yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (340)
  • oylar (198)
  • medya (7)
  3

  340.  yanaklarımdaki kurulukları çok belli eden ve cildimle bütünleşmeyen fondöten. Kuru ve karma ciltlilere uygun olduğunu düşünmüyorum. Bence tek iyi yanı nispeten uygun fiyatlı ürünlere göre renk seçeceğinin fazla olması. 

  1 saat önce

  339. yapısı oldukça sıvı olan bir fondöten. kapatıcılığı orta, yapısı incecik, ciltle çok güzel bütünleştiği için rahat rahat ikinci kat geçilebiliyor ve kapatıcılığı yükseliyor. t bölgem çok yağlı ama gün içinde t bölgemde kusma veya parlama yapmıyor. özel günlerde de kullanıyorum, üzerinden biraz transparan pudra ile geçtiğimde yerinden bile oynamıyor. çok ama çok sevdiğim bir fondöten, denediğim uygun/yüksek fiyatlı fondötenler arasında açık ara en önde.

  dün 19:32

  3

  338. Kullandığım ikinci fondöten, önceki Nyx'ti. Karmadan kuruya dönük cildime gidecek iyi bir fondöten arayışım devam edecek yani şişesi bitince farklı bir marka denemeyi düşünüyorum. Koyu buğday tenliyim, cilt tonuma giden kapatıcıyı bulma konusunda biraz sorun yaşıyorum. Rose beige'ini kullanıyorum bir tık koyu geldi ama yazın hafif yanık ten gibi kullanılabilir. Dokusu biraz ağır ama iyi kapatıyor, boyun altımdaki batık izlerini dengeliyor. Tabii bunun için biraz fazla ürün alıyorum o da ilk başta ağırlık yapsa da gün içinde hissi geçiyor. Kapatıcılığını şahane olmadığı için doğal duruyor hatta arkadaşım aa yüzünde bir şey yok sandım demişti. Fiyat performans olarak tavsiye ederim ama n'olur nolmaz tenime uydu dediğinizden bir ton daha açığını alın.

  5 mayıs 12:33


  337. loreal'in ürünlerini içeriği nedeni ile maskaraları dışında pek kullanmazdım. ürün fazla beğenildiği için fiyatı nedeni ile bir sanş vermek istedim. ama gayet güzel.. şaşırttı. gün içinde dağılma kuruluk yapmadı.hafif kadife hissi verdi. içinde minik ışıltılar var onlarıda çok sevdim. alırken bir tık koyu rengini almışım ama yazın gayet ideal bir renk oldu. ancak kuru ciltlere uygun bir fondeten değil altına iyi bir nemlendirici ile kullanılabilir.

  2 mayıs 12:25 2 mayıs 12:36

  5

  336. İnfalliable ile bunun arasında kalmış ve tercihimi bundan yana kullanmıştım. Memnun kaldığımı söyleyebilirim.

  Sıvı bir yapısı var, ciltle çok güzel bütünleşiyor. Ciltte ikinci bir deri gibi durmuyor. Ayrıca pudralı yapısı olduğundan ötürü üstüne ayriyeten pudra geçmeye gerek kalmıyor. True match isminin hakkını veriyor yani. Pürüzleri çok güzel gizliyor. çıkıntı çıkıntı durmuyor pürüzler ve komedonlar. Ortadan yükseğe bir kapatıcılığı var. Sivilce izlerimi rahatlıkla kapattı. Oldukça hafif bir yapısı var, su gibi. Çok beğendim ve bitince kesinlikle yeniden alacağım.

  Loreal markasından normalde pek haz etmem ama bu ürüne bayıldım. Ancak tek bir kusuru var ne yazık ki. Oksitleniyor. 10 dakika sonra 1-2 ton koyulaşıyor. Bunu baştan bilseydim 1-2 ton açığını alırdım. Elimdeki ürünü satın almadan önce bizzat denemiştim mağazada ve tam olmuştu. Keşke hemen satın almak yerine biraz gözlemleseydim. Neyse sağlık olsun.

  1 mayıs 20:12 1 mayıs 20:15

  335. Çok rağbet gördüğü için içten içe merak edip aldığım fondöten. Sarı alt tona yakın bir nötr ten rengine sahip olduğum ve eski formülasyonundaki en açık renk bile uymadığı için hiç şans vermemiştim. Ama yeni formülde kendime 1N rengi tam uydu. Hiç fondöten fondöten durmuyor. Nemlendirici kullanmayı unutsam bile gayet güzel idare ediyor. Tek kararsız kaldığım konu içinde ışıltılar var ve ciltte bazen ister istemez görüyorum gibi. Onun dışında su gibi bir yapısı var. Bence en güzel süngerle uygulanıyor. Elimdeki fondötenler biteceğinde sanırım tekrar alırım.

