girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (88)
  • medya (20)

88. hayatımda izlediğim en güzel diziydi. çoğunluk gibi favorim nairobi.

--- spoiler

tokyo'nun o asi bakışları isyankar tavırları beni çok rahatsız etti dizi boyunca.

son sahnelerde özellikle nairobi'yi göstermedikleri için üzüldüm çünkü çocuğunu aldı mı helsinki'yle ev arkadaşı oldu mu merak etmiştim swh. sonu eksikti bence ve keşke bir sinema filmiyle soygundan sonraki hayatlarını gösterseler.

---spoiler

kısacası kesinlikle öneriyorum.

15 mart 02:21

87. dizideki profesörü (bkz: alvaro morte) instagramdan takip edip evlenme teklifi ettim. böyle bir şeyi ergenlik dönemimde bile yapmamıştım sfksjf. siz düşünün artık nasıl bir dizi olduğunu.

tanım: beğenmeyenleri dövmek istediğim dizi.

14 mart 12:10 14 mart 12:11

86. ————— SPOILER —————

Tokyo:en başından beri nefret ettim, o çocuksu hareketleri grubu hiç düşünmeyişi beni benden aldı, keşke geri dönmeseydi diyeceğim ama gruba yardımcı olucak ekstra insan lazımdı.

Rio: tokyosuz yaşayamam tavırlarını yaşına bağlıyorum.. yine çocuksu biri, o mükemmel planı bozabilecek ve grubunu satan bir karakterdi. 

Rio+tokyo=iki deli bir araya gelmemeliydi..

Berlin: ne kadar kadın düşmanı da olsa aklı başında ve grubu arada tutabilecek tek karakterdi, kendini feda etmesindende görebiliriz bunu. Ciao bella, Berlin :( 

Denver:gülüşlerini özleyeceğim, keşke babanın üstüne bu kadar gitmeseydin :( 

Denver+monica=dizideki favori çiftimdi.

Moscow:ölümüne ağladığım karakter. Denver ile dansları çok güzeldi :( 

Nairobi:tam bir free spirit, bayıldığım bi karakter..

Arturito:bu kadar korkak bi yandan da bu kadar cesaretli bi insan olabilir mi ya, şaşkınlıklar içerisinde izledim, ama oyuncu rolünü çok iyi oynamış, nefret ettim resmen.

Dizinin devam etmesini isterim açıkcası, en azından parayı aldıktan sonraki hayatlarını , denver monica ilişkisini daha fazla görmek isterim, bir kere de kapitalist sistem kazanmasın, mutlu sonla bitsin dedim ve neyse ki öyle oldu. Umarım devamını çekerler :) 

————— SPOILER —————

13 mart 23:25 14 mart 16:53


85. Herkesin dilinde olan bi dizi olduğu için baştan izleyesim kaçmıştı ama yinede merak edip izlemeye başladım. Birinci sezonun final bölümündeyim şuana kadar izlediğim en harika dizi olabilir. Dizi arayışındaysanız kesinlikle önerimdir ayrıca profosörün zekasını hayretle izliyorum biraz death note animesindeki yagami ve L karakterinin karışımı harika bişey olmuş. Bu arada denverin e e e e e gülüşüne hastayım denver beni bul birlikte kahkaha atalım.

11 mart 20:13

84. İş arkadaşlarım O kadar övdüler ki bana netflix aldırdı bu dizi. Biz Yeni başladık 4. Bölümdeyiz, biraz prison break biraz lost havası sezdim, heyecanlı devam ediyor şimdilik. 

11 mart 17:02

83. az önce bitirdim ve izlediğim en iyi diziydi diyebiliyorum. hep aynı heyecanla izledik ev arkadaşımla. Tokyo’ya sinirlendik, Berlin’in her zaman sert duruşuna aşık olduk, finalde ise ağladık.biz şimdi ne izleyeceğiz diye.

önerdiğim kimse de beğenmedim demedi. 

ah berlin ah berlin aşığım sana.

Ayrıca dizinin baştaki şarkısı my life is going on nasıl güzel bir şarkı. bella ciao zaten söylemiyorum bile efsane.

