girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • medya (0)

1. Geçen gün izlemeye fırsat bulduğum program. İçerik şöyle, deli gibi büyük ihtimalle okbli insanlar bir sürü algorıtma kurarak (hatta izlediği bölümde bilgisayarla bir takım excel dosyaları üzerinden adet ve alacağı ürün sıralamasını kontrol ederek) kuponların aktif olmasını sağlıyolar. Yani şöyle ki $500 alışveriş $50 falan iniyor. Hatta bazı yerlerde sırf bu kupon biriktirme hastaları için iş imkanları sunulmuş, yemek masrafını düşmek vs. için.

Eğlenceli bir program, denk gelirse izlerim.

Edit: ukte (yazar: leyli)

2 mart 02:20 2 mart 02:21

2. Az önce izlediğim harika program. İnsanlar deli gibi market kuponu biriktiriyorlar. Daha sonra market alışverişi yapıp bu kuponlarla tutarı indiriyorlar. Bazıları bunu takıntı olduğu için yapıyor. Mesela az önce izlediğim bölümde iki kadın kapışıyordu. Bir tanesi 2000 dolarlık alışveriş yaptı ve kuponlarla birlikte tutarı 0 a düşürdü. Yarışmayı kazandı ve aldığı 100 den fazla konserve yiyecek 100 den fazla bebek maması yardım kuruluşuna bağışlandı. Ben çok beğendim açıkçası güzel bi olay. İzlerim sürekli. 

2 mart 20:33

3. Az önce TLC'de denk geldiğim ve ağzım açık izlediğim program. İnsanlar dergi, gazete ve internetten bir şekilde topladıkları yüzlerce hatta binlerce kuponu kullanarak 1000-2000 dolarlık toplu alışverişleri bedavaya getiriyor.

Evlerinin bir bölümünü, bodrum katını ya da garajlarını resmen markete çevirmişler ve yirmi sene yetecek yiyecek, otuz sene yetecek temizlik ürünü gibi bir çok şeyi stoklamışlar. Hatta bir tanesi kuponlar için de bir oda yapmış ve tam otuz kasa kuponu depolamış.

Kadın az önce 974 dolarlık alışveriş için 3 dolar ödedi, %99 kâr elde etti ve bunu hesaplamak için üç gece uyumamış. Başkası 800 paket kurabiye ve çikolatayı bedavaya getirdi ve bunları iş yerine götürüp arkadaşlarına parayla satıyor. Bir tanesi de 1500 dolarlık alışverişi 30 dolara indirdi ve aldıklarını bir yardım kuruluşuna bağışladı. 2000 dolarlık alışverişi bedavaya getirip üzerine 50 dolar hediye çeki alan da var. Yaptıkları alışveriş ve kasada geçirdikleri zaman saatler sürüyor. Tabii alışverişe çıkmadan önce planlamaları da.

Gerçekten hayretler içinde izledim. Keşke bizim marketlerimizde de böyle güzel kuponlar olsa, bu kadar çılgınca ve takıntılı bir şekilde olmasa da arada birkaç şeyi bedavaya getirmek hiç fena olmazdı. Ben dün migros'tan yüzde elli indirimle aldığım şeyler için bile inanılmaz sevinirken bunlar dünya kadar şeyi bedavaya aldılar.(gizlinot: swh)

6 mayıs 18:16 6 mayıs 18:33