5.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (35)
  • oylar (6)
  • medya (1)

35. Tam bir yağlı cilt kremi extra yağlanma yap.adı ve koruması mükemmel vücudum bronzlaşırken yüzüm hala kıştan kalma. Rengi beyaz çıkıyor ama sürünce şeffaflaşıyor. Tazelemeye de gerek olmuyor tüm gün kalıyor yalnız temizlemesi biraz zor.

21 ağustos 00:43

34. Yakın zamanda edinip bayıldığım güneş kremi. Cildim karma olduğu için anti-shine versiyonuna sahibim. Yapısı güzel, beyaz beyaz kalmıyor. Anında emiliyor. Yüzüme dokunduğumda yapış yapış olmuyor. Ama sürerken çok garip çünkü ürünü uyguladığım yerde pat diye emiliyor çok fazla uygulamamak lazım. Önce elime alıp minik minik noktalar halinde yüzüme sürüyorum, bu şekilde homojen dağılıyor. Korumasından da gayet memnunum ama güneşe karşı çok da düşük toleranslı olmadığım için bunu ne kadar ölçüt gösterebilirim bilemedim. Yalnız çok da antishine değil. Yaz sıcağına ve bulunduğum bölgenin nemine dayanamayan burnumda ufak da olsa yağlanma oluyor gün içinde.

28 temmuz 15:44

33. çok güzel koruyor,yağlandırmıyor,parlamıyor bu özellikleriyle süper ama beyaz beyaz kalıyor çenemde alnımda.dağıtırken de kabuk kabuk kalkıyor..ne yapsam olmuyor.bb kremle karıstırınca kullanabiliyorum bir tek ya da denize girerken.kasınıza denk getirmemeye çalısın cünkü emilmiyor beyaz beyaz kalıyor orda.

3 temmuz 12:18 3 temmuz 12:35


5

32. Karma cildimle yüzümde açık ara en sevdiğim güneş koruyucu, yazın sürmediğim tek bir gün bile yok. 

18 mayıs 09:46

31. ikinci tüpüne başladığım, yağlı ciltler için uygun olan hafif matlaştırma etkili severek kullandığım güneş kremi. 50 ml bir ürün için oldukça bereketli en azından benim için. tek pompası tüm yüzümü yetiyor ve yaklaşık bir buçuk yıl kullandım yaz-kış demeden. yüzümde herhangi bir beyaz leke bırakmadı ama sürerken biraz hızlı davranmak gerekiyor çabuk kuruyor sanki yüzde. ekstra bir yağlanmaya sebep olmadı ama t bölgemdeki yağlanmayı geciktirici herhangi bir etkisi de olmadı maalesef. :/ yine de severek kullanıyorum, sivilce yapmaması da sevmem için başlı başına bir neden ayrıca sanki yüze aydınlık bi görüntü veriyor ya da bana öyle geliyor bilemiyorum. şimdilik yoluma bu kremle devam ediyorum, cildi aşırı kuru olmayan herkese de öneririm. alın, aldırın. güneş kremsiz çıkmayın.

18 nisan 23:19

30. renkli versiyonunu yeni edindiğim, matlaştırma özelliği bulunan güneş kremi.

karma ciltliyim, özellikle yaz aylarında burun bölgem fazla yağlanıyor. bundan önce 2 yaz üst üste yine aynı markanın (link: https://www.suslusozluk.com/la-roche-posay-anthelios-xl-spf-50-fluid-ultra-light-g%C3%BCne%C5%9F-kremi anthelios xl ultra light güneş kremini) kullandım. ondan memnundum fakat yazın iyice yağlanan cildimde parlıyordu, bu yüzden bitince bu sefer matlaştırıcı bir ürün deneme hevesiyle bunu aldım. ultra light olan o kadar hafifti ve kolay yediriliyordu ki, dry touch'ın olduğu yerde kalakalması beni bayağı üzdü. birçok süslünün dediği gibi hızlı yedirmek gerekiyor. elimle yaymaya çalışırken adeta boyayı oradan oraya bulaştırıyormuşum gibi bir durum yaşanıyor. benim için güneş kremi sürmek zaman ayırılacak bir şey olmadığı için süngerle falan da uğraşamıyorum. özetle sürmek özen istiyor, ayrıca yüzüme beni güneşten koruyan bir şey değil de kapatıcı ten ürünü sürüyor gibi hissediyorum, bu açıdan memnun değilim.

matlaştırma kısmı başarılı, ayrıca gözenek görünümünü hafifletiyor, yüze hoş bir pürüzsüzlük görünümü katıyor.

esmer tenli olduğum için ben problem yaşamadım ama rengi açık tenlilere koyu gelebilir.

pompalı şişesinin kullanımı kolay, ayrıca kokusu güzel.

henüz havalar çok ısınmadığı için burnumdaki aşırı yağlanmayı ne kadar kontrol edebileceği ve güneşten koruması hakkında fikrim yok, kullanmaya devam edebilirsem editlerim.

son olarak acaba yine ultra light + pudra ikiliyse devam mı etseydim, en azından gün içinde tazelemek de çok daha kolaydı diye düşünmüyor değilim.

18 nisan 19:54 18 nisan 19:54

29. heliocare fairle (link: https://www.suslusozluk.com/heliocare-color-compact ) birlikte karıştırarak uygulandığında ne çok yağlı ne de çok beyaz bir görüntü olmadan hafif bir kapatıcı ve güneş koruyucu etki alabildiğiniz ikiliden olmazsa olmazı ve ikisi de çok bereketli. günde iki kez kullanıldığında 5-6 ay gidiyorlar. tek başlarına kullanıldığında laroche'un kapatıcı etkisi olmuyor haliyle ve iyi dağıtmazsanız beyaz alanlar kalabiliyor. renki günaş kremleri de kullanılabilir ama onlar benim cildimde gün sonuna doğru ve bir kaç ay sonra turunculaşıyor gibi. heliocare ise tek başına uygulandığında maske gibi yapıyor az sürünce de koruyuculuğundan emin olamıyorum ve çoook hızlı bitiyor. ben böyle bir çözüm buldum bb ve fondöten de kullanmayan biri olarak şiddetle tavsiye ederim. ayrıca merak ediyorum bunu benden başka yapan var mı ya ?

17 nisan 18:08


28. dermatoloğumun tavsiyesi üzerine 2 haftadır kullandığım, yağlı olan cildimde beğendiğim güneş kremi. parlama yapmadı diyemeceğim fakat çok daha kötülerini gördüğüm için bunu beğendim. sivilce gibi bir problemim de olmadı, sürekli kullanırım diye düşünüyorum. fiyatı ise 75 lira civarındaydı.

8 haziran 2017 20:45

27. Fondötenimin veya canım o gün boyanmak istemiyorsa pudramın altına sürdüğüm güneş koruyucusu.

Rahat rahat yayıla yayıla sürülecek bir ürün değil, bölge bölge hızlıca uygulamak gerekiyor güzelce yedirerek. Cildi beyazlatmıyor kesinlikle. Burnumu matlaştırıyor ve mat tutuyor ben daha ne diyem hala inanamıyorum.

Herhalde bir tek bende sorun çıkarmadı yani kısaca :) hatta faydası var, cilt kremi kusacağına normal kremlerdeki gibi, krem benim yağlanmamı engelliyor geciktiriyor.

8 haziran 2017 15:40 8 haziran 2017 17:34

26. Normal olan cildimi çok kurutan, yüzde pul pul duran, yüzümü bembeyaz yapan bir güneş kremi. Pudralı yapısını hiç sevemedim.

8 haziran 2017 15:19