3.4
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (118)
  • oylar (27)
  • medya (8)

118. Kirpiklerden zor çıkıyor. Ürünün gramajı az. Fiyatına göre çok da bereketli bir ürün değil. Benim satın aldığım üründen mı kaynaklı bilemiyorum ama makarayısurmek için her açtığında içinden topak topak cikti.

16 haziran 09:28

117. Waterproof versiyonu hayatımda gördüğüm en en en zorlu çıkan maskara. Yağla çözülmüyor, suyla çözülmüyor. Temizleyeceğim diye göz kapaklarımı tahriş ettim. İyi performans bekleyenlere duyurulur.

16 haziran 02:12

116. Çok çok dikkatli sürüldüğünde, zira yapıştırma temayülü fazla, ortaya çıkan sonuç oldukça başarılı oluyor. en az akan maskaralardan biri. 

çabuk kuruma ve kirpikleri ağırlaştırma sorunu var maalesef.

Ama beni en çok rahatsız eden şey kokusu oldu. Bu maskaradan bildiğiniz petrol kokusu gibi bir koku alıyorum ben.

19 mayıs 16:32


3

115. Fiyat/performans olarak çok çok kötü bence, indirimde 30 tlye satılıyor ama çok çabuk tutkal kıvamını alıyor, zaman geçtikçe yapış yapış bir şeye dönüşüyor. Tamam, güzel hacim veriyor ama vazgeçilmez bir ürün değil. Tekrar almayı asla düşünmüyorum.

18 mayıs 17:02

114. memnun kalmadığım maskara. kendisini çok övülmesi üzerine almıştım. birkaç ilk izlenim videosunda etkisine bayıldım tam istediğim gibi uzatıyordu. aldım ilk denemelerimde aynı etkiyi yaşadım. upuzun çok güzel yaptı kirpiklerimi. ama... çok çabuk kuruyor. ciddi anlamda çok çabuk hem de. sanırım daha 3 haftadır kullanıyorum kendisini. benim favori maskaralarım sırasıyla maybelline lash sensational, one by one ve rocket volume. onlar bu kadar hızlı kurumuyor kuruduktan sonra bile beni bir müddet götüyordu. verdiğim paraya acıdım :( özür dilerim lash sensational affet beni bebeyimm.

5 gün sonra gelen edit: girdiyi yazdığım gün suni gözyaşından 4 damla damlattım ertesi güne kuruluğu geçmişti şu an hala idare ediyor.

14 mayıs 19:19 19 mayıs 09:45

113. birkaç ay önce bir indirimden almıştım bu maskarayı. ilk başta çok ıslaktı ve kirpikleri birbirine yapıştırıyordu dedim normaldir herhalde biraz kurusun düzelir. tam kıvama geldi derken tamamen kurudu maskara. yani toplamda 3 ay falan ancak kullanabildim sonra bildiğin topak topak oldu. ayrıca hassas göz problemi yaşayanlara ve lens kullananlara hiç uygun değil gözümü ovuşturuyordum sürekli bu maskara yüzünden. ve bir de akma yapıyor. 

13 mayıs 18:19

112. Arkadaşım geçen sene amerika’dan blackest black rengini getirmişti, normal versiyonu waterproof değil. çok beğendim bu maskarayı, too faced better than sex’in gün içinde akma yapmayan versiyonu, hatta lash paradise hem daha çok uzunluk hem de daha çok hacim verip kıvırıyor. Benim kirpiklerim kısa düz ve hacim olarak ortalama, dolayısıyla maskaranın hem hacim hem uzunluk vermesini ayrıca kıvırmasını bekliyorum. Bu maskara üçünü de sağlıyor. Tek bir eksisi kirpikleri biraz ağırlaştırması, ben o yüzden tek kat uyguluyorum. Mufe extensive lash’ten sonra en sevdiğim maskara oldu. Umarım türkiye’de satılan versiyonu da böyledir (lash extatic di galiba adı).

13 mayıs 12:56


111. vasat üstü bir maskara diyebilirdim lakin öyle bir akıyor ki . en ufak bir göz yaşarması yeterli.

12 mayıs 23:43

110. günlük ya da gece makyajı farketmeksizin yoğun takma kirpik etkisinde kirpiklerden hoşlanıyorum. Kirpiklerim orta yoğunluk ve uzunlukta hafif kıvrık. Türkiyeye ilk geldiğinde aldığım iki lash paradise hayatımda kullandığım en iyi maskaraydı. Önce kirpiklerimin üstünden fırçayla birkez geçip sonra alttan devam ediyordum maskarayı sürmeye.2 kat maskara sonrası  topaklanma, birleşme, örümcek görüntüsü asla oluşmuyordu. Hergün ve yoğun kullandığımdan maskaraları genelde 3-4 hafta içerisinde bitiririm o yüzden çabuk kuruyup kurumadığını bilemiyorum. Çok beğenip yılbaşı indiriminden 2 tüp daha almıştım. Daha önce kullandıklarımla alakası olmayan maskaralardı nedense. İkinci günde bile topaklanmalar birleştirmeler. Aldığım iki tüpte aynı şekildeydi. Bozulmuş olduklarını bile düşünmedim değil.  Nisan başında tekrar aldım o da çok kuru topaklanan bir yapıdaydı. Formül mü değiştirildi acaba diye düşünüyorum. 

Elimde atmaya kıyamadığım üç yarım tüple kalmıştım ki bugüne kadar.

Kuruyan lash paradiselarımıza çözümü sunuyorum: bepanthol. Bir instagram sayfasında özge ulusoy un kirpik uzatma amacıyla maskaralarına bepanthol krem koyduğunu okudum. Acaba maskarayı sıvılaştırır mı diye düşüp denedim. Lens solüsyonu/göz yaşı damlaları nı daha önce denediğimde maskaranın rengini açıp yapısını bozdular. Bepanthol kıvamını sıvılaştırırken rengini açmadı. Gün boyu gözümde kalan maskarada akma da olmadı ve maskaranın sürümü çok rahattı. kirpik uzatma etkisi konusundaysa bir fikrim yok. 

12 mayıs 23:17

109. O kadar reklam ve övgüden sonra beni hayal kırıklığına uğratan maskara.

Bundan önce maybelline'in rocket volum' express maskarasını kullanıyordum ve memnundum kendisinden. Fakat indirimde görünce, bir de müthiş yorumları okuyunca denemek istedim.

Ürünün ambalajı, paketlemesi bence muazzam, zaten l'oreal'ın diğer maskaralarından da biraz farklı bir tarzda. Bu yüzden de rafta kendini çok güzel beğendiriyor. Gelgelelim fırçası bana çok büyük geldi. Yalnızca kirpiklerimin orta kısmını kavrıyormuşum gibi hissettirdi. Bu yüzden ne iki kat sürebildim, ne de topaklı, tek kirpik varmış gibi duran görüntüye engel olabildim. Kalıcılığı ve siyahlığı gayet iyi fakat uygulama zorluğu nedeniyle beni maybelline'e geri döndürecek bir maskara oldu.

Buradaki bazı süslüler, biraz kuruduktan sonra daha iyi bir performans gösterdiğini yazmış. Biraz bekleyince bu girdiyi editlerim. 

28 nisan 12:40