yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • medya (0)

  16. Geçen sene oğlumun öğretmeni, öğretmenler gününde hediye kabul etmediğini üstü kapalı bir şekilde bize duyurmuştu. Biz veliler yine de birşey alma arzusuyla yanıp tutuşunca, Lösev'den hediye bakmıştık. Öğretmenler günü için çok hoş seçenekleri var. Öğretmen adına bağış yapabiliyorsunuz ya da öğretmenler günü temalı ürünlerinden alabilirsiniz. Bence çok güzel bir hediye öğretmen adına bagış yaparak sertifikasını vermek. Her zamanda saklanacak bir hatıra olacaktır.

  21 kasım 2019 15:47

  15. bu kadar insana yardim eden bir kurulusa, nedeni belli olmayan tek bir ornek uzerinden camur atmaya nasil vicdaniniz razi oluyor anlamiyorum. hem mantiksiz hem vicdansizsiniz.  biraz insan olun da yardima gidin, gorun nasil oldugunu. sanki losev gizli kapilar arkasindan operasyon yurutulen bir yer. 

  21 kasım 2019 07:25

  14. Kendi hastanesinde yatmayan çocuklara yardım ulastırmayan oluşumdur. Sahibi bu durumu bildiğiniz ticarete dönüştüren, insanların zayıf noktalarını sömüren bir adamdır. Nereden mi biliyorum, kendi hastanemizdeki lösemili bir çocuk için yardım istediğimizde red cevabı aldık.

  Tanım: Günümüzün "deniz feneri derneği"

  Edit: Tıp dünyasındaki çoğu olayı yakından takip eden bir hekim olarak; doğruluğunu garanti edeceğim gerçeği paylaştım. Gerçeklere gözlerini kapatıp, kanmayı seçenler eksileyebilir. Böyle besleniyor bu insanlar zaten

  20 kasım 2019 21:55 20 kasım 2019 22:05


  13. Losevin bağışları yerine ulaştırmadığına nasıl kanaat getiriliyor merak ediyorum. Bir lösemi hastası yakını olarak hastalığın ailelere yalnızca üzüntü olarak geri dönmediğini lösemili bir insanı sağlığına kavuşturmanın ne kadar maliyetli öldüğündan haberdarım. Ben haberdarim ama haberdar olmayanlar yazıyor çiziyor belli ki. Ayrıca (bkz: losevin hastanesine ruhsat verilmemesi). aylardır son teknoloji ve ailelere pansiyon imkanı sağlayan ücretsiz lösemi tedavisi yapılacak olan hastaneye sebepsiz yere ruhsat verilmiyor haberiniz var mi?

  Devlet destekli vakıflarla karıştırmayınız.

  20 kasım 2019 21:44

  12. yapılan bağışların tam olarak yerine ulaştığı nadir vakıflardan biridir. yaptıkları kocaman hastane bile yeter bunun anlaşılması için. bunun dışında sürekli gıda vs yardımları yapılır hasta çocukların ailelerine. lütfen çocukları afişe ediyorlar gibi argümanlarla insanları bağış yapmaktan soğutmayın. faydanız olmuyor bari zararınız dokunmasın. ihtiyacı olan insanları tek tek arayıp bulmanız mümkün değil. ayrıca bağışların sistemli kullanılması da önemli.

  gönüllüsüyüm, çok güzel faaliyetleri vardır. her sene yeni yıl hediyelerimi mutlaka buradan alırım. hiçbir şey yapamıyorsanız bunu yapın. onu da yapamıyorsanız insanları destek olmaktan soğutmayın, lütfen.

  20 kasım 2019 15:30

  11. Bundan sonra her ay düzenli bağış yapmayı planlıyorum. Bu kadar küçük bir şey bu kadar mutlu hissettirebilir ancak. 

  24 haziran 2019 22:09

  10. Gönüllüsü olduğum mükemmel topluluk. Buradan da duyurusunu yapmak istedim belki daha çok insana duyurabilirim diye. 6 mayıs pazar günü ankara eymir gölünde sağlıklı yaşam yürüyüşümüz var. Hem gününüze hareket katmak hem de çocuklarımıza manevi destekte bulunmak isterseniz mesajlarınızı bekliyorum. Gönüllü kaydı için ad soyad mail (kan duyuruları, etkinlikler için) dilerseniz whatsapp grubu için telefon verebilirsiniz. Desteğinizi bekliyorum süslüler!

