sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
3.9
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (80)
 • oylar (63)
 • medya (15)

80. İndirimsiz fiyatının 75 tl olduğunu gördüm ve şok oldum.

Tanım: çikolata kokulu ruj.

15 mayıs 09:56

3

79. çikolata kokusu olmasa bu kadar popüler olmayacağını düşündüğüm, loreal'in 16 saat kalıcılık vaat eden mat ruj serisi. pek övüldü, güzel pazarlandı, ama kalıcılık ve kokusu dışında da bir esprisi yok açıkçası. özelikle dudağımı geren ve dudak kenarlarında birikmeye fazlaca müsait bir yapıya sahip ki, işte bu beni mahvediyor. kolay uygulanıyor evet, ama sürdükten sonra öyle dudakta yok gibi duran bir yapısı da yok asla. dudağınızda biraz ağırlık yapıyor işin aslı. başta hafif yapış yapış olsa da, kurumaya başladıkça bu yapışık his yerini bir miktar gerginliğe bırakıyor. benim bir rujda en sevmediğim şeylerin başında gelen bir şey bu. dudak kenarlarında, hatta dudağınızın tam ortasında birikince özellikle konuşurken rujun varlığını fazlasıyla hissediyorsunuz. bu da benim açımdan konforlu bir ürün olmadığı anlamına geliyor.

fırçası güzel, dudağın üstüne kolayca yerleşen ve bu sayede sürümü kolaylaştıracak şekilde tasarlanmış. o yönünü sevdim. zaten loreal bu fırça yapısını sevildiğini biliyor, lipglosslarında da bu tarz bir aplikatör kullanıyor çünkü. kullanmış olanlar direkt hatırlar zaten. rujun kapağını çevirir çevirmez buram buram bir çikolata kokusu geliyor burnunuza. böyle ara ara açıp koklamalık. yalnız başta güzel gelse de, bir süre sonra burnunuz kokuya alıştıkça bayıyor onu da söylemeliyim.

gelelim renk skalasına. oldukça geniş bir renk aralığı var sıcak ve soğuk tonları barındıran renkler seçilmiş. yenilikçi ve cesur renk sınıfına girebilecek tarzda. ancak ne yalan söyleyeyim ben daha farklı bir beklenti içindeydim. isterdim ki böyle kararında çok pembeye kaçmayan güzel bir nude, böyle hafif kahve ve pembe arası ya da şeftali gibi her makyaja yakışacak bir ara ton da olabilirdi hani. rujdaçikolata kokusu ön planda olunca onunla ilintili olarak serinin genelinde kahve tonlarından gitmişler. bu bir açıdan iyi olsa da, bir açıdan da biraz gereksiz olmuş aslına bakılırsa. gerçi loreal çıkardığı her ruj serisinde bazı renkleri patlatıp, kendinden bahsettirmeyi seviyor. bu sefer de öyle olmuş.

gelelim renklerine ben bu seriden 5 tane renk denedim.

ilki çok konuşulan meşhur 862 volupto choco. gerçek ve bariz bir kahverengi olarak nasıl sürdüyseniz aynen öyle duruyor dudakta. belirgin olması açısından tek başına ya da sade bir göz makyajıyla kullanılabilecek bir renk. bir tek rujum olsun gerisi çok da önemlisi değil diyenler sever bu rengi. ben günlük makyajımda üstüne hafif bir nude renk geçerek kullandım genellikle bu ruju. tek başına biraz koyu geldi gözüme çünkü. rengini kırmak çok kolay değil, o yüzden biraz soğuk tonlu bir nude ruj öneririm eğer benim gibi rengi koyu bulanlardansanız.

ikinci olarak daha bana hitap eden 852 box of chocolates rengini denedim. ilkine oranda daha soğuk bir kahve olduğu için ben günlük olarak daha kullanışlı buldum. özellikle soğuk tonlu göz makyajlarıyla, gece gündüz demeden her şekilde gerçekten güzel duruyor. biraz fazla soğuk gelebilir bu tonları çok sevmeyenlere onu da söyleyeyim.

üçüncü denediğim 860 ginger bomb adıyla tam böyle kiremit ile kahve arası bir renk. sıcak tonlu renkleri sevenleri tatmin edecek yoğunlukta, kurudukça kahveliği daha da oturan bir tonu var. tıpkı 862 volupto choco gibi serinin öne çıkan renklerinden. yazın da mat ruj kullanmayı tercih edenler sevecektir. böyle altın ve turuncu tonlarındaki göz makyajlarına yakışacak türden çünkü. hatta (gbkz: beaulis fire brick far) ile yapılan bir göz makyajına da çok yakışıyor. soğuk tonlu rujlarla daha bir haşır neşir olan ben kendime pek yakıştıramadığım için bunu arkadaşıma verdim. farklı bir ruj deneyimlemek isteyenler eminim sevecektir.

bir başka denediğim rengi 848 dose of cacao. pembe mi yoksa nötr alt tonlu mu olduğuna pek karar veremediğim, her tür göz makyajıyla kolay uyum sağlayan kararında bir nude bu da. sanırım bu seride benim en rahat kullandığım, kendi açımdan risksiz bulduğum bir renk bu. hatta kurudukça dudakta daha da güzel oluyor. bu seriden bir tane ruj deneyeyim, o da her makyaja uysun diyorsanız denediklerim içinde en çok bu rengi öneririm.

son olarak bu seri ilk çıktığından beri aklımda olan renk 842 candy man renginden söz edeyim biraz. bu ruj tam anlamıyla pembe allıkları tamamlayan, pembe alt tonlu oluşuyla da birçok kişinin seveceği, pembe ile mauve karışımı bir nude. dumanlı göz makyajlarına kesinlikle çok yakışan bir rengi var. yalnız içindeki pembelik dolayısıyla dişleri biraz sarı gösterdiği de bir gerçek.

son olarak benim yapısı kadar sevmediğim bir yanı daha var ki, o da temizlemesi. kalıcı ruj olduğu için öyle dudaktan kolay kolay çıkmıyor elbette. makyaj temizleme yağı ya da çift fazlı bir temizleyici ile temizlemeniz lazım mutlaka. misel sular bu tip ürünler için fayda etmiyor çünkü.

ve olmazsa olmaz konu fiyatı. öyle 80-90 lira verilecek bir seri değil kesinlikle. indirimde 50 lira bile bu yapıdaki bir ruja göre çok aslında, ama neyse fiyat artış nedeni başka tabii.

