yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (101)
  • oylar (116)
  • medya (17)
  4

  101. Kapatıcılığı -uygun fiyatlı olarak kullandığım ürünler arasında- en iyi olan concealer diyebilirim. Fakat... Her güzel şeyin kusuru oluyor. Gün içinde o kadar çok çizgileniyor, kuruyor ve çatlıyor ki göz altlarım yüzünden 10 yıl yaşlanmış gibi hissediyorum. Zaten bu göz olayından hiç yüzüm gülmemiş, alerjisi olsun morluğu olsun... Neyse efendim. "Sıva gibi, yapısı çok kalın." yorumlarını görüp şöyle demiştim, "Bana vız gelir, kuru, kapatıcı ve ağır yapılı ne kadar ürün varsa göz altıma sürmeliyim." Sonuç olarak, sıva gibi olmasa da bu neymiş ya...

  8 kasım 10:49 8 kasım 10:52

  2

  100. En son kullandığımda bazımla karıştırıp tüm yüzüme sürmüştüm, ertesi gün üç dört tane sivilce ile uyandım. bir de çok makyaj yapılcaksa çok çok az kullanıldığı sürece güzel bir kapatıcı. Ben fırçayla uyguluyordum iki tarafa da bir nokta kadar ve mor halkalarımı kapatıyordu. Hafif makyaj yapanlar için uygun değil bence, yaz boyunca kullanmadım. En son kullandığımdaki sivilce faciasindan da olabilir tabi.

  1 kasım 18:37

  4

  99. tüm yüze uygulanabilir olmasıyla beni cezbetmişti denemek istediğim için 2 ay önce almıştım. bu süre zarfında kullandım ve  beni aşırı memnun etti. kıvamı çok sıvı değil ancak ben fırçayla veya süngerle dağıtıyorum. hatta bazen fırçayla dağıtıp parmağımla pıt pıt üstünden geçiyorum. kuruyup pul pul olmaması ve çizgilere dolmaması açısından başarılı. kapatıcılığı da gayet iyi. bendeki rengi 321 eggshell. beyaz ve soluk bir ten renginiz varsa bu gayet başarılı.

  1 kasım 14:30

  5

  98. 322 ivory rengini aldığım kapatıcı.

   göz altlarım çok sorunlu değil ama kış ayları için daha yoğun kapatıcıları seviyorum. lorealin bu yeni kapatıcısı da shape tape'e muadil gösterildiğinden beri aklımdaydı. bir denemek istedim. asıl alma amacım ise bazen tüm üzüme fondoten uygulamadan sadece kapatıcıyla gerekli bölgeleri aydınlatarak yaptığım pratik makyajıma uygun bir kapatıcı edinmekti. 

   öncelikle rengi konusunda tereddütte kaldım, denemeden aldım. normalde medyada eklediğim karşılaştırmada görüleceği üzere kapatıcılarda "ivory" rengini kullandığım için bunda da 322 ivory'yi tercih ettim ancak açık buğday tenime biraz açık geldi rengi ne yalan söyleyeyim. sabah biraz hayalet kıvamına getirdi beni. (gizlinot: swh) bir ton koyu olsa tam olurmuş. neyse ki bronzerla vs. toparladım. 326 vanilla ya da 327 cashmere tonlarından birini tercih etseymişim daha iyi olurdu diye düşünüyorum.

   kapatıcılığı muazzam. gerçekten tok bir yapısı var, hemen sabitleniyor ve tabir-i caizse maske gibi kapatıyor. normalde kapatıcıyı hep sabitlerim ancak bugün denemek için pudra kullanmadım, herhangi bir bozulma-yağlanma gerçekleşmedi. beni şaşırtan ise göz kapağımdaki çizgilere dolmayıp alt kirpik dibimdeki çizgiye hafif dolmasıydı. tam tersi olur genelde. (gizlinot: swh)

   ürün miktarı 11 ml, gayet yeterli hatta fazla, elimdeki diğer kapatıcıların 7-8 ml civarında olduğuna bakılırsa. bereketli olacağını düşünüyorum. fiyat olarak indirimli fiyatını hak ettiğini düşünüyorum.

