l'oreal

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (79)
  • medya (13)

79. Likit ve krem Aydınlatıcı konusunda en başarılı bulduğum marka. Simli değil, sedefli, çok hoş ürünleri var.

Öncelikle glow drops alamamış süslüler için şöyle bir kıyaslama yapayım, true match likit aydınlatıcı ve yeni ışıltılı bazı simsizlik konusunda birebir aynı. Parlaklık açısından sıralama yapmam gerekirse glow drops>true match>ışıltılı baz. Şunu da ekleyeyim, makyajsız yüzümün bir yanına birini bir yanına diğerini sürdüm, baz olanı uçup gitmişken true match günün sonunda hala yanağımdaydı.

Bugün yeni stick aydınlatıcısının testerına baktım da o da sedefli, çok güzel tonda bir ürün. Ayrıca sürdükten sonra pudralaşıp güzelce tenle bütünleşiyor.

Yeni çıkan ışıltılı bitişli rujlarına da bayıldım. Ambalajları dandik görünüyor ama Mac'in frost serisine muadil olacak eğlenceli tonlar lazımdı bence drugstore'a.

15 şubat 20:00

78. (link: https://www.suslusozluk.com/gratis?i=729629 buradan geldim.)

oooo lgbtt exlusivity. ooooo minority rights. oooo diversity. women power.

dürüst olalım. ülke olarak amerika'ya göre 1800'lerdeyiz falan diyemem. puritan olmadık daha. ama amerika'ya göre 1940-50'lerdeyiz. ülkede herhalde pay gap araştırması olsa kadınlar ve erkeklerin arasında uçurumlar olur ki bu genelde batıda hourly rate olarak bakıldığında arada pek uçurum olmayan bir şey. ama kadınlar tercihi olarak mesaiye kalmıyorlar gibi şeylerle açıklıyorlar. türkiye'de bu direk hourly rate'de uçurumlarla olur.

asıl söylemek istediğim şeye geleceğim. l'oreal'i ya da en azından l'oreal türkiye'yi iki yüzlü buluyorum. l'oreal balmain koleksiyonu modelleriyle toplumsal bilinç vurgulayan bir koleksiyon. kadınların iş yerlerinde tacize uğradığı, kadın erkek çalışma oranlarında bu kadar uçurum olan bir ülkede toplumsal bilinç kasmak istiyorsan türkiye toplumunun büyükşehirler dışında yüzde 99'unun karşılaşmadığı olmayan siyahi asyalı duyarını bırak. o duyar gördüğüm kadarıyla televizyonda şarkı söyleme yarışmalarında veriliyor. ve türkiye'de ırktan dolayı ayrımcılıktansa ve mezhep ve dinden dolayı ayrımcılık var zaten. somali'li türbanlıyı yenikapı toplumu bağrına basar. afro amerikan jessica'yı da izmir toplumu bağrına basar. basıyor da.

eğer bir sosyal bilinç türkiye'de şirket bazında yaratılmak isteniliyorsa kadınlara ve lgbtt bireylere öncelik verilerek bu yapılır. satış endişeniz varsa kadınlar da olabilir. gay arkadaş zühtü emmi'ye maskülen sesini kullanıp heteroluk keserek discrimination'dan kurtulabiliyor. bu ülkede kadınların ve trans kadınların nefes alma rahatlığı ve erkeklere göre çalışma oranları hala en büyük sorundur. 2017'de değiliz. 1940-1950'lerdeyiz, en fazla kadıköy gençliğimiz 1960 ruhuna kayar. daha fazlası bu ülkeye büyük beden kalır.

en azından kazancını çoğunlukla kadınlardan çıkaran kozmetik sektöründe kadınların çalışma oranının düşük olmasına bir duyar olarak kadınlara ve trans kadınlara öncelik beklerdim ben. kadınlardan daha büyük bir sorunla yüzleşen tek grup trans kadınlar. yanına kadın eklerseniz çalışma imkanlarınız azalıyor bu ülkede. gerçekler böyle.

kopyalama feminizmi bu yüzden sevmiyorum. biz en son ne zaman kadınlar için bir eşit imkanlar dalgası geçirdik ki? en son 1934'deydi. daha da ilerlemedi.

