4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (244)
  • oylar ()
  • medya (0)

244. Gözenek problemim için dermatolog arkadaşımın önerisiyle edindiğim ve beni 3(üç) gün içerisinde hem fiziksel hem mental olarak dağıtan krem. Neyse aldığım ilk akşam nemlendirici niyetine sürdüm. Hemen emilmesi ve bıraktığı hisse bayılmıştım ki, sabah uyandığımda bütün yüzümü irili ufaklı püstül tipi akne kapladığını gördüm. Kullanıcı yorumlarında rastlayıp (link: http://www.cosdna.com/eng/cosmetic_da88352037.html cosdna)den içeriğine baktım ve gördüğünüz üzere ürün oldukça fazla komedojenik içeriğe sahip.

Şimdi ben geçer umuduyla bu ürünü 3 gündür kullanıyorum ve her geçen gün daha da kötüleşiyor. Bazılarında bu breakout denen sivilce basmaları sürekli devam etmiş. Bazılarında ise 1 hafta içinde kendiliğinden geçmiş.

Aynalara küstüm. Arkadaşım kullanmaya devam etmem gerektiğini söyledi ve ben dünyanın en sabırsız insanıyım.

Duruma göre burayı editleyeceğim.

23 eylül 23:25

243. Lrp’nin cildi yağlandırmadan nemlendirip,izleri yok ettiğini iddia eden kremidir.Bana göre vaadlerini fazlasıyla yerine getiriyor.Yanakları kuru,t bölgesi yağlı bir insan olarak bana daha iyi gelen bir nemlendirici daha kullanmadım.Nemi rozalı yanaklarıma yeterken burnumu yağlandırmıyor.Ayrıca kullandığım süreçte çoğu sivilce izimin de geçtiğini fark ettim.

21 eylül 11:50

3

242. kendisiyle ilginç bi yolculuğum var. bi sürü kapalı komedonum varken ve sık sık sivilce çıkarırken tüm setiyle kullanmaya başladım. yanaklarım iltihaplı sivilcelerle doldu. düzelmeden önceki kusma evresidir dedim ama yok yani cidden yüzüm çığlık atıyordu kurtar beni diye. bıraktığım gibi de gitti sivilceler. ama işin ilginci çene altımda sürekli var olan sivilceler de kayboldu effaclar duo sayesinde ve geri gelmediler o zamandan beri.

şimdi iki kaşımın arasında pütürlenme oldu diye tekrar şans verdim duoya ve iyi gidiyoruz, sadece minicik bi alana sürüyorum. yanaklarıma değdirmiyorum ve değdirmeyi hiç düşünmüyorum.

21 eylül 10:33


241. Bazılarımızın aşırı memnun kalıp, bazılarımızın hiç mi hiç memnun kalmadığı lrp ürünü. İlk kullandığım zaman cildimde çok güzel bir his bırakmasına ve sivilcelerime iyi gelmesine rağmen sonrasında yüzümde oluşan kızarıklık ve yanmalar sonrası bırakmıştım. Şimdi tekrar başladım ve hatayı nerede yaptığımı buldum süslüler. Eğer yüzünüzde oynayıp yara şekline dönüştürdüğünüz sivilceler varsa ya da açık yara varsa üzerine asla ama asla uygulamayın. Sivilce olan ya da leke olan yere bölgesel olarak uygulayınca sonuç alıyorsunuz. Bir de kesinlikle fazla fazla boca etmeyin. Sanırım makul olan sabah akşam, bazen aşırı sürüldüğünde alerjik bünyelerde zımpara etkisi yapabiliyor.

2 eylül 03:04

240. Bir haftadır akşamları kullanıyorum. Emilmesi çok güzel ama hiç çıkmayan yerlerde sivilce çıkarttı. Yine de bırakmayacağım bakalım nasıl devam edecek.

25 ağustos 14:16

239. Aynı serinin yüz teemizleme heli ile birlikte seyahat boyunu almıştım. Yüz temizleme jelini ne kadae sevdiysem bunu o kadar sevmedim.

Nemlendirmesi yetersiz, parlama yapıyor ve lekelere ya da sivilcelere hiçbir etkisi yok. Tek artısı kadife gibi bir cilt bırakması. Parasını haketmiyor, piyasada eminim çok daha iyi ve ucuz nemlendiriciler vardır.

24 ağustos 23:24

3

238. Eczaneden tanisma seti (50ml efacclar temizleyici ve duo+ )şeklinde aldığım bu sebeple uygun fiyata gelen ürün.Cildim yağlı, kilcal damarlarim yuzeye çok yakın ve gözenekli bir yapısı var.Ürünü kullandigim sure zarfinda aman aman ne iyi geldi ne de gelmedi diyebilirim.sivilce yaptığından bahsedilmiş ancak sivilcelenme yapmadi. Bu ürünü yine tanışma fiyatından set olarak bulursam alır günlük olarak kullanırım.

24 ağustos 17:16


237. Yıllar önce bağdat caddesinde gittiğim profesör bir dermatoloğun önerisi ile kullandım. O zaman adı sadece "effaclar duo" idi. Kullandığım dönemde geceleri çıkan ya da çıkmakta olan sivilceye lokal uyguladığımda sabah uyandığımda hiçbir şeyin kalmadığını gördüm. Benim için mucizevi bir kremdi artık, elimdeki biter bitmez hemen yenisini almaya gittim bi baktım adına "+" eklenmiş, formülasyon biraz değişmiş sanırım. Eskiden uyguladığım gibi gece yatarken lokal uyguladım, fakat tamamen hüsrandı benim için. Ne krem uyguladığım yerde kalıyordu ne de herhangi bir etkisi vardı. Sürdüğüm gibi en ufak darbeyle cildimden soyulur gibi dökülüyor adeta cildim kabul etmiyordu ürünü. Hayallerim yıkıldı, pamuk gibi cildim yine eskisi gibi oldu o zamandan beri hala hem etkili hem de cildime uygun bir sivilce kremi bulamadım malesef.

24 ağustos 11:24

236. Yaklaşık bir haftadır sabah akşam kullandığım kremdir. Akneli bir cildim var şuan için iyi nemlendirmesi dışında bir faydasını göremedim ara ara burayı editleyeceğim

24 ağustos 09:22

235. dermatolog tavsiyesi üzerine kullanmaya başladığım cildimin kahramanı krem. asla kurtulamadığım pütürlerimi geçirdi, sivilce izlerime de oldukça iyi geldi. benim için cilt bakımımın vazgeçilmezi, bittikçe satın alıyorum.

aynı sorunlardan muzdarip olanlara küçük boyunu alıp denemelerini tavsiye ederim.

22 ağustos 16:48