sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  3.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (229)
  • oylar (17)
  • medya (22)

  229. Saç boyasına alerjim olduğu için saçımı boyatamıyorum. Saçlarımın doğal rengi de direkt güneş altında ve düzleştirilmişse çok az kahverengilik görünen bir siyah. (gizlinot: çevremdeki herkese göre sadece siyah :d) yıllardır aynı saç rengini kullanmak zorunda olduğum için ne kaybederim ki diye düşünüp uyguladım ürünü. Öncelikle alerji yapmadı. Kokusu da beni rahatsız etmedi. Saçımı toplamda 4 kullanımda (güneşte değil saç kurutma makinesiyle kuruttum) ceviz kabuğu civarı bir renge getirdi. Ürünü saçıma uyguladığım gün değil ertesi gün yıkayıp saçımdan arıttım. Dipten uca uyguladım, farklı tonda açılma olmadı hepsi aynı renk. saçımı çok yıprattığını düşünmüyorum nihayetinde saçı açıyor bu kadar kurutmasını bekliyordum zaten. Özetle ben memnun kaldım. Saçımın renginden çok sıkılmıştım ve benim için hoş bir değişiklik oldu. 

  Alerjik bünyesi olan süslüler kullanmadan önce ne olur ne olmaz küçük bir bölgede denesinler, kimseyi yanlış yönlendirmek istemem ancak bende bir sıkıntı yaratmadı. 

  19 nisan 23:53

  228. bundan önce pauline extra blonde kullandım 2 defa ve pauline saçlarımı aşırı yıprattı sadece 2 seferle kupkuru oldu saçlarım sonra ben de sunkiss’i almaya karar verdim.daha 3 kez kullandım ama saçlarıma hiçbir zarar vermedi ve kademeli bi şekilde çok güzel açıyor saçlarımı.kokusu da harikaa

  8 nisan 14:01

  227. Saçlarımın diplerine sürünce saçlarım beyazladı cidden. Dipten aşağı bütün şekilde sürdüm ve saçlarım uzayınca farkettim saçlarım da bir sürü beyaz var. Asla saçımda beyaz yokken, kesinlikle dibine sürdüğüm için beyazlattı. Zaten sürdüğümde saç derim hafiften sızlamaya ve kaşınmaya başlamıştı.

  Siz siz olun sakın böyle pis kimyasallı ürünleri kullanmayın!!! Saydım, tam 40 tane beyaz saç teli kestim başımdan.

  26 mart 18:25

  5

  226. uzun süredir kullanan biri olarak yorumlarımı belirtmeye geldim. öncelikle hem sprey hem de jel formunu denedim. ilk aldığımda sadece jel vardı. (gbkz: makyajmıdedin) ayşegül sayesinde bu üründen haberim olmuştu. o zamanlar saçımda hiç işlem yoktu. sonradan sadece aralara ışıltı attırdım, yani gene saçlarım tamamen boyanmadı.

  öncelikle ayşegül uygularken eldiven bile takılmadan uygulanabildiğini söylüyordu. ona güvenip elime sıktım jeli, saçlarıma yedirdim. 2-3 dakika sonra ellerimde, özellikle de parmak aralarımda küçük su kabarcıkları oluşmaya başladı. o kadar korktum ki hemen ellerimden ürünü arındırmaya çalıştım. o yüzden kullanacaklara en büyük tavsiyem, doktor eldiveni denilen eldivenlerden giymeniz.

  ilk sürüldüğünde sanki hiçbir etkisi yokmuş gibi hissettiyor. eğer yaz tatiline gidecekseniz kesinlikle yanınıza alın, mümkünse sprey olanını alın çünkü daha kolay uygulanıyor. hem havuz kloru hem de güneşin etkisiyle tatilde daha güzel ve hızlı bir sonuç alınıyor.

  kokusundan nefret ediyorum. o kadar kötü kokuyor ki, gerçekten hem uygularken hem de uyguladıktan sonra 2-3 gün burnuma hep o koku geliyor. tabi ki içinde kimyasallar var anlıyorum ama keşke daha güzel kokuyor olsaydı (gizlinot: ki gene ayşegül kokusuna bayıldığını söylemişti, pr sen nelere kadirsin).

  sprey mi daha çok açıyor jel mi bu konuda bir fikrim yok. çünkü düzenli olarak kullanamadım. her hafta 1 kere uygulamış olsaydım yorum yapabilirdim ama dediğim gibi kokusuna dayanamıyorum.