15 şubat 17:37 15 şubat 17:38

77. son çıkarmış olduğu primerlardan luminizing olanının merry metals aydınlatıcıyla aynı olup olmadığını çok merak ettiğim marka. görselde sanki aynısı gibi duruyor ancak ve lakin tester'ı olmadığı için bakamadım ne yazık ki. görsel ekliyorum.

ilgili medya:
1
11 şubat 20:59


76. yurtdışında satılan ve çok sevilen hydra genius serisi gratise gelmiş. 

11 şubat 11:58

75. balmain ile işbirliği çerçevesinde çıkardığı rujlar rossmann marketlere gelmiş. bugün izmir/çankaya şubesinde biraz bakındım. ağır kokuları yok, elimde denediğim kadarıyla yapıları yumuşaktı.

yanık turuncu olarak tanımlayabileceğimiz fever rengine bayıldım. mavi renk rebellon isimli ruj, maybelline'in 892 numaralı midnight blue renginden çok daha güzel. maybelline ruju aldığıma çok pişmanım gerçekten. (gizlinot: çok kötü kokuyor ve oldukça morumsu bir mavi.) soğuk grimsi kahve olan legend rengi mac stone ruju hatırlattı bana. ama tam muadil diyemeyiz sanırım.

etiketinde sınırlı sayıda üretim ibaresi bulunan bu seri rujların fiyatı 44,99-tl.

elimdekiler bitene kadar makyaj malzemesi satın almayacağım için sadece bakmakla yetindim. ama güzel bir seri olmuş, hoşuma gitti.

ilgili medya:
2
7 şubat 17:00 7 şubat 17:40

74. dün aldığım bir habere göre yabancılarda görüp içimi çektiğim hydra genius nemlendiricisi şubat ayı içerisinde ülkemize teşrif edecek marka. bunun yanında üç çeşit (gizlinot: aydınlatıcı, gözenek küçültücü ve matlaştırıcı yamulmuyorsam) bazı gelmiş, yeni rimeller gelmiş ve true match kapatıcı değişmiş. (gizlinot: fit me gibi uzun dikdörtgen şeklinde tüplerdeydi yeniler, umarım formül değişmemiştir) ayrıca stick fondötenler, allıklar vs yerleştiriliyordu watsons ve gratis mağazalarında. sonunda l'oreal türkiye ekibine piyasayı takip edip talebe böyle güzel cevap verdikleri için teşekkür edebiliriz kızlar, bu gurur hepimizin! (gizlinot: okuyorlarsa buraları tabii)

26 ocak 15:47

73. balmain işbirliği ile çıkan rujlar yakında gratiste satılmaya başlanacakmış.

bir instablogger paylaşmış.

26 ocak 14:17


72. =sivilce

23 ocak 16:12

71. turbanli musluman bir kadini sampuanlari icin marka yuzu yaptigini duyunca "sksen(gizlinot: pardon) artik almam-kullanmam" dedirten marka.

hos amena khanin 2014 yilinda yazdigi israil karsiti bir tweet meydana cikmis ve kampanyadan geri cekilmis.

ama ben boyle gerzekce bir marketing-pr-ivir zivirini kabul edemem.(gizlinot: sen kim kopek?!) loreal bunyesinde bulunan tum markalar aklimda. kurus verirsem...... ayni sey nike icin de gecerli.

hello - erm - sorry ama sey... musluman bir kadin kendini pazarlayamaz. tum dunyanin izledigi spor musabakalarinda yarisamaz. makyaj yapamaz. yaparsada kocisine yapar. evinde ne bok yedigi de bizi ilgilendirmez.

ayrica; yillar gecsede, orama propaganda burama propaganda yapilsa da; bas ortusu dini bir emirden cok siyasi bir semboldur. (bkz: bahriye üçok)

https://www.youtube.com/watch?v=_0g6y2APGFg

neyse ya of. trajikomik.

22 ocak 22:58

70. geçen bir instablogger paylaşmıştı. yeni bazlar ve fondöten çıkarmış. fondöten stick formda ve bazlarınsa biri gözenek görünümünü azaltmaya yönelik, biri aydınlık bitiş için biri ise mat bitiş için. açıkçası iyi ürünler olduğunu düşünüyorum şu sıralar alamam ama alırsam burada hemen yorumlayacağım ya da burada alan olursa yorumları başlıklara rica ediciiim

22 ocak 17:47