3.9
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (208)
  • oylar (17)
  • medya (0)

208. makyaj bazı olarak kullanıyorum ve resmen gözenek yok edici *-* bayılıyorum. özellikle de benim gibi göz çevresi gözenek probleminiz varsa kesinlikle alın. EF SA NE <3(bkz: muhteşem ürünler)

19 temmuz 14:49

207. (yazar: welikke)'ye her şeyiyle+1. effaclar duoyu doktor önerisiyle yıllar önce bölgesel kullanmıştım hiç ama hiç işe yaramamıştı. effaclar duo plusı yıllar sonra herkese yaramış bir deneyeyim diye kendi kafama göre alıp kullandım sonuç yine felaket. duo plusı ısrarla hadi bu kusturuyordur sivilceyi diye kullandım ama yok yani roaccutane kullanmış insanım kusturma dediğin böyle uzun sürmez, bildiğiniz kistik ağrılı sivilce yaptı ve aylar sürdü o sivilcelerin geçmesi. Muhtemelen içindeki bir madde bazılarında hassasiyet yapıyor. o yüzden de ya çok seviliyor ya nefret ediliyor.

Sonuçta bende hiç iyi etkisi olmamış sivilce kremi.

15 temmuz 21:47

1

206. cildimin roaccutane kullanmalık seviyelere gelmesinin çok başında, tek tük sivilcem varken jeliyle beraber alıp kullanmıştım. benim için bu krem tek kelimeyle (bkz: overrated)

her şeyden önce karma cildimi jeliyle beraber olunca çok ama çok kurutmuştu ve aktif sivilcelere ya da sivilce izlerine asla etkisi olmayan bir ürün.

ayrıca ''sivilce kusturuyor'' dense de bende o yeni çıkan sivilceleri tekrar düzeltmedi yani sivilce kusturmuyor, sivilce yapıyor.

deri altındaki minik sivilcemsi beyaz veya kızarık pütürcüklere ve siyah noktalara az çok bir etkisi olsa da kesinlikle sorunlu bir cildi düzeltebilen bir ürün değil; aksine sivilceye ve ekstra kuruluğa sebep oldu, önermiyorum.

15 temmuz 21:32


205. Eczacımın önerisiyle alıp kullandığım ve malesef memnun kalamadığım üründür. Öncelikle cildim yazları yağlıya dönük ancak normal bir cilt fakat bu ürünü kullanınca nemlendirici sürmüş gibi hissedemiyorum. Bende sivilce ve siyah nokta konusunda da bir etkisi olmadı. Hayal kırıklığı😟

15 temmuz 01:40

204. Cildiniz karma ve siyah noktalarınız varsa kesinlikle öneririm. İçeriğindeki glikolik ve salisilik asit ile cildin yağ dengesini sağlıyor, siyah noktaların azalmasına yardım ediyor ve gözenekleri çok güzel sıkılaştırıyor.

Fakat en önemli konu; yağlı ciltler ilk kullanmaya başladıklarında cilt altındaki birikimleri yüzeye attığı için kullanıcıyı uyarmak gerekiyor. İlk 3 ay sivilcelenme artabilir, ancak ilerleyen dönemde cildiniz ışıl ışıl olacak;)

12 temmuz 14:26

203. 2 ay boyunca aralıksız kullandım. Deneme boyu ürünlerini recete.com adresinden almıştım. Ben effaclar jeliyle birlikte kullandım ve taaa da!

yıllardır çenemde olan ve asla ne yaparsam yapayım geçiremediğim sivilce izlerim artık yok. Regl dönemi çıkan -onun harici aktif sivilce çıkarmıyorum- sivilcelerimi söndürme gibi bir etkisi olmadı. Effaclar yüz yıkama jeline gelecek olursak çok yağlı yani yağlı boyozu yüzümde gezdirmişim gibi bir cildim var. Ekstra bir kurutma yapmadı. Aman aman bir etkisi de olmadı. Bir daha isteyerek alır mıyım? Pek sanmam. Elime geçse kullanır mıyım? Evet.

12 temmuz 03:46

1

202. bu ürünü Yıkama jeliyle birlikte alıp bitene kadar kullanmıştım. Yağlı bir cildim olmasına rağmen yıkama jeli daha çok kurutmuştu memnun kalmamıştım. Kremden de aynı şekilde memnun kalmadım. Ağrılı ve kocaman sivilceler çıkarttı. Bir tane geçirdiyse üç tane yeni sivilce getirdi. Yüzüme sürdüğüm anda karıncalanma ve kızarma olsa da bitene kadar denemek istedim ama memnun kalmadım. Kimseye önermeyeceğim bir ürün oldu benim için. 

11 temmuz 17:07


201. Bir ayın sonunda kullanmayı bıraktım.

Yüzümün her yerinden ağrılı, kırmızılı morluklu sivilceler çıkarttı. Ne tüm yüzde ne de lokal olarak işe yaradı. Beş altı gündür kullanmıyorum cildim düzelmeye başladı, sivilceler söndü.

Bir daha asla.

Kimseye önermeyeceğim, alanı görürsem yolundan çevireceğim bir ürün.

Daha önce hiç bir kozmetik ürününden bu kadar nefret etmemiştim.

11 temmuz 13:00

200. Sivilcelerime bölgesel uyguladığım bazen faydasını gördüğüm bazense hiçbir işe yaramayan krem. Tüm yüzüme uyguladığımda memnun kalamadım fakat bölgesel olarak son günlerde yine kurtarıcım oldu, yeni çıkacak olan minik sivilcelerimi söndürdü kendisini dönemsel olarak seviyorum. İki deneme boy bir tam boy bitirdik kız kardeşimle bittikçe almaya devam ediyoruz.

4 temmuz 22:04

199. Sivilcesiz cildimde ergenlikten kalma sivilce izlerimi geçirmesi için kullanmaya başladım. Alırken eczacının ilk bir ay kadar cildinde sivilcelenme olabilir, o deri altındaki sivilceleri kusturmasından kaynaklı diye bir şeyler söyledi ama bu sivilce kusturmuyor arkadaşlar. İkinci ay bitmek üzere ve ben bildiğiniz yeni yeni sivilceler çıkarıyorum. Cildim en son lise 2 de böyle olmuştu. Normalde gün içinde sadece t bölgemde parlama olurken şimdi sabah yıkadığım cildim bir iki saate disko topuna dönüyor. Herkeste aynı etkiyi göstermemesi üzücü, ne umutlarla almıştım halbuki seni...

4 temmuz 15:20