sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
3.7
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (52)
 • oylar (19)
 • medya (6)

52. Muhtemelen bittikçe alacağım ender fondötenlerden biri. Kolay bitecek gibi de durmuyor. Cildim kışın karmadan karma-normale dönüyor. T Bölgem parlayacak diye korkarken cildimle ilgili kuruma problemini fark etmemi sağladı ve daha yoğun bir nemlendiriciye geçtim.

Asansörlü ambalajda, stick formda ve şefaf bir kapağı var. Cildin ısısı ile daha yumuşak bir hal alıyor ve dağıtması daha da kolaylaşıyor. Cildime doğrudan çizgiler halinde uyguluyorum ve nemli h&m sünger ile dağıtıyorum. Erimesi ve ciltle bütünleşmesi nedeniyle "buildable" denilen türden benim için. 120 Numarasını kullanıyorum ve oksitlenme problemi yaşamıyorum ki bu bile bir artıdır benim için çünküçoğu fondöten cildimde oksitleniyor. Çok iyi nemlendirilmiş bir cilde uygulayıp parlama durumunu da transparan bir pudra ile kontrol almakta fayda var aksi halde benim gibi pul pul olmuş yanakların suçunu fondötene atmaya çalışabilirsiniz.

Ben severek kullanıyorum. Hiç bu kadar seveceğimi düşünmemiştim. Tavsiye ederim.

7 şubat 17:24

3

51. Kimsede görmeden sadece burdan okuduğum yorumlarla almaya karar verdiğim, rengini de yine burdaki yorumlarla seçtiğim(gizlinot: 130 vanilla)(gizlinot: Denemedim bile, deli miyim neyim) fondöten. tam kendi rengim tuttu gerçekten, Teşekkürler süslü sözlük swh

Aslında merak ediyordum ama fondötenimden memnundum, indirim zamanı gidip asıl fondötenimi bulamayınca deneyeyim dedim. İndirimle 47₺ idi(gizlinot: indirimsiz fiyatı 89 liraydı, yuh ama artık loreal de iyice abarttı)

Genel olarak beğendim. kapatıcılığı beklediğimin üstünde, dağıtması stick olmasına rağmen zor değil.

Ama şöyle bir şey var ki yüzümü iyice nemlendirmeden kullanırsam kurulukları baya belli ediyor, Nemlendirince ise t bölgemde baya parlama yapıyor. Bu fondöteni yağlı ciltliler mi kuru ciltliler mi kullanacak pek anlamadım, bence ikisine de tam uygun değil.

Miktarı biraz az gibi bence, çabuk biteceğe benziyor. Bir de ilk defa stick fondöten kullanıyorum ve pek hijyenik bulmadım.

Kullanılmaz mı kullanılır, ama bu fiyata çok daha iyi fondötenler var. Bittikten sonra tekrar almam.

Edit: söylemeyi unutmuşum kalıcılığı da çok az. sabah süreyim akşama kadar dursun diyorsanız mutlaka mutlaka altına baz istiyor.

7 şubat 02:14 7 şubat 02:17

50. Alır almaz aşık olduğum fondoten. Yüze uygulaması çok rahat fakat sünger ile uygulamayı pek sevmiyorum. Sık bir fondoten fırçası ile uygulandığında çok doğal duruyor ve yüzde ağır bir his bırakmıyor. En kısa zamanda yedekleyeceğim.

6 şubat 15:40

49. 120si bana koyu geldi ve kullanamadım bile.. Internet alışverişi yapmanın dezavantajı... :( onun haricinde duruşu güzel fakat karma ciltlilerde sivilce yapar gibime geldi.

3 ocak 21:35

48. Evet kullanmaya başlayalı epey zaman olduğuna göre izlenimlerimden bahsedebilirim.

- kuru ciltliyseniz sakın stick olmasına aldanmayın çok iyi nemlendirin benim karma cildimde bile kuruluk yapıyor hafiften cakey görünüyor.

- Primer veya sabitleme spreysiz çok uzun süre kalıcılık beklemeyin. Kalıcılık maksimum 4-5 saat.

- Eğer açık tenliyseniz şu ikilemi yaşayacaksanız. "Acaba 120 mi olur 130 mu?" Ben sarı alt tonlu açık tenliyim 130 aldım. 130 somonumsu bir renk yüzde belli olmuyor teninize uyuyor. 120 sarı alt tonlu ama açık tenlilere biraz koyu kalabilir.

