2.7
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (83)
  • oylar ()
  • medya (3)

83. dün gece (yazar: beyoncenin poposu)nun girdisini okurken tam saçımda bal karamel rengi vardı ve yıkamak için bekliyordum. girdiyi okuyunca biraz panikledim açıkçası, saçlarım en son temmuz başında bakır kahve bir renge boyanmıştı ve tüm yaz denizden güneşten açılıp turuncu gibi olmuştu. biraz da olsa rengi kırıp koyultmadan kahveleştirme amaçlı bu rengi seçmiştim.

neyse ki korkulan olmadı fakat renk kutudakinden çok daha kızıl tonlu, bunu belirteyim. benim saçlarımda karamel-kızıl kahve arası bir renk tuttu. rengi beğendim.

kıvamı çok sıvı olduğundan boyarken zorlandım, her yere damladı. ben yarım saat beklettim ve renk eşit tutmuş saçımı. yıkadıktan sonra ise saçım yumuşacık oldu, normalde keçeleşirdi.

üründen memnun kaldım ama renkler bence açık, bir sonraki sefer bir ton koyusunu alacağım.

3 eylül 11:40

1

82. Benim için çok dramatik ve hüzünlü bir girdi olacak bu. Uzun zaman önce saçlarımı boyamaya heves etmiştim. Ama ne renge boyasam bilmiyodum. Sonra bu boyaları keşfettim. O zamanlar daha yeni çıkıyodu. Bütün YouTuberlar deniyodu falan. Yorumlarına baktım, araştırdım. "Herkes çok renk vermiyor yhaaa. Hiçbir fark olmuyo :((" falan yazmış. Oley be, bir rengini alıyım saçlarım bir iki ton açılsa bana yeter dedim. açılmasa da saçlarıMı boyamış olucam ya hevesimi de almış olacaktım. Sonra gittim bal karamel veya bal köpüğü gibi bir karamel tonu aldım. Çok eminim saçım karamel olmayacak sadece bir iki ton açılacak. Normalde de saçlarım açık kahve. Bir boyadım saçlarım tupturuncu çıktı. O kadar yakışmadı ki. İki hafta boyunca ağladım. Akıtmaya çalıştım. Sözde hızlı akan bir boya. Alakası yok. Bir ay sonra bastım üzerine koyu kahveyi. Bu sefer de siyah oldu saçlarım ama turuncudan daha çok yakıştı tabii ki. Diyeceğim o ki, siz de benim gibi çok boyamıyor zaten yaa diyip alakasız bir renge boyamayın. Hiç belli olmuyor. 

 Edit: şimdi böyle anlatınca saçlarımı tekrar boyatasım geldi

2 eylül 20:21 2 eylül 20:23

81. 713 numarasına boyadım ama boyamış gibi değilim rengi değiştirmedi. Ve bence serideki tüm kahve tonlarındaki boyalar işlevsiz rek vermiyor.Platin sarısına boyuyacaksanız bilemem. -_-

2 eylül 18:24 7 eylül 11:57


80. Sacımı ılk defa dıplerden uclarına kadar boyamıs bulunmaktayım.Onceden sadece uclarına evde yıne l'oreal'ın ombre setı ıle renk vermıstım.Hosuma gıtmemeye basladı ve tek bır renk olması ıcın sacımı kendı rengımden bır - ıkı ton daha koyu olan 680 Bronz Kahveye boyadım. Diğer yorumlar gıbı ılk yıkamada avuc avuc bır dokulme yasamadım.Saclarım yumusacık oldu.Tam da ıstedıgım gıbı de bır renk oldu.Boya aktıgı zaman bıraz daha koyultmayı dusunuyorum. Sonuc olarak, gayeeet memnun kaldım.

17 ağustos 23:02

79. Eveeet an itibariyle 14. Yıkamamı yaptım da geldim. En baştan alalım. Daha önce hiç saçımı boyamamıştım. Boyamayanlar iyi bilir sürekli saçımızı boyasak nasıl olur ay bu renk bana olur mu acaba boyasam mı diye kendimizi yer dururuz. Galeyana geldim ve bir cesaret saçımı ilk kez böğürtlen kızılına boyadım. Saçım koyu kahve bu arada pek bir numarası olmayan normal klasik bir renk. En büyük korkum saçımdan 28 yıkamada çıkmayacak ve dip boya gibi dertlerle uğraşmaktı. Yine de denemek istedim. Boyadım renk çok güzel tuttu öncelikle. Beğendim. Gelelim akıyor mu sorusuna. İlk 8-9 yıkama boyunca sampuanım kırmızı köpük köpük oluyordu boyanın rengi her yıkamada akıyor yavaş yavaş. Son yıkamalarda köpük beyaz oluyor ama. Şu an tam olarak saçımdan akmadı dürüst olmak gerekirse. 28 yıkama vaadi ne kadar doğru bilemiyorum. Ve kendi düşüncem eğer bu boyayı kendi saç renginize ne kadar yakın seçerseniz o kadar çabuk aktığı. Eğer kendi tonunuzdan çok uç bir renk seçerseniz o renk yapışıp kalıyor adeta. Okudum yorumlardan ve kendi gözlemlerimden bunu çıkardım. Son yıkamada yeni bir güncelleme yapacağım zaten.bu arada pişman mıyım? Hayır.

