sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (87)
  • oylar (70)
  • medya (15)
  5

  87. Vu-rul-dum! Volupto choco rengine sahibim. Renginin mütişliği zaten ayrı. Ama ben en çok kalıcılığına vuruldum. Ben hayatımda bu kadar çıkmayan bir ruj görmedim. İnanmayacaksınız ama elimin üstüne sürmüştüm denemek için. Sonrasında bulaşık yıkadım ve bir gram çıkmadı elimin üstünden. Dudağıma sürdüm, çay içtim, çekirdek çitledim, dudaklarımı ısırdım, parmaklarımı sertçe dudağıma sürtüp kazımaya çalıştım. Yok arkadaşlar yok. Kesinlikle çıkmıyor. Elinizi dudağınıza kese yapar şekilde sürtseniz rengi bile atmıyor. Parmaklarınız tertemiz kalıyor. Tam denize giderken sürmelik, düğünde kullanmalık. Sabah 7de sürdüm, şu an hala dudaklarımın iç kısmından bile çıkmamış. İlk sürdüğüm gibi duruyor.

  dün 18:35

  3

  86. volupto choco rengini kullanıyorum ben de. öncelikle renk de koku da çok güzel, fakat yapısı biraz sıkıntılı.

  incecik sürmeniz lazım, kalın sürünce kurumuyor ve dudaklar birbirine değdikçe ruj parçalanıyor. çabuk sabitleniyor ve gerçekten kalıcı, kolay kolay çıkmıyor.

  altına pot o miracle sürünce ruj dudağıma tutunamadı, bepanthol cilt bakım kreminden biraz sürüp dağıttım ve parçalanma olmadan ruju sürebildim. altına nemlendirici sürerken su bazlı nemlendirici kullanmaya özen gösterin :')

  ve gelelim fiyata... ben bunu 60 liraya aldım, aynı fiyata mini boy mac chili alsam belki daha iyi olabilirdi ama bunu edinmiş oldum. l'oreal gerçekten çok zamlandı artık, aynı markadan iki tane de kapatıcım var ve her standın önünden geçişimde 'acaba ne zaman highend olacak' diye düşünüyorum -_- sağlam bir indirimle alabiliyorsanız deneyin ama indirimsiz fiyatını veya +50 tl olduğu indirimli fiyatını hak etmiyor...

  21 temmuz 13:37

  85. 852 box of chocolates rengini gratis indiriminden 19.90 TL aldığım ruj. Rengi çok hoş bir gül kurusu-kahve. Sürerken burnuma buram buram çikolata kokusu gelirken ruju yememek için kendimi zor tuttum ^^ İlk sürdüğümde epey ıslaktı ve kuruması zaman aldı. Fakat kuruduktan sonra kalıcılığını çok beğendim. Onca şey yiyip içmeme rağmen yerinden zerre oynamadı. Yalnız temizlerken çift fazlı makyaj temizleyici kullandim, gayet rahat çıktı. Loreal high-end ürün fiyatları ile yarışır bir halde son zamanlarda ve gidip 75 TL indirimsiz fiyata alınmaz ama indirimli aldığınızda pişman olmayacağınızı düşünüyorum. Şahsen ben çok sevdim.

  18 temmuz 00:37 18 temmuz 00:38

  84. 868 numaralı cacao crush versiyonu çok hoş koyu vişne/mor bir renk olmakla birlikte asla homojen bir şekilde sürülmüyor. defalarca farklı yöntemlerle denedim ama maalesef olumlu bir sonuç alamadım. üstünden geçmeye kalktığınızda çabuk kuruduğu için (tamamen kurumuyor) katman katman oluyor ve sonrasında da dudaklar birbirine yapıştığı için olduğu yerden kalkıp soyuluyor. bu kadar koyu bir renkte de yarısı çıkmış görüntü korkunç oluyor tabii. asla tamamen kurumadığı için o yapışıklık ve ağırlık hissi de tam geçmiyor üzerine hafifçe bir balm geçmek gerekiyor. diğer rengini henüz uzun uzun denemedim ama 868 numarayı asla önermiyorum.

  16 temmuz 19:53

  83. Bugüne özel gratislerde 19.95'e düşmüş.Arkadaşım söyledi bana da.Koş kap bir tane dedi.Koştum,sonuç tüm renkler tükenmiş.

