yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (130)
  • medya (20)

  130. loreal ve maybelline markalarında türkiyeye  sınırlı ürün getirdiğini düşünüyorum. ne zaman gidip stantlarına baksam hep aynı hep aynı. maybelline ruj ve maskaraya takmış gibi hep o alanda yeni ürün getiriyor. artık baydı.

  18 kasım 12:35

  129. Bu hesabıma giremezken bir keresinde diğer hesabıma mail atıp size hediye göndermek istiyoruz lütfen iletişim bilgilerinizi yollayın dediler 2 sene oldu hediyeleriniz yalan oldu teşekkürler . Göndermeyeceğiniz ürün için ne diye mail atıyorsunuz anlayamadım . Rezillik bana göre.

  12 temmuz 2021 17:30

  128. instagram'da kendi l'oreal türkiye hesabında ve alt markaları olan garnier, maybelline, kiel's(gizlinot: sadece benim gördüklerim) hesaplarında gönderilerinin altı eleştirilerle dolunca her yoruma teker teker kopyala yapıştır cevaplar atan (bkz: işsizlik) saçma sapan bir politika izlemeye başlamıştır. "1989'dan beri deney yapmıyoruz" diye saçmalık(gizlinot: aslında düpedüz başka bir şey de neyse) akan gönderiler paylaşıyorlar, yorumlarda bunu soranlara "özelden dönüş yapıldı"(gizlinot: neden?) yazıyorlar, haklı olarak inanmayıp üsteleyenlere de çin'i yıllardır ikna etmeye çalıştıklarını yazıyorlar. buradaki çelişkiyi görmeyen yok zaten. işin komik tarafı bu, kimse inanmıyor söylediklerine çünkü aşırı bariz bir şekilde çelişiyorlar kendileriyle ama çok affedersiniz nasıl götleri tutuştuysa herkese tek tek dönmeye de devam ediyorlar. hatta bir yorum gördüm "neden herkese özelden dönüyorsunuz açık açık yazacağınıza" diye, ona da "sayın x hanım size de özelden dönüş yapıldı" yazmışlar. ödüm kopuyor bu girdinin altından da fırlayıp aynı şeyi yazacaklar diye.

  bu arada garnier'nin sertifika alması ve tüm cruelty free bloggerların bayılmasalar bile takdir edip cf listelerine almaları markaya bir an sıcak bakmama neden olmuştu ama garnier de utanmadan aynı 1989'dan beri saçmalığına katıldığı için, nyx gibi sonradan satın alınmış ve başından beri cruelty free olmuş bir markayla onu bir tutamıyorum. o nedenle garnier boykotum devam edecek sanırım.

  gerçekten ben bu şirket grubundan iğreniyorum. her fırsatta dile getirirdim bunu ama save ralph akımından sonra yaptıkları beni bile şaşırttı. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu, bu ne kendini bilmezlik, bu ne pişkinlik? nyx yazdım yukarıda ama l'oreal bünyesinde satılan hiçbir markaya kolay kolay elim gitmeyecek artık, çünkü bu olay cruelty free boyutunu aştı. o kadar nefret ediyorum ki bir kuruşum gitsin istemiyorum bu gruba. pazarlama tek başına kötü bir şey değil ama arkasında dağlara taşlara sığmayan bir fırsatçılık olduğu zaman, nerede bir akım olsa oraya damlayan kötü niyetli bir fırsatçılık olduğu zaman işte insanın o ekmeğe yağ süresi gelmiyor. bu kafa yapısındaki pazarlama anlayışı günü kurtarmaktır çünkü. sls zararlı diye duyulduğunda yılların sls'li şampuan pazarlayan şirketi en başında gelir "green beauty" etiketli şampuan çıkaranların. onun da içine sles koyar. sonra o duyulur sles içermez diye hop yenisini yapar. yılların en büyük hayvan zulümcüsü bir belgesel çıkınca dünyanın en büyük hayvan hakları savunucusu olur.

  ama bir değil iki değil, l'oreal artık bu tüketici bilinçlenmesinden pazarlama malzemesi çıkarma olayını sistematik bir hale getirmiş durumda ve insanlar artık yemiyor bunları. ve bu sefer l'oreal kaybetti gibi geliyor bana. politikası günü kurtarmak olan her şirketin pili bir yerde biter. bunların günü kurtarma anlayışı da tüketicinin bir sonraki bilinçlendiği ana kadar, kandır kandırabildiğin kadar. bu olay bu kafa yapısıyla firma yöneten, başka bir deyişle cin olmadan adam çarpmaya kalkan tüm yöneticilere çok güzel bir ders olur umarım.

