sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.3
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (68)
 • oylar (45)
 • medya (10)

68. 634 rengi muhteşem bir kahve. yapısı kokusu kalıcılığı dudakta duruşu harika.

22 aralık 2018 18:02

67. Süslü den kazandığım çekiliş ile kullanmaya başladığım rujdur. Kremsi bir yapıya sahip, dudak içinde çizgiler varsa ya da kurulukları belli edebiliyor. Bendeki rengi joker bir renk(gizlinot: Erotique), günlük hayatta rahat kullanılıyor. Kokusunu biraz yoğun buldum. Ancak çok hassas olanlar sevmeyebilir. geldiği günden beri elimin sık sık gittiği bir ruj oldu.

10 aralık 2018 08:49

66. elimde olsa her renginden bir tane edinebileceğim kremsi yapıda, yenilemesi kolay, rengini güzel veren ruj serisi. ilk aldığım loreal ürünü olan Eva's nude ve Jlo's nude serisi her ten renginde kişinin nude rujunu bulabileceği bir seri. Daha sonra bu alt kolleksiyonun pembe ve kırmızı olanını da yaptılar. Eva's red açık ara en sevdiği kırmızı ruj. Nötr alt tonlu, doygun ve koyu kırmızıya dönük.

Klasik renkleri ise ayrı güzel 639 Mahogany Studs koyu kahve-gül kurusu arası dudağa göre rengini belirleyen bir renk. Ben parmak ucuma sürerek karar vermiştim renge. Beklediğim tonu verdi ancak bileğimde normal kahve rengiydi gül kurusundan eser yoktu.

348 Brick vintage ise kiremit rengi beklediğim ancak daha çok nar çiçeğine göz kırpan bir kiremit. Beyaz tenlilerde açık kırmızı ruj olarak bile kullanılabilir. Tam bir yaz rengi.

640 Erotique renginin kendine ait başlığı var. o kadar meşhur :)

10 aralık 2018 00:38 10 aralık 2018 17:58

65. L'oreal'in en sevdiğim ruj serisi.

Bende 5 rengi var, hepsini de severek kullanıyorum. Hele parmakla dağıtınca bu rujları (özellikle mahogany studs'ı) efsane güzel oluyor. Benim dudaklarımda kurutma ve çizgilenme yapmıyor, dudak yapısına göre değişiyor sanırım bu problemleri yaşayanlar varmış. En sevdiğim renkleri Greige perfecto ve mahogany studs. Onun dışında paris cherry ve storm renkleri de var ve paris cherry için signature red dedikleri kırmızım diyebilirim. Gönül isterdi ki erotique rengi de yakışsın, ama olmuyor, bildiğiniz açık pembe duruyor. Kalıcılıkları bence ortalamanın üzerinde fakat storm daha az dayanırken greige perfecto akşama kadar tazelemesem de silinmiyor. Formülasyonları farklı galiba. İndirime filan girdiğinde bronze sautoir rengini de almak istiyorum. Bence gerek yapısı gerekse renkleri açısından indirimsiz fiyatını da hak eden rujlar.

9 aralık 2018 22:32

4

64. yazın çekilişten kazanmıştım. 640 erotique rengini seçmiştim. İlk olarak dikkatimi çeken şey rujun nostaljik ve güzel kokusuydu. beni küçük bir kızken anneannemin rujlarını karıştırdığım günlere götürdü. rujun yapısı gerçekten kullanım için çok rahat. Mat olmasına rağmen kurutmuyor ve kadife gibi bir his yaratıyor. Rengi de çok güzel doğal bir ton. Tavsiye ederim, günlük nude ruj ihtiyacımı kendisi başarıyla karşılıyor. 

9 aralık 2018 20:22

63. Hayatımda ilk defa kendime bir kırmızı ruj almak istemiştim. 349 paris cherry rengini aldım, aldım da ruj dibinden kırık çıktı :d şansıma... ama çok seksi ve kalıcı bence.

6 eylül 2018 16:15

62. Meşhur 640 no lu rujunu denedim ama velvet teddy havası beklerken dudağım da dümdüz pembe durdu, dudak rengi önemli :(

30 ağustos 2018 00:24

61. Neredeyse herkes gibi bende de 640 erotique var. Buradaki yorumlarla denemeden internetten 2 tane birden almıştım. Kapatıcılığı oldukça yüksek bence. Pigmentasyonu da öyle. Hemen boyuyor ve kendini gösteriyor. Lakin bende çok belirgin bir rengi oldu. Ben daha yumuşak, canlı bir nude gibi durmasını bekleyerek almıştım. Ama bende çok canlı renkli ve dudak makyajını çok öne çıkararak kendini gösteriyor. Yine de güzel... ben bundan beklentimin biraz daha turuncusunu Rival De Loop rujlarında buldum 03 numara.. şeftalimsi nude.. kalıcılık ve matlıkları da çok yakın.

Ekleme : beklediğimden daha canlı durdu yazmışım ama tüm yaz bu ruju kullandım galiba.. hiç makyaj olmayan halimle kullandım, sadece allık ve bu ruju kullandım, kendimce kara boyadığım gözlerimle bu ruju kullandım. Kullandım da kullandım yani. Haksızlık etmişim diye de girdime ekleme yapmak istedim.

17 ağustos 2018 10:28 26 kasım 2018 10:37

60. Elinizde bu seriden mahogany studs ya da bronze sautoirdan biri varsa diğerini denemeden almayın derim çünkü birbirlerine aşırı benziyorlar. Bu rujların yapısını seviyorum yumusacık matlar 

9 ağustos 2018 21:34

59. bu seriden birkaç rujum var. içlerinden en sevdiğim renk 655 copper clutch.

öyle güzel bir renk ki, hem kızıl hem kırmızı hem de kiremit renklerini içinde barındırıyor. ama yüzde asla patlamayan bir renk. dudakları biraz kurutuyor fakat o şahane renk için değer.

koyu renk bir rujum olsun ama ben burdayım diye de bağırmasın istiyorsanız aradığınız renk tam olarak budur.

9 ağustos 2018 12:41