yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (75)
  • oylar (58)
  • medya (2)
  4

  75. 2 haftadır kullanıyorum zerre beyazlık bırakmayan kullandığım tek güneş kremi oldu (bir sürü güneş kremi denedim) incecik bir yapısı var losyon kıvamında. bu özelliklerine bayıldım eksi yanı şu ne kadar sıvı yapıda da olsa yedirmesi çok zor. ben de instagramda bir skinfluencer sayesinde farklı bir yöntem keşfettim onunla denedim gayet iyi sonuç aldım. ne ekstra parlama yapıyor ne de mat bir sonuç bırakıyor. en iyi güneş kremlerinden birisini buldum diye seviniyordum taa ki birinci haftanın sonunda bronzlaştığımı fark edene kadar... tere asla dayanıklı değil bu sıcakta da terlememek çok olası değil, o yüzden ya sürekli yenilemeniz lazım ya da yazın bu üründen uzak durmanız lazım. gözümü vs. asla yakmadı ama yazın kullanabileceğimi düşünmüyorum.

  güneş kremlerini kolayca yedirmek için kullanılan yöntem şu;

  iki parmak kuralına göre güneş kremimizi sıkıyoruz, iki elimizle ısıtarak cildimize kolayca sürüyoruz.

  23 ağustos 17:45 23 ağustos 17:48

  74. içerisinde alkol bulunmasından dolayı bir süre ertelemiştim alıp denemeyi. fakat arkadaşımın önerisiyle aldım. cildim alerjik reaksiyon göstermeye meyilli bir cilt olsa da bu üründe ben hiçbir problem yaşamadım. cildimde yok gibi duruyor ve bu güneş kreminde en çok dikkat ettiğim şey. ağırlık yapmıyor. güzel de koruduğunu düşünüyorum. yaklaşık bir aydır kullıyorum ve bir problem yaşamadım.

  16 ağustos 21:32

  2

  73. merakıma yenilince sevgili nivea'ma ihanet etmeme sebep olan güneş kremi.

  içeriğini oldukça beğendim ben. yapısını inceltmek için etanol kullanılmış ve l'oreal grubu tarafından patentli uva ve uvb koruması sağlayan mexoryl xl filtresi bulunuyor. bunun yanı sıra kokusuz ve göz yakmıyor. sıvı bir yapısı var ve ciltte beyazlık bırakmıyor. gelgelelim sürdükten sonra yüzde yağlı bir tabaka kalıyor ve gün içinde biraz pilling yapıyor. o nedenle sık sık yenileyemiyorsunuz. emilmemesi bu yaz sıcaklarında biraz terlemeye de neden oluyor bu arada.

  kağıt üstünde faydalı bir ürün gibi ama bana pratik gelmedi. boynum bükük nivea'ya geri döndüm.

  16 ağustos 12:48 16 ağustos 12:52


  4

  72. Cildimi henüz çözemedim ama genel olarak yağlı diyebilirim. (gizlinot: Kışın karmaya dönebiliyor, bir değişik) Daha önce svr'nin akne karşıtı olan güneş kremini denemiştim ama hiç memnun kalmadım, hatta bende sivilce yapmıştı. La roche posay'i bitirmeme az kaldı ve çok memnun kaldım. Sivilce yapmadı ve cilde çok güzel parlaklık veriyor.(gizlinot: Makyajdan önce kullanıyorum çoğunlukla) aldıktan bir süre sonra cruelty-free olmadığını öğrendim, iyi bir cf güneş kremi bulamazsam yeniden almayı belki düşünebilirim.

  29 temmuz 16:41

  4

  71. dermataloğumun önermesiyle kullanmaya başlayıp toplam 3 kutu bitirdiğim güneş kremi. oldukça sıvı bir yapısı var sürdükten sonra cilde emilmesi oldukça kısa sürüyor. beyazlık bırakmıyor. tek kötü yanı sıvı formundan iki parmak kuralına göre uygulamak zor oluyor.

  30 mayıs 00:36

  70. Tinted versiyonunu kullanıyorum ve gayet memnunum. Koruyuculuğundan emin hissediyorum. Bu zamana kadar güneş kremini hep göz kararı, hissiyat üzerinden sürüyordum. Bu güneş kremi çok akışkan olduğu için yüzüme direkt şişenin ucundan şekiller çizerek dağıtıyordum. (gizlinot: Hayattaki küçük eğlence anları swh) geçen gün dedim iki parmak süreyim bari madem işin oluru bu, bakalım ne olacak. Yüzüme asla yetmedi, alnıma hiç süremedim bile. Üç parmak daha sürmüşümdür üstüne. Yani bu ürünü bence iki parmak sürmek yetersiz olur akışkan yapısından ötürü. Ama ben bunu bol bol da sürsem çok uzun süre gidiyor. Yüzüm küçük ondan sanırım. (gizlinot: =( ) rengi de açık buğday olan bende sırıtmıyor. Renk verdiğine bile emin değilim. Sadece beyaz değil belki de. Burada içinde alkol olduğunu okuyunca yanaklarımı hafiften neden yaktığını anlamış oldum. Sanırım bu bittikten sonra macera arayacağım. Gerçi almadan önce de bir sürü şey araştırıp yine bunu aldım. (gizlinot: hayırlısı)

  29 mayıs 14:48

  5

  69. parfümsüz ve renksiz olanını yeni bitirdiğim güneş kremi.

