yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (23)
  • oylar (10)
  • medya (2)
  2

  23. Ben bu sabunu, vücuduma peeling yapmak için almıştım. İçerisindeki taneciklerinin bu kadar büyük olacağını hiç düşünemedim. Tanecikleri vücudumu çizdi adeta. Kokusu çok hoş olsa da maalesef büyük tanecikli olması sebebiyle tekrar satın almayı düşünmüyorum.

  26 şubat 13:56

  5

  22. aşk yaşadığım sabun markalarından biri, pek çok çeşidini yıllar içinde deneyimledim. gratis satış danışmanı papatyalısını yüzüm için önermişti, o yaşlarda yüz temizliği için sabun kullansam dahi sıkıntı yaşamıyordum ama tabi zamanla bilinçlendik, la diva sabunlarıysa benim için banyodaki yerini aldı.

  tekli kalıp halinde satılanlardansa bir paket içindeki küçüklü butik setleri daha çok beğeniyorum çünkü kalıbı sonuna kadar bitirebiliyorum. bittikçe taze ürüne geçmiş oluyorum, sıkıldıkça değiştiriyorum.

  bazı çeşitleri gerçek bitki partikülleri içeriyor duşta hafif peeling etkisi için idealler hem de zevkli bir banyo deneyimi sunuyorlar.

  sabunlar basit içerikli yalnız çoğu parfüm, bazıları da renklendirici içeriyor lakin butik setlerde çoğu renksiz artık, bu tutumu sürdürürler umarım. kokusuz alternatifler de getirseler hoş olabilir. kokular yapay değil, aromaterapik etkiyi alıyorsunuz tam kendini şımart sabunları.

  özellikle sütlü serisinin geneli cildi kurutmayan ve kremsi köpüren sabunlar, favorim ise keçi sütü-bal ve narlısıdır.

  memnun kalmadıklarım da zeytin yağlı ve zeytin yapraklısı oldu gerçi zeytin yağı bana pek iyi gelmiyor kozmetikte, bu ikisini temizlik için alırım alırsam.

  bir de parfümlü seri 'doğal' durmuyor, dener miyim bilmiyorum.

  20 şubat 23:29 21 şubat 00:40

  5

  21. duş jellerinin ağrılı sivilceler ve kızarıklıklar yapması sonucunda 3 ay önce sabun kullanmaya karar verdim. la diva sabunlarını ise (yazar: derinacat)'in girdisinden görüp denemek istedim. öncelikle şunu söylemeliyim ki tam bir f/p ürünü bu sabunlar. sivilcelerimi geçirdiler ve artık çok nadir çıkan 1-2 sivilce harici (gizlinot: ki onlar da çabucak geçiyorlar) sivilce çıkarmıyorum, kremsi köpürüyorlar ve cildi tertemiz yapıyorlar. ayrıca benim kullandıklarımın içinde aynı zamanda peeling yapan partiküller vardı. (gizlinot: çörek otu ve defne yaprağı olduğunu düşünüyorum hödfçjdhkdjç) duştan sonra bıraktıkları yumuşaklık ve temizlik hissi ise duş jellerine oranla çok daha tatmin edici. ben çörek otlu olanını bitirdim, şu an defneli olanını kullanıyorum, ikisinden de çok memnunum sivilce sorununuz varsa tavsiye ederim.

  15 şubat 19:04


  5

  20. bu aralar limonlusu ve çörek otlusunu sıklıkla kullandığım sabun markası. yazın şu sıcak günlerde duşta ferahlamak için limonluyu, kol ve bacaklarımda peeling etkisinden yararlanmak istediğimdeyse çörek otluyu kullanıyorum. bu sabunların en güzel yanı kokularının yapay olmaması ve duştan sonra cildimi kurutmuyor olmaları. limon kokulu zaten mis gibi limon kokması nedeniyle benim bu ara favori sabunum. yalnız çörek otlu olan içindeki çörek otu tanecikleri sayesinde cildimi çizer ya da gergin bir his yaratır mı diye bir düşünmüştüm alırken. korktuğum gibi olmadı öyle cilde sürterek bastırmadığınız sürece hiçbir sıkıntı yaratmıyor. aksine bacaklarıma daha pürüzsüz ve yumuşak bir his verdiğini söyleyebilirim. keçi sütlü ve eşek sütlü sabunlarından sonra bu çeşitlerinden de memnun kaldım. denk geldikçe yine farklı çeşitlerini alır kullanırım. a101 ve eve dışında bazı parfümerilerde de satılıyor mesela İzmir'de (gbkz: yücel parfümeri) gibi.

