sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (108)
 • medya (16)

108. popüler olan herşeye tepki duyduğum gibi buna da tepki duyuyorum.. izlemicem

4 ocak 11:17

107. Mantık hataları evet var ama gerçekten başarılı bir dizi. Ben çok akıcı ve farklı buldum. Oyunculuklar muazzam. Nairobi favorim.

4 ocak 00:00

106. 3 günde bitirdiğim dizi. pek dizi izlemem çünkü erken sıkılıyorum, çoğu izlediğim dizi yarımdır. ancak black mirror bandersnatch için 30 günlük ücretsiz netflix paketi indirince önüme çıkanı izledim, bu arada gerçekten kendine çeken bir platformmuş.

her neyse. bu diziyi de başlamamla bitirmem bir oldu. gerçekten çok severek ve duygudan duyguya koştuğum bir diziydi.

aşağıda her bir karakter için ayrı ayrı laflarım var, sonunda da dizi için:

-------spoiler-------

diziyi izlerken tek istediğim tıkır tıkır işleyen bir soygun olmasıydı böyle olmayacaktı tabii ki ama o planı bozan her durumdan nefret ettim:

tokyo, güzel, seksi ve fevri. izlerken en sinir olduğum 2. karakter, nefret- aşk ilişkisi oldu biraz bende. seyir zevki yüksek ama aşırı sinir geren bir karakterdi. o çıkınca ekrana diyordum kesin bir şey olacak, planları bozacak. durduk yere bizi geriyor ve berlin'e, nairobi'ye dediklerini unutmadık bitch.

rio: işteee ennn sevmediğim içerden adam, ekibin en gereksizi. izlerken zerre zevk almadığım, gerildiğim kişi çünkü bu çıkınca da tokyo gibi hatta ondan fazla geriliyordum, bok edecek her şeyi diye. tokyo ile aşkları da umrumda olmadı ikisinin neredeyse tüm sahnelerini atladım. zaten atladığım tek şey ikisinin ilişkisi oldu dizide. rio keşke sen ölseydin, oslo yaşasaydı da sen geberip gitseydin, omurgasız.

oslo, helsinki bunlar çok tatlılardı, tam görev insanları ne verirseniz yapıyorlar, sonuna kadar direniyorlar, canlarım. rip oslo.

moscow: tam bir baba hatta türk babası, duygusal mı duygusal, beni en çok etkileyen hatta bayağı ağlatan sahne onun ölümü oldu. rip moskow.

denver: yer yer beni gerse de yine de gülüşüyle keko kemerleri, dar paça stiliyle kendini izlettiriyor. moscow'a en az senin kadar üzüldüm dostum.

nairobi: kadın ya kadın! anaerkil yapacağım dediğindeki halini unutamıyorum. tam bir kalpazan, favori ve tek rehine torres'in biricik patronu. umarım oğlunu bulmuşsundur. insanın senin yüzünden ispanyolca öğrenesi gelir. torres <3 nairobi

arturito: sen mi gıcıksın, rio mu karar veremedim ama yine de ölmediğin iyi oldu.

alison: üff gereksiz ergen, seni de hiç sevmedim. başta üzüldüm falan ama sonra bi triplere girdin tuhaf tuhaf.

profesör: zekasına aşık oldum, başka bir karizması var, aşırı yükseldim kendilerine ama polisle ilişkisinin ciddi olması beni rahatsız etti. ondan sonra bir soğuma geldi bana. ama berlinle dostlukları başkaydı.

ve aşkım berlin: ahh berlin. şeytan tüylü devrim şehidim. ilk gördüğüm andan sevdim seni, aşırı doz gıcıklıkların olsa da başkaydın ya, ölümün beni hüngür hüngür ağlattı, seni çok sevdim hep de seveceğim hatta rüyamda gördüm ve seni kötü emellerime alet ediyordum. öyle heyecanlandırıyorsun beni. çav bella'yı senin kadar güzel söyleyen yok. senin yerine, rio, tokyo, arturito hatta tüm rehineler ölebilirdi yeterki sana bir şey olmasaydı. sana hırsız diyorlar doğru çünkü kalbimizi çaldın. <3

ciao bella'yı berlin ve profesör söylerken ayrı mest olmakla birlikte orada sanırım bunlar öpüşecekler diye gerildim, çünkü profesörden gay ya da aseksüel bir koku alıyordum. her ne kadar berlin alfa ve kadınlar için yaşayan biri gibi olsa da dizide her şey bizi şaşırtabilirdi.

