yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22)
  • medya (4)

  22. Wet n wildın far paletlerinde, pastel mat likit rujlarda bir de avonun dudak parlatıcısında çıkan metal. Pasteli test ederken ağzım açık kaldı resmen kömür oldu pamuk :d zaten içindeki bileşenleri okuyunca çöp olduğunu görüyorsunuz ama test ile de iyice teyit etmiş oldum. Pazarda satılan 5 tllik rujla arasında hiçbir fark yok. Temiz Alüminyum folyoya temiz bir pamuk sürtüğünüzde pamuk birazcık grileşiyor zaten ama pastelin rujlarını sürüp sürtüğünüzde basbayağı siyah oluyor. Bir de test bittikten sonra o siyah "şeyin" kokusuna bir bakın derim karaciğerimize ne yolluyoruz süzmesi için

  Not: golden rose soft matte creamy likit rujlarda ne koku ne renk değişimi oldu ha aşırı derecede az bir grilik gördüm ama o, temiz pamuğu folyoya sürtüğünüzde de oluyor yukarıda söylediğim gibi

  Düzenleme : (bkz: süslü sözlük kimyasalları yüzünüze sürmeyin timi) buradayım evet

  23 ocak 14:17 23 ocak 14:26

  21. evde altın sürtmeyle kurşun aramak oldukça fantastik bir eylemdir.

  görülen renk değişimi basit bir anlatımla kontrastlıktan kaynaklanır diyebilirim. ama insanların eser miktarda element aramak için geliştirdikleri aletler ve teknikler varken ppm miktarındaki rujların zaten belirgin olmasını beklemekte çok anlamlı değildir.

  boşuna rujlarınızı kurşun var diye heba etmeyin. açın içeriğini okuyun, okuduktan sonra atın.

  evinizin kimyageri bildirdi.

  7 ocak 2017 22:48

  20. rujda bulunduğu sıkça söylenilen bir element. bugün aklıma geldi ilk kez altın sürmeyi denedim ve hepsi siyaha döndü. (bkz: can sıkıntısından evde deney yapmak) ayrıca far allık gibi toz ürünlerde de denedim. en fazla siyah olan wet n wild far ve ruju oldu. bir de golden rose velvet matte rujlar da bayağı siyah oldu. golden rose un hiç sevmediğim bir far paleti vardı onda değişim göremedim. kendisinde pigment namına bir şey yok ondan da olabilir. ayrıca flormar farlarım da çok az gri oldu. yine flormar silk matte rujum da az gri oldu. renk değişiminin az veya fazla olmasıyla miktarı doğru orantılı mı bilmiyorum tabi. fakat kısaca hepsinin rengi değişti yani.

  (gizlinot: takılması gereken bir durum mu bilmiyorum tabi) (gizlinot: ama ben kesin takarım bunu da) (gizlinot: obsesyon swh)

  7 ocak 2017 22:38


  19. tüm makyaj malzemelerinin içinde kimyasal maddeler vardır. bunların bazıları arsenik, kadmiyum, kurşun, civa, berilyum, nikel, selenyum ve talyum. Maskaralarda civa, rujlarda kurşun , parfümlerde hormon taklidi yapan (bu sebepten dolayıda hamileyken kesinlikle uzak durulması gereken) sayısız madde var. kurşun hemen hemen her üründe olan bir ağır metaldır.

  13 mart 2016 00:08 13 mart 2016 00:11

  18. Varlığının sorun edilmesi gereken kısmın makyaj malzemeleri olmadığı elementtir. Hava kirliliği, GDO'lu yiyecekler zaten yeterince kanserojen içeriyor. Birkaç araştırmada da rujlardaki kurşunun insanları zehirleyecek miktarda olmadığını okudum. Çok da dert edilmesine gerek yok bence.

  edit: fda gibi bir kurumun varlığı bizim için avantaj. Her ne kadar kurşun miktarını tek tek denetleyemese de belli standartları koyabiliyor.

  12 mart 2016 20:09 12 mart 2016 20:11

  17. Az once cesitli rujlarimla denemeler yaptim ve su siralar inanilmaz trend olan golden rose velvet matte serisi rujlarim bildigin kömür gib(no: )i oldular. Oysaki nasil da severek kullaniyordum yaa. Ignorance is bliss:)

  Gorseli ekliyorum..

  Usenmedim evdeki tum rujlarimla test yapmaya devam ettim.. Bu arada testimi su sekilde yapiyorum. Elime ince bir tabaka halinde urunu surup altin alyansimi (puf nokta altin olmasiymis) sanki kazircasina urunun uzerinde gezdiriyorum. Kararma olursa kurşun var demek..

  Yalniz en yuksek kararma orani likit mat rujlarda cikti. Puff o kadar da seviyordum likit matlari:(

  Gorsel 2 de ektedir

  12 mart 2016 16:16 12 mart 2016 16:46

  16. (yazar: bonibon) un söylediğini denedim. Gr velvet mat 16 ve 01 numaralar, siyah oldu. Wetnwild balmstain E126'da da siyah oldu. Blistex lip brillance hiç değişmedi. Pot'o miracle lip balm da çok çok az değişti(değişmedi gibi bişi). Resmini ekledim görsellere.

  edit: yazarı ekleyemedim bir türlü.

  24 kasım 2015 19:47 24 kasım 2015 22:15


  15. Folyonun parlak tarafına şerit şeklinde sürdüğünüz makyaj malzemenizi (örneğin rujunuz) ; bir pamuk yardımıyla ileri geri 10 sn temizliyormuş gibi sürtün.. eğer rengi değişip sürdüğünüzden farklıysa (grimsi oluyor genelde) kurşunlandınız.. :(( ( kullanılabilir veya daha çok oranda ucuz pahalı demeden çoğunda var ; ama zaten hep vardı.. )

  24 kasım 2015 18:58

  14. kozmetiklerin içinde varsa da etikette adı geçmez, çünkü kurşun katmıyorlar- içinde kurşun olmasının sebebi renklendiriciler.

  fda içinde kurşun olmayan ya da kabul edilen düzeyde olan renklendiricilerin bi listesini yapmış ama bu şekilde kullanmak gerçekten çok zor, şuradan bakabilirsiniz (link: http://www.ecfr.gov/cgi-bin/text-idx?SID=a2761aaa6e9274eb41210a2cf06e8762&tpl=/ecfrbrowse/Title21/21cfr82_main_02.tpl ilgili yönetmeliğe). (link: http://www.motherjones.com/environment/2013/05/study-lead-metals-lipstick-top-20 Şurada da yüksek oranda kurşun içeren rujların) bir listesi var 2013 yılından. Fakat brüksel lahanası bu rujlardan daha çok kurşun içeriyor mesela. burt's bees bile kurşun içeriyor yahu ağlicam şimdi.

  edit: (link: http://urbanlegends.about.com/library/bl_lead_in_lipstick.htm burada da ) altınla kurşun bulma metodunun hoax olduğu her hangi bir bilimsel açıklaması olmadığı anlatılmış.

  5 şubat 2015 10:54 5 şubat 2015 15:09

  13. ürünlerin içindekiler kısmında 'kurşun' maddesi ne diye geçiyor diye merak edip duruyorum. biraz araştırdım ama bulamadım. tanım: kozmetik ürünlerinde de kullanılan cilde zararlı, kanserojen madde

  4 şubat 2015 23:58