4.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (247)
  • oylar (28)
  • medya (0)

247. bu krem ilk önce tıkalı gözenekleri boşaltıyor. yani cildinizde kullandıktan 3 gün sonra sivilce çıktığını göreceksiniz. oynamayın. sabredin. bir aydan sonra gözenekleri sıkıştırıyor ve cildinizdeki önceki sivilce izleri dahil genel cilt görünümünü iyileştiriyor. bana 1 boy yetti. tam 2 ay kullandım. çok memnun kalmıştım.

alnımı aşırı kuruttuğu için kullanmadım. zaten gömülü sivilcem yoktu. karma ve nemsiz cildiniz var ise burun ve alnınıza kullanmayın derim.

30 ekim 13:12

246. Kahramanım kesinlikle. Hayatımın hiçbir döneminde aşırı sivilce sorunu yaşamamıştım ama birkaç sene önce öyle bir duruma geldi ki tanıyamıyordu kimse cildimi. İşte beni o hallerimden kurtardı. Bebek poposu cildime geri kavuşamasam da oldukça toparladı. Yalnız, ilk zamanlar biraz kusturma yapmıştı bende. O yüzden şimdi istesem de korkumdan tekrar başlayamıyorum. 

29 ekim 23:02

245. kuru ciltlilerin kullanmasını önermem. çok fazla kurutuyor. benim özellikle yanak ve burun arasındaki bölgemde hassasiyete ve kuruluğa sebep oldu. kullandığımdan bu yana sivilcem çıkmadı.hyrlunaric asit içeren nemlendirici bir serum ile desteklemeyi düşünüyorum. memnun muyum değil miyim karar veremediğim bir ürün oldu. kapalı komedonlarımı da azalttığını gözlemledim bu arada.

29 ekim 18:21


244. çok uzun zamandır kullanmaya niyetlendiğim ancak 2 hafta önce başladığım krem. 4 aydır cildimde seboreik dermatit var, pul pul dökülmese de burun kenarlarımda aşırı kaşıntı olarak tepki veriyor. özellikle maybelline ürünleri çok dokunuyor. doktorun verdiği ilaçlar bana mısın demeyince ofisten bir hışımla çıkıp kendisini aldım sonunda. anında makyajımı sıradan bir sabunla yıkadım, üzerine kullandım. o günden beri de hiç bırakmıyorum. bütün kaşıntımı aldı diyebilirim. cildimi aşırı rahatlattı. bunun yanı sıra mayıs ayında geçirdiğim rinoplasti sonrası cildim çok bozuldu, yer yer kuru - yer yer yağlı, siyah nokta ve sivilce problemim had safhada. kullandığım süre içinde biraz sivilcelendim evet ama öyle aman aman değil. arkadaşım bu problemlere de iyi geleceğini,ilk etapta yüzü bir nevi kusturduğunu söylemişti. kullanmayı bırakmıyorum. 2. kutudan sonra editleyeceğim.

27 ekim 13:07

243. recete.com'dan 35 liralık mini setini aldım jel + krem. 1 haftadır kullanıyorum. cildim karma, lisedeyken sivilcelerim oluyordu ama amway ürünleri kullanıp kurtulmuştum onlardan. sadece regl dönemlerimde sivilce çıkıyordu t bölgemde ama bir senedir o sivilceler kocaman ve ağrılı çıkıyor ve geçmiyor benim de nemlendiriciye ihtiyacım vardı aldım bu seti denemek amaçlı. sabah akşam jelle birlikte kullanıyorum ilk başta her şey yolunda gidiyordu fakat tam olarak (link: https://www.suslusozluk.com/soru/la-roche-posay-mi-avene-mi-hangisini-%C3%B6nerirsiniz-kullanan-s%C3%BCsl%C3%BClerim-bunlar-d%C4%B1%C5%9F%C4%B1nda-%C3%B6neriye-de-a%C3%A7%C4%B1%C4%9F%C4%B1m?i=698189 bu soruya ) verdiğim cevaptan sonra iki tane küçük olmak üzere çenemde bir tane de kocaman ağrılı olmak üzere burun kenarımda sivilce çıktı :( genel olarak jelden çok memnunum siyah noktalarım bayağı hafifledi. kremin nemlendirmesi de iyi. o çıkan sivilceleri de regl oluşuma bağlıyorum çünkü normalde hemen patlayacak kıvama gelen sivilcelerim bu sefer kızarık şekilde duruyor ve geçmek üzere. muhtemelen krem hafifletti fakat t bölgem birkaç saat sonra az da olsa yağlanıyor. isana'nın kremleri bile yatmadan önce sürüp sabah kalktığımda t bölgemde yağlanma yapmıyordu ama bu kremde çok az yağlanmış oluyor burnum bu yüzden 10 üzerinden 9 veriyorum.

