yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • medya (0)

  15. Diğer süslülerinkine ek olarak daha fazlasını söyleyim; hırsızmışsınız gibi davranmaları. Güzel giyinip gittiğimde umurlarında bile olmuyorum ben yokmusum gibi davranıyolar, aynı mağazaya dümdüz giyinip gittiğimde kollarını önlerinde birlestirip birazdan çalıp kaçacakmısım gibi bakıslar fırlattılar. Cevahir networkte yaşamıştım bu arada.  ordaki bir gömleği almaya maaşı yetmez Ama sanki ceolar. esofmanla gidip mağazayı satın alasım var, o zaman görcem o bakısları.

  20 nisan 04:12

  14. Aslında biraz da o mağazalara giren kişinin psikolojisine bağlı. Normalde sırf gezmek için bir mağazaya girmem. Mutlaka almam gereken bir şey vardır, öne internetten bakar beğenirim ve mağazaya gider alırım. Beni aşan, sadece merak ettiğim veya sadece denemek için girdiğim mağazalarda rahat edemiyorum. Mesela Bağdat caddesi beymen... Buraya gitme sebebim almak istediğim ayakkabının numarasını denemekti. Aslında bir görevli gayet normal karşılanabilecek şekilde benimle ilgilenmişti. 3-4 ayakkabı denedim, numaralarını belirledim ve almadan çıktım. Ama kendimi kötü hissetmiştim almadığım için. Sanki oraya ait değilmişim hissi... Bir de etrafta dolaşan "müdavim" müşteriler varsa ve seçip seçip "bunları eve gönderin" falan diyorsa, bir an önce kendini dışarı atmak istiyor insan.

  19 nisan 16:40

  13. bazıları baya sıkıntılı bence, geçen yaz network'e girdik annemle, bir elbise bakıyoruz. bir tane beğendik ama rengi istediğimiz gibi değildi, ben de çalışan kıza bunun siyahı var mı dedim. dudağını büktü, gayet yüksekten bakan bir tavırla, şöyle açıklayayım bu tarz mağazalarda öyle olmaz, bu ürün tektir, başka rengi olmaz dedi. annem de bu tarz mağazalar derken yani dedi, üst klasman demek istedim dedi kız, ha siz bilmezsiniz mi demek istiyorsunuz yani dedim ben. izah etmek istedim, bilmiyor olabilirsiniz dedi kız. nutkum tutuldu, şimdiki aklım olsa sağlam bir kahkaha atardım yüzüne. sadece annemle birbirimize bakıp güldük, annem elbiseyi eline verdi kızın çıktık. arkadaş network'ü kendi markası sanıyor muhtemelen, bizim kim olduğumuzla ilgili bir bilgisi de yok, izlenimi bu yönde yalnızca. kaldı ki yaptığı açıklama saçma, farklı renk seçenekleri her zaman mevcuttur. marka fark etmez. hani tasarım olur anlarım, sıradan bir elbise.

  19 nisan 12:05

  12. orta halli bir mağazaya göre daha az müşteriyle haşır neşir olmalarından dolayı daha sabırlı ve sevecen olan çalışanlardır. ve giyim mağazalarının çalışanları kusursuz oluyorlar adeta.

  hatta bir alt başlığa daha ineyim bugüne kadar denk geldiğim lüks ayakkabı mağazalarının çalışanları o kadar profosyoneldi ki insan hayret ediyor bu ülkede somurtmadan, sevmese de layığıyla iş yapan insanları görünce.

  18 nisan 23:58

  11. param gereği (gizlinot: swh) lüks mağazlara çok girmesem de kafama estiğinde "almayanı dövecekler sanki" diyerek girdiğim şu ana kadar karşılaştığım tüm lüks mağaza çalışanları bana karşı inanılmaz kibardı. bence "parası yoksa neden girsin" kafasından & algısından dolayı olabilir.

  sephora da aslında lüks sayılır ama onu tenzih ediyorum. yani bir çok drugstore veya uygun fiyatlı kıyafet mağazası çalışanından gördüğüm kaba muameleyi onlardan görmedim açıkçası.

  çok önemli not : bu girdi tamamen genelleme ve lüks mağaza müşteriliğinde az deneyimli olma içerir.

  18 nisan 21:38

  10. Yalnızca lüks mağazalarda değil lüks olmayıp sadece ürünleri pahalı olan mağazalarda da sık yaşanan bir şey bu üstten bakma olayı. Benim alışveriş yaptığım ilçe merkezinde mağazaların çoğunun vitrini birbirine benzer, hangisi ucuz hangisi pahalı satıyor belli değil. Gezerken insan uğrayıp beğendiği ürünün fiyatını soruyor haliyle. Fiyatı öğrendikten sonra eğer pahalı gelirse nazikçe hmm biraz pahalı geldi bu bana alamayacağım ben iyi çalışmalar diyorum. Bunu söyledikten sonra çalışanlar ömürlerinde ilk kez bu kelimeyi duymuş gibi pahalı mı??? Diye soruyor. Bazıları yoo gayet uygun ya da zaten bunlar bu fiyata olur falan diyor. Ya bacım ben de çalıştım bu sektörde. Sen bir aylık maaşınla uygun dediğin şeyden iki tanesini alamazsın neyin havası bu. Emekçisin sen ceo bile senin yaptığın afra tafrayı yapmaz. Pahalı bir şeye Uygun dedin diye zengin mi oldun şimdi? Kesinlikle genelleme yapıyorum mutlaka istisnaları vardır. Ama bence kasıtlı olarak böylelerini işe alıyorlar teadüf olamaz.

  18 nisan 20:10 18 nisan 20:11

  9. testerları ve eşantiyonları mağazanın hissesi sanıyor bunlar. tripleri hep ondan.

  18 nisan 17:07

  8. Prim alıyorlar tamam. Ama maaşınıb 1/4i olan kremi,rimeli mascarayı vs pahalı bulup bi deneyeyim öyle alırım dediğimde bön bön bakmaları ... bana bi gülme geliyo o an

  23 nisan 2018 16:16

  7. nadiren de olsa çok sıcak kanlı çalışanlara denk geldim ama genelleme yapmayı sevmem ama(gizlinot: genelleme yapacağım) gözlemlediğim kadarıyla çoğu ukala ve çok bilmiş olup size yukarıdan bakıyor. Ben her zaman böyle denk geldim ki hatta bir de bunların siz bir soru sorduğunuzda sizi küçümsemek adına attığı imalı gülüşleri olan bir grupta var ki düşman başına. Kimsenin kimseyi küçük görmeye, onunla dalga geçmeye veya giyimini süzüp analiz yapıp ona göre davranma hakkı yok bence.

  neyse sakinim...

  23 nisan 2018 13:24 23 nisan 2018 13:25

  6. Magaza sahibiymis gibi girince ustten ustten bakmalari icin mi para veriyorlar?

  22 nisan 2018 23:32