yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (35)
  • oylar (18)
  • medya (2)
  5

  35. kalın yapılı bir kapatıcı pomad. bu ürünü kullanınca göz altımda ağırlık hissediyorum ve gözlerim ağrıyor biraz sanki. Birde kalın yapısından mütevellit çizgilere fazlaca doluyor ve birikme yapıyor.

  Biraz da iyi özelliklerinden bahsedelim. Yumuşacık ve çok güzel dağılıyor. ayrıca geçmişin izlerini bile kapatacak kadar güçlü bir kapatıcı. Pigmenti çok fazla, çok az kullanılsa dahi yoğun kapatıcılık sağlıyor. Simsiyah bir dövmeyi süper kapattı, diyeceklerim bu kadar...

  Bu yüzden bölgesel cilt kusurlarını kapatırken kullanıyorum ben. Çok uzun süre kalıcı ve suya dayanıklı olduğunu gözlemledim.

  Göz altı için ince kapatıcıları daha çok sevdiğim için bir daha almayacağım sanırım. ama zaten bitecek gibi görünmüyor... Son kullanma tarihi ise açıldıktan sonraki 2 yıl için geçerli.

  20 nisan 21:21

  4

  34. Yaklaşık 1 yılımızın dolmak üzere olduğu bu ürünü artık yorum yapacak kadar deneyimlediğimi düşünüyorum. İki rengine sahibim; peach ve 02 numara. Peach benim ilk corrector kapatıcım bu arada. Bu yüzden herhangi bir karşılaştırma yapamasam da artı ve eksi yönlerindem bahsetmek istiyorum.

  Rengi turuncu bayaa. Nötrlemek için çok güzel bir renk. Uygulama biçimim ise, tampon hareketlerle pıt pıt yediriyorum. Yalnız dikkat edilmesi gereken bir husus var ki renk çok doygun olduğu için az sürmekte yarar var. Yoksa göz altını daha da koyultabilir. Tampon hareketlerle sürmenin de önemli olduğunu düşünüyorum. Parmağın ısısı ile dağıtılmaya daha uygun hale geliyor. Çekiştirerek sürülecek bir ürün değil bana göre. Bu ürünün görselini medyaya ekliyorum. Bir daha alır mıyım bilmiyorum çünkü çok sıcak, doygun ve aşırı pigmentli. Biraz daha ten rengine yakın olsaydı ve somonluk içerseydi benim için daha iyi olabilirdi. Başka bir correctora şans vermek istiyorum bu yüzden. Bu kadar yoğun turuncu olması tenle uyum sağlamasını zorlaştırıyor. Somonluğu baskın bir turuncu çok daha iyi olurdu.

  02 numarasını ise gratiste tester olarak denemiştim ilk. Ama almamıştım. Sonra eve gittiğim zaman aynaya baktığımda çok şaşırmıştım. Göz altlarım harika görünüyordu. Keşke alsaydım dedim ama almamıştım, elimde halihazırda 2 tane kapatıcı olduğu için. Günler ayları kovaladı ve bir gün görkem karmanın bu ürünü önermiş ve beğenmiş olduğunu öğrendim. Zaten görkem Karmanın beğenisine çok güvenen biri olduğum için, kendimde de bizzat deneyip yakıştırdığım bu ürünü satın almak istedim hemen. İlk fırsatta almıştım ve iyiki almışım diyorum. Kapatıcılığı beni mest ediyor. Bunu da tampon hareketlerle uyguluyorum parmakla. Göz altını siliyor bildiğiniz. Çizgilere doluyor ama bu benim için asla sorun değil. Bölgesel kızarıklık ve lekeler için de oldukça başarılıydı. Yani diyeceğim o ki, tekrar alacağım bir ürün oldu.

  Bu arada bu ürünü allık ve ruj olarak da denedim(gizlinot: Denemezsem içimde kalırdı jdksjf). Buğday tenliyim ve Ruj olarak çok kötü oldu. Aşırı saçma bir görüntü oluştu, fosforlu turuncu gibi. Allık olarak denediğimde ise dağıtırken sıkıntı çıkardı ve aşırı pigmentli olduğu için acayip durdu. Yani diyeceğim o ki, corrector haricî alanlarda pek verimli bulmadım. Bu ürünü satın alırken beğenmezsem ruj ya da allık olarak kullanırım diye düşünmüştüm ama neyse ki corrector olarak beğendim...

  ilgili medya:
  1
  29 mart 10:23 2 nisan 10:49

  3

  33. Concealor olarak değil de corrector pomade olarak kullandığım ürün. Hem Light hem de Peach renglerini aldım. Light'i concealor olarak kullandım ancak diğer süslülerin de dediği gibi acayip çizgilere doluyor. Altına her ne kadar çizgi dolduran başka bir ürün kullansam da birkaç saat sonra ürünler orada birikmiş oluyor. Bu sebeple bu rengini kenara atmış durumdayım. Diğer yandansa peach rengini göz çukurlarımın mor yerlerine, çizgilere yaklaşmadan corrector olarak parmaklarımla uyguluyorum çok kalın olmayacak şekilde ve üstüne başka bir kapatıcı kullanıyorum. Böyle uygulayınca bu ürünle aramı tamamen bozmadım ancak tekrar alır miyim bilmiyorum. Corrector olarak L.A girl pro concealor kullanıyorum ve onun seviyesine çıktığını söyleyemem.

