yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.1
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (130)
  • oylar (143)
  • medya (17)
  2

  130. (link: https://www.suslusozluk.com/l-oreal-paris-infaillible-more-than-kapatıcı?i=1012230 bu girdim de) bahsetmiştim ve şuan bitirmek üzereyim düşüncelerim daha netleştiği için yeniden yazmak istedim. 

  benim için tek artısı gramajının fazla olması ve yaklaşık bir, bir buçuk sene kullanmış olmam ama bu tekrar almama yetecek bir sebep olmadı. fiyatı da almış başını gitmiş indirimli fiyatı bile çok fazla bence. diğer bir eksisi yapısı çok ağır ve kışın özellikle çizgilere dolması, kuruması ve çatlaması hoşuma gitmedi. bu yüzden tekrar almayacağım.

  çok kuru göz altlarınız yoksa ve çok kalın kapatıcılardan hoşlanıyorsanız seversiniz. 

  11 mayıs 22:08

  3

  129. ülkemize gelmeyen renkleri olduğuna inanmak istediğim kapatıcı çünkü en açık rengi bile yeterince açık değildir. denemeden online alacak, beyaz tenli süslülerin dikkatine.

  6 mayıs 14:29

  5

  128. Cashmire rengini aldığım, henüz evde kullansamda kalıcılığından memnun kaldığım bir ürün oldu. Gri gri durmasın diye düşünerek vanilla rengini almaktan vazgeçtim ama alsam olurmuş sanırım aydınlık bir görüntü icin. öncesinde sebamedin yüz kremini göz altlarıma da getirdim. aplikatörü çıkardığımda üzerindeki ürünle göz altlarımı ve göz kapaklarımı tamamen kapatabiliyorum. parmaklarımla hafif yayıp eklipsin karıştırma fırçasıyla pıt pıt vurarak oturtuyorum. normalde kullandığımdan az miktarda bir transparan pudra ile de sahipledim. artıp giden kurlar ve diğer vergi bindirimleriyle fiyat arşı alaya çıkmazsa sürekli kullanacağım bir ürün olabilir. mercimek kadar kullandığımdan uzun ömürlü olacak bir ürüne benziyor.

  5 mayıs 15:39


  127. kapatıcılığı yüksek çizgileri doldurmayan bir kapatıcı yapıısı çok hafif sürülümü kolay süngeri büyük bu konu da avantaj az bir uygulama ile bile rahat kapatıyor.

  22 nisan 03:35

  126. Bana uzun süre alsam mı almasam mı diye düşündürten, özellikle sosyal medyada sıkça karşılaştığım kapatıcı. Hali hazırda (gbkz: maybelline instant anti age concealer) ve (gbkz: maybelline fit me kapatıcı) kapatıcıları kullanıyor ve çok memnunum. Fakat biraz reklamların gazına biraz da Kadınlar Günü Watsons online indirimine denk geldiğim için(gizlinot: 44,95 TL) satın aldım. Renk skalası oldukça geniş olduğu için öncelikle online almaya pek yanaşmadım fakat mağazalarda da denemek istediğim tonları bulamamıştım. Benim için kapatıcının tonu çok önemli çünkü günlük makyajımda fondöten kullanmıyor, sadece göz altı morluklarımı(gizlinot: genetik) kapatmak için kapatıcı kullanıyorum. Bir keresinde Gratis 'te 321 Eggshell rengini denedim; beni hayalet yapıp, morluklarımı kapatmak yerine grileştirerek daha da belirginleştirmişti. Amacım uzun süredir vazgeçemediğim Instant Anti Age (03 Fair) ve Fit Me (15) kapatıcılar ile aynı tonu tutturabilmekti. Uzun internet görsel araştırmalarım sonucu(gizlinot: swh) biraz da gözümü karartarak 323 Fawn tonuna karar verdim. Vee nokta atışı, pişman olmadım. Kapatıcılığı yüksek, çabuk sabitleniyor, biraz çizgilere doluyor (bu göz çevresi-cilt yapınıza da bağlı biraz, önden gözaltlarını bol nemlendirip, sürüp dağıttıktan sonra sabitlenmeden önce hızlıca transparan pudra ile üstünden hafifçe geçilmeli) ve çoğu kişinin de belirttiğini gibi günlük makyaj için bir "pıt" yeterli. (gizlinot: swh) Ben sadece tonu konusunda çok tedirgindim çünkü hiçbir mağazada denemek istediğim renkler kalmamıştı. İnternette de diğer markaların tonları ile karşılaştırmalar eksikti ve tam renk muadillerini bulamadım. Karşılaştırmalar genellikle yapısı, sabitlenmesi ile ilgiliydi. O yüzden özellikle burada paylaşmak istedim; tonu konusunda tereddüt eden (Instant Anti Age (03 Fair) veya Fit Me (15) kullanmış) süslü var ise 323 Fawn tonu elde etmek istediğiniz kapatıcılığı sağlayacaktır.

  15 nisan 00:42 15 nisan 00:58

  125. genetik mor olan göz altıma ne sürsem kapatmazdı gri olur kalırdı. bu kapatıcıyı bi arkadaşımda denedim ve o kapanmayan göz altımı gayet kapattı. kullanmadan önce nemlendirici sürmek gerekiyor benim cildim kuru oldugu icin bol nemlendirip sürüyorum. bereketli bi ürün her gün kullanmama rağmen kaç ay bitmedi

  5 nisan 21:34

  124. göz altı morluklarıyla başım dertte olduğu icin kapatıcı arayışındayken bu çok övülen kapatıcıyı aldım. ilk önce söylemek gerekirse övüldüğü kadar güzel olan bir kapatıcı değil maalesef. göz altı çizgilerime doldu ve kuruluk yaptı. yüz içinde kullanılan bir kapatıcı olduğu icin çok iyi nemlendirmeme rağmen alnıma sürdüğüm an pul pul olup döküldü. 

  diğer bir konu ise renk skalası. çok beyaz tenli olduğum için tüm yüz ürünlerinin en açık rengini alıyorum ama bu ürünün yorumlarını okuduğumda en açık renginin kireç gibi durduğunu okudum. en açık renk benim morluklarımı kapatmayacağını bildiğim için 327 numarasını aldım ve bebek gibi oldu. hala biraz açık ama çok göze batmıyor. 

  bir daha bu kapatıcıyı alır mıyım, bilemiyorum. şahsen bu fiyatı vereceğime piyasada buna yakın hatta çok daha iyi olan uygun fiyatlı ürünler var.

  27 mart 18:01


  4

  123. 321 numasına sahip olduğum kapatıcı.

  yüksek kapatıcılığa sahip, mercimek kadar bir nokta bile göz altını kapatmaya yetiyor. Bu açıdan bereketli bir ürün. Ancak Yapısı çok kuru, cizgilere doluyor. (gizlinot: Cizgilerime dolmayan kapatıcı da yok gerçi. Göz altım çok çizgili, sorun bende olabilir. )

  ürünü ben şu şekilde kullanmayı sevdim;

  iyice nemlendirdiğim cildime ve göz altıma bir nokta koyup nemli süngerle dağıtıyorum. Göz altımı ise fırçama çok az pudra alarak ve o pudranın fazlasını atarak sabitliyorum. (Bu şekilde daha az doldu çizgilere) Bu şekilde cildim ve göz altlarım kusursuz duruyor. Bu uygulamayı yazın daha çok seviyorum çünkü yazları yağlıya dönen karma cildimde tüm gün kalıyor ve çok az miktar uygulayıp sadece renk eşitliği sağladığım için yüzümde ağırlık hissetmiyorum.

  7 mart 04:24

  3

  122. Bende 326 Vanilla rengi bulunan, oldukça yüksek kapatıcılığa sahip pudralı kapatıcı. Tarte shape tape muadili olduğu söyleniyor ama onu kullanmadığım için bu konuda yorum yapamayacağım. Ben göz altlarımı kapatmıyorum, o bölgeden şikayetçi değilim. Kapatıcılığı yetersiz olan bir fondöten/bb krem sürdüğümde büyük görünen gözeneklerimi ve sivilce lekelerimi kapatıyorum. Bu konuda oldukça başarılı bir ürün. Kesinlikle çok kapatıcı ve her türlü kusuru yok edip cildi porselen gibi yapıyor. Doğallık arayanların hoşuna gitmeyebilir ama ben bu porselen görüntüyü seviyorum. Kurulukları ve pütürleri inanılmaz belli ediyor. Hatta olmayan kuruluklara bile doluyor. Öncesinde cildi ciddi anlamda nemlendirmek gerekiyor. Ancak bir keresinde fondöten gibi tüm yüzüme sürdüm ve 1-2 minik sivilceye sebep olduğunu düşünüyorum. Bu durum epey üzdü beni. Biterse asla tekrar almam ama bitirene kadar lekelerimi kapatmak için bölgesel olarak kullanacağım.

  6 mart 23:07

  4

  121. Evet kuru evet yakından bakıldığında kötü görünebiliyor ama buna alışınca başka hiç bir kapatıcı yeterli gelmiyor bunun verdiği porselen gibi kapanmış göz altı görüntüsüne alıştıysanız geçmiş olsun.

  6 mart 18:29