sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.3
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (42)
 • oylar (3)
 • medya (3)

1. internetteki vaatlere inanarak aldığım bir kapatıcı. rose ivory true match fondötenimin üzerinde çok turuncu kaldı ve kapatıcılığı idare eder, pudrayla sabitlemezseniz görüntü pek iç açıcı değil.

27 şubat 2015 18:20

2. Bende en açık rengi var,oldukça turuncu ,somon rengi bir kapatıcı,ne çok krem gibi ne de çok katı,eğer gozaltınız çok mor değilse iyi bir kapatıcı olduğunu soylemeliyim,eğer morsa bir corrector olmadan mucize beklemeyin ,ama bu gune kadar bir çok markanın en pahalısından tutun da en ucuzuna denemiş biri olarak iyi diyeblirim ,ama bu da çizgilerime doluyor,hala hayatımın kapatıcısını aramaktayım...

25 mart 2015 03:15

3. Bu gün elime geçti bu ürün, kesinlikle muh-te-şem. Dokusu, pigmentasyonu,örtücülüğü, dağılması.. boşuna maclere, ysl lere para dökmüşüm. Hele göz altı çizgilerimi ayyuka çıkaran prolongweara.

Ben 70 numara light ivory kullanıyorum ve nc 20 civarı tenime cok iyi uyum sağladı. 1 açık tonu daha var pembe alttonlu porcelain rengi, fazla sırıtmasın diye onu almadım ama nw 15 nc 15 civarı tenlere iyi gider.

belki dünyanın en iyi kapatıcısı degil ama benim denediklerim icinde bourjois healthy mix ile birlikte en başarılısı. Hatta benim fikrimce bu piyasada fiyat-performans oranı(gizlinot: 3 dolar fiyatı) en yüksek ürün.

3 haziran 2015 23:29

4. pelliniofficial bana da hediye ederse kullanacağım ürün. Çünkü herkese hediye etti. Para verip alamam. gurur meselesi. (gizlinot: swh )

tanım: ülkemizde satışı olmayan, instagram yoluyla ulaşabildigimiz, cok yogun kapatıcı olduğu söylenen üründür. Ayrıca beni kabine gönderen üründür. (gizlinot: tanım yapmadığım içün )(gizlinot: swh )

19 ağustos 2015 16:49 19 ağustos 2015 18:13

5. kapatıcılığı güzel olsada, öncelikle metalik kokusu beni pek etkilemedi. toplamda 3-4 kere kullandım her seferinde önce su gibi bişey akıtıyor, zaten tüpümün yarısı su olarak aktı içinde ne kaldı ben anlamadım. kapatması güzel, çizgilere dolması loreal true match'den daha az. genel olarak kıvamı ve kapatması 3 dolarlık ürün için harika. lakin 3 dolarlık şeye burda 30 tl veremem, vermem. bir daha yurtdışına çıktığımda bir bavul yedeklerimde o parayı vermem.

YILLAR SONRA GELEN EDİT; her gün kullanmama rağmen 1 tüp yaklaşık yarım yıldan fazla yetiyor umarım bozulmazlar. şu an drug storeda kullandıklarım loreal maybeline arasında en iyi kapatıcılığı sağlayandır.

19 ağustos 2015 22:01 6 şubat 09:16

6. Dark Cacao rengini yazın tenime açık kalan fondötenlerim ile karıştırıp kullanmak için aldım. Ebay'dan kargo dahil 15 TL'ye 1 hafta içinde geldi. Rengi sebebi ile tek başına ya da kapatıcı niyetine kullanmadım ama çok yoğun bir yapısı olduğu bir gerçek. Ürünün rengi o kadar koyu ki minik bir damlası bile fondötenimin rengini 2-3 ton kırıyor. 15 tl'ye alınabilecek mükemmel bir ürün olduğunu düşünüyorum açıkçası..

20 ağustos 2015 14:43

7. 3-5 dolarlık ürünleri asla pellini ya da dupdurudan almadığım için bana fiyat-performans dengesi mükemmel gelen kapatıcı. beautyjointten aldım, memnunum. hafif pudralı olduğu için vıcık vıcık değil, kendi kendine sabitleniyor. akışkanlığı tam kıvamında. renk skalası çok geniş (ama almadan baya araştırmak lazım bir swatcha bakmak yetmiyor ne yazık ki). tenim nc15, porselen rengini kullanıyorum. hem sarı alt tonlu hem de açık renkli olduğu için güzel aydınlatıyor. kapatıcılığı da çok güzel, fazla sorunlu olmayan göz altlarımı azıcık ürünle mükemmel kapatıyor. kısacası alın, aldırın efenim. (ama 30 tl vermeyin tabii ki)

10 kasım 2015 20:38

8. amerika'dan aldım ancak içinden resmen bi tüp su çıktı açtığımda ve su bitince geriye ürün kalmadı nerdeyse. acaba benim aldığım sitede mi sorun vardı bilemiyorum. hüsrana uğradım.

10 kasım 2015 22:06

9. ebay'den natural rengini satın aldım, kargo dahil 15-16 tl civarı ödeme yaptım ve 1 hafta sonra kargo elime ulaştı. göz altlarım sorunlu olmadığı için genelde hafif yapılı kapatıcı tercih ettiğimden yapısı bana ağır ve yoğun geldi fakat fiyatına göre performansı yüksek bir ürün, ten makyajı sonrası cildimde kusur olduğunda kapatmak için kullanıyorum.

11 kasım 2015 11:58

10. ben de (link: http://beautyjoint.com/lgc-la-girl-pro-conceal/ beauty joint)'ten kontür yapmak için iki rengini aldım. sarı alt tonlu buğday tenliyim ve aldığım renklerden açık olanı creamy beige koyu olanı yani epey koyu olanı ise beautiful bronze.

ikisini de süngerle rahatlıkla dağıtabiliyorum ve kalıcılık açısından da memnunum. çok yağlı, su gibi akıp giden yapıları yok. sadece içinde bir miktar sıvı birikiyor, iyice çalkalayıp kullanıyorum, bozulma vs. gibi bir sorun yaşamadım. ben günlük makyajımda kontür için genelde toz ürünleri tercih etsem de likit ürünle yapılan gölgelendirmelerin çok daha güzel ve belirgin olduğunu düşünüyorum bir de. göz altı kapatıcısı olarak çok fikir vermeyeceğim çünkü sadece denemek için sürdüm göz altıma, kapatıcılığı çok iyi diyemeyeceğim sadece.

eğer uygun likit kontür ürünü arayışındaysanız deneyin derim, yalnız yurtdışından 3$ verip almak varken instagram vs. satıcılarından 30-40tl gibi fiyatlara almaya hiç gerek yok. ben beauty jointten kargo sorunu da yaşamadım dolayısıyla tercih edilebilir olduğunu düşünüyorum.

11 kasım 2015 23:00