sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.6
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (19)
 • oylar (19)
 • medya (3)

19. Tek kelimeyle harika. aradığım soğuk sarıya beni Ulaştıran şampuanı sonunda buldum ayrıca saçımı semsert tiftik tiftik yapmıyor. İlk iki yıkadama ben saçlarımda bir etki göremedim ama üst üste her yıkamada bunu kullandığımda dördüncü seferde tam etkiyi gördüm ve sıcak sarılar yerini soğuk sarıya bıraktı. Saçlarıma şampuanı sürüp beş altı dakika bekleyip yıkıyorum üstüne de saç kremi uyguluyorum ki o sertliği alsın diye ama kesinlikle kuaförlerden aldığımız mor şampuan kadar sertleştirmiyor. Kullanmaya devam edeceğim. Arayışta olanlara da öneririm.

14 mayıs 22:21

18. Biraz saç geçmişimden bahsetmek istiyorum önce böyle daha faydalı olabilir.doğal saç rengim açık küllü kumral. Zaten güneş görünce sararan halinden cesaret alıp muhtemelen hayatımda saçlarım için alabileceğim en kötü kararlardan birini alıp geçen yaz John friedanın açıcı spreyiyle yaz boyunca saçlarımı açmaya başladım kulak hizamdan aşağı doğru.Tabii ki güneşte açılan saç gibi olmadı dorelik barındıran garip bir sarı tonuna dönmeye başladı. Saçlarım zaten ince telli ve yavaş uzayan zor bir tip olduğu için ne kestirmeye ne de doğal tonumu yakalamak için baştan açtırıp boyatmaya cesarat edebildim. Bir sürü şey denemeye başladım.john friedanın mor şampuanı saçımı kazık gibi yapmakla kalmayıp hiçbir işe yaramadı.Mor boyalar, mavi boyalar aldım rengi biraz nötrlemek için yine tık yok. Tamam dedim uzayana kadar beklemekten başka çarem yok çünkü böyle daha çok yıpratıyordum saçlarımı. sonra bu şampuanı gördüm hadi bir de bunu deneyeyim dedim.üzerinde açılan kumral saçlar için dediği için bana daha uygun gibi geldi.

İlk kullanımda tam 5 dakika beklettim saçımda ve duşta kullandım.aman aman bir kurutma etkisi olmadı. Gün ışığında hiçbir fark yaratmadı.beyaz ışıkta belli belirsiz bir nötrleme vardı. İkinci kullanımda kuru saça etkisinin daha yüksek olduğunu bildiğimden saçımı bölümlere ayırıp boya sürer gibi sürdüm 7 dakika beklettim ve bu şekilde bayıldım. Saçım tam kurumadan bile hafif küllü durdu. Sanırım 2 kere daha kullandığımda istediğim tonu yakalamış olacağım.Benim gibi saçı çok açık tonda olmayıp dorelik/turunculuk olanlara kesinlikle öneriyorum.

9 mayıs 15:18

17. eveeet! çok mutluyum! bana çıktı ve benim oldu deneyimleme fırsatı sunulduğu için teşekkür ediyorum.

memnun kaldım mı? evet.

tavsiye ediyorum kokusu ve rengi zaten mest etti. diğer şampuanlarla alakası yok. saçım çabuk yağlanıyor bu 1-2 gün daha kokusu kaldı ve süreyi uzattı. loreal elseve serisinden gidiyordum hep zaten bu da bonus oldu!

deneyin derim.

9 mayıs 12:00

5

16. Saçlardaki turunculasmayi engelleyip saçı güzel soğuk bir kullu tona ulaştırmak için en kaliteli drugstore mor şampuanıdır kendisi.

Kokusu çok güzel hatta diğer elseve şampuanlarından bile çok daha iyi, pigmentasyonu çok başarılı mosmor bir şampuan insan korkuyor hatta saçına sürerken mor olur mu diye, ama merak etmeyin saçlarınızı asla mor yapmayacak.

Mor şampuanlarda tek yıkamada acayip etkiler gösteren şampuanlar saca çok daha kolayca zarar veriyor, sonuçta saç rengini bir nevi değişiyor bu saca zarar verir, bu yüzden ben düzenli kullanımda etki edenleri daha çok seviyorum.