  Edit: bir de aynı gün uçurtma şenliği olacak yazmayı unutmuşum. Katılamasanız bile yine de gönüllü olabilirsiniz. Bir kişiye bile ulaşabilmek, kan bağışı açısından çok önemli bizim için. Ne kadar çok insan, o kadar umut! 

  24 nisan 2018 23:38 24 nisan 2018 23:41


  9. Ben lösevle çok yakın arkadaşımın en küçük kardeşinin hastalanmasıyla tanıştım.Anne babaları yok dört kardeşler.Burslarla geçiniyorlar.büyükşehirlerden birinde bir devlet hastanesine yattı çocuk.en net hatırladığım şey şu o döneme ait, çocuğun ağzında yaralar oluşuyor ve nedenini hatırlamadığım bir sebeple o yaraların ağızdan kazınması lazım.çocuk tabiki kazıtmıyor,canı çok yanıyor.sonra nasıl oldu artık şans mı başka bir şey mi bilmiyorum Ankara’ya geldiler, lösevin hastanesine son kişi olarak girdi çocuk.her şey ücretsiz orada.hani o ağızdan kazınan yaralar vardı ya işte onlar için bir krem sürüyorlar ve kazınmaya gerek kalmıyor.aklımda lösev diyince hep bu canlanıyor.oysa ki daha neler var hem psikolojik hem fiziksel destek olarak inanılmaz bir oluşum.arkadaşımın kardeşi çok şükür iyileşti.ben de destek olmak için üye olmuştum ama bir gün gelen mail üzerine koşarak hastaneye gitmem üzerine öğrendim.ne yazık ki benden,hatta çoğu kadından trombosit bağışı alamıyorlar;damarlarımız çok inceymiş.tabiki yardım etmenin daha bir çok yolu var.Yeni yıl gelirken en sevdiğim şeylerden biridir çıkan takvimlerinden almak.bu yazıyı yazmamın amacı bu aslında.Masa takvimleri 10 tl,duvar takvimleri ise 3 tl’ydi sanırım.Daha da bir çok şey var kendinize,yakınlarınıza yılbaşında hediye olarak alabileceğiniz.Bugün ankarada ankamallde,cepada ve trt’de;kayseride kayseripark avmde,kayseri barosunda ve diş hekimliği fakültesinde;istanbulda tepe natilius avm,fibabank gm,ford otosan,ibtech,saat&saat’de standları var.

  28 aralık 2017 13:30 28 aralık 2017 13:31

  8. yıllardır kendi adıma çeşitli şekilde destek verdiğim vakıf. hem benim hem de canımın içi arkadaşımın doğum günü bu ay yıllardır birbirimize almadığımız çeşit hediye kalmadı bu sene ne alsam diye düşünürken aklıma geçen sene okul arkadaşlarımın bana hediyesi geldi olan (link: https://www.losev.org.tr/ozelgun/ şu) geldi. buradan kampanya başlatıp arkadaşınız adına bağış yapabiliyorsunuz. hem bir sürü kişi bir araya geldiği için iyi bi para birikiyor hem de arkadaşınızın eline dostunuz sizin adınıza lösemili çocuklara hayat vermiştir yazan bir sertifika geçiyor sanırım hiçbir şey bu kadar çok seni seviyorum anlamına gelemez. hem siz mutlu oluyorsunuz hem arkadaşınız varlığıyla başka insanlara hayat veriyor hem de ufak da olsa çocuklara bir katkınız oluyor.

  güzel ve gerçekten kalıcı bir hediye arayanlar için çok tatlı bi fikir bence.

  2 haziran 2017 23:00

  7. kaç kez loseve kurban bağışladık,umarım bu senede evine her gün et giren dedem kocaman hayvanı yiyemeden loseve bağışlarız da birilerine faydamız olur.bol bol kırmızı et tüketmeleri lazım.

  2 eylül 2016 14:18

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar