0.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (1)
  • oylar (0)
  • medya (0)

1. geçen sene başında paraya kıyıp amerika´dan getirtmiştim kendisini. nötr-sarı alt tonlu ve açık renkliyim, 202 creamy neutral rengini sipariş etmiştim ama bana biraz koyu kaçtı. beyaz pigmentle falan rengini açıp kendime göre ayarlayabiliyorum. bu fondoteni benim gibi yüzü pürüzlü olup illa mat olsun diye inat etmeyenlere öneriyorum. Suratımı ne kadar peelingle arındırsam da küçükken geçirdiğim şu çiçeği sağolsun suratımda iz bıraktı. bunun yanında ayva tüyleri falan derken kendi adıma ıslak bitişli fondotenleri tercih etmekteyim. madde halinde özetlemem gerekirse;

- ürün 30 ml lik plastik tüpte geliyor. kapağına aşırı derecede akma yapıyor. durumu ters muhafaza ederek kontrol aldım ama gene de can sıkıcı olabiliyor benim gibi bu konulara takiksanız.

- güneşten koruma faktörü 15, octinoxate adlı kimyasal koruma içermekte. bir de formülasyonda alkol üçüncü sırada. bu konuda takıntılı değilim ama alkol içerikli ürünlerden uzak durmak isteyenler için değil bu ürün.

-başka farkettiğim bir konu da formülasyonu lancome teint miracle ile hemen hemen aynı olması (listelerindeki ilk 5 madde aynı yanlışım yoksa). Her zaman ki gibi lancome kendi fondotenini yeni formülasyona soktu ve formülasyonları tamamiyle örtüşmemekte.

- ıslak bitişli fondotenler gibi dokunma ile transfer oluyor. kalıcılığı çok uzun zamanlı değil. Pudra ile sabitleyip kalıcılığını attırabilirsiniz.

- silikon yapılı olduğundan gözeneklerimi belli etmeden güzelce örttü.

- bu ürünü sadece amerika´da satışa çıkardılar ama loreal´i bunca süredir takip ediyorsam kesin avrupa ülkelerine değişik bir isimle piyasaya sürecektir.

-üsteki maddeye ilaveten: bu serinin kapatıcısı da bayağa ortalıkta dönmekte. fondoteni gibi içerisinde yüksek derecede alkol bulunmakta, bu nedenle gözü hassaslaşıp yanan youtuberleri gördüm. buna rağmen kullanıp çok memnun olanı da gördüm. eğer denemek isteyen varsa diye yazmak istiyorum, loreal true match kapatıcıyı toplatıp yeni formülasyonla "perfect match" adıyla tekrar raflara koydu. Formülasyonlara baktığınızda bire bir aynı olduğunu görebilirsiniz.

loreal pro-glow concealer:

https://www.ulta.com/infallible-pro-glow-concealer?productId=xlsImpprod16211147

loreal perfect match concealer (inhaltsstoffe kismina tikladiginizda listeyi görebilirsiniz):

https://www.dm.de/l-oreal-paris-concealer-perfect-match-ivoire-p3600523500154.html

ukte: (yazar: senasienna)

10 şubat 17:28