  16 temmuz 19:38 16 temmuz 19:38

  82. bende 862 numaralı ve volupto choco isimli olanı var. öncelikle kalıcılığı gerçekten sağlam, öyle kolay kolay çıkmıyor; fakat o yapış yapış his bende nedense tamamen bitmiyor, az da olsa hissediyorum hep. kokuları güzel tabiki ama sürdüğünüzde bir tat ya da koku almıyorsunuz. renklerine gelirsek, kendi içinde bence hepsi hoş renkler ama tenden tene çok fark edebiliyor duruşları. (gizlinot: annemde koyu kahve dururken bende daha açık,kiremite dönük bir kahve olarak belirdi.) o yüzden mutlaka deneyip alın derim.

  16 temmuz 18:42

  81. Kokusu hariç her şeyi epey kötü olan ruj serisi. Uzun zamandır bu kadar berbat bir ruj denememiştim kendi adıma.

  Takıldığım noktaları sıralayayım.

  Bir defa çok pahalı. En baba indirimde bile 37’den aşağı inmiyor. Her markada milyon tane yapı ve renkte uygun fiyatlı mat ruj varken sırf çikolata kokuyor diye drugstore bir ruja 40-80 arası verilmemeli bence.

  İkinci olarak renk skalası çok dar. Ya dudağı ölü gibi yapan soğuk nudelar ya da çok koyu mürdüm-bordo arası renkler.

  Üçüncü olarak yapısını beğenmedim. Dudaklarım çok kuru olmamasına rağmen bende yama yama durdu renkler, çok yapışkan bir hissi vardı tüm kuru bölgelere tutundu adeta ruj.

  Son olarak dudağa zamk gibi yapışıyor. Çıkarmak için zımparalamak lazım.

  Amma gömdün diyecek olanlar olacaktır haklı olarak ancak şöyle düşünüyorum. Uygun fiyatlı olarak konumlanan bir marka kalkıp high end markalara denk fiyatlı bir ürün çıkarıyorsa isterim ki iyi bir numarası olsun.

  Tabi bu bizim paramızın değersiz olmasıyla da alakalı. Amerika veya Avrupa’da 80 birim paraya satsın loreal herhangi bir ürününü de görelim.

  13 temmuz 00:52

  5

  80. Fazlaca kalıcı, güzel bir ruj.

  22 haziran 08:43

  79. İndirimsiz fiyatının 75 tl olduğunu gördüm ve şok oldum.

  Tanım: çikolata kokulu ruj.

  15 mayıs 09:56

  3

  78. çikolata kokusu olmasa bu kadar popüler olmayacağını düşündüğüm, loreal'in 16 saat kalıcılık vaat eden mat ruj serisi. pek övüldü, güzel pazarlandı, ama kalıcılık ve kokusu dışında da bir esprisi yok açıkçası. özelikle dudağımı geren ve dudak kenarlarında birikmeye fazlaca müsait bir yapıya sahip ki, işte bu beni mahvediyor. kolay uygulanıyor evet, ama sürdükten sonra öyle dudakta yok gibi duran bir yapısı da yok asla. dudağınızda biraz ağırlık yapıyor işin aslı. başta hafif yapış yapış olsa da, kurumaya başladıkça bu yapışık his yerini bir miktar gerginliğe bırakıyor. benim bir rujda en sevmediğim şeylerin başında gelen bir şey bu. dudak kenarlarında, hatta dudağınızın tam ortasında birikince özellikle konuşurken rujun varlığını fazlasıyla hissediyorsunuz. bu da benim açımdan konforlu bir ürün olmadığı anlamına geliyor.

  fırçası güzel, dudağın üstüne kolayca yerleşen ve bu sayede sürümü kolaylaştıracak şekilde tasarlanmış. o yönünü sevdim. zaten loreal bu fırça yapısını sevildiğini biliyor, lipglosslarında da bu tarz bir aplikatör kullanıyor çünkü. kullanmış olanlar direkt hatırlar zaten. rujun kapağını çevirir çevirmez buram buram bir çikolata kokusu geliyor burnunuza. böyle ara ara açıp koklamalık. yalnız başta güzel gelse de, bir süre sonra burnunuz kokuya alıştıkça bayıyor onu da söylemeliyim.