  özellikle koyu-mor göz altı sorunu yaşayan süslülere tavsiyemdir. ancak renklerine çok dikkat ederek seçim yapın. cildimde herhangi bir irritasyona sebep olmazsa devam edeceğiz kendisiyle inşallah.

   medyaya elim üzerinde denediğim ve diğer kapatıcılarımla karşılaştırdığım görselleri ekliyorum.

  edit: elimin üzerinde denediğim görsel "diğer sebepler"le kabine gönderildi. sözlük gün geçtikçe daha ütopik bir yer oluyor gerçekten.

  ilgili medya:
  1
  1 kasım 14:24 1 kasım 19:03

  5

  97. Bu ürün çekilişle elime geçmişti. Kapatıcılığı beni oldukça memnun etti nars ve mac ayarında kapatıcılığı var altına corrector bile gerekmiyor. Pudra ile sabitlerseniz de gün içinde çizgilere dolma hiç olmuyor. Ben oldukça memnun kaldım bitince tekrar alırım.

  1 kasım 13:37

  96. Yeni çıktığında büyük bir hevesle aldığım ve benim için hayal kırıklığı olan kapatıcıdır kendisi. Çok kurutuyor, çok cakey ve kalın duruyor. Sürdüğümde resmen gözaltımın nefes alamadığını hissediyorum sanki kil maskesi sürmüş gibi. Yüzümde kullanmayı denedim ama o da olmadı. Ve bence renklerinde de sıkıntı var kaç renk denediysem cildimle bütünleşmedi.Maalesef ben hiç beğenmedim bu kadar hayranı olmasına da çok şaşırıyorum. 

  25 ekim 15:02

  4

  95. 5-6 girdi öncesinde uzun uzun methiyeler düzdükten sonra beni üzen kapatıcı. ah be canım, neden böyle yaptın anlamıyorum ki!

  iki göz arasında burun kenarımda hem sağda hem yolda birer sivilce, birer tane sağ ve sol burun deliklerimin kıvrımlarında, sol gözümün ise alt kısmında hani gözeneklerin çoğaldığı yerde sivilce çıkardı. hem de ağrılı! ben ne yaptım bunları hak edecek nankör kapatıcı!

  sol gözümün tam alt kirpik çizgisinin altından gelmekte olan sivilceyi ne yapacağım bilmiyorum süslüler. :( ağrılı ağrılı geliyor. :(

  o kadar kullandım, hiçbir şey yapmayan kapatıcı durduk yere uyguladığım her yerde birer tane olmak üzere ağrılı sivilce çıkardı. inanamıyorum ya

  23 ekim 07:18 23 ekim 07:19

  5

  94. Bu aralar favorim olan kapatıcı. Benim gözaltılarım çökük ve mor olduğu için kapanması zor. Önceden age rewind kullanıyordum ve memnundum ama fondöten kullanmıyorum diye o kadar hızlı bitiyordu ki kyk ağlıyordu alma artık şunu diye. Bir de benim için tam anlamıyla aydınlık bir görüntüsü yoktu baking yapıyordum çökük gözaltılarım dolgun gözüksün diye o da bi süre sonra sıkmaya başladı. Ama bu kapatıcı tam aradığım gibi minicik sürüyorum ve ta-daa morluk yok. Ayrıca yüzümün belirli kısımlarına da sürüyorum çok güzel bi şekilde eşitliyor, aydınlatıyor. Tek sıkıntısı biraz yoğun ve alnıma bunu sürüp üstüne wet'n wild pudrayı sürünce cakey durdu. Ama genel olarak almalısınız şiddetle tavsiye ediyorum.

  14 ekim 21:48

  5

  93. 7-8 aylık bir kullanım sonucu yeniden başlığa yorumumu eklemek istedim, çünkü benimle aynı sorunu yaşayanlara belki bir nebze olsun yardımım dokunur.

  öncelikle tekrardan üründen bahsetmek gerekirse 11 mllik boyuyla fazlasıyla büyük,full kapatıcı ve kolay sabitlenen bir ürün(gizlinot: bir çok kapatıcı 7-8 ml arasında gramaja sahip) ve tabi çok az bir ürün gerçekten tüm göz altınızı kapatıyor. bu yüzden bu kapatıcı sürekli kullanımda bile uzun süre gider. biraz kendi hatalarımdan ve bunları nasıl çözdüğümden bahsetmek istiyorum.