 ————spoiler————

Finalindeki Berlin’in ölüm sahnesi çok etkiledi beni süslüler en son böyle bir ölüm sahnesi Prison Break Scofield’da yaşadım sanırım.

11 mart 03:27 11 mart 03:31

82. Burda daha önce övmüştüm ama bugün finalimsi gibi finalini izleyince açıkcası biraz fikrimi değiştirdim. Şahsen finalini hiç beğenemedim birşeyler yarim kalmış olmamış yakışmadı yani böyle bir diziye böyle bir final. Gerçi netflix dışında izlediğim bölümleri sanki unofficial gibiydi sanki bölümler internete düşmüş de onu izliyoruz gibiydi özellikle de son bölüm. Netflix ikinci sezonu için 2 nisan demiş bakalım bi de netflix editiyle belki o kopukluklar düzelir diye umuyorum. Yine de şu sahnenin hatrina diziyi kötüleyemiyorum. (link: https://youtu.be/WJS6SzWYRhA Ciao bella )

10 mart 23:49


81. Sırf spoiler yememek için başlığı engellemiştim artık tüm bölümlerden sonra engeli kaldırdığıma göre rahatça yazabilirim. 

------------spoiler-------------

İlk başta diziyi çok beğendiğimi söylemeliyim hiç sıkmadı ve güzelce ilerledi keşke devam etseydi ben hayatlarının devamın da neler yaptıklarını acayip merak ediyorum.Nairobi çocuğunu buldu mu tokyo ile rio neler yapıyor profesör mutlu oldu mu artık çok merak ediyorum. 

Karakterlere geçecek olursak

Tokyo: Dizide en nefret ettiğim karakter rio ile ikisiydi. Çoğu plan az daha bu kadın ve ergen aşkı rio yüzünden son buluyordu. (gizlinot: Ne kadar nefret etsem de tokyoyu oynayan oyuncu çok güzel değil mi ya fiziği yüzü falan aşırı güzeldi)

Denver: bence çok sevimliydi. O gülüşü beni benden alıyor.

Moscow: Dizi de ölmesine üzüldüğüm karakter kendisi. Keşke ölmeseydi. Denverle aralarında ki baba oğul ilişkisini seviyordum.

Berlin: finale kadar sevip sevemediğime karar veremedim fakat finalde yaptığı hareketi yüzünden favori karakterlerimden. Ayrıca tokyoyu polise teslim etti ya orada içimin yağları eridi jsnsns

Nairobi: dizide ki favori kadın karakterim. Ben aşırı derecede sempatik buluyordum kendisini. Umarım oğlunu bulmuşsundur. 

Profesör: veee gelelim aşık olduğum karaktere. Yaa profesör sen nasıl bir kralsın jdjsn profesörün olduğu sahneleri sarıp sarıp tekrar izleyebilirim. Ayrıca aşırı derece de çekici bir adamdı<3 

 Yan karakterlerden çok aşırı derece de sinir olduklarım oldu. Tüm bölümler boyunca Arturo nun ölmesini bekledim. Dizi de en sinir bozucu karakter oydu bir öldüremediler adamı. Ayrıca elçinin kızı ve onun öğretmeninden de nefret ediyorum. Oldukları sahneleri atlaya atlaya geçtim.

-----------spoiler bitti------------

Süslüler profesör gibi bir adamı nerede bulabilirim? (gizlinot: Swh)

9 mart 20:02 9 mart 20:09

80. Bu diziyi beğenmedim ya.Yazılanlardan ötürü beklentim büyüktü belki de.Ortada çok güzel bir fikir var ama diziyi saçma sapan diyaloglar, gitmeyen ve mantıksız kurgu, klişeler, abartılı oyunculuklar ile piç etmişler.Ayrıca karakterler çok yüzeysel işlenmiş (Berlin hariç).Akdenizliler polisiye-suç  işini almanlara, iskandinavlara ya da ingilizlere bıraksınlar bence.iki siesta arası senaryo yazmışlar sanki.

8 mart 21:21

79. Daha önce farkeden oldu mu bilmiyorum Ama 5. Bölüm 27. Dakikadaki ayrıntı ektedir. Ordaki kırmızılık ney bi zoomlasana.

ilgili medya:
2
8 mart 16:47 8 mart 16:49