girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (149)
  • medya (5)

149. Elimdeki ürünleri bitirmeye karar verdiğimden uzun süredir alışveriş yapmıyordum. Dün alışveriş merkezinde birini beklerken Loccitane’a gireyim dedim. Fiyatlara inanamadım, son alışverişimden beri fiyatlar tam olarak iki katına çıkmış. Üstelik çalışan yakın zamanda tekrar zam yapılacağını söyledi. 

Birçok ürününü kullandım, birçok ürününü de denedim. Dürüst olayım en sevdiğim markalardan biridir. Ancak bu fiyatlarıyla alışveriş yapacağımı sanmıyorum.

Yine de başlıklarını gördükçe deneyimlerimi paylaşırım, almak isteyenlere yardımcı olmak için.

17 eylül 22:47

148. cilt bakımı serüvenime başlama sebebim olur l'occitane. öylesine mağazaya girmiştim bi gün, size cilt bakımı yapalım dediler, olur dedim. şikayetimi söyledim (alnımda özellikle pütür pütürlükler çok vardı) sanki özel cilt bakımına gitmişim gibi bi güzel ilgilendiler, bitki çayı ikram ettiler, ürünlerin içeriklerini ve ne işe yaradıklarını anlattılar, ben de hayran hayran izledim.

o gün pivoine serisinin toniğini ve nemlendiricisini, yanında da lavantalı bir maske aldım. maskeyi kullandıkça pütürtülerin geçtiğini, nemlendiriciyle toniği kullandıkça da cildimin pürüzsüzleşip güzelleştiğini gözlemledim. nemlendiricisinin kokusu o kadar güzel ki yatmadan önce resmen beni sür diye teşvik ediyor.

evet fiyatları biraz pahalı, ama cildinize gerçekten iyi davranmak istiyorsanız verdiğiniz parayı hak ediyor.

o gün alışveriş yaptım diye beni hala aylık cilt bakımına arayıp çağırırlar. gerçekten çok profesyonel ve vefalı bir firma.

18 ağustos 00:59

147. yaşlanma karşıtı başlangıç serisi oldukça güzel. gece sürüp sabah kontrol ettiğimde ciltteki o pamukluğu hissedebiliyorum. tek tek almak yerine deneme setlerinden alıp alıp kullanmak daha karlı sanki.

31 temmuz 13:41


146. Bu aralar “çılgın pazartesi” adı altında çeşitli promosyonlar yapan hoş kokulu kozmetikçi. Fiyatlar çok yüksek gerçekten ama fiyatını hak eden güzel ürünü de var epey.

23 temmuz 02:17

145. şu 2 ürün hakkında ayrı başlık açmak istemedim, buraya not düşüyorum.

(link: https://www.loccitane.com.tr/shea-one-minute-hand-scrub-shea-el-peelingi,45,2,4929,129158.htm#s=4968 Shea One Minute Hand Scrub - Shea El Peelingi)

shea el peelingini alırken tek düşüncem manikür süremi uzatabileceği ve böylece belki manikür masrafını az da olsa düşürebilme ihtimaliydi. orada uygulama yaptıktan sonra oluşan yumuşaklığa bayıldığım için fazla düşünmeden aldım. kabın yarısı yağ dolu dibinde tortu halinde şeker var, içinden çıkan kaşıkla iyice karıştırıp eller ve tırnak diplerine yedirerek bekletilip sonrasında yıkanıyor. haftada 1 kullanım sonrası ellerimi çok iyi kremlememe rağmen ellerim ve tırnak etlerim kurudu, sertleşti. e hani içinde shea vardı? ben bunu evde sızma zeytinyağı h.cevizi yağı vs + esmer şekerle kendim de yaparım. bana göre alınması gereksiz, masraf.

(link: https://www.loccitane.com.tr/almond-delicious-paste-badem-vucut-peelingi,45,2,4939,575122.htm#s=4968 Almond Delicious Paste - Badem Vücut Peelingi )

badem vücut peelingini ise mağazada elimden dirseğime dek sürüp sonrasında verdiği inanılmaz güzel kokusu ve tendeki yumuşaklığı için, fiyatı kalbime felç indirse de aldım. ilk eksisi cam kavanozu. ıslak yerde kullanılan ürünün WTF cam kavanozu olması? macun kıvamlı üründen az miktarlarda vücuda masajla yedirilip, durulanıyor. durulama sonrası tenimde hafif bir yağlılık hissi kalmasına rağmen beni rahatsız etmedi, kaşındırmadı. giyinirken losyon da sürmedim, gerek kalmadı. fakat duşta yıkanırken zeminde yağlı, fena kaygan bir tabaka bırakıyor. temizlenmesem mazallah benden sonra yıkanan kişi küvete adımını attığı an kayıp kafayı yarardı. sırf çok güzel kokuyor, nem veriyor diye de her kullanım sonrası yeri göğü cifle temizleyemem. almayacağım bitince.

6 mart 12:50 6 mart 12:52

144. Beautypedia ya gore tum olayı kokuları olan mağaza. Her şeyin kokusu guzel. Onun dışında iddiası yok. Hatta kokusu bile kalmıyo.

Ha hastasıyım o ayrı.

23 ocak 19:26

143. clinique, estee lauder vb 1.5 ml de olsa parfüm samplelarına spreyli ambalaj kullanırken; l'occitane'ın 7.5 mllik sample için şişe-kapak kombinasyonu yapması (gizlinot: biraz da şurama dökeyim)...

9 ocak 15:39


142. bütün markalar yılbaşı kutlama maili atmış. bu da "yılbaşı gecesine hazır mısın?" "önce rahatlatıcı bir dujj.. sonra çekici dudaklar için rujj.." e hani indirim yok? müşteri kaçtı l'occitane, müşteri kaçç...

29 aralık 2017 15:04

141. Her seferinde “roaccutane” diye okuyorum Tanrı affetsin 

25 aralık 2017 02:29

140. akp hükümetinin kozmetiğe getirdiği vergiler ve döviz farkından en çok etkilenen markalardan biri. seyahat boyu el kremleri aldığım ürünlerinden biri. online sipariş geçmişine baktım, 2013'te 18,80 lira ödemişim. 2016'ta 18,50 lira. şu an fiyat 39,00.

el kremleri dışında bu markanın en alınası ürünleri şampuan ve saç kremleri. kokuları harika, içerik olarak da güzel. fiyatlar pahalı malum ama her yıkamada kullanmalık değil de, 'saçım daha bir güzel koksun' diye istenildiği günler için fiyatı makul bir şampuanın yanına ikinci şampuan olarak alınabilir. ben artık öyle kullanıyorum.

24 aralık 2017 15:26