4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (42)
  • oylar ()
  • medya (6)

42. Cilt tipim: yağlı ve sivilceye meyilli

Buğday tenli ve sarı alt tonluyum ten ürünlerinde çoğunlukla açıktan ortaya diye tabir edilen renkleri kullanırım aldığım renk 120 rose vanilla

-genelde bu tür fondötenlerin yapısı kalın olur fakat bu ürünün yapısı incecik

-duruşu mat veya ıslak değil tam kararında

-kapatıcılığı ortadan yükseğe doğru, kat kat uygulanabiliyor

-oldukça kaygan bir yapısı var illa fırça veya süngerle uygulamanıza gerek yok

-nemli sünger ve el uygulamasında doğal sonuç veriyor yassı sık kıllı bir fırçayla uygularsanız tek katta bile daha yüksek bir kapatıcılık veriyor -gerçi tüm ten ürünleri yassı sık kıllı fırçalarla daha iyi kapatıcılık sağlıyor)

-içeriğinde 2 madde gözenek tıkıyor bir maddenin gözenek tıkama derecesi beş üzerinden bir diğer maddenin ise beş üzerinden iki ayrıca kalın yapılı silikon maddesi yer almıyor

-rengi pembe alt tonlu ama sırıtmadı başka uygun bir renk bulamadım

-kalıcılık süresi uzun süre değil bence -yağlı cildim için- 6 saat dayanıyor

Edit:

-ürün sivilce yapmıyor

-renk skalası berbat bazı ışıklar yüzüm ve boynum arasında oluşan farkı göstermiyor (mağaza ışıkları) ama gün ışığı öyle değil yüzüm şeftali boynum sarı gözüküyor

-elimle uygulamaya başladım fırça ve süngere göre daha canlı bir sonuç elde ediyorum ama ürünün yapısı pudralı (silikonlu ve su bazlı olmadığından dolayı garip geldi belki) gibi yüzüme sürerken öyle hissediyorum

-sıcak günlerde ve özel günlerde kurtarıcı çünkü pek parlamıyor ve fazla yağlanmıyor (nars'ın renkli nemlendiricisine göre)

-bazı günler göz altım için renk düzenleyici olarak kullanıyorum gayet iyi sonuç veriyor

14 eylül 20:04 18 eylül 11:20

41. Bronzlaştığım için 190 numaralı rengini aldığım fakat denemeye başladığımdan beri küçük küçük, kısmen acılı, cerahatli ya da cerahatsiz ve bir türlü inmeyen sivilceler çıkardığım stik fondötendir.

Duruşu (ilk uygulandığında satenimsi kadifemsi varla yok arası ama kapatıcı, uzun vadede parlamaya çok müsait) ,uygulaması, pratikliği (nascita ocean süngerle) takdire şayan ama bu sivilceler n'olur bundan olmasın.. Çok mutsuzum, geçmiyorlar, artıyorlar. Oysa daha kış olacaktı,130 numarasını indirimde kapacaktım :(

10 eylül 23:31

5

40. Çok memnun kaldım bu üründen.Kuru normal cilt tipine sahibim.Cildime nemlendirdikten sonra biraz bekleyip sürüyorum.Elimle dağıtıyorum çünkü en doğal ve en kapıtıcı öyle oluyor bence.Ardından da yüzüme gül suyu sıkıyorum.Cildim nemli ve ışıl ışıl oluyor.Kalıcılığını da başarılı buldum.Bu arada bendeki rengi 130 vanilla.

9 eylül 02:19 9 eylül 02:22


39. Burda yorumları görüp aldım geçen rossman indiriminden sanırım 36.5 tl civarı bir şeydi. Hepinize kocaman teşekkür ederim yaa. Fondöteni cildime uyguladım (nemlendiricisiz + bazsız uyguladım yorumumu ona göre düşünün cildim karma ama şuan baya yağlıya dönük) 

Yapısı o kadar yumuşak ki, çok güzel dağılıyor çok güzel bütünleşiyor ciltle. Ben süngerle uyguladım baya memnun kaldım sünger güzel iş yaptı bu fondötenle. 

Bitişi: yani mat değil kesinlikle ama böyle yaldır yaldır bir nemli ışıltılı bir bitişi yok oldukça cildi sağlıklı güzel gösteren bir bitişe sahip. 

