yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • oylar (6)
  • medya (1)
  5

  7. Geçen yaz kullandığım klasik lrp güneş kreminden sonra denemeye karar verdiğim ve çok memnun kaldığım krem. Öncelikle sürümü zor ve gerçekten çok hızlı sabitlenen bir yapısı var ancak benim için en önemli artısı asla sivilcelenme ve yağlandırma yapmaması. Üstüne makyaj yapmaya uygun ama ışıltılı bir görünüm isteniyorsa mutlaka nemlendirici de uygulanmalı. Kıvamından çok memnun olmasam da parlamadığı ve herhangi bir reaksiyona neden olmadığı için almaya devam ederim. Gözlerde yanmaya neden olmadı ve koruyuculuğu da hayli yüksek. 

  13 haziran 15:08

  5

  6. 2. tüpünü kullandığım güneş kremi. Yazın cildim çok hızlı yağlandığı için bu ürünün matlaştırıcı özelliğini çok seviyorum. Neredeyse gün boyu cildimi yağlanmadan önlüyor, tabii ki tamamen mat tutmuyor ama uzun bir süre boyunca parlamasını önlüyor. Güneş koruması çok iyi, sivilce yapmıyor fakat bazen iyi dağıtamadığımda beyazlık bırakabiliyor ve cildim o gün nispeten kuruysa dağıtması zorlaşabiliyor. Fakat yine de almaya devam edeceğim ve cildi çok yağlanan kişilere tavsiye edebileceğim bir ürün.

  24 kasım 2022 01:34

  1

  5. Heliocare 90 gel'den tam olarak umduğumu bulamayınca, alışveriş sitelerinde ayrıntılı açıklamalarla çok beğenilmiş olan bu güneş kremini denemek istedim. Xl versiyonunu bulamadığım için bunu aldım. Ama anladığım kadarıyla xl artık üretilmiyor, daha doğrusu buna evrilmiş. Yıllardır mat güneş kremi inadım sebebiyle çok ümitliydim ama meğer hafif parlak bitiş seviyormuşum. Okuduğum başka mecralardaki o 'pudralı bitiş' hikaye bir kere, onu belirteyim. Asla pudralı bitiş vermiyor. Ama en kötüsü, saç çizgisine bulaşan güneş kremi görüntüsünü hiç sevmeyen biri olarak, saç çizgisinin olduğu yerlerde başta beyaz çizgiler olarak kalması, günün ilerleyen saatlerinde de ufalanarak saçların içine dağılması... En büyük sebebi tabii ki (hiç abartmıyorum) 10 saniye içinde sabitlenmesi. O kadar hızlı sabitleniyor ki, tüm yüze damla damla bırakıp hızlı hızlı dağıtmaya da çalıştım; önce sadece bir yanağa damlatıp, önce orayı dağıtıp, sonra diğer yanağa da geçtim... Yok yani, olmuyor. Sonra o beyaz çizgiler kalıyor işte. Elimi yüzüme sürdüğümde de toz boyutunda ufalanıyor ayrıca. İlla ki korunuyorsunuz ama ben bir daha almayacağım.

  *Bugün bir de nemlendirici krem üzerine denedim de, aman Allahımmm... Izdırap. ne surduysem soyuldu yüzümden, canı çıkasıca...

  19 eylül 2022 11:49 20 eylül 2022 12:29


  4. korkunç kuru bir güneş kremi. cildim karma olmasına rağmen asla dağılmıyor resmen sürerken cildimi zımparalıyorum gibi hissediyorum. evet oldukça da mat tutuyor gün içinde.

  31 ağustos 2022 00:16

  4

  3. 2. şişemi kullandığım güneş kremim. Öncesinden 2 şişe bioderma aquafluid ve bir şişe avenin yağlı ciltler için olanını denemiştim. Üçü arasından en iyisi bu bence.

  Fakat son dönemlerde yaptığım araştırmalar sonucu missha'da da güzel güneş kremleri radarıma girdi. Onları bundan sonra deneyeceğim.

