sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.4
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (12)
 • oylar (5)
 • medya (5)
4

1. An itibariyle watsonstan 322 ıvory rengini aldım.

İlk izlenim: Artıları uygulama aplıkatörü çok pratik ve hijyenik. Yapısı tam mat. Kalıcılığı yüksek. Eksileri en açık rengini aldım, ancak en açığı da çok açık değil. Sarı bir tonu var. Loreal zaten bu ton ayarını asla yapamıyor sarısı çok sarı pembesi çok pembe oluyor. Eğer çok açık tenliyseniz ya da göz altlarınızda açık ve aydınlık görünüm seviyorsanız rengi hoşunuza gitmeyebilir. Hızlı uygulamalı ve miktarı iyi ayarlamalısınız. Çabuk sabitleniyor ve sabitlendiğinde uygulama yaptığınızda parçacık parçacık duruyor. Ben bugün ellerimle uyguladım. Yarın göz altlarımı iyice nemlendirdikten sonra ıslak süngerle uygulayacağım. Yiğidi öldürdük hakkını yemeyelim şimdi madem yabancı mualar bu kadar övmüş. Görsel ve ıvory renginin bileğimdeki durusu mediada dileyen bakabilir.

Edit: Bir süslümüzün uyarısı üzerine editleme ihtiyacı duydum. Aldığım mağazadaki arkadaş beni keklemiş en açığı 322 diye. En açığı 320 rengi imiş. Ama 322 macte nc20 denk gelen ten rengim için oldu baya. Ve bu arada oksitlenme olmadı arkadaşlar.

ilgili medya:
2
2 mart 15:29 9 mart 10:56

4

2. Evet 2 gündür kullanıyorum. Yapısı epey mat, örtücülüğü orta ve üzeri. En iyi kullanım şekli iyice nemlendilip 10 dakika nemini emen gözaltına nemli süngerle uygulanması. Uygularken aldığınız ürün miktarına dikkat etmeniz çok önemli. Yani öyle bol bol süreyim yediririm ben ürünü değil. Anında sabitleniyor. Ekstra pudralama yapılmasına gerek yok.

Kimler almamalı sorusuna gelir isek gözaltı aşırı kuru olanlar, gözaltını nemlendirmeye üşenenler, bol bol süreyim diyenler, çok açık tenliler denemeden almamalı. Sevgiler*

Edit: 3-5 gündür düzenli kullanıyorum. Kalıcılığı inanılmaz yüksek. 7-8 saat yerinden oynamadı. Yalnız dün daha kalıcı olsun diye sabitleme gibi bir gaflete düştüm ve lokantada aynaya baktığımda aman yarabbim süt kesiği gibi pütür pütür bir görüntü. Aman dikkat dostlar. Aşkla nefret arası gidiyoruz kendisiyle.

3 mart 21:54 9 mart 10:54

3. ne kadar gereksiz övmüşler diyorum sadece... evet çok kapatıcı ama diğer söyledikleri hiçbir şeye katılmıyorum. 3 gündür sürekli deniyorum ama sonucu hep hüsran. çok sorunlu bir göz altım yok. çizgilere dolma yaşamıyordum ta ki bu kapatıcıya kadar... O kadar fazla doluyor ki yaşım en az 5 yaş artıyor... Sabitlenmiyor. :( kesinlikle üstünden bir pudra ile geçmem gerekiyor. bunu sürmeden önce cildinizi çok güzel nemlendirmeniz gerekiyor. nemlendirmeden sürerseniz pul pul gözüküyor

4 mart 13:45

4. Bu nasıl renk skalası ya rab dedirtmiştir. 323 numarasını alıp göz altlarımı grileştirdim, burda ürünün hiç bir kabahati yok tamamen benim renk seçimimden kaynaklandı. Kapatıcılığı, kalıcığı, her şeyiyle gönlümü kazandı. Ben ki hiç bir kapatıcıyı sabitlemeden kullanamam, buna hiç gerek bile duymadım. Zaten kuru bir yapısı var üstüne bir de pudra geçsem baya bir gerilirim. Sonuç olarak elimdekini bitirip bana uygun olan rengiyle yolumuza devam edeceğiz. Yüksek kapatıcılık bekleyen benim gibiler için türkiye'deki en uygun alternatiftir.

4 mart 14:12

5. Bugün aldığım concealer. Gratisten 44 tlye aldım. Bendeki rengi 327 cashmere. Açık buğday tenime 1-2 ton açık kaldı. Ama kapatıcı olduğu için çok sıkıntı değil. Üründe dikkatimi çeken ilk şey yoğun parfüm kokusuydu. Kıvamı mac longwear kadar olmasa da yoğun. Tarte shape tape kapatıcı ile muadil mi bilmiyorum daha kullanmadım. Ama ortadan yüksek kapatıcılığı var. Pudrayla sabitlenmezse çizgilere doluyor. Onun dışında fiyat performans açısından bakılırsa indirim dışında 70 civarında bu fiyatı hak etmediğini düşünüyorum. İndirimde alınabilir.