Güncelleme yapmaya geldim. 28 yıkamada çıkmıyor arkadaşlar kesin bilgi yayalım

14 ağustos 23:17 6 eylül 22:39

78. Saçımı on kez falan bu boyayla boyadım ve son derece memnun kaldım. İçinden çıkan saç kremi de çok güzel bir kokuya sahip keşke bunu normal ürün olarak çıkartsalar dedim. İlk kez boyadıysanız müthiş değişimler beklemeyin yalnız. Saça güzel bir ışıltı parlaklık ve renkte hafif oynamalar yapıyor. Doğal gözüksün boya durmasın diyorsanız gayet güzel lakin eğer saçınızı açma niyetindeyseniz açık renklerine bakın derim. Beyaz kapatma konusunda başarılı olmayan ve uygulamadan sonra durulamada saçlarınızıbiraz döken bir boya. 

23 mayıs 00:45

77. saçımı ilk defa boyadım ve gerek kokusu gerek parlaklığıyla beni kendine hayran bırakmıştı. 28 yıkamada akacağını düşünüyordum ama 5 yıkamada saçımdan tamamen silindi açık sarı saçlarıma buzlu sütlü kahve rengini uygulamıştım akmasaydı 10/9 vereceğim bir boya olurdu ama bu haliyle puanım 10/2 falan

5 mayıs 00:25


76. Fiyatı bile artmış ben eskiden 13 liraya almıştım. En son boyadığımda HİÇBİR etkisini görmedim. Acaba formülasyonunu mu değiştirdiler bilmiyorum ama bir daha almayacağım bir boya oldu. (link: http://www.bilgilogy.com/2018/05/loreal-paris-casting-creme-gloss.html Saçlarımdaki duruşu )

1 mayıs 19:28

75. uzun zamandır saçımı koyu renklere boyamak isteyip arkadaşlarımı bunaltıyordum ama boyasız, doğal saçımı da saç boyasıyla mahvetmek istemiyordum. en sonunda dayanamayıp 'nasılsa akıyor hehe' diyerek denemek istedim.buzlu kahve rengine boyadım. denedikten sonra içim rahatladı, hem saçımı sonunda boyamış oldum hem de boya kesinlikle saçımı mahvetmedi. içinden çıkan maskesine de bayılıyorum ama saçım çabuk kırıldığı için başka maskelerle birlikte kullanıyorum o yüzden bitmedi. acaba akıyor mu diye bi daha boyamamak bekletmek istedim, 15 yıkama kadar bekleyebildim, çünkü saçımın rengi çok aktı, tamamen aktı diyemiyorum bence hiç boyasız değil bu saç diyecek kadar kalıyor lakin ilk boyadığınız gibi de olmuyor. kesinlikle doğal saçıma dönecek diye düşünmeyin, belki koyu renkler için geçerlidir bu sadece. tabi ben 28e kadar bekleyemedim, aynı serinin bi tık koyusunu, bitter çikolata rengini aldım. bayılarak tavsiye ediyorum, saçlarım gerçekten parlak, bir boyaya göre muhteşem bir boya. tekrar tekrar boyarım, başka markaları da denemeyi düşünmüyorum, o derece memnun kaldım.

7 nisan 15:27

74. Saçlarım sarı ve yıpranmış bir haldeydi. Hem denemek istediğim bir ürün olduğu için hem de saçlarıma daha az zarar vereceğini düşündüğüm için bronz kahve rengini aldım ve boyadım. Beklediğimden biraz daha koyu çıksa da, kesinlikle sert duran bir renk değildi. Ben de, çevremdekiler de rengi çok beğendik. Saçlarıma da bir zararı olmadı, aksine yıkadığımda yumuşacıklardı. Yıkamalar arttıkça tabii ki renk aktı ve saçlarım bakır-kızıl gibi bir renk oldu. Yine de kötü bir renk değildi, sevmiştim. Memnun kalmadığım bir durum yaşamadım, tavsiye edebilirim. :)

22 mart 23:50