  4 nisan 21:42 18 nisan 15:36

  5

  334. valla önceden baya uzak durduğum fondöten. çünkü çok kuru ciltliyim ve ture match de oldukça kuru bir fondöten diye biliyorum. fakat sonra kısa bir zaman önce -sanırım 3-4 ay kadar- formülünü yenilediler ve içeriğinde nemlendiri vitamın falan varmış galiba. bir de iki hafta kullanımda ciltte gözle görülen kusursuzlaşma vaat ediyor. valla benden demesi süslüler gidin alın. ben bayıldım ve verdiği vaat de çok doğru cidden yüzüm daha güzel görünüyor kullandığımda.

  4 nisan 21:18


  333. daha önce söylenmiş biz de doğrulayım; kuru ve kuru-karma ciltlere uygun olmayan ürün.

  benim şöyle enteresan bir durumum var. yüzüm bir kısımda çok kuru, bir kısımda sebum kusan yapıdadır ve hormonal iki üç sivilcenin haricinde akne eğilimli olmayıp sürekli kapalı komedon üretir kuru kısımlarda. bu nedenle anti komedojenik bir ürün arıyordum günlük kullanım için. fakat drugstore'larda çalışan, gerek marka'nın kendi satış danışmanı gerek mağazanın satış danışmanı kimse bir ürünün anti komedojenik özelliği taşıyıp taşımadığını bilmiyor. zira bence bizim genlerimizde herkesin çok eğilim taşıdığı bir cilt sorunu olan komedon'a dair kimsenin bir fikri yok. ben komedondan bahsettiğimde ise ''haa pütürlü yapıyı kapatmak, yok etmek istiyorsunuz'' diye anlayıp infallible tarzı ağır bir fontöten önermişlerdi bir de. ''hayır ben onun oluşumunu tetikleyecek yapıda bir ürün kullanmak istemiyorum. hani su bazlı olan, yağlı olmayan ama kurutmayan falan'' diye düzelttiğimde bile ''Hağ bu bir şey yapmaz'' cevabını alınca koyverip kendim inceledim alternatifleri. öncelikle ton aralıkları bence çok başarılı. ben bazı bölgelerde sarı bazı bölgelerde pembe alt tonluyum ve bazı fondötenler çok sarı bazıları ise çok açık soluk duruyordu. pembe alt tonlu bejleri çok doğal, çok kararında. neyse baktım ayrıca mineralli cildi iyileştirme vaadiyle falan satılıyor bunu bir deneme amaçlı alayım, beğenirsem günlük kullanırım dedim. fakat suratıma filtre kahve tanecikli boya sürmüş gibi oldu. hiçbir ürünün dokusu yüzümü bu kadar taş gibi, kaya gibi kuru, bu kadar kötü hissettirmemişti. şu ''filtre kahve tanecikli boya sürmüş'' hissini nasıl daha iyi tarif ederim bilmiyorum. bu bir tek benim başıma mı geldi acaba? başına gelen ve dokunun hissiyatını tarif edebilecek daha iyi birileri varsa lütfen ifade etsin.

  sonuç: kuru ciltler, kombine problemli cilterde çalışmıyor. yağlı ve karma cilterde iyi performans sağlayacağına inanıyorum.

  31 mart 12:21 31 mart 12:24

  4

  332. Bu fondötenden önce fondötenlerin bende sivilce çıkardığını, cildimi çok kötü gösterdiğini düşünüyordum. Bir arkadaşımın önerisiyle aldığım ve 3 şişe kullandığımı hatırlıyorum. Kesinlikle cildinizde bir şey varmış gibi hissetmiyorsunuz, fondöten sürdüğünüz belli olmuyor ve gözenek görünümünü azaltıyor. Uzun zamanlar kullandıktan sonra sıkıldım ve kullanmayı bıraktım. Bu fondötenle ilgili tek sevmediğim şey, en açık rengini bile alsam yüzümde oksitlendi. Benim cildimle ilgili bir sorun mu yoksa fondötenin yapısı mı böyle bilmiyorum.

  22 mart 18:42

  5

  331. kaşık fırçayla uygulayıp en son süngerle pıt pıt yedirdiğimde cildimle mükemmel bütünleşen fondöten. kat kat sürmeye de müsait. bittikçe alınacak bir ürün benim için.

  3 mart 16:19