yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (2)

  8. Ben bu işten hiçbir şey anlamadım. 21 bin puanım var, yani iyi kötü projelerim onay almış. Ancak hediye filan kazanamıyorum. 1600 puanı olan proje kazanıp hediye alabiliyor. Aylardır keriz gibi boşuna uğraştım herhalde. Çok sıkıldım bu işten, bir arkadaşım neredeyse her ay proje kazanıyor. Yani öyle abartılacak bir paylaşımını da görmedim şimdiye kadar. Nasıl çalışıyor, kim neden kazanıyor, kim neden hiç kazanamıyor belirsiz. Son aylarda bıraktım artık projelere katılmak gelmiyor içimden. Her ay aynı insanlara hediye göndermeye devam etsinler kendileri çalsın kendileri oynasın.

  22 mayıs 18:36

  7. Yeni katıldığım oluşum, henüz ürün yollamasalar da onaylanan projelerim var ve evet kazandınız ya da kazanamadınız demiyorlar. Fakat micro influencer olarak bi yerden başlamanıza olanak vermeleri güzel bir düşünce. Siz de influencer olarak şansınızı denemek isterseniz (link: https://bit.ly/2l70Fkt şuradan) üye olabilirsiniz, bana da 40 puan destek olmuş olacaksınız, şimdiden teşekkürler :)

  17 kasım 2019 21:38 17 kasım 2019 21:39

  6. Bir sözlük yazarı ve okuyucusu olarak x marka için yorum yazılması şeklindeki projelerini tasvip etmiyorum. Sözlüğün bir güvenilirliği var, reklam yapmak için girdi yazmak bu güvenilirliğe zarar verir.

  ilgili medya:
  2
  25 mayıs 2019 21:13


  5. artık süslü sözlük ile de çalışmaya başlamış oluşum.eğer okuyorlarsa şunu da eklemek isterim acilen sayfalarındaki vaatlerin altlarını doldurmalılar,herkes çok şikayetçi ve artık kimseye güven vermiyorlar.

  22 mayıs 2019 19:27

  4. Youtuberlara kutu kutu ürün yollarken ufak içerik üreticilerini kandırdıkları oluşum. Güya loreal bakım seti yollayacakları projeye video ile katıldım, resmen 1 gün boyunca editledim. Projem onaylandı ve çok sevindim. Fakat 3 hafta boyunca kendilerine ulaşamadım. Daha sonra sitede yollanan mesaj, içeriğini beğendik onayladık fakat bu sefer ürün yollayamıyoruz. O zaman neden yollayacağız yazıyorsunuz kardeşim? Ünlü youtuberlara kutu kutu yolluyorlar onlar kullanmadan çekilişe koyuyor, biz kendi cebimizden aldığımız ürünlerle resmen bedava reklam yapıyoruz ve yok yollayamıyoruz diyorlar. Güya içerik üreticilerine destek oluyorlar. Destekledikleri kişiler cansu akın vs. Evet çok destekliyorlar :)))

  15 eylül 2018 02:31

  3. loreal grubu ürünlerle projelerin olduğu ve onaylanması durumunda puan, hediye kazanabileceğiniz oluşum.

  Ücretsiz üye oluyorsunuz ve projelere katılıyorsunuz.

  Projeler için ürünleri size yollamıyorlar, elinizde varsa projeye katılmalısınız.

  Aslında sistem çok güzel düşünülmüş fakat hem sitede hem sistemin kontrollerinde sorunlar var.

  Çok fazla projeye katıldım, baya da onaylandı. Her onaylanan projenizden hediye kazanamayabiliyorsunuz. Aslında bu açık bir şekilde belirtilmemiş. Mesela diyor ki şunu şu şekilde paylaşanlardan onaylanan 5 kişiye maske hediye edilecek. Proje onaylanıyor, puan yükleniyor, maske filan gelmiyor. Bazen hediye geliyor bazen sadece puan yükleniyor neyi kazandığınızdan tam emin olamıyorsunuz.

  Puan sisteminde sıfır xp den onbin xp ye giden bir yol var. pro creator olarak başlıyorsunuz, 2500 xp - 4500 xp arası influencer, 4500 xp den 10000 xp ye ulaşınca da superstar oluyorsunuz. Umarım başaranlarınız olur çünkü ben 2470xp ye kadar ulaştım ondan sonra hiç bir projem onaylanmadı. Bu da düşündürdü açıkçası.

  Projelerin düzenli ve düzgün kontrol edilmediğini düşünüyorum. Katıldıktan 3 ay sonra onaylanan projem olmuştu. Uzun bir zaman.

  Projeler bittikten sonra sadece kapanmış oluyor. Siz o projede kazandıysanız yüklenen puandan bir şeyler olabileceğini anlayabiliyorsunuz ama diğer katılanlar bilgi sahibi olamıyor. Sonuç yok. katıldığım bir çok projede kazanamadım mı yoksa projeyle ilgili hiç bir işlem yapılmadı mı anlayamıyorum.

  Hediye gönderdikleri zaman cömertler, bir kutu ürün geliyor. bazen cilt bakım, bazen makyaj malzemeleri, bazen aynı ürün farklı projelerden iki kere gelebiliyor. bu konuda da düzen gerekiyor.