25 ekim 21:54

242. Çoğu kimsede sivilce çıkarttığını okuduktan sonra açıkçası korktum, uzun süre süremedim korkumdan. karma cildimde normalde yanak kısımlarımda sivilce sorunu yaşamıyorum benim sorunum hep alnımda ama 2-3 aydır nedenini bilmediğim bir şeyler oluyor ve ara ara yanaklarımda bir sürü sivilce (gizlinot: resmen koloni oluşturuyorlar ) çıkıyordu. bir gün baktım olmayacak ya herru ya merru dedim sürdüm yüzüme. birkaç gün devam ettim çok şükür ki bende olumlu sonuç gösterdi. sivilcelerimi söndürdü yeni sivilce yapmadı. reçete.com'dan 15ml olanını yüz yıkama jeliyle birlikte almıştım. 15 ml bana 1.5 aydır gidiyor. lekeler konusunda benim cildimde pek bir şey yaptığını söyleyemem ama çıkan sivilceelerimi söndüren güzel bir krem. alnımda biraz pütürlenme yaptı en başta ama şu an iyi anlaşıyoruz. bendeki küçük olanı bitmek üzere, büyük boyunu almak istiyorum ama öğrenci bütçemle 67 lirayı ona nasıl verebilirim bilmiyorum.

19 ekim 20:46

5

241. la roche posay effaclar jel ile birlikte yıllardır vazgeçilmez joker ürünüm. bence sürekli kullanmaya uygun bir ürün değil ama lokal olarak sivilceye veya sivilce izlerine sürüldüğünde işe yaradığını düşünüyorum. sürekli kullanımda cildi fazla kuruttuğunu hatta sivilce yaptığını gözlemledim bu yüzden her daim evde bulundurup sadece sivilceye ve izlere uygularım.

19 ekim 18:29


240. Kendi yüzümde en efektif kullanımi lokal olarak sivilce üzerine sürdüğümde olmuştu. Kistik sivilcenin cikmasini kolaylastiriyordu. Özellikle sivilce izlerine sürdüğümde normalde bir ayda hafifleyecek bir izin bir haftada büyük oranda gectigini hatirliyorum. Deli gibi sivilce sıkıp pisman oldugum dönemlerin kurtaricisi oluyordu. Ama asla nemlendirici gibi kullanamadim, nem vermedigi gibi burnumu da aşırı kurutuyordu. Uzun süredir almadım ama yine bir sivilce izi sorunu yasarsam dusunmeden alirim (gerci dolar kurundan dolayi once bir dusunur oyle alirim)

19 ekim 06:12 19 ekim 06:13

239. Doların malum olduğu şu dönemlerde temizleme jeli ile beraber recete.com’dan siparişimi verdim. Öncelikle biraz cildimden bahsedeyim almak isteyen arkadaşlara daha yardımcı olabilsin. Cildim uzun süre ergenlik sivilcesi çıkardı bunların ardından yanak bölgemde özellikle lekeler kaldı ancak 1.5-2 yıldır regl dönemlerim haricinde çok az sivilce çıkardım. Burnumda ise aşırı bir siyah nokta problemi var böyle bir iki tane değil üstü komple dolu ve hangi ürünü denersem deneyeyim tamamen geçmiyor. 

Ürünü nasıl kullandım dersek ise jelle beraber günde bir kere kullandım bazen sabah bazen akşam.

Gelelim yorumlarıma; siyah noktalarımı azalttı ama tamamen geçirmedi ayrıca kullanmayı bıraktığım gibi geri döndüler kalıcı bir çözüm değil. Ürüne başlamadan önce çenemde bir sivilce çıkmaya çalışıyordu ilk onun üstüne sürmüştüm o sivilce tamamen çıktı ucu beyaz iğrenç bir şey oldu dayanamadım patlattım ama sonra iz bırakmadan gitti. Sivilce olmayan lekeli yanak bölgeme sürdükçe sivilcelendim. Bazı bölgelerde irinli ağrılı bazı bölgelerde ucu beyaz sivilcelerden bol bol çıkardım. Ha geçirdi ha geçirecek derken 15ml’lik ürün bitti sivilcelerimde sapasağlam duruyordu. O sivilceler geçsin diye üstün çaba gösterdim 3 hafta sonunda ise suratım eski haline dönmek üzere ama bakın döndü demiyorum dönmek üzere. Bir daha asla almam. La roche’a karşı içim kin ve nefret doldu büyük ihtimal başka bir ürününü denemem,deneyemem elim gitmez.

19 ekim 02:55

5

238. yıkama jeli ile birlikte kullandığım, cildimi sakinleştiren, asla vazgeçmeyeceğimi düşündüğüm gözümün nurudur. karma/hassas ciltliyim bende kurutma yapmıyor pek, sonrasındaki temizlenmiş hissine bayılıyorum.

10 ekim 17:11