Bendeki rengi 130 vanilla isimli renk. Rengi tam anlatabilmek için çoğumuzun bildiği fit meden bahsedeyim onda ben 110 rengini kullanıyorum tam cilt rengim diyebilirim aslında 110 için. 110 bu 130a göre bir tık daha sarı beyaz kalıyor bence. 130 bana yine uydu ama birazcık daha sarı alt tonlu olmasını tercih ederdim. 120 olanıysa pembe alt tonlu. 130 numara 120 olana göre daha açık renkli. Mağaza ışığında net belli olmuyor iyice bakın bence. 

Ve gerçekten yüzümde hiç fondöten yokmuş gibi duruyor. Bu kadar olacağını beklemiyordum. Ne dokunduğumda ne de aynanın dibine girip baktığımda asla fondötenli durmuyordu. 

Kapatıcılığı; azdan ortaya doğru gider. Tek kat uygularsanız az kapatıcılık elde edersiniz. İkinci katta bir tık daha iyi olur. Ama çok yüksek kapatıcılığa çıkacağını sanmam. 

Gözenek/sivilce lekeleri: gözeneklerimi full kapattı diyemem ama güzel yok etti yani %60 başarılı diyebilirim. Altına gözenek küçültücü bir bazınız varsa onu sürerseniz daha iyi olur ama sürmezsenizde gözenekleriniz kocaman el sallamaz. 

Sivilce lekelerimi güzel örttü. Hala görünenler vardı ama tabikida çok hafif görünüyorlardı. Eğer çok isterseniz bir kapatıcı geçersiniz hemen biter. 

bütün cilt tipleri kullanabilir bence nemlendirici pudra vs bunlar ayarlandığı sürece. kalıcılığı fena değil. ben geçen 11 gibi sürdüm 5 te hala yüzümde vardı ama böyle çok kalmamıştı. yine de iyi duruyordu.

9 eylül 00:37

38. Uygun fiyatlı fondötenlerden denediklerimin hepsinde kusurlar bulurken nars all day luminous’ın 255 lira olması rezaletinden sonra araştırmalarımı sıklaştırdım, ve bir kazananımız var! 

Genel sıkıntım renklerin hep koyu gelmesiydi ama 130 numarası biraz pembe kalmakla beraber yüzümle 1-2 saat içerisinde bütünleşti. Gözenekleri dolduruyor, kapatıcılığı Harika. Ciltte oldukça doğal duruyor, ne çok mat ne çok ışıltılı, tam olarak cilt gibi. Cildin yağlanmasını geciktirmiyor ama kış gelene kadar yağ emici mendil desteğiyle kullanacağım. Kalıcılığı da epey iyi, 4 saattir yüzümde ve uçmadı. Ki bu da uygun fiyatlıların arasında sıkıntı yaşadığım kıstaslardan biriydi. Fazla bulaşma yapmadığını da ekleyeyim. 

Ben nascita ocean serisinden 218 numaralı tampon fondöten fırçasıyla uyguladım. Bu fırçayı da yeni aldım, ayrıca inceleyeceğim.

 Son olarak şunu diyeyim, peeling ve nemlendirme istiyor, aksi halde kusurları affetmiyor, ama bu zaten hemen hemen her fondöten için geçerli. Şu anda yarın da dahil çoğu yerde indirimle 36 tl. Vergi zammı gelmeden önce alınması gereken bir ürün olduğunu düşünüyorum.

Son edit: 9 saatin sonunda, yüzümü daha çok yağlandırması, uygulama ve yapı farkı dışında (gizlinot: Biri krem biri likit, biri daha bereketli ama totale vurunca yine daha pahalı geliyor) nars all day luminous ile aynı performansı aldığımı rahatça söyleyebilirim. Harika!

