yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (52)
  • oylar (44)
  • medya (3)
  5

  52. Daha evvel aşağıdaki girdimde de yorumladığım bana sözlük tarafından denemem için gönderilmiş ürün.

  (link: https://www.suslusozluk.com/l-oreal-paris-elnett-creme-de-mousse-saç-köpüğü?i=1067960 )

  ben eylül gibi birkaç kez kullandıktan sonra bu ürünü tekrar kullanmadım çünkü işe başlamamla birlikte tekrar fön çektirmeye dönmüştüm. şimdi karantina zamanı fön çektiremediğim için kendi saçımın en iyisini bulmaya çalışırken 1 haftadır bu ürüne gidiyor elim. saçımı yıkadıktan sonra havluyla ıslaklığını aldığım saça uyguluyorum ve 2-3 saat sonra hafif kuruyunca saçımın üst kısımlarına maşa yapıyorum. normalde de dalgalı ama kabarık ve cadı gibi duran saçlarım şu an hacimli ve müthiş dalgalı duruyor. dün akşam aynı rutini yapıp yatmıştım ve sabah kalktığımda bozulmamıştı. o yüzden bu ürünü çok sevmeye başladım asla saçı sertleştirmiyor.(gizlinot: ilk birkaç saat hafif sertlik oluyor ama sonrasında yumuşuyor) az kaldı içinde bittikten sonra nasıl sipariş vereceğimi düşünüyorum şimdi kargocuları böyle şeyler için tehlikeye atmak istemiyorum ama umarım en kısa zamanda tekrar kavuşuruz..

  15 nisan 11:42 15 nisan 11:43

  5

  51. yıllar içinde kıvırcık saçlarım için taft, morfose, isana; nemlendirmek için de milkshake dahil bir çok markanın saç köpüğünü denedim. bunlar içinde en memnun kaldıklarım taftın pembe kutulusu ve fiyat performans açısından (kuaför ürünleri satan yerlerden alınınca taft'tan çok daha uyguna geliyor) morfose'un siyah kutulu köpüğü oldu. loreal'in köpüğüne gelirsek, saçları ağırlaştırmadan, yağlandırmadan ve en önemlisi sertleştirmeden bukleleri çok güzel belirginleştiriyor. kırvırcık saçın en büyük dezavantajı şekillendirici kullanmadığında tiftik tiftik olup kabarması, kullandığında ise sertleşmesi ve yapay durmasıdır. bu sebeple sertleştirmeden bukleleri belirginleştirdiği için diğer markaların bir adım önünde diyebilirim. yağlandırma/ ağırlaştırma konusunda ise diğer markalarla arasında bir fark olduğunu düşünmüyorum.

  20 şubat 19:56

  5

  50. kıvırcık saç başlığı altına yazdığım yoruma istinaden süslü sözlük aracılığıyla l'oreal türkiye ekibi tarafından denemem için gönderilen ürün. bendeki belirgin bukleler versiyonu.

  daha önceki yorumlarımda da bahsettiğim gibi yaz ortası saçlarıma keratin bakım yaptırdım ve ürün elime ulaştığında keratin bakımın etkisi yavaş yavaş azalmaya saçlarım tekrar kıvırcık olmaya başlamıştı. normalde ıslak saçlarla kesinlikle yatıp uyumamaya çalışan biriyim. sabah uyandığımda saçlarım çalı süpürgesinden hallice oluyor. ürün elime ulaştıktan sonra bir akşam ıslak saçıma sürüp tarayıp öyle yatağa atmıştım kendimi. sabaha saçlarım bukle bukle gerçekten o gün dışarı çıkabilceğim bir kıvamdaydı. o gün anladım sağlam bir ürün bu.

  elnett serisinin kokusu çok beğendim. milkshake saç köpüğünü almamın tek sebebi kokusuydu. yoksa milkshake'ten pek randıman alamadım ben. kısacası koku önemli saç ürünlerinde benim için. elnett saçımı ne ağırlaştırdı ne de yağlandırdı. çok beğendim. annemin de saçları kıvırcık, boyalı olduğu için şekil alması benimkine göre çok daha zor ama o benden daha çok sevdi. ikimiz kullandık bitmek üzere saç köpüğü.

  geçen hafta tekrar keratin bakım yaptırdım, saçlarım şu an dalgalı. bir de göğsüme gelen saçlarımı çene hizamda kestirdim. ondan sonra köpüğü kullandığımda biraz ağırlaştırdı. belki de miktarını ayarlayamıyorum hala bilmiyorum. dalgalı saçlar için olan versiyonunu sipariş ettim. belki keratinden sonra dalgalı versiyonu daha iyi olacak. deneyip göreceğiz.

  özet olarak geçmek gerekirse, mükemmel bukleler versiyonunu kıvırcık saçlara önerebileceğim saçı ağırlaştırmayan, yağlandırmayan, yapış yapış yapmayan, kabarıklığını alıp bukleleri gerçekten belirginleştiren, kokusu şahane bir saç köpüğü.