  9 ekim 2019 18:37


  2

  32. Büyük umutlarla aldım fakat inanılmaz sivilce yapıyor. Far bazı olarak kullanıyorum. Herhangi bir fırçayla sürüp,ten rengi farla sabitliyorum. En azından işe yarar birşey oluyor. Miktarı iyi ayarlamak lazım.

  17 ağustos 2019 21:18

  3

  31. Ben bu ürünün bir huyunu keşfettim süslüler. Daha ilk çıktığı zamanlarda medium rengini almıştım mosmor gözaltlarımla baya anlaştılar aslında, baya güzel kapatıcılık veriyor ama asla sabitlenmiyor ve çizgilere doluyor. Ama beni derinden üzen huyu ise corrector olarak kullandığım zamanlarda (ki medium rengini alırken kördüm galiba normal olarak kullanmak akıl kârı değil) üstüne hangi concealeri uygularsam uygulayayım yaklaşık dört saat sonra gözaltımda dalga dalga böyle ıslanmış ve çizgilenmiş pudra gibi duruyordu çok anlatamadım ama görseniz dersiniz ki kızın gözaltı derisinde bi problem var galiba. Bu problemi çözemedikten sonra ürünü corrector olarak kullanmanın bir anlamı da kalmıyor haliyle

  Öyle iste anlaşamadık bi türlü, kenarda duruyor

  Kullanım önerisi olan süslülerim varsa mesaj kutuma beklerim

  17 ağustos 2019 19:37 17 ağustos 2019 19:40

  30. Kavanoz kapatıcı istedigim bir dönemde pratik olabileceğini düşünerek almıştım. Göz altında cizgilere dolan, sabitlemenin pek işe yaramadığı bir ürün. En açık rengi bile çok açık değil o nedenle corrector gibi kullanıyorum. Bu haliyle fena değil. Hafif yağlı formülü var. Kurulukları belli etmiyor. Hafif makyajlarda kusur kapatmakla değerlendiriyorum. Fakat bitince tekrar almam.

  17 ağustos 2019 16:42

  5

  29. 20 peach rengini corrector olarak kullanmak için aldım. gerçekten mor olan göz altlarımı nötrlemek için her kapatıcı sürmeden önce az miktarda kullanıyorum. grileşmeden harika bir sonuç elde etmemde çok yardımcı oluyor bana. asla katman katman da durmuyor. neredeyse her gün kullanmama rağmen azalmadı bile diyebilirim, bitmesinin pek söz konusu olduğunu sanmıyorum ama olur da kurursa ya da biterse tekrar tekrar alacağım bir ürün. mor gözaltlarına sahipseniz ve kapatıcılar hep grileşiyorsa bir şans verin derim.

  10 ağustos 2019 01:37


  1

  28. uzun süredir elimde, görkem karman ilk önerdiği zaman bir kapatıcıya ihtiyacım vardı ve almıştım. değişik zamanlarda kullandım ve emin oldum; akneye, beyaz noktaya yatkın bir cildiniz varsa sivilce ve kapalı komedon yapıyor. istisnasız her sürüşümde bir gün içinde göz altlarımdan burnuma doğru olan kısımda bir sivilcem oluyor. yüz bölgesinde kullanınca zaten direkt sivilce. bunun dışında da çizgilere çok dolan ve zaman geçince biraz grileşen bir ürün, bir daha kullanmayacağım.

  31 temmuz 2019 17:33

  27. kapatıcılığı çok iyi minnacık gibi görünse de baya kullanılıyor. ama malesef çizgilere dolma sorunu var :(

  ben 40 liraya almıştım şimdi kim bilir kaç para olmuştur.

  26 temmuz 2019 09:25

  26. Nars’ın pomade kapatıcısını kullanıyordum severek sonra bunu gördüm ve daha uygun fiyatlı olduğu için denedim. Light rengini yüzümde kapatmak istediğim yerlere, light medium rengini gözaltlarıma uyguluyorum. Göz çevrenizi yeterince nemlendiriyorsanız sevebilirsiniz bu ürünü. Kapatıcılığı ve kalıcılığı hoş, çizgilere doluyor ve sabitleme gerektiriyor. Yüz bölgesine bölgesel uygulamak için bence daha güzel. Fondöten kullanmayayım ama burun kenarlarımı, alnımı azcık aydınlatayım biraz da sivilcelerim kapansın diyorsanız parmaklarınızla ürünü ısıtarak uygularsanız tam size göre. Nars ile kıyaslamak gerekirse Nars’ın gözaltındaki performansı açısından yanından bile geçemez. 

  26 temmuz 2019 02:45