25 nisan 22:36

78. 862 rengi kendisine yakışmayanlar, yine evde atıl kalmış cart kırmızı bir rujun üstüne az miktarda ekleyerek güzel bir kiremit rengi elde edebilirler. Bundan sonra bu şekilde severek kullanırım ben.

9 nisan 19:57

77. gerçekten kalıcı, kokusu güzel, her şey harika ama renklerden hiçbirine ısınamadım maalesef. güzel olabilir diye aldığım 862 rengini de çok beğenemedim. keşke daha farklı renkler çıkarsalar.

ilgili medya:
1
8 nisan 20:58

2

76. L'Oréal Paris Les Chocolats Likit Mat Rujun 864 tasy ruby rengini denedim. Rengi mavi alt tonlu koyu bir kırmızı. Rengini beğendiğimi söyleyebilirim. (Pastel likit 136' da aynı renkte duruyor dudağımda.) Hafif eğik kalp/yaprakvari fırçası var ki L'Oréal markasının glosslarının da bu şekilde fırçası var. Ilk basta bu fırça, kullanışlı gelmese de el alışkanlığı olursa sürümü kolaylaştırır. Buram buram bir çikolata kokusu var. Çikolatayı çok sevmeme rağmen kokusu beni ziyadesiyle irrite etti. Dudağa sürüldüğü zaman Biraz geç kuruyor. Iki kat sürdüm. Iki kat sürünce de Dudaklarımın birbirine yapışmasına neden oldu. Bununla birlikte, çay bardağına bulaşmadı. 6 saat dudağımda tuttum. Iç kısımlardan parça parça gitti. Parça parça girmesinin sebebi ise dudaklarımı kuruttuğu için kabuklandırdı.birbirine yapıştırdığı için de kabukların kalkması parça parça silinmesine sebep oldu. Kendim silmeye çalıştığımda ise kesinlikle silinmedi. Bu yönden çok dayanıklı diyebilirim. Ancak o yoğun yapısı ce dudakları birbirine yapıştırmasını da beğenmedim.Alıp da kullanmak isteyenler için ise kullanmadan önce, çok çok iyi şekilde dudaklarını nemlendirmelerini tavsiye ederim. Kesinlikle indirimsiz fiyatı fazladır. Piyasada renklerinin çok benzeri bulunmaktadır.

ilgili medya:
1
5 nisan 22:32 6 nisan 12:58

75. 868 Cacao rush rengini çok beğenerek aldığım ancak parça parça duran ruj, en azından bu renginde. Kokusu da çikolatadan ziyade ağır bir kakao, yanık puding gibi geldi bana da üstteki süslünün dediği gibi. Bu rengi çok kolay matlaşmıyor, hatta matlaşmıyor da ama çıkarması da zor, oldukça kalıcı. Şu an ülkemizdeki fiyatı ile (fiyatları ile) alınmaya değecek bir ürün hiç değil bence, üzgünüm.

27 mart 23:22 27 mart 23:24

74. Markanın fiyatlandırma politikasını gerçekten anlamıyorum. Piyasada olmadıklarını düşündükleri(!) bir seri ürettiklerini mi düşünüyorlar acaba. Mac rujların 59-99 ₺ olduğunu düşünürsek 75₺ ye satışa çıkması çok anlamsız. Muhtemelen zaten sürekli indirim oluyor düşüncesi ile yapılıyor. 

Bir de bu tarz yoğun aroma kokan ürünler belli bir zamandan sonra kötü kokmaya başlıyorlar. 

Edit* ürünlerin yurtdışı fiyatlarına baktım. Mac 10/19$ loreal ise 10$. Yani yurt dışı fiyatı aynı olmasına rağmen bir marka 59₺bir marka 75₺’ye satıyor ürünü. 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

27 mart 01:47 27 mart 01:56

73. Kozmela sitesinde indirim varken bir umut aldım, inanılmaz pişmanım. Yanık çikolatalı puding gibi kokuyor. İnanılmaz ağır ve yapış yapış bir yapısı var. Tavsiye etmiyorum süslüler...

18 mart 00:26

72. pakedinde durduğu gibi değil renkleri kesinlikle katılıyorum. ben en açık nude rengini tercih ettim. dudakta o kadar açık duracağını düşünemedim. resmen concealer gibi durdu dudaklarımda. kokusu gerçekten çok güzel. drugstore a böyle güzel kokan ruj başka yok sanırım. kalıcılığı da başarılı. ama renk skalasını geliştirmeliler.

17 mart 22:08

71. Volupto choco rengi bende çok tatlı karamel gibi duran mat likit ruj. Sürüşünün zor olmaması ve sürdükten sonra kolay sabitlenebilir olması nedeniyle en yakın zamanda diğer renklerini de stok yapacağım. Sürdüğümde gece boyunca sadece 1 kez tazelemem gerekti. akma, bulaşma, renkte değişiklik asla yapmadı, ki bu da bir ruju tekrar tercih etmem için en etkili sebeplerden birkaçı. 

17 mart 07:45 31 mart 11:45