19 ağustos 17:02 19 ağustos 22:11

37. Burdaki yorumlari okuduktan sonra aliyim diyorum, ama kuru cildim buna izin vermiyor sjsdjk her stick fondöten gibi yuzume yapisip kalip gibi kalicak diye korkuyorum

14 ağustos 13:25

36. öncelikle cilt tipim normal, burun kenarlarım kuru, göz altlarım kuru ve çizgilenmeye müsait, göz kapaklarım ise yağlıdır. nötr alt tonlu beyaz / açık buğday ciltliyim, bronzlaşmadığım için yaz kış mac skalasında nc15, yazın bilemedin nc20 oluyorum; günlük bir fondöten arayışımda (bkz: lancome teint miracle) fondötenim bittikten sonra aradaki yaklaşık 230 liralık fark yüzünden 130 vanilla rengini aldım ve bugün kullanma şansım oldu.

lancomeda 010 rengini kullanıyorum, o da pembe alt tonluydu ve çenemle yüzüm arasında bariz fark yaratıyordu; ancak hata yaptığını kabullenmeyen insan misali eşek yüküyle para verdim genç, kullanırım pembe membe kafasıyla bitirene kadar kullandım. 130 vanilla rengi benim tenime en az bir ton koyu, nasıl nc15 tenle bütünleşebilmiş ben tam anlayamadım, ya da benim tenim nc15 değil. tonu da pembe değil de, pembe gibi somon gibi böyle ikisinin arası bir ton, o yüzden çok az sürdüm, sadece kırmızılıkları nötrledim ve çok kalıp gibi durmayan, çenemle boynum arası "çok" fark yaratmayan bir renge ulaştım ama kesinlikle daha kapatıcı olarak kullanmaya müsait değil rengi.

duruş açısından, fena değil, ışıl ışıl değil, mat değil, sorunları ortadan kaldırılmış cilt gibi; ciltle bütünleşmediği için ben pudra ile sabitlemek zorunda kaldım, kullandığım pudradan dolayı (bkz: gosh prime&set mattifying setting powder) biraz fazla donuk kalsa da aydınlatıcı ile biraz pıtpıt azıcık hareket kattım.

sabah 8 de sürdüm, 4.30 saat geçmiş ve henüz burun kenarlarımda birikme yok, cildimi de iyi nemlendirmiş olmama rağmen sanıyorum kullandığım pudra sebebiyle biraz pul pul duruyor, ancak rengi harici fiyat performans oranını iyi buldum.

100 ivory rengi gelse sanıyorum daha iyi olabilir benim açımdan, renginden dolayı bir daha alamayacağım; yoksa fena bir ürün değil, indirimde uygun fiyatlı, günü kurtaran bir fondöten kendisi.

(destan yazdı)

14 ağustos 12:38


5

35. Evet uzun deneme ve araştırmalarım sonucunda en sonunda bu fondötenin renk skalasıyla ilgili doğru bilgiler edindim.

İlk başta ben de 120 en açık kafasıyla gittim 120 rengini aldım fakat çok net söyleyebilirim ki 120, 130 rengine göre daha koyu ve sarı alt tonlu.

130 rengi ise 120 rose vanilla olmasına rağmen ona göre daha pembe alt tonlu.

Yapısına gelecek olursak ben çok sevdim iyi nemlemdirilmiş bir cildi çok sağlıklı gösteriyor bitince tekrar alırım.

13 ağustos 17:00

34. Sarı alt tonlu beyaz tenliyim, nc15 kullanıyorum ama 130 numarası bana pembe alt tonlu gelmedi, cildimle bütünleşti. Cilt yeterli nemlenmişse fondöten çok güzel oturuyor ve kapatıcılığı hatrı sayılır. Kalıcı da olduğunu düşünüyorum, bende gün içinde bulaşma yapmadı. En iyi sonucu ıslak süngerle uyguladığımda aldım. Sevdiğim bir ürün oldu.

12 ağustos 21:21

33. 120 açık olmalı ama 130 daha açık renk. 120 rose vanilla, 130 vanilla ama sadece vanilla olan(130) pembe alt tonlu, rose vanilla olan(120) sarı..

Ben pembe alt tonlu, beyaz tenliyim. Testerına bakmasaydım direkt 120 olanı alırdım belki ama mağazada baktığımda 130'un bana göre olduğunu anladım ve onu aldım. Almayı düşünenler denemeden almasın derim.

Numaralandırma ve isim konusunda sınıfta kaldılar ama asıl önemli olan yapısı, duruşu.. açıkçası, çok beğendim. Özellikle Stick fondötenden beklenmeyecek kadar ince yapılı olması şahane. Tam seyahat ürünü. Yaz bitip hafif bronzlaşmış tenim eski rengine döndüğünde tam istediğim rengi bulabilir miyim bilmiyorum ama eğer bulursam bittikçe alırım.

12 ağustos 21:12