  Projeleri inceliyorum, hastaglerden kontrol ediyorum. Başkalarının çektikleri fotoğraflarla katılanlar oluyor ya da bir sitenin ya da markanın farklı ülkesinden reklam çalışması için çektiği fotoğraflarla da katılıyorlar. Seçim yapılırken çok dikkat edilmesi gerekiyor.

  pek ilgi çekmeyen projelere katıldığım ve benden başka kuralları yerine getiren olmadığı halde sadece puan kazanıp hediyemi alamadığım oldu.

  Hediye önemli değil, verdiğin sözü tutmak önemli.

  Loreal Content Pro belki kendi içlerindeki sistemde geride kalan bir oluşum fakat insanlarla karşı karşıya geldikleri bir yer. Özen istiyor, dikkat istiyor, düzenli takip istiyor.

  Ben katılırken direkt mail adresimle katılmıştım sonra instagram hesabımı eklemiştim diye hatırlıyorum.

  Linkini de (link: https://bit.ly/2l70Fkt buraya) bırakıyorum.

  8 eylül 2018 09:44

  2. başlığın tek girdisi de bana ait zaten ama bunu editlemek değil ayrıca bir girdi olarak yazmak istedim çünkü çok doluyum. ilk girdiyi okursanız oluşumun güzel bir fikir olduğundan bahsetmişim fakat gerçekten ciddi anlamda ellerine yüzlerine bulaştırdılar. bunun sebebi de akıllarınca kafalarına göre insanları parmaklarında oynatmak istemeleri.

  yarışmaların tüm şartlarına uygun olarak görseller veya videolar yüklüyorum. instagramda da paylaşıyorum. onlar da onaylıyolar, puanım ekleniyor fakat yarışmanın ödülüyle ilgili ne mesaj geliyor ne bir şey. instagramdan yazıyorum görüyorlar ama cevap vermiyorlar. bu 3-4 defa oldu. trendyol hediye çeki, ürün paketi vs. gibi ödüllerin hiçbiriyle ilgili iletişime geçilmedi. çok sinirlenip artık hakaret etmeye başladım ve o zaman lütfedip cevap verdiler inceleyeceğiz dediler yine cevap yok. bir ay geçti üzerinden.

  belli bir emek veriyorsunuz, karşılığında ürün almak için değil inanın hediyesiz yarışmalar da var bolca, onlara da katılıyordum fakat insan aptal yerine konunca deliriyor. sonuçta o yarışmalarda kullanmamızı istedikleri ürünleri biz kendi paramızla alıyoruz. aynı zamanda senin müşteriniz yani. koskoca insanları salak mı sanıyorsunuz acaba? bir de utanmadan hediyesini göndermedikleri yarışmadaki görsellerimi instagram hesaplarında yayınlamışlar. çıldırmamak elde değil. sen bloggerlara, youtuberlara ürün yağdır (bkz: nyx ) ama kendi kurduğun platformda bir sürü emek veren insanı mağdur et. oldu canım ya! resmen şark kurnazlığı bu. her platformda gücüm yettiğince bahsedeceğim bu rezaletten. böyle ikiyüzlülük görmedim ben, pes!

  4 eylül 2018 11:38


  1. loreal grubunun yeni kurduğu bir oluşum. içerisinde loreal grubuna ait diğer markalar da mevcut (vichy, la roche posay, nyx, garniere, maybelline, lancome, ysl, kiehls, kerastase gibi).

  siteye ben de üyeyim, girerken youtube kanalınız varsa onun linkini ve instagram linkinizi istiyorlar. incelemeden geçiyorsunuz ve uygun bulunursanız üyeliğiniz aktif oluyor.

  tanımlayacak olursam makyaj ve bakım üzerine bir site kurmuşlar. amacı da sadece içerik üreticilerini içeriye alıp kendi aralarında ödüllü yarışmalar düzenlemek. her yarışmanın belli bir puanı var (150-200 gibi). kazanan sayısı ortalama 5-10 kişi oluyor. ayrıntılarda hepsi belirtiliyor zaten. yarışmalar 15-20 gün sürüyor ortalama. hem siteye hem de instagrama içerik yükleniyor. örneğin loreal'in yeni bir ruj serisi çıktı diyelim, bununla bir makyaj yap ve ürün elindeyken bir selfie çek, instagrama yükle, şu şu şu etiketleri kullan, rujun yapısından bahset, rujun tüm renklerinin olduğu seti kazan gibi yarışmalar. bunlardan kazandığınız puanlarla da creator, influencer gibi böyle git gide seviye atlıyorsunuz falan.

  bence güzel bir fikir, daha önce yapılan birşey miydi bilmiyorum fakat sizi zorlamıyorlar ürün konusunda. illa güzel yönlerinden bahsedin vs. denmiyor. yarışmalarda neye göre sonuca varıldığını, kişilerin seçildiğini bilmiyorum. umarım profesyonel davranıyorlardır. kimlerin seçildiğini göremiyorsunuz zaten. seçilen kişilere mesaj gidiyor sadece. bir şeyi biraz saçma buldum; youtuberlara tonlarca paket gönderiyor bu markalar, burada içerik üreten ve çabalayan insanlara bazen öyle bir yarışmalar ve şartlar yazıyorlar ki cidden uğraşılmaz yani :) bu kadar zorlamamalarını ve makul yarışmalar yapmalarını öneriyorum.

  ukte sahibi; (yazar: valerie)

  29 mayıs 2018 08:27