  gelelim renk skalasına. oldukça geniş bir renk aralığı var sıcak ve soğuk tonları barındıran renkler seçilmiş. yenilikçi ve cesur renk sınıfına girebilecek tarzda. ancak ne yalan söyleyeyim ben daha farklı bir beklenti içindeydim. isterdim ki böyle kararında çok pembeye kaçmayan güzel bir nude, böyle hafif kahve ve pembe arası ya da şeftali gibi her makyaja yakışacak bir ara ton da olabilirdi hani. rujdaçikolata kokusu ön planda olunca onunla ilintili olarak serinin genelinde kahve tonlarından gitmişler. bu bir açıdan iyi olsa da, bir açıdan da biraz gereksiz olmuş aslına bakılırsa. gerçi loreal çıkardığı her ruj serisinde bazı renkleri patlatıp, kendinden bahsettirmeyi seviyor. bu sefer de öyle olmuş.

  gelelim renklerine ben bu seriden 5 tane renk denedim.

  ilki çok konuşulan meşhur 862 volupto choco. gerçek ve bariz bir kahverengi olarak nasıl sürdüyseniz aynen öyle duruyor dudakta. belirgin olması açısından tek başına ya da sade bir göz makyajıyla kullanılabilecek bir renk. bir tek rujum olsun gerisi çok da önemlisi değil diyenler sever bu rengi. ben günlük makyajımda üstüne hafif bir nude renk geçerek kullandım genellikle bu ruju. tek başına biraz koyu geldi gözüme çünkü. rengini kırmak çok kolay değil, o yüzden biraz soğuk tonlu bir nude ruj öneririm eğer benim gibi rengi koyu bulanlardansanız.

  ikinci olarak daha bana hitap eden 852 box of chocolates rengini denedim. ilkine oranda daha soğuk bir kahve olduğu için ben günlük olarak daha kullanışlı buldum. özellikle soğuk tonlu göz makyajlarıyla, gece gündüz demeden her şekilde gerçekten güzel duruyor. biraz fazla soğuk gelebilir bu tonları çok sevmeyenlere onu da söyleyeyim.

  üçüncü denediğim 860 ginger bomb adıyla tam böyle kiremit ile kahve arası bir renk. sıcak tonlu renkleri sevenleri tatmin edecek yoğunlukta, kurudukça kahveliği daha da oturan bir tonu var. tıpkı 862 volupto choco gibi serinin öne çıkan renklerinden. yazın da mat ruj kullanmayı tercih edenler sevecektir. böyle altın ve turuncu tonlarındaki göz makyajlarına yakışacak türden çünkü. hatta (gbkz: beaulis fire brick far) ile yapılan bir göz makyajına da çok yakışıyor. soğuk tonlu rujlarla daha bir haşır neşir olan ben kendime pek yakıştıramadığım için bunu arkadaşıma verdim. farklı bir ruj deneyimlemek isteyenler eminim sevecektir.

  bir başka denediğim rengi 848 dose of cacao. pembe mi yoksa nötr alt tonlu mu olduğuna pek karar veremediğim, her tür göz makyajıyla kolay uyum sağlayan kararında bir nude bu da. sanırım bu seride benim en rahat kullandığım, kendi açımdan risksiz bulduğum bir renk bu. hatta kurudukça dudakta daha da güzel oluyor. bu seriden bir tane ruj deneyeyim, o da her makyaja uysun diyorsanız denediklerim içinde en çok bu rengi öneririm.

  son olarak bu seri ilk çıktığından beri aklımda olan renk 842 candy man renginden söz edeyim biraz. bu ruj tam anlamıyla pembe allıkları tamamlayan, pembe alt tonlu oluşuyla da birçok kişinin seveceği, pembe ile mauve karışımı bir nude. dumanlı göz makyajlarına kesinlikle çok yakışan bir rengi var. yalnız içindeki pembelik dolayısıyla dişleri biraz sarı gösterdiği de bir gerçek.

  son olarak benim yapısı kadar sevmediğim bir yanı daha var ki, o da temizlemesi. kalıcı ruj olduğu için öyle dudaktan kolay kolay çıkmıyor elbette. makyaj temizleme yağı ya da çift fazlı bir temizleyici ile temizlemeniz lazım mutlaka. misel sular bu tip ürünler için fayda etmiyor çünkü.

  ve olmazsa olmaz konu fiyatı. öyle 80-90 lira verilecek bir seri değil kesinlikle. indirimde 50 lira bile bu yapıdaki bir ruja göre çok aslında, ama neyse fiyat artış nedeni başka tabii.

  25 nisan 22:36