la casa de papel

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (34)
  • medya (16)

34. ayıla bayıla izlediğim dizidir. gerçekten uzun zamandır bir diziden bu kadar keyif almıyordum. bu dizi bitmemeli. netflix ne yapsın ne etsin bu diziyi devam ettirsin. gözlemlerim doğrultusunda ciddi bir kitlesi oluştu. bence netflix bu durumu fırsata çevirir.

18 şubat 14:05

33. diziyi bitirdim spoiler olur mu bilemediğim için uyarıyorum sonuyla ilgili bir girdi olacak

Bence karakterler ne yapıyor onları bir göreydik iyi olurdu çünkü tokyo - rio aşkı yüzünden moscow öldü yani. EE peki naptılar niye göstermiyorsunuz :(

18 şubat 03:38

32. —————spoiler————--

tam 2 dk önce son 2 bölümü izledim ve yaraabbii 3 favori karakterim var idi 2’sinin sonu kötü bitti... n’aptınız abicim?

moskova’ya derin bir saygı besliyordum. baba-oğul ilişkileri çok hoşuma gidiyordu. son sahnelerinde gözyaşlarıma hakim olamadım. berlin, ah berlin... fedakarlığın, ölüme yürüyüşün... zaten vücudum dizi boyunca dopamin salgılıyor idi. üstüne gözyaşı, endişe ve son sahnenin verdiği buruk sevinç. karmakarışık oldum.

tebrikler müthiş diziydi👏🏻👏🏻

18 şubat 00:38


31. diziyi sonunda bitirdim de spoilersız bir yorum bırakmak istiyorum.

mesela; türkiye'de yapmaya kalk bu planı, hem de herşeyiyle kusursuz olsun. dizidekiler 1 ayda basacakken euro'ları, türk lirasının dünyadaki malum değeri yüzünden, bizde darphaneden çıkamazsın, oksijen azalmasından ölme tehlikesi yaşanır. yani öyle bir batmışlık. bu da bizim (link: https://foto.sondakika.com/haber/2017/11/11/darphane-550-yasinda-10231725_amp.jpg darphane)

17 şubat 23:57

30. Türkiye'deki etkisini spotify viral 50 listesinden takip edebileceğimiz dizi ahsjdjsk

Durum ektedir:

ilgili medya:
1
17 şubat 23:00 17 şubat 23:02

29. İzlediğim en güzel diziler arasına kesinlikle girdi. Benim için önemli olan tüm kararlerlerden kendime benzeyen özellikler bulmak kendimi onlarla özdeşleştirebilmek, onları anlayabilmek, empati yapabilmek çok önemli çünkü bu şekilde kendimi gerçekten dizinin içinde hissedebiliyorum. Bu dizide de aynen böyle oldu. Tamamen farklı karakterler, iyi oyunculuklar, ispanyolcanın diziye uyumu, olayların geçtiği mekanlar harikaydı tavsiye ederim kesinlikle. Ayrıca berlin kalp ben kalp denver kalp nairobi.

17 şubat 21:03 17 şubat 21:05

28. Çünkü aşkım çünkü pfrsfr :d

ilgili medya:
1
17 şubat 20:54 17 şubat 20:56


27. Boş vaktim var başlayayım dedim ama 2 bölüm izledim (gizlinot: Kıyamiyürüüm sana sen çoohk güzelsiin )

Çok beğendim şimdilik favorim komple Berlin beyefendi, Tokyo hanımın fiziği ve bizi sapyoseksüellere iten profesör bebek :d

16 şubat 14:37

26. benim için (gbkz: seksi) tanımını barındıran dizi.

(bkz: berlin)

(bkz: pedro alonso)

16 şubat 13:01

25. taze bitirdim de geldim.

yerleşik düzeni eleştiren ve çok güzel dersler veren harika bir ispanyol dizisi. öyle bir etki bıraktı ki üzerimde, ben aynı duyguyu bir de v for vendetta filminde hissetmiştim. bu ikisinde de suçlu tarafında gördüm kendimi hep. çok şey söylemek istiyorum ama benim için kelimelerimin bittiği yer burası sanırım. çok etkilendim, izlerken beni öylesine içine aldı ki çok beğendim gerçekten.

dizideki favori karakterlerimse, berlin ile profesördü. yeryüzünde bunlar gibi dünya nüfusunun %5i kadar adam olsa dünyanın kaderi değişir, idealistlik böyle olur dedirttiler bana her seferinde. ayrıca berlinle profesörün birbirine duyduğu o güven, aralarındaki sadakat bağı çok masum ve harika değil miydi sizce de?

***

spoilerımsı 

ahh berlin o son sahnede naptın sen. ciğerim soldu ağlamaktan.

spoilerımsı

***

son olarak; çok film izlemekten artık tatmin duygunuzu kaybettiyseniz, dorukları görmek istiyorsanız, uzun dizilere de adapte olamayanlardansanız, aradığınız kıyıda köşede kalmış cevher budur. izleyin, fazlasıyla tatmin olacaksınız.

#teamberlin #teamprofesör

(link: https://www.youtube.com/watch?v=VVPnyjkKevs şunu) da şuraya bırakayım. 

ilgili medya:
3
16 şubat 01:27 16 şubat 01:48