sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (1)
 • medya (0)

1. öncelikle şunu söylemek istiyorum:bu yurt izmit'te umuttepe'de bulunan bir yurt eğer başka yerde varsa karışmasın.maddeler halinde yurt hakkında bilgi vermeye çalışıcam.

1-umuttepe'deki beslenme hariç bence en iyi yurt.buna özel yurtları da dahil ediyorum zira bu yurt önceden özel kampüspark yurduymuş.google'a kampüspark yurdu yazıp siteden fotoğraflarına bakabilirsiniz.yalnız birkaç değişiklik var bunlarıda belirteyim.

a)sauna,spor salonu,ortak mutfak filan şuan yok ya da var kullanılmıyor.

b)yataklar şuan karyola şeklinde değil herkesin bazası var.bazalarda baza kilidi de var yani

asma kilit getirirseniz eşyalarınızı koymak için ek bir depo alanı zira tek kapaklı dolaba

sığmak çok zor özellikle kızlar için:)

c)şuan bir de her öğrencinin 2 çekmeceli komidini var.

2-en çok merak edilen oda konusuna gelince

-odalar 1-2-3-4-5 kişilik odalar var.sistem otomatik atıyor ama yıl sonunda oda değişikliği için idareye dilekçe verebiliyorsunuz.bu konuda epey hassaslar.sırasıyla tek tek değerlendirme yapılıyor.telefonla arayıp sizinle iletişime geçiyorlar eğer yurt ücretini filan ödemediyseniz.

NOT:tek kişilik oda için çok heveslenmeyin zira sayıları az ve tek kişilik odaya geçen kişi mezun olana kadar çıkmıyor.bizzat bunu tecrübe ettiğim için hayal kırıklığı yaşamanızı istemiyorum.

-her öğrenciye bir tane baza,tek kapaklı dolap,komidin,masa,sandalye veriliyor.ayrıca 1 kitaplık rafı var.

-her odada banyo,buzdolabı,ayakkabılık,vestiyer(askı) ve boy aynası var.

-oda temizliğine gelince evinizdeki gibi bir temzilik beklemeyin zira orası yurt.ama pis diye de düşünmeyin.pis değil gayet temiz.odalar ve banyolar hafta içi her gün temizleniyor ve çöpler alınıyor.hafta sonu sadece çöp toplanıyor.her katta geri dönüşüm kutusu da var ayrıca.

-nevresim,yastık,yorgan ve alez üstünüze zimmetli.maalesef siz yıkayamıyorsunız çamaşır makinesinde.ama nevresim değişim tarihleri de gayet sık merak etmeyin.

3-yurdun lokasyonuna gelince kampüs içinde değil ama kampüsün b giriş kapısına 2-3 dk yürüme mesafesinde yani en azından ben 2-3 dk'da varıyordum.bunun dışında altında yemek yerleri,fotokopi-kırtasiye,market,eczane filan da var acil ihtiyaçlar için.migros jet'e de 5-10 dk'a yürüme mesafesinde.otobüs durağına da yakın ayrıca.kozmetik mağazası yok ama avon,oriflame,farmasi katalogları her yerde yani temsilcileri vardı bırakmadılarsa eğer.hatta bir tane avon temsilcisi neredeyse her şeyi hemen teslim yapıyordu.

4-yurda parmak izi sistemi ile giriliyor.

5-kyk size sabah 3.5 tl,akşam da 7.5 tl toplam 11 tl yemek parası veriyor.her yılda bu miktar artıyor.burda da tıpkı giriş çıkış gibi parmak izi sistemi var.devir diye bir şey söz konusu değil yani öyle arkadaşıma veriyim ya da sabah yemicem akşam yerim gibi bir şey yok.o öğünde kullandınız kullandınız yoksa boşa gider.

6-yurt fiyatlarına gelince sabit bir fiyat söylemek isyemiyorum.çünkü değişiyor her yıl ama geçen yıl kyk'nın en pahalı yurduydu.çünkü gerçekten yüksek standartlı bir yurt daha önceden özel yurtmuş sonuçta.ama matematiksel bir hesap yaparsak eğer kyk'nın sabah 3.5 tl ve akşam da 7.5 tl olmak üzere toplam 11 tl bunu da 11x30=330 tl ediyor.bu da yurt parasından daha fazla ediyor.yani her şekilde karda çıkıyorsunuz.

7-yurtta mescid,etüd odası,çamaşırhane,valiz odası filan var.valizlerinizi oraya bırakmanız gerekiyor.odalarda bulunduramazsınız.

8-her katta sebil de var.sıcak suya ücretsiz ulaşabilirsiniz yani.

9-odalarda sigara içmek yasak.kurallar çiğnenmek için filan diye düşünüyorsanız hiç heveslenmeyin zira içmeye kalktığınızda hemen yangın alarmı devreye giriyor.her yer ötüyor.kapatılana kadar o sesi dinlemek zorunda kalıyor herkes.

10-yurtta ayrıca sosyal etkinliklerde fazlasıyla var.resim kursu,pilates kursu,ücretsiz kamplar filan.

11-çamaşır makinesi ve kurutma makinesi gibi hizmetler de ücretsiz.özel yurttaki gibi 3 lira 5 lira mevzusu yok.ama deterjanlar size ait.

12-son olarak da şunu söylemek istiyorum eğer istanbul'dan servisle gidip gelmeyi düşünüyorsanız ve size bu yurt çıktıysa bence bu yurdu hemen kestirip atmayın.servis ücretleri bu yurdun ücretinden daha fazladır.ayrıca yolda bir dünya vakit harcayacaksınız.bunları göz önünde bulundurup kendiniz için umarım en doğru seçimi yaparsınız.

şimdilik aklıma bunları yazmak geldi.ilk defa yurtta kalacaklar bunları merak eder diye düşündüm yani en azından benim merak ettiğim konulardı.umarım sizin içinde faydalı olmuştur.

not:2018-2019 eğitim öğretim dönemi başlangıcında özel evim kız yurdu,kyk fatma seher hanım yurdu b blok olmuştur.benim yazdıklarım a blok için geçerlidir.b blok hakkında bilgi veremiyorum maalesef ama özel yurt bakarken içine girmiştim.eğer değişmediyse alt kattaki odaların beyaz mobilyası varken yukarıları çocuk odası gibiydi her yer renkliydi yeşil turuncu filan.ama mobilyalar değişmiş olabilir onu bilemiyorum.

9 ağustos 2018 14:05 1 ekim 2018 18:28

ilginizi çekebilecek benzer başlıklar