kola bardağında biriktiriyorum. Herkes kumbara öneriyor. Ben de faydasına katılıyorum. Yine de gidip D&r gibi yerlerden 70 - 80 tl'ye kumbara almayalım.(gizlinot: Tüketmeyelim, elimizdekini değerlendirelim.)(gizlinot: İsteyen alır tabii.)(gizlinot: Ben almam. Benim gibi düşünenler için yazdım.) Küçük kartonlardan kendi kumbaranızı oluşturabilirsiniz, starbucks bardakları, kavanozlar, su şişeleri, kupalar(gizlinot: özellikle bir kısmı kırık olup kullanılmayanlar) vs. kumbara olarak kullanılabilir.

1 temmuz 2018 16:28

ilginizi çekebilecek benzer başlıklar