- Soğuk havalarda parça parça toplanma yapıyor bizzat bugün farkettim.

- Çok kötü bir fondöten mi asla çok kolay yayıyorsunuz ve nispeten doğal duruyor. Karma cilt fondöteni bence. Tabii kuru yerleri iyi nemlendirmek lazım.

3 ocak 00:34

47. 120 Vanilla rengini 3 gündür üst üste kullandım. Cildim karma ancak yanaklarım kış ayazı nedeniyle kuru ve fondötenin en nemli bitişlisi bile pul pul ve cakey görünüm almasına neden oluyor.

İyi bir nemlendiriciyi iyice yüzünüze emdirip, üstüne l'oreal infaillible matlaştırıcı bazı ya da silikon yapılı bir bazı uygulayıp üstüne de bu fondöteni sürerseniz muhtemel siz silene kadar orada kalacaktır. Gerçekten kapatıcılığı, dağılması ve renginin cildimle bütünleşmesi çok çok başarılı. 130 rengi turuncu kalıyor şayet 120 gözünüze daha uygun görünüyorsa.

Stick fondötene olan bütün önyargımı yıktı. Likitle yaşadığım akma,dökülme,bulaşma sorunları olmayınca da tam bir sabah körü evden çıkıyorum rutini fondöteni oldu.

Ben Nascita Ocean serisi 2018 ile dağıtıyorum.Kapatıcılığı da iyice pekişmiş oluyor. Sivilcem sorunum henüz olmadı olmazsa da bitenler ve bittikçe alınanlara adını yazdırır.

2 ocak 21:39

46. 130 vanilla rengine sahibim. renk skalası maalesef ülkemiz için yetersiz. örtücülüğü güzel fakat kullanmadan önce muhakkak cilde iyi bir peeling yapılmış olmalı aksi takdirde gözenekleri ve pütürleri belli edebilir. kalıcılığı pek yeterli değil karma cildim de parlamadan üç dört saat kadar idare etti. bittikçe alınacak bir ürün olduğunu sanmıyorum zaten beş altı kez sürüşte bitebilecek bir fondöten :d

29 kasım 2018 14:09

1

45. Youtube izlenerek makyaj malzemesi alınmayacağının 1 numaralı kanıtıdır. Videolar izledim, etkilendim. yetmedi; makyajsız avm ye gittim; ürünün ikisi arasında kaldığım tonlarını yüzümün iki yanına uyguladım ve beğendiğim rengi alıp çıktım. Yapısı ve sürülümü son derece güzeldi bu da aldattı beni.

Sonra neler oldu : Bir saat içinde fondöten gözeneklerime doldu. Bildiğiniz nokta nokta beyaz çiller misali. Belki bazı iyi uygulayamamışımdır dedim.(ancak daha öncede herhangi bir üründe böyle birşeyle karşılaşmamıştım) Bir başka gün sürdüğümde yine aynı sorun üstüne öğle yemeğine kadar fondöten oksitlenerek 2 ton koyulaştı cildimde. yani kısaca almayın arkadaşlarım.

29 kasım 2018 00:51 29 kasım 2018 00:58

44. İlk izlenimim çok olumlu olsa da bir kaç gün üst üste kullanımda yüzümü sivilce tarlasına çevirmiş fondotendir. Uygulama kolaylığı, kuru ciltlere uygun oluşu vs çok sevmiştim ama malesef çöpü boyladı. Aman akneye meyilli cildiniz varsa uzak durun.

13 kasım 2018 14:37

43. birinci stiğimin sonuna gelip ikincisini aldığım fondöten. en büyük dezavantajı çok hızlı bitiyor olması, gramajı fazlasıyla düşük bence fiyatına göre. ama gelin görün ki cildimle çok iyi bütünleşiyor, ne mat ne ıslak yapıda tam ortasında bir yerde. iyice nemlendirmek gerek aşırı kuru cilt günlerimde çatlama yaptı çünkü, bi de peelingi es geçmiştim o hafta onun da payı olabilir. sarı alttonlu beyaz tenliyim 130 numarayı kullanıyorum, baya pembe alttonlu olan 120 numaradan çok daha iyi almak isteyen beyaz tenlilerin aklında bulunsun.

29 ekim 2018 22:05