  50 faktör, geniş uva ve uvb koruması pa ++++ olan bir ürün.

  yapısının süt gibi olması, kolay emilmesi, koruması(gizlinot: eski lekelerim koyulaşmadı ve yeni leke oluşmadı), ambalajının şekli ile her çantaya girebilmesi sevdiğim özellikleri.

  sıvı olması nedeniyle miktar ayarlamakta zorlanmam sevmediğim özelliği.

  eczane fiyatı 50 ml 150 tl

  elimdeki actinica güneş kremi bitsin koşarak tekrar alırım.

  23 mayıs 23:47


  4

  68. 23 Nisan indiriminden, dermoeczanem sitesinden aldığım formülasyonu değişse de çok severek kullandığım güneş kremi. İçeriği biraz sert ve yapısı süt gibi olsa da dağılması ve emilmesi şaşırtıcı şekilde kolay. Bendeki parfümsüz olanı o yüzden içim biraz daha rahat. Sivilce ve gözenek tıkanması problemi ile kendi cildimde hiç karşılaşmadım ancak nemlendirici üzerine kullanırsam böyle bir problemle karşılaşırım gibi geliyor. Ben güneş kremini sadece havalar ısındığında ve dışarıda fazlaca vakit geçirdiğim dönemlerde kullanıyorum ve güneş kremi sürdüğüm zaman nemlendirici kullanmıyorum. Güneş kremlerinde daha çok Fransız veya Avrupa kökenli markaları tercih ediyorum açıkçası Kore kozmetiğine bu konuda güvenemiyorum. Cildim karmaya dönük kuru olduğu için biraz daha memnunum yalnız hassas cilde sahip süslüler içeriğini iyice okuyup, araştırıp öyle almalılar.

  12 mayıs 21:42

  67. renksiz olanını kullanıyorum. bol bol uygulamaya çok uygun, akışkan bir yapısı var zaten. çoğumuz için eziyet olan beyazlık bırakma durumunu yaşamadım, gün içinde tazelerken sıkıntı yaşamıyorum yapısından ve çabuk emilmesinden dolayı. içeriğinde alkol var kaçınanlar için hatta ilk açtığınız zaman o koku bayağı baskın bir şekilde kendini hissettiriyor, çok olmasa bile hassas bir cildim var ama sıkıntı yaratmadı. arada farklı markalar denesem bile pratikliği ve koruyuculuğuna güvenmem yüzünden sabit güneş kremim. malum bir de art arda güneş kremleriyle ilgili skandallar çıkıyor, dermokozmetik ve koruyuculuğunu deneyip-sevdiğim bir ürün bana daha çok güven veriyor.

  9 mayıs 05:04

  66. Geçen haftalarda bunu sachaneden lrp yüz temizleme jeliyle birlikte 95 liraya satın aldım. Bende roza hastalığı var ve bu konuda bu döneme kadar inanılmaz bilinçsizdim. Bu yazdan sonra sağ yanağımda iki adet toplu iğne ucundan biraz daha büyük toplu damarsallaşmalar görünce dedim ki bravo çükübik sonunda patladın. Roza bizim ailemizde genetik, ben de daha az etkilenmek için neler yapılır bunları araştırmaya başladım. Sadede gelmek gerekirse daha önce güneş kremi deneyimim yazlık yerde yaşadığımdan vücuduna sürdüğün güneş kremini azzcık yüzüne de sür denize cumburlop dal ve güneş kremi hiçbir işe yaramasın şeklindeydi. Ayrıca yüzüm yağlıydı ve güneş kremi de ekstra yağlandırıyordu. Ben güneş kremi arayışından sonra bu ürünü denemek istedim. Şuana kadar lrp anthelios shaka fluidden bahsetmem gerekirse öncelikle kapağını çevirip açtığınız an ürün şarıl şarıl akmaya başlıyor. Bu benim dik tutmamamdan kaynaklı olabilir ancak ürün gerçekten innanılmaz akışkan. 2 parmak kuralını uygulamaya çalışırken parmaklarımdan akması can sıkıyor. Onun dışında dediğim gibi yüzüm yağlı olmasına rağmen ekstra yağlanma yapmadı hemen emildi, makyajın altında da güzel durdu. Ancak şuan havaların parçalı bulutlu yoğunlukta olması sebebiyle spf50+ koruyuculuğunu yorumlayamıyorum, yaz geldiğinde tekrardan girdiyi düzenlerim.

  edit: içeriğinde alkol denat olduğunu gördüm. Ancak benim cildim de herhangi bir irritasyon yapmadı. İçeriğinde alkol olduğu için bir daha alacağımı düşünmüyorum onun haricinde güzel bir ürün.

  14 nisan 21:19 15 mayıs 15:21