  20 temmuz 2020 20:08

  5

  19. Çok öncesinde masaj sabunlarını görüp almıştım çok memnun kalmıştım sonra uzun süre boyunca satışta görmedim. Bir aralar tekrar bime zeytin yapraklı masaj sabunu geldiğinde 2adet bulup almıştım. Her duşta uyguluyorum vücudumu sıkılaştırdığını hissediyorum. Ayrıca daha önce keçi sütlü sabununu yüzüme denemiştim ancak ondan hiç memnun kalmadım yüzümde sivilcelenme yaptı ancak bu herkeste olur mu bilmiyorum benim cilt tipim karma-yağlı. Bunların dışında lavantalı, kavunlu ve karpuzlusunu aldım mükemmel kokuları var. Yüzümde sabun kullanmayı pek sevmem. Bunları da fırça yıkamak için kullanıcam. Ancak kavunlu olanı o kadar güzel kokuyor ki duş jelini bırakıp bu sabunu kullanabilecek durumdayım

  20 temmuz 2020 13:08 20 temmuz 2020 13:08

  18. Bugün a101den aldığım sabun markası. Gül susam ve papatyayı olanını aldım. O kadar güzel kokuyor ki. Banyoda kullanmak için aldım. Sürekli kokluyorum daha paketinden çıkarmadım. Yorumlardaki gibi de cildimi yumuşatırsa asla vazgeçmem.

  23 mayıs 2020 00:04

  17. Kendilerini kutluyorum. Bir çok ilaçta bile Braille alfabesi (gizlinot: Görme Engellilerin okuyabilmesi için kullanılan kabartma harfler ) görmezken üstünde Braille alfabesi ile ismi yazıyor. Zaten başta bu yüzden dikkatimi çekti. cruelty-free tavşancığı var arkasında. Üstelik bir Türk markası. Sırf bu nedenlerden bile tercih edilesi bir ürün benim için.

  Ardıç katranlısını kullanıyorum. Verdiği temizlik hissi çok güzel. sabun kullanmaya alıştığım için cildimi kurutmadı ama cildi kurutabilecek bir içeriği var.kuru ve hassas ciltler için uygun olmayabilir. Ben çok seviyorum ama çoğu kişinin hoş bulmayacağı, Kükürtlü sabuna, kömüre benzer bir kokusu var. Tekrar alacağım bir ürün ben sevdim.

  18 kasım 2019 18:41 18 kasım 2019 18:41


  16. a101'den keçi sütlü ballı olanını denk gelip aldığım türk sabun markası.

  yağlı fakat sivilce problemi olmayan bir cildim var. yağlı ciltli olanlar bilir yağdan cildi arındırmaya çalışırken kullandığınız temizleyiciler ciltteki nemi de söküp alırlar. nemlendirmek de bir o kadar zordur.

  hassas bir cilt yapım olmasına rağmen bu sabun kullanım sonrası cildimde kuruluk ve gerginlik bırakmıyor. hatta cildimde hoş bir nem hissi oluyor.

  ben günde iki kez sabah uyanınca akşam yatmadan önce kullanıyorum. hem nemli hem de temiz bir his bırakıyor. yağlı cildi olup kozmetik ürünler dışında doğal bir şeyler kullanmak isteyenler için tavsiye edilebilecek bir ürün.

  3 şubat 2019 15:55 3 şubat 2019 16:26

  15. La diva’nın zeytin yapraklısını duşta severek kullanıyorum uzun süredir. Kokusu güzel ve cildi kurutmuyor diğer sabunlar gibi. onunla hiçbir sorun yaşamamıştım. Fakat bir kaç gündür yüzümde pütür pütür şeyler çıktı. Yeme düzenim herşeyim aynı sadece la diva mor renkli üzümlü sabununu kullanmaya yeni başladım. Bugün tekrar kullandım şuan cildim yanıyor ve kollarımda da pütürlükler çıktı. bu üzümlü olanı ben de malesef alerji yaptı.

  9 nisan 2018 17:58

  5

  14. fabrikasında üretim stajımı yapmadan önce a101'den alıp kullanırken bayıldığım, staj dönemimde de ergenlik dönemi azabı çeken kardeşime kükürtlü olanından getirdiğim ve aylarca sivilceden, iğrenç kokulu sabunlardan bıkmış kardeşimin aşırı memnun kaldığı sabun markası. duş jeli kullanırken oluşan o durulanmamışlık hissini sevmiyor ama güzel de kokayım, nemlendirsin de diyorsanız tavsiye edilir. çok çeşitli ve farklı gramajlarda üretilmesine rağmen ben sadece birkaç markette az çeşidine rast geldim. benim gibi sabun meraklıları sitelerine bir göz atsın derim ben.

  24 mart 2018 15:44