dizide eksik bulduğum bazı kısımlar vardı elbette, örneğin ben aile görmek isterdim rehine aileleri, kaygılanan aileler, alison parker'a karşı 8 kişiyi öğrenen ailelerin isyanını görmek isterdim.

bunun dışında halkın soyguncuları tuttuğunu kanlı canlı görmek isterdim. biraz melodramaya kaçardı belki ama bilmiyorum daha çok etkilenirdim.

dizinin teması genelde söylenmiş, kapitalizm karşıtlığı vs. diye ama bence diğer bir teması da zihne karşı duyguydu. zihnin hazırladığı mükemmel bir planı hesaplayamayacağımız günlük ve basit duygular alt edebilirdi. insanın da yaratılışının böyle olduğu söylenir zaten, önce beden, sonra duygu, sonra zihin ve sonra tinsellik oluşur. aralarında bir hiyerarşi vardır, bedenin önceliği gelir, sonra duygunun. bu dizide de bunu gördük, her detay düşünülse de duygular es geçilmişti, duygular bastırılamazdı, duygular planlanamazdı.

--------spoiler--------

şarkılarıyla, ortamıyla, senaryosuyla, oyunculuklarıyla, süresiyle, her şeyiyle kalbimi kazanmış, en sevdiğim diziler listesine ilk sıralardan giriş yapmıştır. keşke bu şekilde kalsaydı üçüncü sezon gelmeseydi, bana bozacaklar gibi geliyor ama bilmiyorum izleyeceğim.

3 ocak 20:23 3 ocak 20:27

105. Yeni sezonunda soyguncuların geçmiş yaşamlarını işleyeceğini düşündüğüm dizi. 

Yoksa berlin’i Türk dizilerindeki gibi saçma bir sebeple aniden geri getireceklerini sanmıyorum. Yani umarım öyle olmaz.

26 ekim 2018 14:00

104. 3. sezonda neler olacağı hakkında en ufak bir bilgim yok ama berlin oynuyor ise izlenir. oynamıyorsa da izlenir.

26 ekim 2018 11:55 ed.26 ekim 2018 13:47

103. 3. sezon duyurusu yapıldığından beri berlin olmadığı için izlemeyi düşünmüyordum. şimdi tanıtımında gördüğümse, berlin'in geri geldiği.

uzun zamandır bu kadar heyecanlanmamıştım. hoşgeldin göynümün çiçeği:*

25 ekim 2018 23:12

102. Yeni sezon tanıtımında Berlin'i görünce yüreğim bi hop etti, nasıl özlemişimm. nolur duygularımızla oynamayın sayın netflix.

25 ekim 2018 20:19

101. Yeni sezonun (link: https://mobile.twitter.com/lacasadepapel/status/1055444923317653506?s=21 tanıtımında ) berlinin yer alması beni oldukça heyecanlandırdı.

Yoksa...

ciao bella eşliğinde dans edeceğim şimdi!

25 ekim 2018 18:15 25 ekim 2018 20:53

100. bir arkadaşımın; "profesör aynı arka sokaklar rıza babanın damadı ali'ye benziyor" dediği günden beri geceleri gözüme uyku girmiyor. ay gerçekten çok benziyor ya sinirlerim bozuldu. (gizlinot: swh) 

tanım: netflix'in popüler dizisi.

29 ağustos 2018 22:46

99. başıma bir iş gelmeyecekse tadımlık olduğunu düşündüğüm ve beğenmediğim dizidir.

29 ağustos 2018 21:49