  gelelim saçları yıpratma konusuna. bu ürünü sürüp saçlarınızı kuruttuğunuz anda resmen kazık gibi saçlarınız oluyor. ki benim saçlarım düz, ince telli ve yumuşaktır. kötü kokusu ve sertliği sebebiyle benim formülüm şu oldu. önce saçıma sürüp kurutuyorum sonra da hemen duşa giriyorum. bu yüzden mesela bende açılma işlemi daha geç oluyor olabilir, emin değilim. hatta o kötü koku gitsin diye saçlarımı şampuanlayıp sonra lifleniyorum ki biraz kötü koku gider belki. bu nedenle duştan çıkınca ipek gibi saçlarım geri geliyor. aşırı yıprattığını söyleyemem çünkü dediğim gibi hep kullanmıyorum. evet kademeli bir şekilde saçı açıyor ve bende de kızılımsı şekilde açtı. yukarıda bir süslüm jelin sarı, spreyin kızıl açtığını belirtmiş, bundan sonra biraz da jel denerim.

  sonuç itibariyle, boyasız saçlarını açmak isteyen ama hidrojen peroksit kadar saf açıcı kullanmak istemeyen süslüler için alternatif bir ürün. bittikçe alırım fakat çok sık uygulamayı düşünmüyorum. ah bir de, son zamanlarda dipten 2 tane beyaz saçım çıkmaya başladı. acaba bu ürün saç beyazlatıyor olabilir mi diye düşünmeden edemiyorum (gizlinot: 27 yaş, aşırı stres altında yaşamayan bir insanın saçlarının beyazlaması için çok erken bence).

  unutulan edit: saçlarımda boya olmamasını neden vurguladığımı yazmayı unutmuşum. kutunun arkasında boyalı saçlara uygulanmaması gerektiği ibaresi yer alıyor. saçları boyalı olanlar lütfen dikkatli olsun.

  25 şubat 18:10 25 şubat 18:13

  5

  225. Jel olanı sprey olandan çok daha hızlı ve sarıya dönük açıyor. Kokusu da çok güzel. Saçım kestane rengiydi ama bayadır kumralım artık çok da doğal duruyor :)

  15 şubat 22:23

  224. Saçlarima uygulayıp güneşe çıktım. Başlangıçta hafif bir renk açılması yaptı. Ve çok hoşuma gitti. Fakat sonra saçlarımı kuruttuğunu ve yıprattığını fark ettim. Bu sebep yüzünden bir daha almam.

  21 ocak 01:03

  223. İlk çıktığından beri kullanıyorum. Güneşte çok uygulamasam da güneşte etkisinin daha belirli olduğunu düşünüyorum. Saç diplerim ve saç uçlarımın rengi farklı. (Boya yok yani kendiliğinden)  rengini eşitlemeyi sağlıyor. Yarım ton kadar renk açıyor her kullanımımda.

  11 aralık 2018 19:33

  222. yaklaşık 2 yıldır her tüpünü iki kerede bitirmek suretiyle birkaç kez kullandım ve oldukça memnunum açıkçası.

  henüz boya batağına düşmemiş bir kardeşiniz olarak etkisini oldukça tatmin edici ve doğal buldum.

  yine kullanır mıyım?

  evet.

  11 aralık 2018 11:49

  221. saçlarım küllü renk acaba turunculaşma olur mu diye başlarda endişelenmiştim. ama rengini çok güzel açtı gerçekten güneşte açılmış gibi doğal küllü sarıya dönük bir renk oldu. hem kokusu çok güzel hem de amonyak içermiyordu hatırladığım kadarıyla. benim hatam tüm tüpü 1 saat içinde saçlarımda denememdi. (gizlinot: .d) o yüzden sanki biraz yanmaya bağlı elektriklenme gibi bir şey oldu. biraz daha uzun bir vakte yayılarak kullanılırsa gayet güzel sonuç veriyor bence.

  11 aralık 2018 08:26

  5

  220. Bu ürünü ilk kez 3 yıl önce kullanmaya başladım. Dolayısıyla daha isabetli yorumlar yapabileceğimi düşünüyorum.

  saçlarımın ilk hali kahverengiydi, ne koyu ne açık. Seneler içinde renginden çok sıkılmıştım ama boyatmak da istemiyordum, ben de bu ürüne şans verdim. Öncelikle saç uçlarımı açtım ama öyle hemen etki etmiyor, ben 5-6 kez uyguladıktan sonra net sonuç almıştım. Saçımı kesinlikle sarı açmadı, resmen bakır-turuncu gibi bir renk oldu ama iyi ki de olmuş, her gören renginin ne kadar güzel olduğunu ve yakıştığını söylüyor. 

  En önemli mesele yıpratıp yıpratmaması. Saçımın tamamını açtıktan sonra bu 3 yılda sadece diplerini açmaya devam ettim ve bu sürede hiçbir kötü etkisini görmedim. Ne sertleştirme, ne tiftik hale getirme. Hatta kokusunun güzelliği der geçerim. Bereketli de bir ürün bence hemen bitmiyor.

  10 aralık 2018 22:22