Elseve de öyle, ben 3 günde bir saçlarımı yıkıyorum ve son 2 haftada her yıkamamdan sonra bu şampuanı kullandım, benim açık kumral saçlarımda bile gözle görülür bir etki yarattı. Saçlarını mı boyattin diyen bile oldu şaşırdım. Saçlarımın uçları çok açık sarı ve boyları koyu sarı-

acik kumral tonlarinda, uçlarında grilesme ve boylarında da baya kullulesme gözlemledim.

Ben bu şampuanı şu şekilde kullanıyorum, saçımı bir kere şampuanlayıp duruladiktan sonra tüm saçıma bunu iyice yedirip 5-7 dakika arası bekliyorum. Maksimumum verim almak için. Saçı yıpratma konusunda, ben saçlarıma düzenli yağ bakımı yaptığım için şampuanın negatif bir etkisini gözlemlemedim ama sonuçta saçınıza cila artırmaktan daha kötü olamaz değil mi ? Biraz saç bakımıyla üstesinden gelinebilir.

Tek kötü yanı şişesinin küçük olması :( biraz daha büyük olsun ve daha uzun dayansın isterdim.

Dahasi, saçlarını platin yapan arkadaşım evime geldiğinde saçları baya sarilasmisti ve bunu sürüp 10 dakika bekleyince resmen acayip grilesti çok şaşırdık. Daha çok işlemli saçlarda daha iyi etki ediyor sanırım mor şampuanlar.

Boyalı sarı saçların kurtaricisin elseve.

30 nisan 00:13

5

15. 2 gün önce gratis indiriminden 14,90’a edindim bu şampuanı. Saçlarımın uçlarında sarı ombreler var. Platine yakın değiller ancak açık olduklarını söyleyebilirim. 1-1.5 ayda bir cilaya gidiyorum ancak çok çabuk akıyor boya benim saçımdan, bu yüzden saçımdaki turunculaşmayı önlemek için mor şampuan almak hep aklımdaydı. Hazır ulaşması kolay bir yerde, bildiğim bir marka olunca denemek istedim.

Duşta saçımı ikiye ayırıp boydan uca sürerek köpüttüm, sonra da elime tekrar alıp arkada tekrar sürerek her yere yedirdim ve saçımı yukarda topladım. Kokusu çok güzel, ilk mor şampuan deneyimim olduğu için pigment falan anlamıyorum ama baya pigmentli ki sadece yedirirken bile elimi mosmor etti. 

O saçımda beklerken maskedir, peelingtir onlarla ilgilendim. Sanırım 3 dakika falan bekledi. İlk etapta başıma ne geleceğini bilmediğimden çok bekletmek istemedim. Ama 5 dakikaya kadar yolu varmış benim saçımda. Durularken her yer mor oldu ama herhangi bir iz kalmadı. Elimdeki morluklar da duşun sonunda kaybolmuştu. Gelelim etkilerine,

Saçımı deli gibi kuruttu. Diplerim kendi rengim, uçlarım da boyalı ve kuru olsa da şampuanımla gayet yumuşak oluyordu. Bununla Kendi doğal diplerime elimi sokamadım öyle bir keçeleştirme yani. Bunu tahmin ettiğim için duruladıktan sonra hemen arkasına tony and guy’ın reconstruction maskesini patlattım. Normalde bu maskenin mucizevi olduğunu düşünmüyordum ama bu andan itibaren düşüdüm. Maskeyi 2 dk beklettikten sonra yıkadım ve yumuşacık oldu saçlarım. Banyoda ıslakken pek anlaşılmıyordu ama saçımı kuruttuktan sonra turunculuğu kesinlikle kırdığını söyleyebilirim. Herhangi bir kurutma etkisi de kalmadı. Benim için haftada bir ve hatta iki haftada bir kullanılacak bir şampuan oldu ama maske desteği şart. Genel anlamda memnun kaldım ancak 2-3 yıkama sonrasına da kesin bakmak lazım. Unutmazsam fotoğraflayacağım.