  Artısı ve eksisi ile bence güzel bir güneş kremi. Cildim kış aylarında daha çok karmaya döndüğü için, kış aylarında bu kremi cildime uygulamakta zorlanıyorum ve sürtünmeden resmen yüzüm ısınıyor / tahriş oluyor. Yazın daha rahat sürülüyor. Şişesinin pompalı olması da büyük bir artı. Pompadan gelmese bile kesip içini açarak 4-5 kere daha kullanabiliyorsunuz.

  Fakat artık bu tarz yoğun yapılı değil de daha süt kıvamındaki güneş kremlerini kullanmak istediğim için tekrar satın almayı düşünmüyorum.

  16 şubat 2022 17:06

  2. Buğday tenli olmama rağmen yüzümün kızarmadığı bir yaz geçirememiştim. Bu sene bu ürünü ilk defa denedim ve hiç kızarmadım. Öyle güneşten kaçıp gölgede de durmadım. Denizde yüzdüm, uzandım. Akşamına hiç kızarmamıştım. Sadece yağlı olmamasından kaynaklı ciltte zor yayılıyor. Sivilceye yatkın cildimde sivilce sorunu da yaratmadı. Dağılımı güzel olsaydı koruyuculuğu kullandıklarım arasında en iyisi olduğu için 10/10 ürün olurdu benim için. Makyaj altı için ekstra nemlendirici şart.

  28 temmuz 2021 01:27

  3

  1. La roche posay in parlama kontrolü vaadeden güneş kremi. Gkf si oldukça yüksek. Yaz kış kullanılabilir bir ürün. 

  Olumlu özellikler:

  Kullanınca gerçekten parlamıyorsunuz. Korunduğunuzu hissediyorsunuz. F/p olarak bu bakımdan iyi bir ürün.

  Olumsuz özellikler:

  Sürmesi çok zor. Kremi anlayıp öğrenmek için bir zaman gerekiyor. Standart bir krem ya da güneş kremi gibi laaaaps diye yüzünüze alıp dağıtmak mümkün değil. İki parmak kuralı yapmaya kalkarsanız da fazla gelebilir mesela. 

  Tüyolar (yatırım tavsiyesi değildir) :

  Bir kuru nohut büyüklüğünde elinize alın. Minik porsiyonlar halinde yüzünüze bölge bölge uygulayın. Örneğin, önce sağ yanak sonra sol, sonra burun sonra dudak üstü/bıyık bölgesi, sonra çene, sonra alın bölgesi.

  Elinizde artan ürün kalırsa hafif boyna doğru veya ellerin üstüne dağıtabilirsiniz.

  Ürün yetmezse tüpten minik porsiyoncuklarla alıp sürmeye devam etmekte fayda var.

  Kremi bölge bölge dağıtırken hızlı hareket etmeniz gerekiyor, yoksa beyazlıklar kalabiliyor.

  Ultra tüyo: krem yine de çok kuru geldiyse 2 sebebi olabilir. Birincisi, cildiniz karma/yağlı/parlayan bir cilt değilse krem cildinize uygun olmayabilir. Ama kremi de almış bulundunuz. 

  İkincisi, yok benim T bölgem parlamaya yatkın/yanaklarım normal/kuru derseniz (benim gibi)  

  Ortak çözüm: önce cildi temizliyoruz, sonra nemlendirici krem ve göz kremlerimizi uyguluyoruz, aradan bi 10 dk en az geçtikten sonra da güneş kremini uyguluyoruz.

  Sonrasında üzerine ağır makyaj denemedim, ama transparan pudra hafif allık falan sürülebiliyor.

  Dip ötesi not: kesinlikle göz kapaklarınıza sürmeyiniz. (Makyaj imkansızlaşır. Onun yerine gkf'li göz kremlerini tercih edin derim)

  Uktesini doldurmak için kremi almış gibi olmuşum resmen.

  10 üzerinden ancak 6 veririm. Piyasada kesin daha iyisi vardır. Tavsiyelere açığım. Mümkünse tinted olsun kıps.

  ilgili medya:
  1
  29 mayıs 2021 14:10