4 mart 18:57

6. Ben de bugün gratisten aldım 44 tl, watsons da 41tl, rossmann 37 tl cosmo she de daha da ucuz hatırlamıyorum tam olarak. Daha önce watsons da denemistim göz altımda çok ağır hissettirmişti. Bugun aldığım cashmere rengi de açık kaldı her yerde her numarası bulunmuyor maalesef eger indirim bitmeden daha dogal rengini yakalayabilirsem daha net yorum yapabilirim. Şimdilik nemli sünger ile uyguladım sabitlenmesinden duruşundan memnunum rengi de hallettik mi bence güzel bir kapatıcı. Açık renk olmasına rağmen yeni doğum yapmış ve göz altı morlukları almış başını gitmiş birinin işine yarayacak bir ürün 

4 mart 23:48

7. Yine youtuberların gazına gelerek hezeyanlara kapılıp aldığım bir ürün.

Benim göz altım kuru olduğundan bu ürünü kullanırken çok zorlanıyorum. Öncelikle kimseye denemeden almasını tavsiye etmem. Uygun rengi bulmak gerçekten zor ve çoğu mağazada ürünlerin testerları henüz gelmemiş. Ben gerizekalı olduğum için satış danışmanı kızı tavsiyesine uyarak 330 rengini almıştım. Kapaktan tam benim ten rengim gibi görünmesine rağmen, uyguladığımda açık renk kaldı. 332 rengi ki ben aslında onu seçmiştim, bana daha iyi uyacaktı neyse.

Önce nemlendirmeli de denedim, nemlendirmesiz de denedim, ikisi için de söyleyebilirim ki, ürün zor ve emek istiyor. Bende belli bir süre sonra göz içleri kısımlarında birikme yaptı. Yapısı hemen sabitlenmeye ve kurumaya çok müsait. Tarte shape tape denemediğimden kıyaslama yapmam imkansız ancak ben bu ürünü çok sevmedim. Bana uymadı.

6 mart 18:05

4

8. 321 eggshell rengini eveshoptan sipariş ettim. 37 lira olması lazım. Rengin açıklaması natürel sarı alt ton şeklindiydi. Renklerin açıklamalarını amazonda bulabildim. Renk konusunda kararsız olanlar siteye bakabilir her rengin alt tonunu ve içerdiği rengi belirtmişler. Ben en açık sarı rengi aldığımı düşünüyorum. Ürün geldiğinde ekleme yaparım.

ürün geldi sarı alttonlu ancak dağıldığında kireç beyazına doğru yol aldı resmen. gözaltlarını açık seven bir iki ton değil ama daha da fazlasını isteyen açık tenliler bakabilir. elimde bir de vanilla rengi var. bu da sarı alttonlu sıcak bir renk şimdilik onu kullanmaya devam edeceğim. ürünün kalın ve kuru yapıda olduğunu belirteyim. fotoğraflarda kusursuz çıktı. bu yüzden videolarda da çok güzel göründüğünü düşünüyorum bu durum yanıltıcı oldu benim için gerçekte de soft yumuşak bir ürün beklemiştim ancak kalın ve pürüzlü. iyi nemlendirerek vanilla rengini kullanmaya devam edeceğim. renkler konusunda fawn gri ivory pembe eggshell sarı ancak beyaza çok yakın vanilla sıcak açık sarı age rewind neutralizer rengine yakın ondan bi ton daha açık. açık tenliler cashmere ve pecan denememeli. şimdilik bu kadar.

7 mart 11:24 8 mart 15:05

9. Göz altlarına bu kadar kalın concealer sürmenin çizgilerde birikme yapması, pudra ile sabitleme gerektirip gün içinde cakey görünmesi ve uzun vadede göz altlarında sarkma/ torbalanma yapabilmesi dışında bir özelliği yok. Bakmayın siz youtuber aleminin bayıldığına tarte'ın ürününe, onlar sürekli kamera karşısında oldukları için belki hoşlarına gidiyor olabilir ancak gün ışığında kalın kapatıcı kullanan birçok arkadaşımın göz altlarının daha sorunlu göründüğüne bizzat şahit oldum.

Eğer morluklardan çok şikayetçiyseniz bu iş için üretilen turuncu kapatıcılar ile morluğu nötrleyebilir (inglot'unki oldukça başarılı) ardından ten renginizde incecik bir kapatıcı geçerek çok daha iyi bir görüntü elde edebilirsiniz.

Tanım, sebibebi'nin kapatıcıyı neredeyse nüfusuna alacağı videosundan sonra gratis'te karşılaşınca meraktan elime sürdüğüm ve el damarlarımı bile yok eden gayretli kapatıcı.. aslında tam bunun Eggshell renginde boyatmak istiyoruz duvarları ne zamandır ama Pantonede bulamıyoruz, kapatıcı olacağına duvar boyası olsaydı bir şans verirdim kendisine.

7 mart 19:09

10. Testerını denedim sadece ama bana kalırsa bu yapı true matchin eski formülüne benziyor yeni true match’i fit me‘nin ince versiyonuna benzettiler bunuda eski formülü değiştirip yeni paket ile piyasaya sürmüşler gibi. Belki bir gün alırım eski true matchi severdim ama bu ondan dahs yoğun ve kuru.

8 mart 19:52