  22 nisan 2021 12:21 22 nisan 2021 16:54


  127. lash paradise gibi hayatımın maskarasını çıkaran markadır ama benim için tüm zalim politikalarından dolayı bitmiş şirket mi firma mı mafya mı artık bilemedim ama neyse odur.. hem savunmasız canlılar olan hayvanlara hem de çalışanlarına yapmadığı fiziksel ve psikolojik işkence yoktur.

  hayatımıza o kadar yerleşmiş ki sabunundan tut parfümüne kadar ele geçirmiştir her şeyi.

  bünyesine aldığı güzel designer parfümleri bile mahvetmiştir. ele geçirdiklerini bile mahvediyor :d.

  2 gündür hisse senedi de düşmüş. şaşırmadım. 2021'de yaşıyoruz, çıkarı olan insanlar protesto etmese de değişen bir dünya düzenindeyiz. duyarlı insanlar çoğalıyor ve çoğalacak. kendilerini daha çok batıracaklardır.

  18 nisan 2021 01:16

  126. Ayşenur Yazıcı'nın 7 ay önce paylaşmış olduğu bir videoya denk geldim. l'oreal yaş uzmanı kağıt maskelerin üzerinde yer alan yaş ibareleri sahteymiş. maskenin üzerinde yer alan yaş ibaresinin etiketini kaldırdığınızda altında başka bir yaş yazıyormuş.

  ayşenur yazıcı'nın aldığı maskenin üzerinde de 50 yaş yazıyor fakat etiketi kaldırdığında 55 yaş ibaresi görülüyor. (link: https://youtu.be/oYjJUhVQH0g video linki)

  dünya devi markaların türkiye'deki satışları tamamen türkleri kazıklamaya yönelik zaten. bazısı bir ürünü yurt dışında farklı türkiye'de farklı içerikle satarken bazısı da ürünlerini kur bahanesiyle fahiş fiyatlara satıyor. l'oreal'in maskelerini bu şekilde satışa sunması da dolandırıcılıktan başka bir şey değil.

  14 mart 2021 19:58 14 mart 2021 20:02

  125. sol üstte raklamı çıkan trendyol reklamında "hediye etmelik setler"e bir bakayım dedim. 3 parça ürün (allık, kapatıcı, ruj) 179-TL. hem de 299 TL'den (evet 300 lira yani) inmiş. loreal. makyaj malzemesi, 3 malzeme evet. çok değil birkaç sene önce mac bu fiyatta değil miydi ben mi yanlış hatırlıyorum? ortada bir trendyol çakallığı varsa o da ayrı mesele.

  24 aralık 2020 16:29

  124. Türkiye ayağı berbat bir markadır. Ucuz hesaplara girisecek kadar düşüktür. Gratisin dehlemesine şaşırmamali, kalitesiz satış politikalari müşteriyi biktiran cinste.

  20 kasım 2020 14:11


  123. Ülkeden çekilse hiçbir eksiklik hissetmeyeceğim marka. Alt markaları da dahil hiçbir cilt bakım ve makyaj ürününü kullanmıyorum neredeyse. Cerave foaming gel'i bilmeden satın almıştım, sözlükten l'oreal'e ait olduğunu öğrendim sonradan. Onun da muadili illa ki bulunur.

  Gratis'ten çekilmesine de sevindim ne yalan söyleyeyim. Her kozmetik mağazasında stand işgal ediyor. Farklı şeyler görmek istiyoruz artık.

  5 eylül 2020 17:14

  122. çekilmesi imkansız olan marka çünkü lancome, ysl, khiels, the body shop, la roche posay, vichy, biotherm, cerave, nyx, maybelline ve aklıma gelmeyen birçok marka l'oreal'e ait. gratis zaten en son adı sanı duyulmamış markalar satmaya başladığı için oradan çekilmesine şaşmamalı.

  5 eylül 2020 15:21 5 eylül 2020 21:31

  121. lorealin çekilmesi demek nyx, estee lauder, mac cosmetics hepsinin toptan çekilip gitmesi demek, hepsi loreale bağlı. böyle bir şey olduğunu zannetmiyorum. gratis türk bir kozmetik marketi olduğu için kur fiyatlarında anlaşılamamış olabilir.

  Edit: mac ve estee lauder elca cosmeticse bağlıymış. Lorealin şirketleri: lancome, kerastase, kiehls gibi uzayıp giden bir liste. (yazar: blondiecurlyfries) nickli yazara uyarısı için teşekkürler

  5 eylül 2020 14:49 5 eylül 2020 16:47