sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  3.9
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (79)
  • oylar (65)
  • medya (15)

  79. Kokusu hariç her şeyi epey kötü olan ruj serisi. Uzun zamandır bu kadar berbat bir ruj denememiştim kendi adıma.

  Takıldığım noktaları sıralayayım.

  Bir defa çok pahalı. En baba indirimde bile 37’den aşağı inmiyor. Her markada milyon tane yapı ve renkte uygun fiyatlı mat ruj varken sırf çikolata kokuyor diye drugstore bir ruja 40-80 arası verilmemeli bence.

  İkinci olarak renk skalası çok dar. Ya dudağı ölü gibi yapan soğuk nudelar ya da çok koyu mürdüm-bordo arası renkler.

  Üçüncü olarak yapısını beğenmedim. Dudaklarım çok kuru olmamasına rağmen bende yama yama durdu renkler, çok yapışkan bir hissi vardı tüm kuru bölgelere tutundu adeta ruj.

  Son olarak dudağa zamk gibi yapışıyor. Çıkarmak için zımparalamak lazım.

  Amma gömdün diyecek olanlar olacaktır haklı olarak ancak şöyle düşünüyorum. Uygun fiyatlı olarak konumlanan bir marka kalkıp high end markalara denk fiyatlı bir ürün çıkarıyorsa isterim ki iyi bir numarası olsun.

  Tabi bu bizim paramızın değersiz olmasıyla da alakalı. Amerika veya Avrupa’da 80 birim paraya satsın loreal herhangi bir ürününü de görelim.

  13 temmuz 00:52

  78. İndirimsiz fiyatının 75 tl olduğunu gördüm ve şok oldum.

  Tanım: çikolata kokulu ruj.

  15 mayıs 09:56

  77. 862 rengi kendisine yakışmayanlar, yine evde atıl kalmış cart kırmızı bir rujun üstüne az miktarda ekleyerek güzel bir kiremit rengi elde edebilirler. Bundan sonra bu şekilde severek kullanırım ben.

  9 nisan 19:57

  76. gerçekten kalıcı, kokusu güzel, her şey harika ama renklerden hiçbirine ısınamadım maalesef. güzel olabilir diye aldığım 862 rengini de çok beğenemedim. keşke daha farklı renkler çıkarsalar.

  ilgili medya:
  1
  8 nisan 20:58

  2

  75. L'Oréal Paris Les Chocolats Likit Mat Rujun 864 tasy ruby rengini denedim. Rengi mavi alt tonlu koyu bir kırmızı. Rengini beğendiğimi söyleyebilirim. (Pastel likit 136' da aynı renkte duruyor dudağımda.) Hafif eğik kalp/yaprakvari fırçası var ki L'Oréal markasının glosslarının da bu şekilde fırçası var. Ilk basta bu fırça, kullanışlı gelmese de el alışkanlığı olursa sürümü kolaylaştırır. Buram buram bir çikolata kokusu var. Çikolatayı çok sevmeme rağmen kokusu beni ziyadesiyle irrite etti. Dudağa sürüldüğü zaman Biraz geç kuruyor. Iki kat sürdüm. Iki kat sürünce de Dudaklarımın birbirine yapışmasına neden oldu. Bununla birlikte, çay bardağına bulaşmadı. 6 saat dudağımda tuttum. Iç kısımlardan parça parça gitti. Parça parça girmesinin sebebi ise dudaklarımı kuruttuğu için kabuklandırdı.birbirine yapıştırdığı için de kabukların kalkması parça parça silinmesine sebep oldu. Kendim silmeye çalıştığımda ise kesinlikle silinmedi. Bu yönden çok dayanıklı diyebilirim. Ancak o yoğun yapısı ce dudakları birbirine yapıştırmasını da beğenmedim.Alıp da kullanmak isteyenler için ise kullanmadan önce, çok çok iyi şekilde dudaklarını nemlendirmelerini tavsiye ederim. Kesinlikle indirimsiz fiyatı fazladır. Piyasada renklerinin çok benzeri bulunmaktadır.

  ilgili medya:
  1
  5 nisan 22:32 6 nisan 12:58

  74. 868 Cacao rush rengini çok beğenerek aldığım ancak parça parça duran ruj, en azından bu renginde. Kokusu da çikolatadan ziyade ağır bir kakao, yanık puding gibi geldi bana da üstteki süslünün dediği gibi. Bu rengi çok kolay matlaşmıyor, hatta matlaşmıyor da ama çıkarması da zor, oldukça kalıcı. Şu an ülkemizdeki fiyatı ile (fiyatları ile) alınmaya değecek bir ürün hiç değil bence, üzgünüm.

  27 mart 23:22 27 mart 23:24

  73. Markanın fiyatlandırma politikasını gerçekten anlamıyorum. Piyasada olmadıklarını düşündükleri(!) bir seri ürettiklerini mi düşünüyorlar acaba. Mac rujların 59-99 ₺ olduğunu düşünürsek 75₺ ye satışa çıkması çok anlamsız. Muhtemelen zaten sürekli indirim oluyor düşüncesi ile yapılıyor. 

  Bir de bu tarz yoğun aroma kokan ürünler belli bir zamandan sonra kötü kokmaya başlıyorlar. 

  Edit* ürünlerin yurtdışı fiyatlarına baktım. Mac 10/19$ loreal ise 10$. Yani yurt dışı fiyatı aynı olmasına rağmen bir marka 59₺bir marka 75₺’ye satıyor ürünü. 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

  27 mart 01:47 27 mart 01:56

  72. Kozmela sitesinde indirim varken bir umut aldım, inanılmaz pişmanım. Yanık çikolatalı puding gibi kokuyor. İnanılmaz ağır ve yapış yapış bir yapısı var. Tavsiye etmiyorum süslüler...

  18 mart 00:26

  71. pakedinde durduğu gibi değil renkleri kesinlikle katılıyorum. ben en açık nude rengini tercih ettim. dudakta o kadar açık duracağını düşünemedim. resmen concealer gibi durdu dudaklarımda. kokusu gerçekten çok güzel. drugstore a böyle güzel kokan ruj başka yok sanırım. kalıcılığı da başarılı. ama renk skalasını geliştirmeliler.

  17 mart 22:08

  70. Volupto choco rengi bende çok tatlı karamel gibi duran mat likit ruj. Sürüşünün zor olmaması ve sürdükten sonra kolay sabitlenebilir olması nedeniyle en yakın zamanda diğer renklerini de stok yapacağım. Sürdüğümde gece boyunca sadece 1 kez tazelemem gerekti. akma, bulaşma, renkte değişiklik asla yapmadı, ki bunlar da bir ruju tekrar tercih etmemem için en etkili sebeplerden birkaçı. 

  17 mart 07:45 21 haziran 17:42