  ürünü ilk kullanmaya başladığımda biraz fazla uyguladım(gizlinot: el alışkanlığı(: ) ve tabiki dağıtmakta çok zorlandım,cakey durdu v.s. ve tabi bir diğer sorun ürün çizgilerime doluyordu, pul pul görünüyordu bu yüzden pek elim gitmiyordu hatta satmayı bile düşünmüştüm sonradan. ama şöyle bir not geçeyim; o aralarda bulunduğum şehrin iklimi aşırı kuruydu,nem diye bir şey yoktu ve benim gözaltlarımda iki tane derin çizgi oluştu. 22 yaşında gözaltlarım çizgilenince tabi biraz moraller bozuldu. ardından bunun sadece kuruluğa bağlı olduğunu öğrendim. her neyse tabi benim çöl gibi olan cildime nemlendirici fayda etmiyordu ama mor gözaltlarımı kapatmak zorundaydım ve çözümü hepimizin evinde bulunan klasik arko kremlerde buldum(gizlinot: nivea mavi kapaklı olan da buna dahil(:) evet hani şu yağlı ve yapısı yoğun olanlar. bir parçasını gözaltıma ve göz kapağıma uygulayıp biraz emilmesini bekleyip o şekilde kapatıcı uygulayınca sonuçtan çok daha fazla memnun kaldım.

  kendi memleketime dönünce cildimdeki kuruluklar, gözaltımdaki çizgilenmeler geçti ve ürünle bir sorunum kalmadı. göz çevremin tamamı damarlarım yüzünden koyu renkte ve dediğim gibi az bir ürünle işimi görüyorum bu açıdan beni en çok memnun eden kapatıcı bu oldu şimdiye kadar çünkü geçen gün uyuyakaldım ve yüzümde sadece kapatıcı vardı. sabah kalktığımda hala daha silinmeden kaldığını görünce baya şaşırdım ve işin garibi neredeyse 20 saate yakın yüzümde kalan kapatıcı oksitlenmemişti.

  şu an havalar soğuduğu için cildim kurumaya başladı ve arko kreme geri döndüm. göz çevreme, burun kenarlarıma ve dudagımın kenarlarına sürüyorum. kesinlikle o pullanmayı yok ediyor. ve yağ bezesi filan da oluşturmadı. benim gibi üründen başlangıçta bu sebeplerden memnun kalmayan varsa lütfen bir de bu şekilde deneyin. drugstore da alınabilecek en iyi kapatıcılardan birisi kesinlikle.

  12 ekim 18:25

  4

  92. Gratis indiriminden 38Tl'ye almıştım, "fawn 323 chamoıs" rengi ten rengime uydu, gözlerimin altı genelde mordur. Renk tonu olarak bir tık koyu rengin göz altını nötrlediği söylense de ben yine de ten rengime uygun olanı aldım. Ürünün performansına gelirsek ben şahsen beğendim, daha önce kapatıcı deneyimlememiş biri olarak beni tatmin etti. Kullanmadan önce göz altlarını güzelce nemlendirmeliyiz çünkü kuru göz altına sürdüğümüzde pul pul bir görünüm oluyor, ancak nemli göz altına sürdüğümde gayet doğal ve taze duruyor. Ürünü bence direkt her yere sürüp sonra dağıtmak yerine sırayla sürmeliyiz çünkü yapısı gereği hemen sabitleniyor ve sonra dağıtamıyorsunuz, ben önce kendi aplikatörüyle sürüyorum, ardından bir fırçayla hafifçe dağıtıyorum en son ise süngerle yediriyorum, acelem varsa sadece süngerle de yedirebiliyorum, bir anda fazlaca ürün sürmemenizi öneririm, katman katman bir görünüm olabilir. pudrayla sabitlemeye ihtiyaç duymadım ama göz altı yağlananlar pudra kullanabilir.

  12 ekim 17:36