4.5
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • oylar ()
  • medya (2)

5. Şu son 10 yıldır çıkan tatlı kokulardan en az baş ağrıtanı..la vie est belle, flowerbomb,ysl manifesto, black opium, ch good girl, blv goldea falan. çoğu nota birbirini andırıyor fakat bunda ki  bal, bergamot ince bir şekilde diğerlerinden ayırıyor kendini.1 yıldır kullanıyorum, bazen ara verdiğim oluyor. Yalnız şisesi parasına göre çok ezik kalıyor! 2 versiyonu daha çıkmış bu serinin, ama o fiyatlar iyice uçmuş

10 ekim 02:26 10 ekim 02:35

4

4. tatlı bir koku ve kalıcı. parfümle aram yok, anneme vermiştim testerını, çok beğendi. bileğinde denemişti ilk, ertesi gün iyice yaklaşınca kokusu hala alınıyordu. hafif bir koku değil onun için ölçülü kullanmakta fayda var. genel olarak şekerli gibi kokan parfümler bence saatler geçtikçe daha güzel kokuyor, bu da öyle oldu.

16 mayıs 17:39

3. mağazada denemiştim, maalesef beğenmedim. biraz keskin ve ağır geldi. şekerli parfüm sevmeyenlerin uzak durması gereken bir ürün.

19 ocak 18:27


2. Merak ettiğim bir kokuydu. L’occitane alışverişim sırasına seyahat boyunu satın aldım. Bence çok güzel ve tatlı bir koku. Ayrıca akşama kadar kalıyor kalıcılığı bayağı iyi. Gidip tam boyunu alacağım. Tavsiye ederim. 

19 ocak 18:22

1. lavanta balı, bergamot, vanilya, badem ve musk gibi tek başına güzel içeriklerle ortaya çıkmış kalıcı ve ağır bir koku. nasıl diyeyim; düğüne giderken simli elbise giyen, oynamaktan terlediği için elbisesinin simleri gerdanına ve koluna yapışmış orta yaşlı ve kokoş bir kadının evden çıkmadan önce ayna karşısında banyo yaptığı parfümünün kokusu.

gerçekten kalıcı bir parfüm ama notaları arasında bir uyumsuzluk var ve nota geçişleri çok garip. ilk sıktığınızda tatlı bir koku, biraz bekleyince daha da tatlı bir koku, bir saat sonra baş döndüren egzotik bir tütün kolonyası. loccitane'ın ilk aromatik gurme kokusuymuş fakat bu koku jean paul gaultier'in classique parfümünün aynısı neredeyse, classique parfümü terre de lumiere'in daha kendini bilen, daha orantılı nota geçişlerine sahip hali. ünlü parfümörlerle birlikte çalışmışlar ve kendilerine ilk aromatik parfüm kopyalamışlar, son olsun inşallah.

8 ocak 23:52