28 nisan 18:06 28 nisan 18:07

14. Çoğu mor şampuanda olan saçları kurutma sıkıntısı yok.Çok fazla köpürüyor.Temizlik hissi veriyor. Saçlarıma sürdükten sonra 2 dk falan beklettim;aşırı grileşme saçlarımda morluk olmadı.Diğer mor şampuanlar 2 dk beklettiğimde daha gri bir renk veriyordu,daha hafif bir formulasyon gibi geldi bana.

26 nisan 12:17 26 nisan 12:18

13. Süslü sözlük çekilişinde edindiğim şampuandır. Üç yıkamadır kullanıyorum. Pigmentasyonu oldukça iyi. Bayağı mor bir şampuan. Diğer mor şampuanlarla karşılaştırmak gerekirse çok güzel kokuyor en önemlisi ise saçı kurutmuyor. Ulaşım kolaylığı olarak bakıldığında marketlerden alabilecek olmamız bu şampuanı öne taşıyor. Sarıdan kumrala geçtiğim saçlarımdaki doreliği bayağı nötrledi yalnız bir boya kadar etkili değil tabii ki. Tekrar alınabilir. 

22 nisan 21:08

12. öncelikle saçlarımın dipleri, artık açıcı kullanmayı bıraktığım için, daha koyuyken uçları platin sarısı. şampuanı saçımda 1dk beklettikten sonra uçların grileştiğini görür görmez şoka girip hemen duruladım ve sadece diplere gelecek şekilde tekrar şampuanladım. diplere yani koyu olan kısımlara etkisi aynı oranda olmadı ama kesinlikle işe yaradı. saçlarımı ayda 1 küllü boya ile boyuyorum ama diğer boyama zamanı yaklaştıkça diplerim turunculaşmaya ve çok sevimsiz bir hal almaya başlıyor. bu şampuan benim tam da o zamanlarda kullanacağım bir şampuan oldu. çünkü haftada 2 kere falan kullanırsam platin olan kısımların çok sevimsiz bir hal alacağını düşünüyorum.(gizlinot: yeşilimsi gri renk) tabii bana bu kadar çok etki etmesinin sebebi uçlardaki saçlarımın pek bir yıpranmış olmasından ötürü her türlü pigmenti anında emmesi de olabilir. son olarak evet diğer silver şampuanlar gibi bu da maalesef saçları kurutuyor. sonrasında yoğun nemlendirici bir maske kullanmakta fayda var. (gizlinot: bir dahaki uygulamada unutmazsam fotoğraf çekmeyi düşünüyorum.)

22 nisan 18:41

11. Geçenlerde saçımın yaklaşık yarısını platin sarıya kadar açtırdım, normalde saçlarım kestane. Biraz da grimsi beyaza dönsün diye almıştım bu şampuandan. İyice köpürtüp her yere eşit şekilde dağıtmama rağmen sadece saçlarımın orta hizasında rengi tuttu (lilamsı mavimsi yansıyan beyaz diyebilirim biraz holografik bi renk) saç diplerim ve uçlarım ise aynen sarı kaldı. Uçlarımda eskiden kalma boya olmuş olabilir geçen yıl bir dönem kızıldım çünkü ama dipleri niye tutmadı anlamadım süslüler:( boya konusunda hiç bilgili değilim, saçlarımı tekrardan boyatıp yıpratmak da istemiyorum kendiliğinden akmasını bekliycem mecbur, fikriniz varsa mesaj atın lütfen<3

22 nisan 11:32

10. süslü mesaj kutuma düşen bir mesaj ile gönderilen bir üründü. bu zamana kadar 1 kez kullandım. ilk kullanımda çok hafif bir değişiklik gördüm. ancak kokusu çok hoş, loreal in professional serisine göre saçı daha az kurutuyor. haftada 2 kez kullanmaya devam edeceğim. sonuca göre yine editlerim.

Not: blogger, youtuber ya da herhangi bir mecrada bu tarz bir paylaşım yapan biri değilim. daha önce para verip aldığım loreal mor şampuan hakkındaki yorumum sonrası iletişime geçilmiş. marketing çalışmasını gerçek kullanıcılara yönlendirmek çok anlamlı bir karar olmuş.

edit: süslüler, 3. kullanışım dün gece oldu, fiyatına göre oldukça iyi bir performans gösterdiğini düşünüyorum. dorelikleri ciddi manada toparladı.

22 nisan 09:35 29 nisan 10:33