  28 ekim 2019 20:50


  49. İçeriğini isitcg'den kontrol ettiğimde sadece 1 çeşit kurutucu alkol çıktı. Saçlarım bu aralar hiç şekil almak istemiyor nedense, sözlükte de çok övülünce bir şans vermek istedim. Bugün watsonstan tam 45.90 tl vererek aldım.

  Duştan çıkınca şapur şupur ıslak saçıma bir avuç uyguladım, vigoyla da kuruttum. Şimdilik sonuçtan memnunum. Açıkçası benim beklentim iki-üç gün beni götürmesi, o da kullandıkça anlaşılır. Kullandıkça editleyeceğim.

  20 ekim 2019 20:33

  48. bana da geçen ay sözlük aracılığıyla denemem için gönderildi. benim saçlarım bildiğiniz dümdüz o yüzden ıslak saça sür ve kurut/vigo yap bende işe yaramayacağı için maşa yaparken kullanmaya karar verdim. saçlarıma maşa yapmadan önce yani kuruyken sürüp sonra maşalıyorum. ürünü aslında ıslak/nemli saça kullanmak gerekiyor ama kuruyken sürüldüğünde de işe yarıyor. çok belirgin dalgalar sevmediğim için saçlarımı maşaladıktan sonra hafifçe tarıyorum ben. bu köpük ne taramamı zorlaştırıyor ne saçlarımı sertleştiriyor ne de yapış yapış bir his veriyor ve en sevdiğim kısmı da saçları gerçekten yumuşatıyor. kokusu çok çok hafif ve kalıcı değil ama hoş kokuyor. saçlarımı yumuşatmasını ve parlaklık vermesini sevdiğim için indirimde yeniden almayı düşünebilirim.

  11 ekim 2019 21:48

  3

  47. yorum yazmak için tam bir kullanım süresi ayırdım kendisine.

  ürün bana x bir köpük hakkında yazdığım entry için gönderilmişti. tam anlamıyla denedim diyebilirim.

  elimde 3 ayrı markanın köpüğü var şuan ve üçü de bıraktığı his bakımından birbirinden farksız.

  benim derdim saçların tel tel olup ağırlaşmasıydı. derdimin dermanı olamadı maalesef.

  belki de saçlarıma köpük uygun değildir. mesela kıvırcık saçlar aşırı memnun kalır diye düşünüyorum.

  yine de ambalajını, pompalı oluşunu ve en çok da kokusunu beğendim.

  teşekkür ediyorum tekrar tekrar.

  bu şekilde yorumlanması alacak kişiler için oldukça yol gösterici oluyor.

  11 ekim 2019 15:21

  5

  46. Bu ürün denemem için gönderildiğinde elimde başka markaların saç köpükleri vardı. Karşılaştırdığımda en hoşuma giden yanı kokusun hafif olması. Kuruduktan sonra da saçın canlı görünmesi de diğer artısı. Benim için eksisi yok, tekrar alınabilecek bir ürün.

  11 ekim 2019 13:39


  45. saçın şeklini muhafaza edişi çok güzel. 2 gün tüy tüy olmadan elektriklenme yaşamadan kullanıyorum ki benim saçım havadan nem kapıp tüy tüy olur. kokusu çok güzel. ambalaj kullanışlı tek elle saça köpük sürmek mümkünmüş meğer aa dostlar. miktar olarak az gibi görünse de az miktarla yeterli verim alındığı için sorun olmuyor.

  başarılı ben beğendim.

  11 ekim 2019 04:03

  4

  44. milkshake saç köpüğünden oldukça memnun kalmış biri olarak karşılaştırmalarla görüşlerimi yazmak istiyorum. saç tipim ince telli, boyasız ve orta boy.

  milkshake şekillendirme amaçlı kullanılabilecek bir ürün değil, bunu ise özellikle daha hacimli bir görüntü istediğimde kullanabiliyorum. saçlarım nemliyken alttan üste doğru uyguluyorum, aynı şekilde vigo kullanıyorsanız da uygulayabilirsiniz.

  verdiği hacim güzel ama çok uzun sürmüyor.

  kokusunu çok beğendim.

  hafif yapışkan bir his bırakıyor ama çok rahatsız edici de değil.

  genel olarak memnun kaldığım bir ürün oldu. teşekkürler!

  edit: pompalı şişede olmasını ise çok beğendiğimi söylemeyi unutmuşum.

  8 ekim 2019 20:25 8 ekim 2019 20:27

  1

  43. Bana sözlük ve loreal ekibi göndermedi, gittim parasıyla kendim aldım, şahsen kırıldım. saçlarım çok zor, fazla kabarık, kıvırcık, kuru, şekil almaz. O kadar övüldü ki almam lazım dedim. Sıradan vasat bir köpükten farkı yok, gayet sert, elektriklenmeyi tam kontrol edemedi, buklelerimi tam belirginleştirmedi. Neyseki parayla aldım, rahat rahat dökebiliyorum içimi. Tek güzel yanı pompalı şişesi olabilir ama o da alışık olmayınca problem çıkarıyor. 

  1 ekim 2019 15:46